Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?
Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com

09. 12. 2019

09. 12. 2019

Obličejová jóga je cvičení, při kterém zapojíte kromě svalů na obličeji i vaše vědomí. To ostatně definuje nejen samotnou jógu, ale každý druh cvičení. Bez vědomého zapojení naší mysli nefunguje naplno. Těchto pět kroků vám může být takovým přivítáním nového dne.

Prokrvení pleti

Prokrvení obecně svědčí každé části těla, protože ji zahřeje a připraví na potřebný pohyb a úkon. Stejně tak to platí i pro pleť. Její prokrvení je jako kyslíková terapie. Pokud se nechcete přímo zavěšovat hlavou dolů, což obličej prokrví nejlépe, je tu ještě jedna možnost. Zařvěte jako lev! Nemusíte to doprovázet zvukem, jde pouze o gesto vašeho obličeje. Hluboce se nadechněte a pak vydechněte s pořádně vyplazeným jazykem a pusou otevřenou dokořán. Pokud se vám to zdá šílené, nemějte obavy. Nikdo vás přece nevidí. Tuto rozcvičku můžete zopakovat několikrát.

Posílení svalů

Dalším krokem je několikrát při výdechu přeříkat samohlásky A-E-I-O-U. U toho maximálně zapojte mimické svaly. Pak přiložte pěst pod bradu a s výdechem několikrát zatlačte proti jejímu odporu. Tohle je taková hlavní část obličejového cvičení. Nejlepší pomůckou je také dívat se na sebe do zrcadla, i když to není nezbytné. Každopádně to umožní se na celou věc více soustředit.

Masáž obličeje

O blahodárném účinku lymfatické masáže se není třeba rozepisovat. Pozitivní vliv má i na obličej, podporuje jeho elasticitu i kondici. Vaše masážní pohyby by měly vždy respektovat přirozený tvar svalů. Okolo úst masírujte v kruhu, na čele a tvářích směrem do stran a na krku odspoda nahoru. Oční okolí vůbec nemasírujte. Přitlačit pak můžete na čelistech.

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com

Relaxace a zklidnění

Zavřete oči a několikrát se nadechněte a vydechněte. Uvolníte obličej a pocítíte, jak napětí postupně odchází. Během této fáze vyprázdněte mysl a nesnažte se myslet na nic, jen na svůj dech a pocit uvolnění.

K TÉMATU  Dětské nemoci, které jsou strašáky každého rodiče. Jak je rozpoznat?

Úsměv

Obličejová jóga má ještě jeden důležitý krok. Zkuste se na sebe usmát do zrcadla. Pěkně zeširoka, ale přirozeně. Posílíte tím koutky úst, ale také si zlepšíte náladu. Vaši tvář by měl nejčastěji zdobit právě mírný úsměv, kterým jasně ukazujete svoji pozitivní mysl!

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Letní pařáky každého z nás lákají do náruče chladivé a příjemně osvěžující vody. Pokud nechcete být zavření v aquaparcích a hledáte spíš přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou a malebným okolím, pak určitě zbystřete. Máme pro vás přehled míst, která stojí za to navštívit, a to nejen u nás, ale i našich nejbližších sousedů.
Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.

Nepřehlédněte

Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek