Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Alergie trápí i zvířata! Jak pomoci alergickému psovi?

Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
pes
Alergie může trápit i vašeho čtyřnohého mazlíčka!

Jak bojovat s alergií?

Lidé s alergií na psy si mohou pořídit psi pro alergiky, které nepůsobí silné alergické reakce. Co však udělat, pokud pes trpí alergie a potřebuje naší pomoc? 

Základem léčby alergie na potraviny je správná výživa psa. V zoologických obchodech najdete spoustu hypoalergenních krmiv. Podívejte se na širokou nabídku krmiv pro psy s alergií. Strava pro alergiky neobsahuje chemických látek. Je složena s kvalitních, biologických surovin. Správný výběr krmiva je moc důležitý – zajistí správnou funkci a rovnováhu normální bakteriální flóry v zažívacím traktu psa. Nejčastějším alergenem v potravě bývají bílkoviny.  Není-li alergen nalezen, je možné podávání hydrolyzované stravy. Biotin a niacin v granulích mají pozitivní vliv na stav pokožky. Některé krmiva obsahují také prebiotika k posílení zažívacího traktu psovi. Díky speciálně zvolenému složení tato krmiva zajišťují vysokou stravitelnost potravin a udržují mikrobiom psa v perfektní kondici a zdraví.

Co způsobí psovi jeho alergickou reakci? 

Co je alergie? Je to špatná, nadměrná reakce imunitního systému na některé látky, které by ve většině případů byly neškodné. Alergeny se nachází v jídlu a nebo prostředí. K nejvýznamnějším alergenu patří blechy, chemické, čisticí prostředky, guma a roztočí. Psi většinou trpí potravinovou alergie na kuřecí maso, mléčné výrobky, vejce, jehněčí maso a nebo rostlinné bílkoviny, které obsahuje pšenice, kukuřice a sójové boby. Alergie u psa může být způsobena potravinářskými přídatnými látkami. Hlavním příznakem všech alergií je kožní zánět a svědění. Pak se psi škrábou a v těchto místech a občas také vykusují srst. Tímto způsobem se vytvářejí rány, kterých oblasti jsou často kolonizovány bakteriemi. Výsledkem infekce mohou být zarudnutí kůže (erytém), vyrážky i abscesy. Alergie může psovi působit seriózní potíže zažívacího traktu.

Diagnóza alergie – základ léčení psa

Základním opatřením při léčbě alergií je identifikace alergenu. Není však možné léčení, když nevíte co působí alergickou reakci. Musíte se svým domácím zvířátkem navštívit veterináře. Diagnóza alergie je složitou výzvou. Lékař provede rozhovor s majitelem. Zeptá na dietu vašeho psa, kosmetické přípravky, které používáte, a potenciální alergeny v prostředí psa. Informujte ho také o všech onemocněních mazlíčka. Je velmi důležité věnovat pozornost neobvyklému chování psa, protože může znamenat onemocnění. Veterinář provede sérologické vyšetření a kožní testy. Může být nutné podávat speciální léky potlačující svědění, ať se pejsek příliš netrápí. Nejdůležitější jest abyste dodržovali podmínky stanovené veterinárním lékařem.

K TÉMATU  Zkuste se nezasmát. Tyhle kočičky vás svým dováděním naladí na zbytek dne

Jak pomoci alergickému psovi?

Pokud uvidíte symptomy alergie kvůli kontaktu alergenu s pokožkou a nebo pes trpí inhalační alergie, můžete psu pomocí na několik způsobů. Za prve musíte odstranit zdroje alergenů. Pokud je to guma, zbavte se všech gumových hraček. Jestli pes má alergie na kov, pořiďte mu keramické misky. U psů alergie mohou působit bleší sliny. Musíte kontrolovat psa na blechy v průběhu celého roku. Ve snaze eliminovat roztočovou alergii je dosahováno nejlepších výsledků při kombinaci pravidelného koupání, péče o psí pokožku s použitím produktů vhodných pro alergiky s jemným složením, a pečování o hygienu misky psa a ostatních součásti psího příslušenství (pelíšku a hraček). Při nákupu pelechu pro psa můžete se rozhodnout na pelíšek s hypoalergenní výplní (např. s pěnou). V tomto článku bylo uvedených pouze několik tipů, existuje však mnoho způsobů, jak minimalizovat expozici alergenům a zmírnit příznaky alergie u psa.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Solární světélka, zapíchaná podél chodníčku, udělají také příjemnou atmosféru. Ale noční osvětlení zahrady, jako je tohle, vás přenese rovnou do pohádky. Světla zavěšená v koruně stromu nebo naopak umístěná u kmene menších stromků vytváří ve tmě přímo čarovnou náladu.
Avokádo je jedním z nejdiskutovanějších druhů ovoce, které na této planetě existují. A to z mnoha důvodů, zejména těch ekologických. Ale už jste slyšeli o takzvaném ecovadu?
Vánoce patří mezi nejkrásnější období roku. Všechno se třpytí, blýská a svítí. Proměňte i svůj domov v kouzelné místo plné vánoční atmosféry. Ať už je však váš byt velký nebo maličký, existuje spousta způsobů, jak ho přes Vánoce vyzdobit. Připravili jsme pro vás seznam toho, co by vám rozhodně nemělo uniknout.
Plesy a společenské akce jsou tady, a vy určitě chcete zazářit! Dnes se zaměříme módní novinky a připravíme vás na večery plné tajemství, módního lesku a nezapomenutelných okamžiků. Právě teď se stáváme vaším průvodcem pro plesovou a divadelní sezonu letošní zimy. Milé dámy buďte s námi šik a přečtěte si co vám radí odbornice na módu, fashion poradkyně paní Jana.
Velkoplošné topení se sice rozmáhá, ale radiátory jsou klasika, kterou známe všichni. Dnes ale mohou vypadat i velice netradičně a ladit s interiérem. Říká se jim sálavé panely, mohou být součástí topného systému nebo fungovat samostatně na elektřinu a můžete je nechat hrdě viditelné v prostoru. Inspirujte se v galerii.
Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
Vychutnejte si nejzábavnější kompilaci ze společného života s domácími mazlíčky. Psi a kočky jsou úžasní, a i přes jejich rozdíly mají spoustu společného. Patří mezi zvířátka, která máme doma nejčastěji. A umí tropit pěkné vylomeniny!
Pokud jste jako rodiči neustále svým okolím upozorňováni, že vaše dítko je příliš zlobivé, nemusí být vždy chyba na straně vašeho potomka.
Štědrovečerní večeře u nás už není jen kapr a bramborový salát, přestože tato kombinace dominuje. Češi stále více experimentují. Pokud letos chcete také změnu, nechte se inspirovat tradicemi z jiných zemí světa.
Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?

Výběr článků

Po příchodu do nejedné české domácnosti uvidíte na okenním parapetu africkou fialku – skromnou, elegantní, hezky zbarvenou pokojovou rostlinu. Je ideální trefou pro každého nenáročného pěstitele. Sama toho nevyžaduje mnoho a vydrží krásná po celý rok.
Máte doma nějakého čtyřnohého mazlíčka? Nebo dokonce přímo psa? Tohle video vás pobaví! Jak dokonale nenápadní umí být psí hříšníci?
Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.

Nepřehlédněte

Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek