Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?

Máte z „ďolíčků“ na svých stehnech tak trochu depresi? To chce klid! Zkuste na ně vyzrát s pomocí okurky, kokosového oleje, špenátu nebo kapusty. Tyto přírodní poklady mají hodně slibné kosmetické výsledky.

19. 06. 2018

19. 06. 2018

Ano, opět je tu léto, což znamená jediné – slovo celulitida se skloňuje ve všech pádech. Také vám tahle svízel nekompromisně válcuje sebevědomí? Pak vítejte do klubu, protože podle statistik postihuje „pomerančová kůže“ až 90 % žen. Že se jedná o letitý a téměř historický kosmetický nešvar, to potvrzuje i fakt, že první zmínky o celulitidě pochází už z 20. let minulého století. Proč se ale tenhle nepřítel krásy vůbec tvoří?

Příčiny, do kterých byste to možná neřekly

Ačkoli hodně lidí má „zkrabatělou pokožku“ úzce spjatou výhradně s nadváhou, seznam jejích strůjců je pořádně dlouhý. Mezi hlavní viníky se totiž počítá nedostatečný pitný režim, sedavý životní styl nebo přehnaná náklonnost k opalování. Ovšem svou roli zde sehrávají i další faktory, jmenovitě alkohol, kouření, nadměrná spotřeba tuků i soli nebo dlouhodobé užívání antikoncepce, jež způsobuje hormonální nerovnováhu. Co můžete udělat pro to, abyste boj s celulitidou vyhrály? Obraťte svou pozornost k těmto potravinám, dle názoru expertů se jejich pravidelná konzumace nemůže minout účinkem! Co si tedy servírovat?

Okurka, letní klasika

Voda je nezbytnou součástí procesu detoxikace celého těla, ale tato blahodárná tekutina se podílí i na metabolizaci tukových buněk. Čím více tedy budete dbát na plnění pitného režimu, tím lépe! Proto je dobré zahrnout do stravy okurku. Ta kromě toho, že je tvořena převážně z vody, obsahuje i celou řadu vitaminů a minerálů, jež zlepšují kvalitu pokožky.

Kokosový olej. Ani lžička nazmar

Olej získávaný z rozemletých jader kokosových ořechů má spoustu pozitiv, včetně mírnění projevů celulitidy. Četné vědecké studie naznačují, že jeho unikátní složení urychluje metabolismus a spalování kalorií, což na pomerančovou kůži funguje jako protiútok. Z tohoto důvodu se jedna lžička denně vřele doporučuje. Ovšem ani vnější užívání „kokosáku“ nepřijde vniveč, neboť obsažená kyselina laurová působí silně protizánětlivě. A to je přesně to, co na zkrabatělou kůži platí!

K TÉMATU  První rande v restauraci: Co nikdy nedělat, ať ho neodradíte hned zkraje?

Špenát, kapusta a mangold? Přátelé odhalených stehen

Co má tato listová zelenina společného s bezchybnou pokožkou? Vlastně úplně všechno. Může vám nabídnout poctivou dávku vlákniny, antioxidantů a prospěšných látek. Ale to zdaleka není všechno, jelikož poskytuje i výhody v podobě zlepšené cirkulace krevního oběhu a rychlejší regenerace kožních buněk. Bod navíc je pak i vysoký obsah vody, který přispívá k odstraňování toxinů. Když budete zeleninou zeleninu jíst co možná nejčastěji, celulitida se dá na ústup. A když nic nepomůže, můžete zkusit třeba kliniku Asklepion. Tam si ví odborníci rady.

A jak proti celulitidě bojujete právě vy? Pokud máte nějaký osvědčený trik, budeme moc rádi, když se o něj podělíte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Kdo by nechtěl být lepší, výkonnější, šťastnější? Existují různé metody, které učí, jak na to. Jednou je to pozitivní myšlení, jež by mělo být tou správnou cestou. Jindy zase mindfulness meditace, co vám pomůže se soustředit na přítomný okamžik a zbaví vás nahromaděného stresu. Za vyzkoušení stojí také služby osobního kouče. Už jste se někdy setkali s termínem neurokoučink? Víte, co se pod ním schovává?
Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?

Nepřehlédněte

Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek