Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
cviky pro zadek
Zacvičte si a pyšněte se krásně pevným pozadím! (foto: prirodajelek.cz)

10. 06. 2021

Čtvrthodinka každý den

Se cvičením to není třeba přehánět, cviky pro zadek stačí dělat vytrvale. Změna se projeví už za pár týdnů, pokud budete poctivě cvičit každý den. Ano, včetně víkendů a svátků, i ty se počítají. Na druhou stranu postačí jen 15 minut denně. Při prvním cviku byste měla ležet na rovných zádech s rukama podél těla, dlaněmi k zemi. Nohy nechte natažené, špičky by měly směřovat ke stropu.

Následně natažené nohy zvedněte tak, aby s podlahou svíraly úhel 45°, vydržte deset až patnáct vteřin a pak nohy spusťte na zem. Opakujte patnáctkrát.

Také druhý cvik je velmi jednoduchý. Postavte se na rovnou podložku a mírně rozkročte nohy. Pomalu jděte do dřepu, ve kterém budete mít kolena pokrčená do pravého úhlu. Trub by měl být lehce překloněný. V podřepu vydržte deset až patnáct vteřin, pak se pomalu postavte. I tento cvik opakujte patnáctkrát.

Na typu cviků záleží

Jak je patrné, kromě správné frekvence cvičení je důležité volit i správné typy cviků. Náš krátký seznam je v tomto ohledu kompletní. Třetí cvik připomíná bruslení a posiluje zadní část stehen a hýždí. Postavte se se středně rozkročenýma nohama, zlehka se předkloňte a jednou nohou zakročte za druhou do strany tak, aby stojná noha byla zlehka pokrčená. V pravidelném tempu takto střídejte nohy po dobu jedné minuty.

Na pevný zadeček trošku překvapivě pomáhá také boxování. Ale nebojte, není třeba investovat do boxovacího pytle, stačí, když budete pohyby boxerů jen napodobovat. Postavte se bokem s lehce roztaženýma nohama, zvedněte ruce do boxerského postoje a přední rukou podnikněte deset výpadů. Pak vyměňte strany a pokračujte druhou rukou. Celou sérii třikrát opakujte.

Při pátém a posledním cviku se možná vrátíte do svých dětských let. Posaďte se do tureckého sedu, pak dejte nohy tak, abyste se dotýkala celými chodidly. Kolena se snažte tlačit dolů k zemi. Udržujte rovná záda, pravidelně dýchejte a vydržte tak půl minuty. Pak si oddechněte a stejný cvik ještě dvakrát zopakujte.

K TÉMATU  Proč mám pořád hlad? Na vině může být vícero faktorů
Cviky pro zadek v praxi

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bolí vás záda? Vyzkoušejte jednoduché cviky na záda, které uleví

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování na internetu se stalo pomyslným trendem. Zejména v době panující pandemie a karantény se i ti, kteří nakupování v e-shopech zatracovali, k tomuto kroku svolili. Neměli najednou na výběr, ostatně nakonec nově nabytou zkušenost dál používali v praxi. To poté vedlo k trhání rekordů v tržbách internetových prodejen, což je trend, který i nadále pokračuje. Pokud i vy patříte mezi vášnivé on-line kupující, pozor si dejte na podvodné e-shopy.
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?
Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!

Nepřehlédněte

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek