Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?
Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com

09. 12. 2019

09. 12. 2019

Obličejová jóga je cvičení, při kterém zapojíte kromě svalů na obličeji i vaše vědomí. To ostatně definuje nejen samotnou jógu, ale každý druh cvičení. Bez vědomého zapojení naší mysli nefunguje naplno. Těchto pět kroků vám může být takovým přivítáním nového dne.

Prokrvení pleti

Prokrvení obecně svědčí každé části těla, protože ji zahřeje a připraví na potřebný pohyb a úkon. Stejně tak to platí i pro pleť. Její prokrvení je jako kyslíková terapie. Pokud se nechcete přímo zavěšovat hlavou dolů, což obličej prokrví nejlépe, je tu ještě jedna možnost. Zařvěte jako lev! Nemusíte to doprovázet zvukem, jde pouze o gesto vašeho obličeje. Hluboce se nadechněte a pak vydechněte s pořádně vyplazeným jazykem a pusou otevřenou dokořán. Pokud se vám to zdá šílené, nemějte obavy. Nikdo vás přece nevidí. Tuto rozcvičku můžete zopakovat několikrát.

Posílení svalů

Dalším krokem je několikrát při výdechu přeříkat samohlásky A-E-I-O-U. U toho maximálně zapojte mimické svaly. Pak přiložte pěst pod bradu a s výdechem několikrát zatlačte proti jejímu odporu. Tohle je taková hlavní část obličejového cvičení. Nejlepší pomůckou je také dívat se na sebe do zrcadla, i když to není nezbytné. Každopádně to umožní se na celou věc více soustředit.

Masáž obličeje

O blahodárném účinku lymfatické masáže se není třeba rozepisovat. Pozitivní vliv má i na obličej, podporuje jeho elasticitu i kondici. Vaše masážní pohyby by měly vždy respektovat přirozený tvar svalů. Okolo úst masírujte v kruhu, na čele a tvářích směrem do stran a na krku odspoda nahoru. Oční okolí vůbec nemasírujte. Přitlačit pak můžete na čelistech.

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com

Relaxace a zklidnění

Zavřete oči a několikrát se nadechněte a vydechněte. Uvolníte obličej a pocítíte, jak napětí postupně odchází. Během této fáze vyprázdněte mysl a nesnažte se myslet na nic, jen na svůj dech a pocit uvolnění.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na úterý 18. 9. 2018. Chraňte si kolena a věnujte se pleti!

Úsměv

Obličejová jóga má ještě jeden důležitý krok. Zkuste se na sebe usmát do zrcadla. Pěkně zeširoka, ale přirozeně. Posílíte tím koutky úst, ale také si zlepšíte náladu. Vaši tvář by měl nejčastěji zdobit právě mírný úsměv, kterým jasně ukazujete svoji pozitivní mysl!

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com
Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Je spousta úžasných přípravků, které nám během pár vteřin pomohou zdokonalit naše vlasy. Jenže... Pokud jste majitelkou bohémských vlnek nebo roztomilých kudrlinek, pak víte, jaký je to s nimi občas kříž, aby vypadaly opravdu zdravě. Oproti jiným vlasům totiž mají větší tendenci k lámaní, třepivosti a suchosti. Naštěstí jsou ale k mání různé přípravky pro podporu vln, z nichž některé jsme za vás otestovali.
Zajímá vás, jak udělat ze svého rande nezapomenutelný zážitek? V našem článku "Originální rande! Tipy na skvělé rande" vám přinášíme jednoduché a praktické rady, jak osvěžit vaše romantické setkání. Od netradičních míst po kreativní aktivity – pojďte s námi objevit nápady, které oživí vaše rande a vytvoří nezapomenutelné vzpomínky. Přečtěte si naše tipy a udělejte z každého rande jedinečný zážitek pro vás oba. Co tedy říkáte na to, abyste se společně vydali na nové dobrodružství lásky?
Za málo peněz hodně muziky? Tak nějak by se dala okomentovat situace kolem vajec. Už jste někdy slyšely o tom, že svými schopnostmi strčí do kapsy mnohé kosmetické produkty? Návod, jak s nimi naložit, máte přímo tady!
Léčivé bylinky se dají pěstovat kdekoliv. K tomu, abyste si vypěstovali přírodní lékárnu nemusíte mít zahradu, ale postačí terasa, balkón nebo jen okenní parapet.
Historek o tom, jak tchyně je ta, která rozvrací celou rodinu a nejvíce na nervy leze partnerce či partnerovi vlastního dítěte, je k přečtení a poslechu všude spousta. Když se však v takovéto situaci otočí role, nikdo tomu nechce uvěřit.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?
Už nevíte, co pít, abyste si pitný režim co nejvíce zpříjemnily? Pak vám doporučujeme vložit do odšťavňovače několik jablek a připravit si nápoj, co vám prospěje ve všech směrech. Proč s jeho výrobou neotálet?
Tyhle zapletené účesy ocení spíše mladší generace. Všechny jsou hotové během minut, takže je můžete mít na hlavě hned, než ráno vyrazíte na autobus.
Opravdu to není problém jen nás, obyčejných smrtelníků. I celebrity mají občas problémy s váhovými výkyvy, jen mají tu smůlu, že jsou všem na očích. A tak se musejí vypořádat nejen se změnou velikosti oblečení, ale i s komentáři fanoušků. A ne vždy je to příjemné.
Vztahy jsou komplikovaná věc, o tom není sporu ani pochyb. Zatímco někdy to klape a všechno funguje „jako po másle”, jindy to může váznout. A právě mnohé neshody nebo rozcházející se názory mohou stát za vznikem nevěry.

Výběr článků

Červená srdíčka, růže, čokoládky, dárky a všude kolem vás ty nechutné projevy lásky… ano, sv. Valentýn se opravdu blíží a s ním také časté deprese z toho, že tento den musíme strávit samy.
Na Vánoce máme každý své oblíbené zvyky a dekorace. Existuje nepřeberné množství možností, jak vyzdobit vánoční interiér. Který nápad se vám líbí nejvíc?
A je to tady zase! S blížící se menstruací se pleť mnoha z nás změní v pastvu roztodivných kožních problémů, za nimiž stojí změna hladiny hormonů. A i když jsme si pubertou a kožními problémy prošly už dávno, hormonální akné umí potrápit v jakémkoliv věku.

Nepřehlédněte

Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek