Domů » Krása a móda » Jak zlepšit cíleně své fyzické i psychické zdraví? Zkuste následující rady a výsledky se dostaví! Kdy a čím začít?
Cvičení pro fyzické i psychické zdraví
zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Jak zlepšit cíleně své fyzické i psychické zdraví? Zkuste následující rady a výsledky se dostaví! Kdy a čím začít?

Vypadat dobře chce většina z nás. Jak to ale udělat, abyste se svým tělem byla vážně spokojená a cítila se vyrovnaně? Máme pro vás několik rad, které se vám vyplatí zkusit.

Nebojte se hřešit

„Klientky ujišťuji o tom, že nelze trvale zcela vyloučit nezdravá jídla. Faktem však zůstává, že zdravá strava je základ a nezbytným předpokladem na cestě k takovému tělu, se kterým budete spokojená,“ říká expertka na výživu Samantha Claytonová. „Existuje mnoho tzv. zaručených způsobů, které slibují rychle viditelné výsledky bez většího úsilí. Nenechte se napálit, rovnice dokonalého těla sestává z kvalitní stravy a pravidelného pohybu, nikoliv z nefungujících kouzel.”

Rovnováha především

Hodně  lidí se  zaměřuje na dietu hlavně z toho důvodu, aby zhubli. Abyste docílily viditelných výsledků, přidejte do svého denního režimu aktivní pohyb. Věnujte se takové aktivitě, která vám přinese radost. Zlepšíte nejen fyzické, ale i psychické zdraví, zpomalíte proces stárnutí a navodíte celkovou spokojenost. A zůstanete u ní dlouho, nejen nárazově. Aktivní životní styl vám upraví i nutriční potřeby. Jakmile uvidíte první výsledky nového režimu, začnete o stravě více přemýšlet a hledat rovnováhu mezi jídlem a pohybem. Co ještě zkuste?

Vnímejte své tělo

Poskytněte tělu to, co v danou chvíli potřebuje. Cílem vašeho každodenního příjmu potravy je dát svému tělu palivo, které potřebuje k plnění základních životních funkcí. Nezapomínejte ani na živiny, které pomohou vašemu tělu k regeneraci, a to zejména po tréninku.

Začněte hned teď

„Právě dnešek je tím důležitým dnem, nikoliv zítřek. Všichni máme tendenci odkládat věci na potom, ale proč nezačneme už dnes? Začněte ihned a jděte si za svým cílem. I malé změny přináší významné výsledky, ovšem musíte opravdu chtít a jít si za svým, abyste se dočkaly prvních změn,“ dodává Samantha Claytonová.

Vydržte být trpělivé

Cíl dosažení vysněné postavy a pocitu štěstí by nikdy neměl být krátkodobou záležitostí. Ano, mohou vás motivovat nadcházející události, jako svatba nebo plážová párty, kvůli kterým se bičujete a chcete nějaké to kilo shodit. Takhle to ale z dlouhodobého hlediska fungovat nebude. Abyste dosáhli trvale viditelných výsledků, udržujte nové, zdravé návyky. Snaha a píle se vyplatí. Žádný výsledek bohužel nepřijde lusknutím prstů, což může být zpočátku demotivující, ale až časem uvidíte první výsledky, nebudete chtít přestat.

Vytěžte co nejvíc a omezte rušivé vlivy

V dnešní době mnoho lidí kontroluje několikrát během tréninku svůj mobilní telefon, v průběhu cvičení sleduje televizi nebo vede rozhovor s kamarádkou. Všechny tyto nadbytečné aktivity odvádějí pozornost od cvičení a snižují zapálení. Omezte všechny rušivé vlivy na minimum a věnujte se pouze samy sobě. Neustále posouvejte své limity a nebojte se také vyzkoušet nové věci.

Nebude to hned

Žádané změny se neprojeví okamžitě. Buďte proto trpělivé a dejte svému tělu čas, aby mohlo zareagovat na váš nový životní styl a vylepšený jídelníček. Odhodlání, vytrvalost a čas – tuto trojici mějte vždy na paměti a dosáhnete svého vytouženého cíle. Ideálním přístupem v novém životě je začít a již nikdy nepřestat. Věřte, že v pozdějším věku si budete gratulovat, že jste se pohybu a snaze mít tělo zdravé věnovaly.

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">