Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
cviky pro zadek
Zacvičte si a pyšněte se krásně pevným pozadím! (foto: prirodajelek.cz)

10. 06. 2021

Čtvrthodinka každý den

Se cvičením to není třeba přehánět, cviky pro zadek stačí dělat vytrvale. Změna se projeví už za pár týdnů, pokud budete poctivě cvičit každý den. Ano, včetně víkendů a svátků, i ty se počítají. Na druhou stranu postačí jen 15 minut denně. Při prvním cviku byste měla ležet na rovných zádech s rukama podél těla, dlaněmi k zemi. Nohy nechte natažené, špičky by měly směřovat ke stropu.

Následně natažené nohy zvedněte tak, aby s podlahou svíraly úhel 45°, vydržte deset až patnáct vteřin a pak nohy spusťte na zem. Opakujte patnáctkrát.

Také druhý cvik je velmi jednoduchý. Postavte se na rovnou podložku a mírně rozkročte nohy. Pomalu jděte do dřepu, ve kterém budete mít kolena pokrčená do pravého úhlu. Trub by měl být lehce překloněný. V podřepu vydržte deset až patnáct vteřin, pak se pomalu postavte. I tento cvik opakujte patnáctkrát.

Na typu cviků záleží

Jak je patrné, kromě správné frekvence cvičení je důležité volit i správné typy cviků. Náš krátký seznam je v tomto ohledu kompletní. Třetí cvik připomíná bruslení a posiluje zadní část stehen a hýždí. Postavte se se středně rozkročenýma nohama, zlehka se předkloňte a jednou nohou zakročte za druhou do strany tak, aby stojná noha byla zlehka pokrčená. V pravidelném tempu takto střídejte nohy po dobu jedné minuty.

Na pevný zadeček trošku překvapivě pomáhá také boxování. Ale nebojte, není třeba investovat do boxovacího pytle, stačí, když budete pohyby boxerů jen napodobovat. Postavte se bokem s lehce roztaženýma nohama, zvedněte ruce do boxerského postoje a přední rukou podnikněte deset výpadů. Pak vyměňte strany a pokračujte druhou rukou. Celou sérii třikrát opakujte.

Při pátém a posledním cviku se možná vrátíte do svých dětských let. Posaďte se do tureckého sedu, pak dejte nohy tak, abyste se dotýkala celými chodidly. Kolena se snažte tlačit dolů k zemi. Udržujte rovná záda, pravidelně dýchejte a vydržte tak půl minuty. Pak si oddechněte a stejný cvik ještě dvakrát zopakujte.

K TÉMATU  Stres v těhotenství. Jak moc ovlivňuje vaše nenarozené dítě?
Cviky pro zadek v praxi

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bolí vás záda? Vyzkoušejte jednoduché cviky na záda, které uleví

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.

Nepřehlédněte

Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek