Úterý , 28. 05. 2024

Valdemar

Manuál perfektní manželky: Uznávaný expert na vztahy odhaluje své osvědčené tipy!

Doma už to není, co bývalo? Nečekejte, až se rozchod zeptá a vezměte osud do svých rukou. Ideální partnerkou, kterou ten váš bude zbožňovat i na rukou nosit, můžete být vlastně okamžitě! A stačí k tomu jen tyhle tři věci…

09. 08. 2018

09. 08. 2018

Mít dlouhodobý vztah, který funguje v naprosté harmonii? Řekněme si upřímně – která z nás by to nebrala všemi deseti. Dá se ale něčeho takového skutečně docílit? Podle amerického psychologa a vztahového experta Johna Gottmana, který je považován za jednoho z nejvlivnějších terapeutů posledních let, poměrně snadno. Jaká strategie je podle tohoto odborníka klíčem k úspěchu?

Vyměňte lhostejnost za náklonnost

Na základě své praxe a dlouholetých zkušeností se domnívám, že u těch nejšťastnějších a nejstabilnějších párů panuje zajímavý poměr mezi interakcemi – na jednu negativní připadá pět pozitivních. Tyto kladné interakce však nejsou žádná velká gesta, někdy bohatě stačí jen maličkost v podobě úsměvu, pohlazení, polibku nebo objetí. I to, že partnerovi nasloucháte a věnujete mu plnou pozornost, se počítá,“ vysvětluje jmenovaný zachránce kolabujících svazků. A teď se přiznejte, kdy jste naposledy tomu svému řekla něco hezkého? Pokud musíte pátrat hodně hluboko v paměti, je to asi špatně…

Myslete na potřeby své polovičky. Neustále

Co vlastně váš protějšek ke štěstí potřebuje? Nepřemýšlíte o tom ani v „klidovém režimu“, natož při hádce? Možná namítáte, že když vzduchem létají talíře i ostré výrazy, máte úplně jiné starosti. A to je právě ta chyba. Výše zmíněný manželský poradce je toho názoru, že tímhle způsobem doma nikdy nenajdete cestu z konfliktu, která by uspokojila vás oba. I v návalu toho největšího vzteku byste prý měla mít na paměti, že jednáte v zájmu vás obou. Nikdy nepovažujte za ústupek, když vyjdete „protivníkovi“ vstříc, ba naopak je tohle ruka ke smíru i způsob, jak konfrontaci zdárně ukončit. A bez následků.

Špatné vlastnosti? Naučte se je odpouštět

Nikdo z nás není bez chyby, to je prostě fakt. I když máte nervy z toho, že „hlava rodiny“ je po ránu vždycky nevrlá a nekomunikativní – tedy alespoň do chvíle, než si dá kafe, výčitky si odpusťte. Oceňte raději jeho dobré stránky, pochopitelně nahlas. Třeba to, že bez reptání poseká trávník, odveze děti k babičce a pomůže vám s těžkým nákupem. Dávejte co nejčastěji najevo, že takové věci pro vás nejsou samozřejmostí. Podle Johna Gottmana je tohle důležitý aspekt šťastného vztahu!

K TÉMATU  Přátelé partnera jako strašák čerstvého vztahu. Jak se s nimi sblížit?

Víte ještě o nějaké jiné vlastnosti, kterou by dokonalá manželka měla mít? Napište nám…

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Legendární Jiřina Bohdalová, stálice české kultury, prokazovala svůj talent ve filmových a televizních rolích po mnoho desetiletí. Dnes, 3. května, slaví své 93. narozeniny. I přes svůj věk zůstává stále společensky aktivní a svou přítomností obohacuje českou kulturu.
Kolik je na světě leváků a pro jaké pohlaví je tenhle „dar“ typičtější? V čem vynikají a jak jsou na tom se zdravím? Možná vás překvapí i to, kolik leváků se pohybuje na hollywoodském červeném koberci!
Ať už v Jihočeském kraji strávíte jediný den nebo týdenní dovolenou, vždycky budete mít co poznávat a na co se dívat. Objevujte krásu našich měst, historie a přírody.
Mnohé druhy zeleniny a ovoce v minulosti rozhodně nevypadaly a nechutnaly tak jako dnes. Lidé si je vyšlechtili k obrazu svému. Otázkou je, jestli je to na škodu, nebo k užitku. Seznamte se s těmi nejznámějšími vyšlechtěnými druhy plodů, které dříve byly úplně jiné.
Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.
Každý čínský panovník si byl vždy vědom toho, že musí na svět přivést dědice trůnu. A měl to také dobře pojištěné. Kromě oficiální manželky měl ještě císař další „podřadné“ manželky a své konkubíny.
Že je příjemné líbání s člověkem, kterého milujete, není třeba víc rozebírat. Víte ale, že se jedná také o zdraví velmi prospěšnou činnost? Líbání je dokonce předmětem mnoha lékařských studií a vědci se intenzivně zajímají o jeho přínos.
Viber, jedna z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, vám přináší zábavnou velikonoční hru. Hledejte vajíčka, která schovali zajíčci a vyhrajte naše velikonoční ceny!
Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
Léto je tady a v rámci jakéhosi odlehčení účesů možná nejednoho z nás napadlo, že zrovna teď přišel čas na změnu. Jestli rádi jdete vstříc novým trendům, pak nepřehlédněte svěží účes wixie, který je plný života, energie a mladistvého stylu. Pokud se chcete cítit jako hvězda a dodat své image ten správný šmrnc, bude právě wixie sázkou na jistotu. Komu sluší, jak ho nosit a v čem je charakteristický? Odhalte jeho tajemství.
Kouzelné zahradní cestičky jsou skvělým nápadem, jak proměnit vaší zahradu ve fantastickou zónu pro relax a odpočinek. Prohlédněte si kreativní nápady na konstrukce chodníčků, které vytváří příjemně útulnou atmosféru.
Když přijedete do Itálie, je to naprosto běžné. Každá žena tu má svůj skútr, se kterým jezdí do práce, na nákupy, ale třeba i vyzvedávat děti ze školy. Jak se žije řidičkám skútru v Česku?

Výběr článků

Starat se o jedno malé dítě může dát pěkně zabrat. Dvě potrápí ještě víc, ale co teprve šest prcků? Tahle kočičí máma to nemá jednoduché, ale rozhodně ví, že nemá smysl se zbytečně stresovat!
S kamarádkami jste dlouho nic pořádného nepodnikly a rády byste si to vynahradily? Zároveň chcete strávit alespoň pár letních dnů na pláži? Spojte tato dvě přání v jedno řešení. Vyrazte s holkami k moři.
V letošní sezóně budou absolutním hitem dámské lodičky v koženém provedení. Jestliže nejste zrovna módní znalkyně a netušíte, proč a jakým způsobem je zakomponovat do svého outfitu, nevadí. My vám to totiž na následujících řádcích prozradíme. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi!

Nepřehlédněte

Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek