Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Manuál perfektní manželky: Uznávaný expert na vztahy odhaluje své osvědčené tipy!

Doma už to není, co bývalo? Nečekejte, až se rozchod zeptá a vezměte osud do svých rukou. Ideální partnerkou, kterou ten váš bude zbožňovat i na rukou nosit, můžete být vlastně okamžitě! A stačí k tomu jen tyhle tři věci…

09. 08. 2018

09. 08. 2018

Mít dlouhodobý vztah, který funguje v naprosté harmonii? Řekněme si upřímně – která z nás by to nebrala všemi deseti. Dá se ale něčeho takového skutečně docílit? Podle amerického psychologa a vztahového experta Johna Gottmana, který je považován za jednoho z nejvlivnějších terapeutů posledních let, poměrně snadno. Jaká strategie je podle tohoto odborníka klíčem k úspěchu?

Vyměňte lhostejnost za náklonnost

Na základě své praxe a dlouholetých zkušeností se domnívám, že u těch nejšťastnějších a nejstabilnějších párů panuje zajímavý poměr mezi interakcemi – na jednu negativní připadá pět pozitivních. Tyto kladné interakce však nejsou žádná velká gesta, někdy bohatě stačí jen maličkost v podobě úsměvu, pohlazení, polibku nebo objetí. I to, že partnerovi nasloucháte a věnujete mu plnou pozornost, se počítá,“ vysvětluje jmenovaný zachránce kolabujících svazků. A teď se přiznejte, kdy jste naposledy tomu svému řekla něco hezkého? Pokud musíte pátrat hodně hluboko v paměti, je to asi špatně…

Myslete na potřeby své polovičky. Neustále

Co vlastně váš protějšek ke štěstí potřebuje? Nepřemýšlíte o tom ani v „klidovém režimu“, natož při hádce? Možná namítáte, že když vzduchem létají talíře i ostré výrazy, máte úplně jiné starosti. A to je právě ta chyba. Výše zmíněný manželský poradce je toho názoru, že tímhle způsobem doma nikdy nenajdete cestu z konfliktu, která by uspokojila vás oba. I v návalu toho největšího vzteku byste prý měla mít na paměti, že jednáte v zájmu vás obou. Nikdy nepovažujte za ústupek, když vyjdete „protivníkovi“ vstříc, ba naopak je tohle ruka ke smíru i způsob, jak konfrontaci zdárně ukončit. A bez následků.

Špatné vlastnosti? Naučte se je odpouštět

Nikdo z nás není bez chyby, to je prostě fakt. I když máte nervy z toho, že „hlava rodiny“ je po ránu vždycky nevrlá a nekomunikativní – tedy alespoň do chvíle, než si dá kafe, výčitky si odpusťte. Oceňte raději jeho dobré stránky, pochopitelně nahlas. Třeba to, že bez reptání poseká trávník, odveze děti k babičce a pomůže vám s těžkým nákupem. Dávejte co nejčastěji najevo, že takové věci pro vás nejsou samozřejmostí. Podle Johna Gottmana je tohle důležitý aspekt šťastného vztahu!

K TÉMATU  Dva nejčastější důvody k nevěře? Odborníci mají jasno: na vině rozhodně není jen kolabující vášeň!

Víte ještě o nějaké jiné vlastnosti, kterou by dokonalá manželka měla mít? Napište nám…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý to má jinak: Někdo s radostí čeká na předvánoční šílenství a těší se na shánění dárků, jiný bledne hrůzou, protože absolutně neví, co má jako dárek zabalit. Shodneme se ale asi v jednom: pro děti se dárky vybírají nejsnáze - obzvlášť pro holčičky. Snové, barevné a třpytivé hračky jsou pastvou pro zvídavé oči malých princezen. I americký výrobce hraček Hasbro si zajistil místo na výsluní svou kolekcí hraček „My little Pony“.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
V oblasti zahradničení je pořád co objevovat, a to i tehdy, pokud máte vše už v malíku. Jestli ale tu a tam prahnete po něčem, co jste doposud nevyzkoušeli, a lákají vás nejrůznější novinky, pak vás právě tenhle článek doslova nadchne. Ten totiž věnujeme speciální popínavce, která bohatě produkuje chutnou zeleninu a nese trošku záhadné jméno ačokča. 
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Modelek je po celém světe velké množství. Jejich konkurence je opravdu vysoká. Do světa reflektorů se ale dostanou jen ty nejlepší. Ovšem co to znamená nejlepší? Nejvyšší? Nejhubenější? Nejkrásnější? Nejmladší? To vše má svůj úhel pohledu. Jsou totiž modelky, jejichž kariéra skončí tak rychle, jak začala, a oproti tomu jsou i takové, které jsou stále žádané i ve věku (nebo právě proto), kdybychom si spíše řekli, že už takové povolání není zcela vhodné.

Nepřehlédněte

Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek