Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jak být sebevědomá před ostatními lidmi?

Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
jak být sebevědomá
Sebevědomí je klíčem ke šťastnému životu. (foto: 123RF)

21. 09. 2021

Několik menších rad do života

Jak být sebevědomá? Tuto problematiku shrneme do několika účinných rad. Kromě toho je třeba i pochopit trochu hlouběji to, jak sebevědomí vlastně funguje. Těch několik rad, jak s nízkým sebevědomím bojovat, zní následovně:

  • naučte se hledat malá vítězství,
  • naučte se lidi odmítat,
  • přijměte kritiku a pracujte s ní,
  • začněte navštěvovat kouče,
  • začnete cvičit a jíst zdravě.

Zní to velice jednoduše, avšak vše je mnohem složitější, než by se mohlo zdát. Především vyzvedneme radu o cvičení, ačkoliv se může zdát, že se sebevědomím nemá nic společného. Cvičení i naše stravování, celkově zdravý životní styl, mají totiž ohromný dopad na naše pocity a sebevědomí především.

Sebevědomí není jen jedno

Sebevědomí se vlastně může týkat hned několika oblastí našeho života. Můžete si být sebejistá v oblasti fyzických dovedností, ale ohledně vzhledu už vaše jistota může být úplně v troskách. Stejně tak můžete vynikat krásou a atraktivitou, avšak profesně se cítit úplně na dně, protože si nevěříte, že svou práci zvládnete. Jak tedy posilovat tu správnou oblast, ve které se cítíte slabí?

Jak být sebevědomá? Snažte se po krůčkách

Rozhodně není možné se hned změnit jako mávnutím kouzelného proutku. Každá změna je velice pozvolná a pracovat na sobě musíte dlouhodobě. Sebevědomí je totiž zakořeněno hluboko v nás a je velmi silně provázáno s naší povahou, výchovou a vůbec se vším, co se nám v životě dělo. Změnit se ale můžeme vždycky.

A navyšování sebevědomí se to týká bezesporu. Vždyť znáte ty věty: poslední dobou jsem si zvýšila sebevědomí, tohle mi zvýšilo sebevědomí atd. Sebevědomí si opravdu určitou aktivitou můžete zvýšit.

Definujte si, kde se cítíte slabá

Zprvu se zamyslete nad tím, ve kterých oblastech se tedy cítíte nedostačující, v čem byste se chtěla zlepšit a posunout dál. Zdá se, že snad úplně nejjednodušší je to v oblasti vzhledu. Stačí zajít ke kadeřnici, k vizážistce, nakoupit si kvalitní a krásné oblečení. Jistě na tom něco bude. Avšak pro každého z nás může být obtížné něco jiného.

K TÉMATU5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Vše je vzájemně provázané

Psychika funguje na velmi složitých principech, a tak můžete začít třeba několikrát týdně cvičit a najednou vypozorujete, že se cítíte bezvadně nejen v oblasti fyzického zdraví, ale i v práci vám to najednou lépe jde a celkově se cítíte optimističtější. Jak je vidět, je nejlepší, když začnete u toho, co si myslíte, že vám udělá radost. Zkuste intuitivně udělat změnu ve vašem životě a uvidíte sama, jaký bude mít dopad.

Dělejte to, co je vám příjemné

Rozhodně se nevyplatí začít hned ze začátku silně tlačit na pilu a chtít všechno hned. Naopak zaujměte postoj, kdy se chcete něčemu novému naučit, avšak zlehka a po malých krůčcích. Stejně jako se radí lidem, kteří chtějí začít hubnout: dělejte vše v malých dávkách, zato pravidelně!

Pokud máte pocit, že se v práci necítíte dost sebevědomá, popřemýšlejte o tom, co by vám mohlo pomoci. Můžete třeba začít participovat na nových úkolech, třeba postačí vytvořit si nový systém.

Klíčem je práce, která vás baví

Důvodem nízkého sebevědomí v práci může být ale i to, že se hodíte na zcela jinou pozici. Každý z nás má nějaký talent, je třeba ho najít a uplatnit. Každý z nás se hodí na něco jiného, máme odlišné predispozice. A faktem je, že když je najdeme a porozumíme jim, můžeme najít práci, která nás bude naplňovat, bude nás bavit, a především se v ní budeme cítit sebevědomě.

Vše právě proto, že nám půjde tzv. od ruky. Budeme mít na ni talent.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Jak se mít konečně více ráda? Nedostatek sebelásky může ubíjet

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
Nedávná událost, velká bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki, ukázala, že je mezi cestovateli stále mnoho těch, kteří nejsou připraveni na mimořádné situace. Cestovní pojištění je nutností, protože vás běžně může potkat na dovolené úraz, havárie či porucha automobilu, zemětřesení, setkání s divokým zvířetem, či dokonce teroristická akce. Jak se zachovat, abyste z události vyšla pokud možno nepoškozená?
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?

Nepřehlédněte

Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek