Domů » Krása a móda » Jídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?
Máte celulitidu? Zvyšte spotřebu okurky a listové zeleniny!
zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Jídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?

Máte z „ďolíčků“ na svých stehnech tak trochu depresi? To chce klid! Zkuste na ně vyzrát s pomocí okurky, kokosového oleje, špenátu nebo kapusty. Tyto přírodní poklady mají hodně slibné kosmetické výsledky.

Ano, opět je tu léto, což znamená jediné – slovo celulitida se skloňuje ve všech pádech. Také vám tahle svízel nekompromisně válcuje sebevědomí? Pak vítejte do klubu, protože podle statistik postihuje „pomerančová kůže“ až 90 % žen. Že se jedná o letitý a téměř historický kosmetický nešvar, to potvrzuje i fakt, že první zmínky o celulitidě pochází už z 20. let minulého století. Proč se ale tenhle nepřítel krásy vůbec tvoří?

Příčiny, do kterých byste to možná neřekly

Ačkoli hodně lidí má „zkrabatělou pokožku“ úzce spjatou výhradně s nadváhou, seznam jejích strůjců je pořádně dlouhý. Mezi hlavní viníky se totiž počítá nedostatečný pitný režim, sedavý životní styl nebo přehnaná náklonnost k opalování. Ovšem svou roli zde sehrávají i další faktory, jmenovitě alkohol, kouření, nadměrná spotřeba tuků i soli nebo dlouhodobé užívání antikoncepce, jež způsobuje hormonální nerovnováhu. Co můžete udělat pro to, abyste boj s celulitidou vyhrály? Obraťte svou pozornost k těmto potravinám, dle názoru expertů se jejich pravidelná konzumace nemůže minout účinkem! Co si tedy servírovat?

Okurka, letní klasika

Voda je nezbytnou součástí procesu detoxikace celého těla, ale tato blahodárná tekutina se podílí i na metabolizaci tukových buněk. Čím více tedy budete dbát na plnění pitného režimu, tím lépe! Proto je dobré zahrnout do stravy okurku. Ta kromě toho, že je tvořena převážně z vody, obsahuje i celou řadu vitaminů a minerálů, jež zlepšují kvalitu pokožky.

Kokosový olej. Ani lžička nazmar

Olej získávaný z rozemletých jader kokosových ořechů má spoustu pozitiv, včetně mírnění projevů celulitidy. Četné vědecké studie naznačují, že jeho unikátní složení urychluje metabolismus a spalování kalorií, což na pomerančovou kůži funguje jako protiútok. Z tohoto důvodu se jedna lžička denně vřele doporučuje. Ovšem ani vnější užívání „kokosáku“ nepřijde vniveč, neboť obsažená kyselina laurová působí silně protizánětlivě. A to je přesně to, co na zkrabatělou kůži platí!

Špenát, kapusta a mangold? Přátelé odhalených stehen

Co má tato listová zelenina společného s bezchybnou pokožkou? Vlastně úplně všechno. Může vám nabídnout poctivou dávku vlákniny, antioxidantů a prospěšných látek. Ale to zdaleka není všechno, jelikož poskytuje i výhody v podobě zlepšené cirkulace krevního oběhu a rychlejší regenerace kožních buněk. Bod navíc je pak i vysoký obsah vody, který přispívá k odstraňování toxinů. Když budete zeleninou zeleninu jíst co možná nejčastěji, celulitida se dá na ústup. A když nic nepomůže, můžete zkusit třeba kliniku Asklepion. Tam si ví odborníci rady.

A jak proti celulitidě bojujete právě vy? Pokud máte nějaký osvědčený trik, budeme moc rádi, když se o něj podělíte!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Úžasné domácí zkrášlující pleťové masky. V hlavní roli aspirin!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Jana Fejková

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Leave a Reply

Pin It on Pinterest