Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Pro kamarády borec, doma tyran aneb jak poznat, kdo je nebezpečný psychopat?

„Ten Zdeněk je tak skvělý, vybrala sis opravdu dobře,“ slýchávala Veronika od kamarádů i rodiny. Ve skutečnosti se bála s ním rozejít. Byl to psychopat. Nikdo kromě ní nevěděl, čeho všeho je schopný.
Psychopat
Jak ve vztahu odhalit psychopata? Přečtěte si desatero! (zdroj foto: pixabay.com)

24. 03. 2020

Jak poznat psychopata, který se dokáže přetvařovat? Naše tipy vám pomohou odhalit přetvářku během pár chvil! Psychopat se dá identifikovat poměrně jasnými znaky.

Jak se pozná psychopat?

Galantní, milý, přátelský, a dokonce se sklony k ručním pracím. Takový byl Zdeněk, když ho Veronika poznala. Dokonce jí ušil batoh a na první společný víkend jim ušil stejné kalhoty. Sama byla překvapená, že „normální chlap“ dokáže takové „nenormální věci“. Jenže už tehdy jí začalo docházet, že něco není v pořádku.

Když si sedala do auta, dveřmi nechtěně bouchla. Začal na ni nahlas řvát, což ji opravdu vyděsilo. Na benzínce si dovolila nastoupit do auta bez důkladného očištění obuvi od sněhu. Další řev. Varovná světýlka v nás bijí doslova na poplach – s tím člověkem není něco v pořádku!

Psychopatovo desatero

Před spaním si psychopat rozhodně neodříkává otčenáš … a desatero, podle kterého jej poznáte, také není zrovna boží. Zde jsou znaky, podle kterých zaručeně poznáte, že vaše vnitřní varovná světla, která blikají na poplach, rozhodně neklamou.

Omotat si okolo prstu

Psychopat se do vás dokáže dokonale vcítit. Brzy pozná, co vám dělá radost, a ve chvílích, kdy odkrýváte jeho záporné stránky, vám bude na stříbrném podnose servírovat vše, co vás těší. Snaží se odpoutat vaši pozornost. Nevěřte mu!

Vyvolat vinu

Dokonale se umí proměnit v oběť. Vy byste jej chtěla nechat, když přeci teď prochází tak složitým obdobím? Ve všem mu pořád dokola ubližujete a máte pocit, že je vše vaše vina. Je to váš případ? Jste chycena v síti!

Buď egoista

Je jedno, zda je to úspěšný manažer, bojovník za práva zvířat, nebo šikovný instalatér – povahově je to egoista! Myslí jen sám na sebe a je to právě on, kdo ví všechno nejlépe. Sebe si cení natolik, že i když mnoho z nich předstírá sebevražedné sklony, ve skutečnosti by si nezkřivili ani vlas.

K TÉMATUCo opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?
Psychopat
Psychopat se umí perfektně přeměnit v oběť a přenést na vás vinu. (zdroj foto: freepik.com)

Žádný pocit viny

Můžete se snažit jej konfrontovat, vysvětlovat, křičet. Je to úplně zbytečné. Psychopat nikdy necítí pocit viny. Zajímá jej pouze vlastní užitek z dané situace. Pokud ucítí, že mu teče do bot, bude na vás hrát smutek a lítost – ale jen proto, že se cítí ohrožen a nechce vás ztratit. Morálka ani vaše city jej však ve skutečnosti nezajímají.

Přetvařuj se

Každý z nás si někdy doma uleví a zachová se nefér – občasné hádky jsou v dlouhodobém vztahu nevyhnutelné. Ale despota, který od vás vyžaduje dokonalý úklid, a sám nehne prstem, to je jiná liga.

Lži přesvědčivě

Psychopat umí lhát a rozhodně mu to v klidném spánku nebrání. Vymyslí si, že je pojišťovací agent, a přitom má dluhy kam se podíváte. Lže tak dokonale, že když mu na něco přijdete, bude se snažit vás zmást a přesvědčí vás o své pravdě.

Psychopat
Skvělá schopnost psychopata tkví také v perfektním přesvědčování. (zdroj foto: freepik.com

Vyhrožuj jako profesionál

Udivuje vás pocit viny, který ve vás vyvolal, když jste jej prosila, aby šel na rodinnou oslavu? Pokračujeme nekonečným trýzněním a vydíráním – řekne vašim kamarádkám tajemství, které jste mu prozradila. Zneužije vaše citlivé fotografie a informace. Manipulátor, psychopat. Ruce pryč!

Vinu sveď vždy na ostatní

Veroniku Zdeněk po hádce v autě vysadil na cestě několik kilometrů od domova jejích rodičů, kam směřovali. Bez dokladů, bez věcí. Prostě jen tak, protože řekla něco, co „neměla“. Mohla si za to „samozřejmě sama.“ Takhle řeší situace jen skutečný psychopat.

Já můžu všechno

Připravte se na to, že i když máte třídní sraz naplánovaný dlouho dopředu, udělá vše pro to, abyste nešla. Jen proto, že je tam vaše dávná láska. On samozřejmě flirtuje všude možně.

K TÉMATUSvatební blázinec. S čím vším musíme při plánování svatby počítat?

Fyzické násilí je povoleno

I když psychopat spíše jedince systematicky deptá, občas mu to ujede a jednu vám vrazí. Samozřejmě jste opět řekla něco nevhodného. „Můžete si za to sama,“ takový pocit si z celé aféry odnesete.

Máte něco podobného doma? Nebojte se a udělejte první krok potřebný k odchodu od tyrana. Nikdo vás zřejmě nepochopí, protože jeho schopnost lhát a okouzlit lidi je všemocná. Ale počkejte na ten svěží vzduch, který budete opět dýchat, když psychopat zmizí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jestli mě máš ráda, tak… Jak se nenechat manipulovat partnerem. Zarazte to hned v počátku

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?

Nepřehlédněte

Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek