Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Cviky na krásný a pevný zadek. Inspirujte se u 3 českých youtuberek

Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
pevný zadek
Najděte svoji motivaci a zpevňujte pozadí v pohodlí domova.

20. 04. 2022

Pevný a vyrýsovaný zadeček není dobrý jen pro váš vzhled, i když se často tento důvod stává jediným a důležitým pro každý workout. Pevný zadek a posilování hýžďových svalů však pomáhá také vašemu celkovému zdraví. Díky vysportovanému pozadí budete totiž stabilně a správně stát, sedět, a dokonce ulevíte i dlouho přetěžovaným kloubům. Z toho jste si teprve sedla na zadek, že?

Správné držení těla

Pro kompletní zdraví pohybového aparátu je naprostou prioritou zpevněné tělo. Není proto divu, že pevné hýžďové svaly nesou důležitost při jakémkoliv pohybu. Ať už jdete na procházku, trávíte celý den pochůzkami městem nebo vyrážíte na aktivní dovolenou, s povoleným zadkem budete po celou dobu trpět.

Vaše tělo totiž neudržíte ve správné poloze, a tak se brzy ozvou nejspíš záda nebo klouby vašeho pohybového aparátu. Proto je třeba na zpevnění zadku zapracovat co nejdříve.

Základní hýžďové svaly

O krásný, kulatý a pevný zadek se postarají tři hlavní hýžďové svaly, které jsou pro vaše zdravé držení těla naprosto zásadní. Jedná se o:

  • Gluteus minimus Drobný, avšak velmi hluboký sval, který se stará o správnou rotaci těla, zejména dolních končetin. Má velký vliv také na pohyb pánve.
  • Gluteus medius Tento středně velký hýžďový sval také podporuje nohy a stabilizuje pánev.
  • Gluteus maximus Jedná se o největší hýžďový sval, který může za tvar a celkovou estetiku vašeho zadečku. Také má na starosti celkové držení těla ve vzpřímené poloze, vsedě i vestoje.

Cvičte v pohodlí domova

Na posilování hýžďových svalů je nejlepší fakt, že nepotřebujete žádné speciální cvičící pomůcky, a dokonce nemusíte ani docházet do žádného fitness centra. Zkrátka konec vymlouvání — můžete začít kdykoliv u vás doma. Abyste ale nedělali cviky špatně, je dobré alespoň na začátek vnímat základní principy cviků od nějakého lektora.

K TÉMATU10 způsobů, jak efektivně a přirozeně zvlhčit vzduch v domácnosti

Na to je perfektní YouTube, kde najdete mnoho skvělých youtuberek a workoutů, s nimiž se snadno dostanete do tempa a motivace vás nemine. Tyto workouty jsou většinou krátké, a tak vám nezaberou více než půl hodiny vašeho času.

Co si připravit na cvičení?

Pro cvičení doma toho zase tolik nepotřebujete. Hodit se vám však bude podložka, tu seženete za pár korun v kterémkoliv sportovním obchodě. Oblečte si pohodlné sportovní oblečení a nezapomeňte také na sportovní obuv. S tou se mnohem lépe opřete do podložky při balancování nebo těžších cvicích. Pak už potřebujete jen obrazovku YouTube přehledně před sebou, láhev s pitím po ruce a jde se na pevný zadek!

Nejlepší youtuberky na cvičení zadečku

A podle koho tedy nejlépe cvičit? Záleží především na tom, aby vám byla lektorka příjemná, aby vám vyhovoval samotný koncept videa a také vás workout dostatečně motivoval. Zadejte do vyhledávače na YouTube „cviky na zadek“ – a vyjedou vám nejoblíbenější české lektorky, s nimiž půjde cvičení snadno a lehce.

Péťa Elblová

Sympatická zrzka s rozzářeným úsměvem v moderním prostředí. Tato mladá maminka natáčí videa o zdravém životním stylu a cvičení již pěknou řádku let. Navíc cviky na pevný zadek a stehna u ní najdete v mnoha podobách, stačí si vybrat ty nejvhodnější pro vás.

Cvičit můžete zadek i břicho zároveň.

Niky Namasté

Cviky pro pevný a kulatý zadek také najdete na YouTube kanále Niky Namasté. Tato sympatická žena se zaměřuje především na jógu – a má mnoho fanoušků. Mezi jógové lekce však vkládá také ostatní cvičení, se kterým snadno, a hlavně správně, zpevníte celé tělo.

Uvolnění a protahování je nedílnou součástí každého cvičení.

Martina Marková

Oblíbená trenérka a skutečná fitnesska vás nadchne svou profesionalitou, vstřícným přístupem a pořádnou dávkou motivace. Díky velkým zkušenostem přesně ví, jak sestavit cvičení pro pevný a krásný zadek.

K TÉMATUStravování podle ročních období: Proč je přínosem pro tělo?
Trénink podle Martiny Markové.

Ať už si vyberete kteroukoliv youtuberku, mějte na paměti, že nejdůležitější je začít. Vydržte s dostatečnou motivací a výsledek v podobě krásného zadečku a pevného držení těla se brzy dostaví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

Potraviny, co se jen tváří jako dietní. Ale naroste vám po nich zadek!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.
Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?

Nepřehlédněte

Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek