Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Jídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?

Máte z „ďolíčků“ na svých stehnech tak trochu depresi? To chce klid! Zkuste na ně vyzrát s pomocí okurky, kokosového oleje, špenátu nebo kapusty. Tyto přírodní poklady mají hodně slibné kosmetické výsledky.
Máte celulitidu? Zvyšte spotřebu okurky a listové zeleniny!
zdroj: 123RF.com

19. 06. 2018

19. 06. 2018

Ano, opět je tu léto, což znamená jediné – slovo celulitida se skloňuje ve všech pádech. Také vám tahle svízel nekompromisně válcuje sebevědomí? Pak vítejte do klubu, protože podle statistik postihuje „pomerančová kůže“ až 90 % žen. Že se jedná o letitý a téměř historický kosmetický nešvar, to potvrzuje i fakt, že první zmínky o celulitidě pochází už z 20. let minulého století. Proč se ale tenhle nepřítel krásy vůbec tvoří?

Příčiny, do kterých byste to možná neřekly

Ačkoli hodně lidí má „zkrabatělou pokožku“ úzce spjatou výhradně s nadváhou, seznam jejích strůjců je pořádně dlouhý. Mezi hlavní viníky se totiž počítá nedostatečný pitný režim, sedavý životní styl nebo přehnaná náklonnost k opalování. Ovšem svou roli zde sehrávají i další faktory, jmenovitě alkohol, kouření, nadměrná spotřeba tuků i soli nebo dlouhodobé užívání antikoncepce, jež způsobuje hormonální nerovnováhu. Co můžete udělat pro to, abyste boj s celulitidou vyhrály? Obraťte svou pozornost k těmto potravinám, dle názoru expertů se jejich pravidelná konzumace nemůže minout účinkem! Co si tedy servírovat?

Okurka, letní klasika

Voda je nezbytnou součástí procesu detoxikace celého těla, ale tato blahodárná tekutina se podílí i na metabolizaci tukových buněk. Čím více tedy budete dbát na plnění pitného režimu, tím lépe! Proto je dobré zahrnout do stravy okurku. Ta kromě toho, že je tvořena převážně z vody, obsahuje i celou řadu vitaminů a minerálů, jež zlepšují kvalitu pokožky.

Kokosový olej. Ani lžička nazmar

Olej získávaný z rozemletých jader kokosových ořechů má spoustu pozitiv, včetně mírnění projevů celulitidy. Četné vědecké studie naznačují, že jeho unikátní složení urychluje metabolismus a spalování kalorií, což na pomerančovou kůži funguje jako protiútok. Z tohoto důvodu se jedna lžička denně vřele doporučuje. Ovšem ani vnější užívání „kokosáku“ nepřijde vniveč, neboť obsažená kyselina laurová působí silně protizánětlivě. A to je přesně to, co na zkrabatělou kůži platí!

K TÉMATU  V čem vyrazit letos k vodě a dodržet trendy. Tohle je plážová móda pro rok 2019

Špenát, kapusta a mangold? Přátelé odhalených stehen

Co má tato listová zelenina společného s bezchybnou pokožkou? Vlastně úplně všechno. Může vám nabídnout poctivou dávku vlákniny, antioxidantů a prospěšných látek. Ale to zdaleka není všechno, jelikož poskytuje i výhody v podobě zlepšené cirkulace krevního oběhu a rychlejší regenerace kožních buněk. Bod navíc je pak i vysoký obsah vody, který přispívá k odstraňování toxinů. Když budete zeleninou zeleninu jíst co možná nejčastěji, celulitida se dá na ústup. A když nic nepomůže, můžete zkusit třeba kliniku Asklepion. Tam si ví odborníci rady.

A jak proti celulitidě bojujete právě vy? Pokud máte nějaký osvědčený trik, budeme moc rádi, když se o něj podělíte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.

Nepřehlédněte

Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek