Domů » Životní styl » Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek
Životní styl

Cviky pro dokonalý zadek. Vytvarujte své pozadí do plavek

cviky pro zadek
Zacvičte si a pyšněte se krásně pevným pozadím! (foto: prirodajelek.cz)
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.

Čtvrthodinka každý den

Se cvičením to není třeba přehánět, cviky pro zadek stačí dělat vytrvale. Změna se projeví už za pár týdnů, pokud budete poctivě cvičit každý den. Ano, včetně víkendů a svátků, i ty se počítají. Na druhou stranu postačí jen 15 minut denně. Při prvním cviku byste měla ležet na rovných zádech s rukama podél těla, dlaněmi k zemi. Nohy nechte natažené, špičky by měly směřovat ke stropu.

Následně natažené nohy zvedněte tak, aby s podlahou svíraly úhel 45°, vydržte deset až patnáct vteřin a pak nohy spusťte na zem. Opakujte patnáctkrát.

Také druhý cvik je velmi jednoduchý. Postavte se na rovnou podložku a mírně rozkročte nohy. Pomalu jděte do dřepu, ve kterém budete mít kolena pokrčená do pravého úhlu. Trub by měl být lehce překloněný. V podřepu vydržte deset až patnáct vteřin, pak se pomalu postavte. I tento cvik opakujte patnáctkrát.

Na typu cviků záleží

Jak je patrné, kromě správné frekvence cvičení je důležité volit i správné typy cviků. Náš krátký seznam je v tomto ohledu kompletní. Třetí cvik připomíná bruslení a posiluje zadní část stehen a hýždí. Postavte se se středně rozkročenýma nohama, zlehka se předkloňte a jednou nohou zakročte za druhou do strany tak, aby stojná noha byla zlehka pokrčená. V pravidelném tempu takto střídejte nohy po dobu jedné minuty.

Na pevný zadeček trošku překvapivě pomáhá také boxování. Ale nebojte, není třeba investovat do boxovacího pytle, stačí, když budete pohyby boxerů jen napodobovat. Postavte se bokem s lehce roztaženýma nohama, zvedněte ruce do boxerského postoje a přední rukou podnikněte deset výpadů. Pak vyměňte strany a pokračujte druhou rukou. Celou sérii třikrát opakujte.

Při pátém a posledním cviku se možná vrátíte do svých dětských let. Posaďte se do tureckého sedu, pak dejte nohy tak, abyste se dotýkala celými chodidly. Kolena se snažte tlačit dolů k zemi. Udržujte rovná záda, pravidelně dýchejte a vydržte tak půl minuty. Pak si oddechněte a stejný cvik ještě dvakrát zopakujte.

Cviky pro zadek v praxi

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bolí vás záda? Vyzkoušejte jednoduché cviky na záda, které uleví

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři