Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Alergie trápí i zvířata! Jak pomoci alergickému psovi?

Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
pes
Alergie může trápit i vašeho čtyřnohého mazlíčka!

Jak bojovat s alergií?

Lidé s alergií na psy si mohou pořídit psi pro alergiky, které nepůsobí silné alergické reakce. Co však udělat, pokud pes trpí alergie a potřebuje naší pomoc? 

Základem léčby alergie na potraviny je správná výživa psa. V zoologických obchodech najdete spoustu hypoalergenních krmiv. Podívejte se na širokou nabídku krmiv pro psy s alergií. Strava pro alergiky neobsahuje chemických látek. Je složena s kvalitních, biologických surovin. Správný výběr krmiva je moc důležitý – zajistí správnou funkci a rovnováhu normální bakteriální flóry v zažívacím traktu psa. Nejčastějším alergenem v potravě bývají bílkoviny.  Není-li alergen nalezen, je možné podávání hydrolyzované stravy. Biotin a niacin v granulích mají pozitivní vliv na stav pokožky. Některé krmiva obsahují také prebiotika k posílení zažívacího traktu psovi. Díky speciálně zvolenému složení tato krmiva zajišťují vysokou stravitelnost potravin a udržují mikrobiom psa v perfektní kondici a zdraví.

Co způsobí psovi jeho alergickou reakci? 

Co je alergie? Je to špatná, nadměrná reakce imunitního systému na některé látky, které by ve většině případů byly neškodné. Alergeny se nachází v jídlu a nebo prostředí. K nejvýznamnějším alergenu patří blechy, chemické, čisticí prostředky, guma a roztočí. Psi většinou trpí potravinovou alergie na kuřecí maso, mléčné výrobky, vejce, jehněčí maso a nebo rostlinné bílkoviny, které obsahuje pšenice, kukuřice a sójové boby. Alergie u psa může být způsobena potravinářskými přídatnými látkami. Hlavním příznakem všech alergií je kožní zánět a svědění. Pak se psi škrábou a v těchto místech a občas také vykusují srst. Tímto způsobem se vytvářejí rány, kterých oblasti jsou často kolonizovány bakteriemi. Výsledkem infekce mohou být zarudnutí kůže (erytém), vyrážky i abscesy. Alergie může psovi působit seriózní potíže zažívacího traktu.

Diagnóza alergie – základ léčení psa

Základním opatřením při léčbě alergií je identifikace alergenu. Není však možné léčení, když nevíte co působí alergickou reakci. Musíte se svým domácím zvířátkem navštívit veterináře. Diagnóza alergie je složitou výzvou. Lékař provede rozhovor s majitelem. Zeptá na dietu vašeho psa, kosmetické přípravky, které používáte, a potenciální alergeny v prostředí psa. Informujte ho také o všech onemocněních mazlíčka. Je velmi důležité věnovat pozornost neobvyklému chování psa, protože může znamenat onemocnění. Veterinář provede sérologické vyšetření a kožní testy. Může být nutné podávat speciální léky potlačující svědění, ať se pejsek příliš netrápí. Nejdůležitější jest abyste dodržovali podmínky stanovené veterinárním lékařem.

K TÉMATU  3 ultimátní tipy, jak ušetřit majlant při nakupování v e-shopech

Jak pomoci alergickému psovi?

Pokud uvidíte symptomy alergie kvůli kontaktu alergenu s pokožkou a nebo pes trpí inhalační alergie, můžete psu pomocí na několik způsobů. Za prve musíte odstranit zdroje alergenů. Pokud je to guma, zbavte se všech gumových hraček. Jestli pes má alergie na kov, pořiďte mu keramické misky. U psů alergie mohou působit bleší sliny. Musíte kontrolovat psa na blechy v průběhu celého roku. Ve snaze eliminovat roztočovou alergii je dosahováno nejlepších výsledků při kombinaci pravidelného koupání, péče o psí pokožku s použitím produktů vhodných pro alergiky s jemným složením, a pečování o hygienu misky psa a ostatních součásti psího příslušenství (pelíšku a hraček). Při nákupu pelechu pro psa můžete se rozhodnout na pelíšek s hypoalergenní výplní (např. s pěnou). V tomto článku bylo uvedených pouze několik tipů, existuje však mnoho způsobů, jak minimalizovat expozici alergenům a zmírnit příznaky alergie u psa.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!

Nepřehlédněte

Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek