Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Cviky na krásný a pevný zadek. Inspirujte se u 3 českých youtuberek

Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
pevný zadek
Najděte svoji motivaci a zpevňujte pozadí v pohodlí domova.

20. 04. 2022

Pevný a vyrýsovaný zadeček není dobrý jen pro váš vzhled, i když se často tento důvod stává jediným a důležitým pro každý workout. Pevný zadek a posilování hýžďových svalů však pomáhá také vašemu celkovému zdraví. Díky vysportovanému pozadí budete totiž stabilně a správně stát, sedět, a dokonce ulevíte i dlouho přetěžovaným kloubům. Z toho jste si teprve sedla na zadek, že?

Správné držení těla

Pro kompletní zdraví pohybového aparátu je naprostou prioritou zpevněné tělo. Není proto divu, že pevné hýžďové svaly nesou důležitost při jakémkoliv pohybu. Ať už jdete na procházku, trávíte celý den pochůzkami městem nebo vyrážíte na aktivní dovolenou, s povoleným zadkem budete po celou dobu trpět.

Vaše tělo totiž neudržíte ve správné poloze, a tak se brzy ozvou nejspíš záda nebo klouby vašeho pohybového aparátu. Proto je třeba na zpevnění zadku zapracovat co nejdříve.

Základní hýžďové svaly

O krásný, kulatý a pevný zadek se postarají tři hlavní hýžďové svaly, které jsou pro vaše zdravé držení těla naprosto zásadní. Jedná se o:

  • Gluteus minimus Drobný, avšak velmi hluboký sval, který se stará o správnou rotaci těla, zejména dolních končetin. Má velký vliv také na pohyb pánve.
  • Gluteus medius Tento středně velký hýžďový sval také podporuje nohy a stabilizuje pánev.
  • Gluteus maximus Jedná se o největší hýžďový sval, který může za tvar a celkovou estetiku vašeho zadečku. Také má na starosti celkové držení těla ve vzpřímené poloze, vsedě i vestoje.

Cvičte v pohodlí domova

Na posilování hýžďových svalů je nejlepší fakt, že nepotřebujete žádné speciální cvičící pomůcky, a dokonce nemusíte ani docházet do žádného fitness centra. Zkrátka konec vymlouvání — můžete začít kdykoliv u vás doma. Abyste ale nedělali cviky špatně, je dobré alespoň na začátek vnímat základní principy cviků od nějakého lektora.

K TÉMATU  Chůze jako fitness i zprostředkovatel zdraví. Co všechno z procházky získáte a jak správně chodit?

Na to je perfektní YouTube, kde najdete mnoho skvělých youtuberek a workoutů, s nimiž se snadno dostanete do tempa a motivace vás nemine. Tyto workouty jsou většinou krátké, a tak vám nezaberou více než půl hodiny vašeho času.

Co si připravit na cvičení?

Pro cvičení doma toho zase tolik nepotřebujete. Hodit se vám však bude podložka, tu seženete za pár korun v kterémkoliv sportovním obchodě. Oblečte si pohodlné sportovní oblečení a nezapomeňte také na sportovní obuv. S tou se mnohem lépe opřete do podložky při balancování nebo těžších cvicích. Pak už potřebujete jen obrazovku YouTube přehledně před sebou, láhev s pitím po ruce a jde se na pevný zadek!

Nejlepší youtuberky na cvičení zadečku

A podle koho tedy nejlépe cvičit? Záleží především na tom, aby vám byla lektorka příjemná, aby vám vyhovoval samotný koncept videa a také vás workout dostatečně motivoval. Zadejte do vyhledávače na YouTube „cviky na zadek“ – a vyjedou vám nejoblíbenější české lektorky, s nimiž půjde cvičení snadno a lehce.

Péťa Elblová

Sympatická zrzka s rozzářeným úsměvem v moderním prostředí. Tato mladá maminka natáčí videa o zdravém životním stylu a cvičení již pěknou řádku let. Navíc cviky na pevný zadek a stehna u ní najdete v mnoha podobách, stačí si vybrat ty nejvhodnější pro vás.

Cvičit můžete zadek i břicho zároveň.

Niky Namasté

Cviky pro pevný a kulatý zadek také najdete na YouTube kanále Niky Namasté. Tato sympatická žena se zaměřuje především na jógu – a má mnoho fanoušků. Mezi jógové lekce však vkládá také ostatní cvičení, se kterým snadno, a hlavně správně, zpevníte celé tělo.

Uvolnění a protahování je nedílnou součástí každého cvičení.

Martina Marková

Oblíbená trenérka a skutečná fitnesska vás nadchne svou profesionalitou, vstřícným přístupem a pořádnou dávkou motivace. Díky velkým zkušenostem přesně ví, jak sestavit cvičení pro pevný a krásný zadek.

K TÉMATU  Co udělá chilli paprička s vaším zdravím? Klidně si ji dejte!
Trénink podle Martiny Markové.

Ať už si vyberete kteroukoliv youtuberku, mějte na paměti, že nejdůležitější je začít. Vydržte s dostatečnou motivací a výsledek v podobě krásného zadečku a pevného držení těla se brzy dostaví.

Jestli to s cvičením berete opravdu vážně, navštivte posilovnu pro ženy. V příjemné společnosti jiných žen se naučíte spoustu cviků na posílení celého těla, hubnutí a formování dokonalé postavy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

Potraviny, co se jen tváří jako dietní. Ale naroste vám po nich zadek!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Co takhle trochu zpestřit interiér? Pokud patříte mezi ty, které mají rády "udělej si sám", tohle jsou nápady pro vás. Originální květináče, plyšová spona na záclony, zarážka na knihy nebo talířek na jednohubky, to vše má jedno společné - základem jsou staré hračky. Nějaký vhodný kousek najdete i u vás, a pak hurá do díla. Zkuste trochu netradiční dekorace!
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Být v současné době v karanténě, to není nic příjemného. Všichni to ostatně velmi dobře víme, jelikož nouzový stav už trvá přes měsíc a ještě nějaký ten čas trvat bude.
Vždycky se myslelo, že nevěra je smutnou vizitkou kolabující vášně a vyhaslé intimity ve vztahu. Jenže pozor, do jiné postele může zadaného poslat i to, že je závislý na příjmech svého partnera, nebo že jeho věk končí číslem devět!
Venkovní umění dokáže vyčarovat obdiv. Na skulptury ze dřeva a z kamene narazíme nejčastěji v parku nebo u lesní stezky. Co říkáte na tyhle?
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
Bez bezmezné důvěry žádný vztah fungovat nebude. Alespoň ne dlouhodobě. Jak to ale udělat tak, abyste si s partnerem takové silné pouto vypěstovala?
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
To, že sex je naprosto přirozenou součástí našich životů, je zcela jasné. Jenže už málokdo si uvědomuje, že chování po sexu o nás mnohé vypovídá. Poradíme vám, co muži nesnáší, když ženy dělají bezprostředně po sexu a na co si dát pozor.

Výběr článků

Společnost Trust uvádí na trh sluchátka Trust Noma pro poslech hudby a hands-free volání s poutavým retro designem. Chcete je vyhrát? Máme pro vás jednoduchou soutěžní otázku. Zpříjemněte si Vánoce poslechem hudby.:)
Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.

Nepřehlédněte

Zdravotní obuv tlumí otřesy, šetří klouby a umožňuje noze volně dýchat. Pro naše zdraví je kvalitní bota velmi důležitá. Poradíme vám, jak si ji správně vybrat a na co si dát při nákupu pozor.
Váš přítel má z předchozího vztahu dítě a vy se obáváte, zda novou situaci všichni obstojně zvládnete? Máme pro vás několik tipů, se kterými se na celou situaci můžete podívat z té lepší stránky. Co dodržet, aby to fungovalo?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek