Středa , 18. 05. 2022

Aneta

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?
Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com

09. 12. 2019

09. 12. 2019

Obličejová jóga je cvičení, při kterém zapojíte kromě svalů na obličeji i vaše vědomí. To ostatně definuje nejen samotnou jógu, ale každý druh cvičení. Bez vědomého zapojení naší mysli nefunguje naplno. Těchto pět kroků vám může být takovým přivítáním nového dne.

Prokrvení pleti

Prokrvení obecně svědčí každé části těla, protože ji zahřeje a připraví na potřebný pohyb a úkon. Stejně tak to platí i pro pleť. Její prokrvení je jako kyslíková terapie. Pokud se nechcete přímo zavěšovat hlavou dolů, což obličej prokrví nejlépe, je tu ještě jedna možnost. Zařvěte jako lev! Nemusíte to doprovázet zvukem, jde pouze o gesto vašeho obličeje. Hluboce se nadechněte a pak vydechněte s pořádně vyplazeným jazykem a pusou otevřenou dokořán. Pokud se vám to zdá šílené, nemějte obavy. Nikdo vás přece nevidí. Tuto rozcvičku můžete zopakovat několikrát.

Posílení svalů

Dalším krokem je několikrát při výdechu přeříkat samohlásky A-E-I-O-U. U toho maximálně zapojte mimické svaly. Pak přiložte pěst pod bradu a s výdechem několikrát zatlačte proti jejímu odporu. Tohle je taková hlavní část obličejového cvičení. Nejlepší pomůckou je také dívat se na sebe do zrcadla, i když to není nezbytné. Každopádně to umožní se na celou věc více soustředit.

Masáž obličeje

O blahodárném účinku lymfatické masáže se není třeba rozepisovat. Pozitivní vliv má i na obličej, podporuje jeho elasticitu i kondici. Vaše masážní pohyby by měly vždy respektovat přirozený tvar svalů. Okolo úst masírujte v kruhu, na čele a tvářích směrem do stran a na krku odspoda nahoru. Oční okolí vůbec nemasírujte. Přitlačit pak můžete na čelistech.

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com

Relaxace a zklidnění

Zavřete oči a několikrát se nadechněte a vydechněte. Uvolníte obličej a pocítíte, jak napětí postupně odchází. Během této fáze vyprázdněte mysl a nesnažte se myslet na nic, jen na svůj dech a pocit uvolnění.

K TÉMATUCo je únavový syndrom a jak s ním bojovat?

Úsměv

Obličejová jóga má ještě jeden důležitý krok. Zkuste se na sebe usmát do zrcadla. Pěkně zeširoka, ale přirozeně. Posílíte tím koutky úst, ale také si zlepšíte náladu. Vaši tvář by měl nejčastěji zdobit právě mírný úsměv, kterým jasně ukazujete svoji pozitivní mysl!

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.
Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek