Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Cviky na krásný a pevný zadek. Inspirujte se u 3 českých youtuberek

Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
pevný zadek
Najděte svoji motivaci a zpevňujte pozadí v pohodlí domova.

20. 04. 2022

Pevný a vyrýsovaný zadeček není dobrý jen pro váš vzhled, i když se často tento důvod stává jediným a důležitým pro každý workout. Pevný zadek a posilování hýžďových svalů však pomáhá také vašemu celkovému zdraví. Díky vysportovanému pozadí budete totiž stabilně a správně stát, sedět, a dokonce ulevíte i dlouho přetěžovaným kloubům. Z toho jste si teprve sedla na zadek, že?

Správné držení těla

Pro kompletní zdraví pohybového aparátu je naprostou prioritou zpevněné tělo. Není proto divu, že pevné hýžďové svaly nesou důležitost při jakémkoliv pohybu. Ať už jdete na procházku, trávíte celý den pochůzkami městem nebo vyrážíte na aktivní dovolenou, s povoleným zadkem budete po celou dobu trpět.

Vaše tělo totiž neudržíte ve správné poloze, a tak se brzy ozvou nejspíš záda nebo klouby vašeho pohybového aparátu. Proto je třeba na zpevnění zadku zapracovat co nejdříve.

Základní hýžďové svaly

O krásný, kulatý a pevný zadek se postarají tři hlavní hýžďové svaly, které jsou pro vaše zdravé držení těla naprosto zásadní. Jedná se o:

  • Gluteus minimus Drobný, avšak velmi hluboký sval, který se stará o správnou rotaci těla, zejména dolních končetin. Má velký vliv také na pohyb pánve.
  • Gluteus medius Tento středně velký hýžďový sval také podporuje nohy a stabilizuje pánev.
  • Gluteus maximus Jedná se o největší hýžďový sval, který může za tvar a celkovou estetiku vašeho zadečku. Také má na starosti celkové držení těla ve vzpřímené poloze, vsedě i vestoje.

Cvičte v pohodlí domova

Na posilování hýžďových svalů je nejlepší fakt, že nepotřebujete žádné speciální cvičící pomůcky, a dokonce nemusíte ani docházet do žádného fitness centra. Zkrátka konec vymlouvání — můžete začít kdykoliv u vás doma. Abyste ale nedělali cviky špatně, je dobré alespoň na začátek vnímat základní principy cviků od nějakého lektora.

K TÉMATU  Kariéra je pro vás důležitá. Jaké předsudky musíte překonat a jak se s nimi vypořádat

Na to je perfektní YouTube, kde najdete mnoho skvělých youtuberek a workoutů, s nimiž se snadno dostanete do tempa a motivace vás nemine. Tyto workouty jsou většinou krátké, a tak vám nezaberou více než půl hodiny vašeho času.

Co si připravit na cvičení?

Pro cvičení doma toho zase tolik nepotřebujete. Hodit se vám však bude podložka, tu seženete za pár korun v kterémkoliv sportovním obchodě. Oblečte si pohodlné sportovní oblečení a nezapomeňte také na sportovní obuv. S tou se mnohem lépe opřete do podložky při balancování nebo těžších cvicích. Pak už potřebujete jen obrazovku YouTube přehledně před sebou, láhev s pitím po ruce a jde se na pevný zadek!

Nejlepší youtuberky na cvičení zadečku

A podle koho tedy nejlépe cvičit? Záleží především na tom, aby vám byla lektorka příjemná, aby vám vyhovoval samotný koncept videa a také vás workout dostatečně motivoval. Zadejte do vyhledávače na YouTube „cviky na zadek“ – a vyjedou vám nejoblíbenější české lektorky, s nimiž půjde cvičení snadno a lehce.

Péťa Elblová

Sympatická zrzka s rozzářeným úsměvem v moderním prostředí. Tato mladá maminka natáčí videa o zdravém životním stylu a cvičení již pěknou řádku let. Navíc cviky na pevný zadek a stehna u ní najdete v mnoha podobách, stačí si vybrat ty nejvhodnější pro vás.

Cvičit můžete zadek i břicho zároveň.

Niky Namasté

Cviky pro pevný a kulatý zadek také najdete na YouTube kanále Niky Namasté. Tato sympatická žena se zaměřuje především na jógu – a má mnoho fanoušků. Mezi jógové lekce však vkládá také ostatní cvičení, se kterým snadno, a hlavně správně, zpevníte celé tělo.

Uvolnění a protahování je nedílnou součástí každého cvičení.

Martina Marková

Oblíbená trenérka a skutečná fitnesska vás nadchne svou profesionalitou, vstřícným přístupem a pořádnou dávkou motivace. Díky velkým zkušenostem přesně ví, jak sestavit cvičení pro pevný a krásný zadek.

K TÉMATU  Dětská obezita. Necháte děti přibírat na váze nebo jim pojistíte zdraví na celý život? Nikdy není pozdě na to začít! Jak?
Trénink podle Martiny Markové.

Ať už si vyberete kteroukoliv youtuberku, mějte na paměti, že nejdůležitější je začít. Vydržte s dostatečnou motivací a výsledek v podobě krásného zadečku a pevného držení těla se brzy dostaví.

Jestli to s cvičením berete opravdu vážně, navštivte posilovnu pro ženy. V příjemné společnosti jiných žen se naučíte spoustu cviků na posílení celého těla, hubnutí a formování dokonalé postavy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

Potraviny, co se jen tváří jako dietní. Ale naroste vám po nich zadek!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Dopřáváte si klasického turka? Mnoho z nás nedá dopustit na silnou kávu. Jakmile ji ale dopijeme, kávovou sedlinu, která zůstane na dně, bez milosti vyhodíme. To je ovšem škoda, protože lidově nazývaný lógr může u vás doma najít další využití.
Zubní nit jste nepoužila ani nepamatujete? Často se stresujete i kvůli naprostým banalitám? Pokud vás navíc neužije ani na pravidelnou fyzickou aktivitu, vaše srdce vyloženě trpí. Co všechno se vám kvůli tomu může stát?
V každodenním kolotoči práce a rodiny se objeví neočekávaný zvrat, když hlavní hrdinka narazí na dohodu, kterou uzavřela s tajemným mužem. Tato dohoda nezahrnuje pouze vášnivý románek, ale také odměny a výzvy, které otřesou jejím každodenním životem. S dilematem mezi láskou a povinnostmi se musí rozhodnout, co je pro ni skutečně důležité. Román "Každodenní kolotoč" od Teri Kerot slibuje napínavý příběh o lásce, vášni a životních rozhodnutích, které nás provázejí každým dnem
Mít pupík přes léto je na jednu stranu zátěž, protože čelíte vysokým teplotám. Ale maminky, které si toto období v roce prožily těhotné, se shodují na jednom – dokonale se vyřádíte v módě!
Z ničeho nic srdce bije na poplach, žaludek se sevře a vy se cítíte svým partnerem či partnerkou zrazeni. Ano, to je žárlivost, která je v nízké míře naprosto přirozená.
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!
Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Chlupaté mazlíčky si pořizujeme, aby nám dělali radost. Pro tahle malá roztomilá koťátka je všechno kolem hra. Podívejte se, jak se seznamují s okolním světem.
Obyčejný dřevěný žebřík se může doma proměnit v krásný doplněk interiéru a praktickou polici nebo odkládací prostor. I moderní styl si může dovolit nějaký ten rustikální prvek. A pokud se vám starý žebřík se svojí patinou nehodí, můžete využít policové žebříky, které jsou aktuálně trendem.

Výběr článků

To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
V dnešním poutavém článku na Dámské Lize zkoumáme magii Vánoc očima dětí. Jak dlouho trvá jejich víra v Ježíška, a co by rodiče měli vědět, aby tuto kouzelnou dobu pro své potomky co nejlépe utvořili? Přinášíme vám nejen pohled na to, do kolika let děti věří na Ježíška, ale také rady, jak tuto vánoční tradici zachovat a jaké situace by rodiče měli pečlivě sledovat. Podívejte se s námi na jedinečný svět Vánoc očima nejmladších!
S příchodem zimy se pojí i zamyšlení se nad stravou. Zatímco v létě jsme potřebovali náš organismus zchladit, v nastávajícím období bude potřeba tělo zevnitř zahřívat. K tomu se skvěle hodí některé potraviny s přirozeně hřejivým účinkem.

Nepřehlédněte

Dnes by legendární český zpěvák Karel Gott, známý jako "Zlatý hlas z Prahy", oslavil své 85. narozeniny. Připomeňme si život a dílo tohoto výjimečného umělce, který získal 42 Zlatých slavíků a jehož písně a charisma ovlivnily generace fanoušků nejen v Československu, ale i po celém světě. Od jeho prvních pěveckých krůčků, přes mezinárodní úspěchy až po dojemné vzpomínky jeho kolegů, Gottův odkaz zůstává nesmrtelným.
Reality show je jedním z nejpopulárnějších žánrů doposud. Od sledování všech šokujících, nesestříhaných okamžiků, až po osudy u vašich oblíbených darebáků – sledování dalšího dílu každý týdne je návykové. Jaké reality show nejraději sledují v zahraničí?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek