Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

Nejznámější lyžařská střediska v Evropě. Už jste je navštívily?

Letos zatím sněhová nadílka lyžařům příliš nepřeje, což je důvod, proč za lyžařskými zážitky vyrazit za hranice. Vydat se můžete do několika zajímavých středisek, která se nacházejí v Rakousku, Švýcarsku, Itálii a Francii.
Nejznámější lyžařská střediska v Evropě. Už jste je navštívily?
zdroj: 123RF.com

01. 01. 2020

Rakousko

Rakouské sjezdovky jsou pro našince co by kamenem dohodil. Naši jižní sousedé se navíc mohou pyšnit několika areály, které mají celosvětový věhlas. Jmenovat musíme předevšém Kitzbühel. Nad tímto městem se totiž k nebi tyčí hora Hahnenkamm (1712 m n. m.), na jejíž svahy se každoročně upírá zrak všech příznivců zimních sportů. Koná se tady totiž závod světového poháru v alpském lyžování, který je považován za vůbec nejnáročnější. Nebezpečné úseky mohou absolvovat i rekreační lyžaři, nicméně červená sjezdovka je vynechává, takže disponuje pouze střední obtížností.

Další zajímavá lyžařská střediska: Kaprun/Zell am See, Ischgl, Myrhofen či St. Anton am Arlberg.

Švýcarsko

Milovníci a milovnice zasněžených svahů se mohou vydat také do Švýcarska. V zemi sýrů, čokolády a horských velikánů, kde se nachází nejvíce čtyřtisícovek v kontinentální Evropě, lyžaři obdivují především středisko Zermatt, které se rozkládá na úpatí hory Mattherhorn. Areál je zde opravdu krásný a nabízí 360 km sjezdovek. Na druhou stranu zde musíte počítat s vysokými cenami. Ve Švýcarsku navíc můžete vyrazit i do St. Moritz (Svatý Mořic) a vydat se proti proudu času do historie sportu. Jedná se totiž o dějiště zimních olympijských her v letech 1928 a 1948.

Dalším zajímavá lyžařská střediska: Verbier nebo Veysonnaz/4 Vallées.

Nejznámější lyžařská střediska v Evropě. Už jste je navštívily?
zdroj: 123RF.com

Itálie

Nejznámějším italským lyžařským střediskem je Cortina d’Ampezzo, která se nachází na severu země v Dolomitech. Každoročně sem přitom smetánka z celého světa. V roce 1956 se zde konaly olympijské hry, což se po 70 letech zopakuje. V roce 2026 se OH budou konat právě v Cortině a v Milaně. Vyrazit lze tedy do olympijského areálu, který se nachází pod Tofanou (mohutná skupina dolomitských třítisícovek) a disponuje ostrými červenými a černými sjezdovkami. V okolí města se navíc točilo několik slavných filmů jako Cliffhanger, Růžový panter nebo bondovka Jen pro tvé oči.

Dalším zajímavá lyžařská střediska: Val di Fiemme, Courmayeur, Livigno nebo Sella Ronda.

Nejznámější lyžařská střediska v Evropě. Už jste je navštívily?
zdroj: 123RF.com

Francie

Ve Francii vás čeká skutečný lyžařský luxus, přičemž za zmínku stojí především dvě lyžařská střediska. Ti zkušenější míří do obce Val-d’Isère. Uchvátí vás přitom nejen atmosféra alpské vesničky, ale také nedaleký národní park Vanoise. Ve Val-d’Isère se konají závody Světového poháru v alpském lyžování a konaly se zde závody v rámci OH 1992. Navíc tady není výjimkou, že můžete narazit na celebrity z celého světa. Milovníci a milovnice freeridu, ale i běžní lyžaři, mohou zase vyrazit do střediska Chamonix, které se nachází na francouzské straně nejvyšší evropské hory Mont Blanc. I zde se přitom konaly olympijské hry (1924) a existuje tady i pestrá nabídka nelyžařských aktivit.

K TÉMATU  Dokonalé bydlení v Moody Residence. Moderní srub si užívá dopadající paprsky slunce

Další zajímavá lyžařská střediska: La Plagne nebo Alpe d’Huez.

Mohlo by vás zajímat: Kde vybrat kvalintí snowboard?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Astroložka Naďa Šmídová přináší horoskop krásy a duševního zdraví na nový pracovní týden. Nenechte se hned v pondělí zbytečně vytočit, a taky myslete na oslabenou imunitu, teploty pěkně padají dolů! Na co si dát pozor?
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Bolesti zad jsou velkým problémem naší populace. Mají mnoho příčin. Od špatného a dlouhodobého sezení, přes špatné držení těla, až po přetěžování, nebo třeba špatné matrace na našich postelích.
K Vánocům neodmyslitelně patří štědrovečerní tabule. Stůl je středobodem, na který patří adventní věnec, dekorace i cukroví. Prostřený ale může vypadat i úplně jinak, než jak máte ve zvyku. Možností je nekonečno. Inspirujte se s jeho výzdobou!
Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Všichni majitelé koček vědí, že kočky mají vrozenou potřebu škrábat. Ovšem není to pouze jejich záliba. Jedná se o životně důležitou součást jejich fyzické a emocionální pohody. Pokud tedy chcete zabránit tomu, aby se z vašeho nábytku stalo škrabadlo vašeho mazlíčka, je nezbytné investovat do vysoce kvalitního škrabacího válce pro kočky. Ptáte se, jak vybrat ten nejlepší druh válce? Máme pro vás hned několik tipů.

Výběr článků

Osoby narozené v tomto zemském znamení dokáží projevit lidskost, jako žádné jiné. Proto se řadí mezi ta znamení, jež jsou nejvíce starostlivá a pečující. Umí se zaměřit na nejmenší detaily. Se svou vysokou mírou praktičnosti berou život tak, že nic se neděje náhodně.
Československá pohádka Hodinářův učeň vypráví příběh o daleké cestě za láskou. Dětem ukazuje, že problémy může překonat statečnost a dobré srdce.
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?

Nepřehlédněte

Taky jste to slyšela? Vyber si buď kariera, nebo dítě! Naštěstí dneska už jde zvládnout vše. Přinášíme 5 rad, jak hravě zvládnete obojí.
Když jsem před třemi lety potkala svého současného muže, byla jsem nadšená. Vkládala jsem velké naděje do naší lásky. Pořídili jsme si společné bydlení a narodila se nám dcera. Po čase jsem ale poznala, že žádné dlouhodobé soužití není ideální. Dnes je náš společný život rodičovský, a já si začala psát s bývalým z Chorvatska.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek