Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Alergie trápí i zvířata! Jak pomoci alergickému psovi?

Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
pes
Alergie může trápit i vašeho čtyřnohého mazlíčka!

Jak bojovat s alergií?

Lidé s alergií na psy si mohou pořídit psi pro alergiky, které nepůsobí silné alergické reakce. Co však udělat, pokud pes trpí alergie a potřebuje naší pomoc? 

Základem léčby alergie na potraviny je správná výživa psa. V zoologických obchodech najdete spoustu hypoalergenních krmiv. Podívejte se na širokou nabídku krmiv pro psy s alergií. Strava pro alergiky neobsahuje chemických látek. Je složena s kvalitních, biologických surovin. Správný výběr krmiva je moc důležitý – zajistí správnou funkci a rovnováhu normální bakteriální flóry v zažívacím traktu psa. Nejčastějším alergenem v potravě bývají bílkoviny.  Není-li alergen nalezen, je možné podávání hydrolyzované stravy. Biotin a niacin v granulích mají pozitivní vliv na stav pokožky. Některé krmiva obsahují také prebiotika k posílení zažívacího traktu psovi. Díky speciálně zvolenému složení tato krmiva zajišťují vysokou stravitelnost potravin a udržují mikrobiom psa v perfektní kondici a zdraví.

Co způsobí psovi jeho alergickou reakci? 

Co je alergie? Je to špatná, nadměrná reakce imunitního systému na některé látky, které by ve většině případů byly neškodné. Alergeny se nachází v jídlu a nebo prostředí. K nejvýznamnějším alergenu patří blechy, chemické, čisticí prostředky, guma a roztočí. Psi většinou trpí potravinovou alergie na kuřecí maso, mléčné výrobky, vejce, jehněčí maso a nebo rostlinné bílkoviny, které obsahuje pšenice, kukuřice a sójové boby. Alergie u psa může být způsobena potravinářskými přídatnými látkami. Hlavním příznakem všech alergií je kožní zánět a svědění. Pak se psi škrábou a v těchto místech a občas také vykusují srst. Tímto způsobem se vytvářejí rány, kterých oblasti jsou často kolonizovány bakteriemi. Výsledkem infekce mohou být zarudnutí kůže (erytém), vyrážky i abscesy. Alergie může psovi působit seriózní potíže zažívacího traktu.

Diagnóza alergie – základ léčení psa

Základním opatřením při léčbě alergií je identifikace alergenu. Není však možné léčení, když nevíte co působí alergickou reakci. Musíte se svým domácím zvířátkem navštívit veterináře. Diagnóza alergie je složitou výzvou. Lékař provede rozhovor s majitelem. Zeptá na dietu vašeho psa, kosmetické přípravky, které používáte, a potenciální alergeny v prostředí psa. Informujte ho také o všech onemocněních mazlíčka. Je velmi důležité věnovat pozornost neobvyklému chování psa, protože může znamenat onemocnění. Veterinář provede sérologické vyšetření a kožní testy. Může být nutné podávat speciální léky potlačující svědění, ať se pejsek příliš netrápí. Nejdůležitější jest abyste dodržovali podmínky stanovené veterinárním lékařem.

K TÉMATUMilující zvířata a jejich upřímná láska k lidem. Zvířata vítají a objímají své lidské přátele! Tohle vás zaručeně dojme!

Jak pomoci alergickému psovi?

Pokud uvidíte symptomy alergie kvůli kontaktu alergenu s pokožkou a nebo pes trpí inhalační alergie, můžete psu pomocí na několik způsobů. Za prve musíte odstranit zdroje alergenů. Pokud je to guma, zbavte se všech gumových hraček. Jestli pes má alergie na kov, pořiďte mu keramické misky. U psů alergie mohou působit bleší sliny. Musíte kontrolovat psa na blechy v průběhu celého roku. Ve snaze eliminovat roztočovou alergii je dosahováno nejlepších výsledků při kombinaci pravidelného koupání, péče o psí pokožku s použitím produktů vhodných pro alergiky s jemným složením, a pečování o hygienu misky psa a ostatních součásti psího příslušenství (pelíšku a hraček). Při nákupu pelechu pro psa můžete se rozhodnout na pelíšek s hypoalergenní výplní (např. s pěnou). V tomto článku bylo uvedených pouze několik tipů, existuje však mnoho způsobů, jak minimalizovat expozici alergenům a zmírnit příznaky alergie u psa.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
Omrzely vás všechny ty stále dokola opakující se jídla, která si připravujete? Máte občas chuť odměnit vaše chuťové pohárky něčím netradičním – nebo něčím, co jste třeba ještě nikdy předtím neochutnali? V tom případě vám určitě uděláme chutě hned několika tipy na božská italská jídla, která zkrátka musíte ochutnat!
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.

Nepřehlédněte

V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek