Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Manuál perfektní manželky: Uznávaný expert na vztahy odhaluje své osvědčené tipy!

Doma už to není, co bývalo? Nečekejte, až se rozchod zeptá a vezměte osud do svých rukou. Ideální partnerkou, kterou ten váš bude zbožňovat i na rukou nosit, můžete být vlastně okamžitě! A stačí k tomu jen tyhle tři věci…
Tři věci, které upevní váš vztah natolik, že s nim nic neotřese. Znáte je všechny?
zdroj: 123RF.com

09. 08. 2018

09. 08. 2018

Mít dlouhodobý vztah, který funguje v naprosté harmonii? Řekněme si upřímně – která z nás by to nebrala všemi deseti. Dá se ale něčeho takového skutečně docílit? Podle amerického psychologa a vztahového experta Johna Gottmana, který je považován za jednoho z nejvlivnějších terapeutů posledních let, poměrně snadno. Jaká strategie je podle tohoto odborníka klíčem k úspěchu?

Vyměňte lhostejnost za náklonnost

Na základě své praxe a dlouholetých zkušeností se domnívám, že u těch nejšťastnějších a nejstabilnějších párů panuje zajímavý poměr mezi interakcemi – na jednu negativní připadá pět pozitivních. Tyto kladné interakce však nejsou žádná velká gesta, někdy bohatě stačí jen maličkost v podobě úsměvu, pohlazení, polibku nebo objetí. I to, že partnerovi nasloucháte a věnujete mu plnou pozornost, se počítá,“ vysvětluje jmenovaný zachránce kolabujících svazků. A teď se přiznejte, kdy jste naposledy tomu svému řekla něco hezkého? Pokud musíte pátrat hodně hluboko v paměti, je to asi špatně…

Myslete na potřeby své polovičky. Neustále

Co vlastně váš protějšek ke štěstí potřebuje? Nepřemýšlíte o tom ani v „klidovém režimu“, natož při hádce? Možná namítáte, že když vzduchem létají talíře i ostré výrazy, máte úplně jiné starosti. A to je právě ta chyba. Výše zmíněný manželský poradce je toho názoru, že tímhle způsobem doma nikdy nenajdete cestu z konfliktu, která by uspokojila vás oba. I v návalu toho největšího vzteku byste prý měla mít na paměti, že jednáte v zájmu vás obou. Nikdy nepovažujte za ústupek, když vyjdete „protivníkovi“ vstříc, ba naopak je tohle ruka ke smíru i způsob, jak konfrontaci zdárně ukončit. A bez následků.

Špatné vlastnosti? Naučte se je odpouštět

Nikdo z nás není bez chyby, to je prostě fakt. I když máte nervy z toho, že „hlava rodiny“ je po ránu vždycky nevrlá a nekomunikativní – tedy alespoň do chvíle, než si dá kafe, výčitky si odpusťte. Oceňte raději jeho dobré stránky, pochopitelně nahlas. Třeba to, že bez reptání poseká trávník, odveze děti k babičce a pomůže vám s těžkým nákupem. Dávejte co nejčastěji najevo, že takové věci pro vás nejsou samozřejmostí. Podle Johna Gottmana je tohle důležitý aspekt šťastného vztahu!

K TÉMATUCo dělat po rozchodu. Jak rychle zapomenout a neudělat další chyby?

Víte ještě o nějaké jiné vlastnosti, kterou by dokonalá manželka měla mít? Napište nám…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek