Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
cviky pro zadek
Zacvičte si a pyšněte se krásně pevným pozadím! (foto: prirodajelek.cz)

10. 06. 2021

Čtvrthodinka každý den

Se cvičením to není třeba přehánět, cviky pro zadek stačí dělat vytrvale. Změna se projeví už za pár týdnů, pokud budete poctivě cvičit každý den. Ano, včetně víkendů a svátků, i ty se počítají. Na druhou stranu postačí jen 15 minut denně. Při prvním cviku byste měla ležet na rovných zádech s rukama podél těla, dlaněmi k zemi. Nohy nechte natažené, špičky by měly směřovat ke stropu.

Následně natažené nohy zvedněte tak, aby s podlahou svíraly úhel 45°, vydržte deset až patnáct vteřin a pak nohy spusťte na zem. Opakujte patnáctkrát.

Také druhý cvik je velmi jednoduchý. Postavte se na rovnou podložku a mírně rozkročte nohy. Pomalu jděte do dřepu, ve kterém budete mít kolena pokrčená do pravého úhlu. Trub by měl být lehce překloněný. V podřepu vydržte deset až patnáct vteřin, pak se pomalu postavte. I tento cvik opakujte patnáctkrát.

Na typu cviků záleží

Jak je patrné, kromě správné frekvence cvičení je důležité volit i správné typy cviků. Náš krátký seznam je v tomto ohledu kompletní. Třetí cvik připomíná bruslení a posiluje zadní část stehen a hýždí. Postavte se se středně rozkročenýma nohama, zlehka se předkloňte a jednou nohou zakročte za druhou do strany tak, aby stojná noha byla zlehka pokrčená. V pravidelném tempu takto střídejte nohy po dobu jedné minuty.

Na pevný zadeček trošku překvapivě pomáhá také boxování. Ale nebojte, není třeba investovat do boxovacího pytle, stačí, když budete pohyby boxerů jen napodobovat. Postavte se bokem s lehce roztaženýma nohama, zvedněte ruce do boxerského postoje a přední rukou podnikněte deset výpadů. Pak vyměňte strany a pokračujte druhou rukou. Celou sérii třikrát opakujte.

Při pátém a posledním cviku se možná vrátíte do svých dětských let. Posaďte se do tureckého sedu, pak dejte nohy tak, abyste se dotýkala celými chodidly. Kolena se snažte tlačit dolů k zemi. Udržujte rovná záda, pravidelně dýchejte a vydržte tak půl minuty. Pak si oddechněte a stejný cvik ještě dvakrát zopakujte.

K TÉMATU  Manuál léčivých tinktur: Pronikněte do světa blahodárných kapiček a bylinek
Cviky pro zadek v praxi

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bolí vás záda? Vyzkoušejte jednoduché cviky na záda, které uleví

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Televize Óčko přináší do českého televizního éteru odvážný formát, který rozvířil vody ve Velké Británii i dalších zemích. Naked Attraction, seznamovací reality show, která odhaluje více než jen osobnost svých účastníků, nyní otevírá dveře castingů pro svou tuzemskou verzi. V této jedinečné soutěži se účastníci představují v nejupřímnější formě – zcela bez oblečení, což umožňuje odlišný pohled na výběr potenciálního partnera. Odvaha stát se součástí Naked Attraction může účastníkům přinést nejen nové zážitky, ale možná i lásku jejich života.
Tak ještě asi před deseti lety mělo vyhledávání partnera na internetu špatnou pověst. Ženy se bály, že inzeráty na seznamkách zadávají pouze zoufalci nebo muži, kteří touží po nezávazném sexuálním vztahu. Doba se však změnila. Internetové seznamky jsou dnes uznávaným seriózním způsobem, jak najít toho pravého. Šance je tedy vysoká.
Nestíháte vařit a připravovat si svačiny do práce? Často saháte po polotovarech nebo se stravujete u stánků s rychlým občerstvením, protože si myslíte, že vám to ušetří čas? Možná ano, ale určitě to nešetří vaši peněženku, nehledě na to, že se pak stravujete hodně nezdravě. A chcete s tím něco udělat?
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Na scéně, kde Krystyna Pyszková převzala korunu Miss World 2024, zazářila nejen svou krásou, ale i díky promyšleně zvolenému outfitu. Naše módní redaktorka, expertka na nejnovější trendy a osobní styl, nám pomůže odhalit, co dělá tento outfit tak výjimečným.
Lidé ve znamení Lva jsou přirozenými vůdci, kteří se nesou stejně velkolepě jako jejich zvěrokruhový zástupce. V tomto znamení jsou lidé, kteří se narodili mezi 23. červencem až 22. srpnem.
TikTok, sociální síť, která zažívá velký boom. Možná jste tady noví, nebo chcete najít nějaké další, zajímavé účty.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Brzy se již začne oteplovat a zimní bundy tak budou definitivně out. Pokud chcete i svůj jarní šatník svézt na vlně aktuálních trendů, měli byste se držet několika základních doporučení. Vždy samozřejmě volte kabát vyrobený z lehkého a prodyšného materiálu, jako je bavlna, plátno nebo polyester, aby se vám v kabátu pohodlně chodilo i v teplejším počasí.
Rozvod, rozchod nebo jen neustálá smůla na chlapy – důvodů, proč jste i ve čtyřiceti letech stále sama může být vícero. Ženy se však nechtějí snu o šťastném životě vzdávat, vždyť jim na světě zbývá ještě mnoho let. A tak se ptají na jedno – jak a kde najít chlapa po 40?

Výběr článků

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Věčná krása, která žena by po ní neprahla? Proto se dennodenně snažíme našemu přání přiblížit a stojí nás to nejen velké úsilí, ale především peníze.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.

Nepřehlédněte

Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?
Při zmínce výletu do nizozemského hlavního města se málokomu nevybaví tulipány či projížďky na kole mezi romanticky nasvícenými kanály. Amsterdam je živé a kulturně nabité město. Pojďme se společně podívat na zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek