Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Cviky na krásný a pevný zadek. Inspirujte se u 3 českých youtuberek

Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
pevný zadek
Najděte svoji motivaci a zpevňujte pozadí v pohodlí domova.

20. 04. 2022

Pevný a vyrýsovaný zadeček není dobrý jen pro váš vzhled, i když se často tento důvod stává jediným a důležitým pro každý workout. Pevný zadek a posilování hýžďových svalů však pomáhá také vašemu celkovému zdraví. Díky vysportovanému pozadí budete totiž stabilně a správně stát, sedět, a dokonce ulevíte i dlouho přetěžovaným kloubům. Z toho jste si teprve sedla na zadek, že?

Správné držení těla

Pro kompletní zdraví pohybového aparátu je naprostou prioritou zpevněné tělo. Není proto divu, že pevné hýžďové svaly nesou důležitost při jakémkoliv pohybu. Ať už jdete na procházku, trávíte celý den pochůzkami městem nebo vyrážíte na aktivní dovolenou, s povoleným zadkem budete po celou dobu trpět.

Vaše tělo totiž neudržíte ve správné poloze, a tak se brzy ozvou nejspíš záda nebo klouby vašeho pohybového aparátu. Proto je třeba na zpevnění zadku zapracovat co nejdříve.

Základní hýžďové svaly

O krásný, kulatý a pevný zadek se postarají tři hlavní hýžďové svaly, které jsou pro vaše zdravé držení těla naprosto zásadní. Jedná se o:

  • Gluteus minimus Drobný, avšak velmi hluboký sval, který se stará o správnou rotaci těla, zejména dolních končetin. Má velký vliv také na pohyb pánve.
  • Gluteus medius Tento středně velký hýžďový sval také podporuje nohy a stabilizuje pánev.
  • Gluteus maximus Jedná se o největší hýžďový sval, který může za tvar a celkovou estetiku vašeho zadečku. Také má na starosti celkové držení těla ve vzpřímené poloze, vsedě i vestoje.

Cvičte v pohodlí domova

Na posilování hýžďových svalů je nejlepší fakt, že nepotřebujete žádné speciální cvičící pomůcky, a dokonce nemusíte ani docházet do žádného fitness centra. Zkrátka konec vymlouvání — můžete začít kdykoliv u vás doma. Abyste ale nedělali cviky špatně, je dobré alespoň na začátek vnímat základní principy cviků od nějakého lektora.

K TÉMATU  Chůze jako fitness i zprostředkovatel zdraví. Co všechno z procházky získáte a jak správně chodit?

Na to je perfektní YouTube, kde najdete mnoho skvělých youtuberek a workoutů, s nimiž se snadno dostanete do tempa a motivace vás nemine. Tyto workouty jsou většinou krátké, a tak vám nezaberou více než půl hodiny vašeho času.

Co si připravit na cvičení?

Pro cvičení doma toho zase tolik nepotřebujete. Hodit se vám však bude podložka, tu seženete za pár korun v kterémkoliv sportovním obchodě. Oblečte si pohodlné sportovní oblečení a nezapomeňte také na sportovní obuv. S tou se mnohem lépe opřete do podložky při balancování nebo těžších cvicích. Pak už potřebujete jen obrazovku YouTube přehledně před sebou, láhev s pitím po ruce a jde se na pevný zadek!

Nejlepší youtuberky na cvičení zadečku

A podle koho tedy nejlépe cvičit? Záleží především na tom, aby vám byla lektorka příjemná, aby vám vyhovoval samotný koncept videa a také vás workout dostatečně motivoval. Zadejte do vyhledávače na YouTube „cviky na zadek“ – a vyjedou vám nejoblíbenější české lektorky, s nimiž půjde cvičení snadno a lehce.

Péťa Elblová

Sympatická zrzka s rozzářeným úsměvem v moderním prostředí. Tato mladá maminka natáčí videa o zdravém životním stylu a cvičení již pěknou řádku let. Navíc cviky na pevný zadek a stehna u ní najdete v mnoha podobách, stačí si vybrat ty nejvhodnější pro vás.

Cvičit můžete zadek i břicho zároveň.

Niky Namasté

Cviky pro pevný a kulatý zadek také najdete na YouTube kanále Niky Namasté. Tato sympatická žena se zaměřuje především na jógu – a má mnoho fanoušků. Mezi jógové lekce však vkládá také ostatní cvičení, se kterým snadno, a hlavně správně, zpevníte celé tělo.

Uvolnění a protahování je nedílnou součástí každého cvičení.

Martina Marková

Oblíbená trenérka a skutečná fitnesska vás nadchne svou profesionalitou, vstřícným přístupem a pořádnou dávkou motivace. Díky velkým zkušenostem přesně ví, jak sestavit cvičení pro pevný a krásný zadek.

K TÉMATU  Zdravé opálení aneb dovolená bez starostí
Trénink podle Martiny Markové.

Ať už si vyberete kteroukoliv youtuberku, mějte na paměti, že nejdůležitější je začít. Vydržte s dostatečnou motivací a výsledek v podobě krásného zadečku a pevného držení těla se brzy dostaví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

Potraviny, co se jen tváří jako dietní. Ale naroste vám po nich zadek!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek