Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Tímhle způsobem můžete skvěle nastartovat svůj den

Jednou z možností, jak pozitivně ovlivnit vzhled našeho obličeje, je obličejová jóga. Jedná se o krátké cvičení, které umí oddálit projevy stárnutí a pozitivně naladit tělo i mysl. V čem spočívá?
Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com

09. 12. 2019

09. 12. 2019

Obličejová jóga je cvičení, při kterém zapojíte kromě svalů na obličeji i vaše vědomí. To ostatně definuje nejen samotnou jógu, ale každý druh cvičení. Bez vědomého zapojení naší mysli nefunguje naplno. Těchto pět kroků vám může být takovým přivítáním nového dne.

Prokrvení pleti

Prokrvení obecně svědčí každé části těla, protože ji zahřeje a připraví na potřebný pohyb a úkon. Stejně tak to platí i pro pleť. Její prokrvení je jako kyslíková terapie. Pokud se nechcete přímo zavěšovat hlavou dolů, což obličej prokrví nejlépe, je tu ještě jedna možnost. Zařvěte jako lev! Nemusíte to doprovázet zvukem, jde pouze o gesto vašeho obličeje. Hluboce se nadechněte a pak vydechněte s pořádně vyplazeným jazykem a pusou otevřenou dokořán. Pokud se vám to zdá šílené, nemějte obavy. Nikdo vás přece nevidí. Tuto rozcvičku můžete zopakovat několikrát.

Posílení svalů

Dalším krokem je několikrát při výdechu přeříkat samohlásky A-E-I-O-U. U toho maximálně zapojte mimické svaly. Pak přiložte pěst pod bradu a s výdechem několikrát zatlačte proti jejímu odporu. Tohle je taková hlavní část obličejového cvičení. Nejlepší pomůckou je také dívat se na sebe do zrcadla, i když to není nezbytné. Každopádně to umožní se na celou věc více soustředit.

Masáž obličeje

O blahodárném účinku lymfatické masáže se není třeba rozepisovat. Pozitivní vliv má i na obličej, podporuje jeho elasticitu i kondici. Vaše masážní pohyby by měly vždy respektovat přirozený tvar svalů. Okolo úst masírujte v kruhu, na čele a tvářích směrem do stran a na krku odspoda nahoru. Oční okolí vůbec nemasírujte. Přitlačit pak můžete na čelistech.

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com

Relaxace a zklidnění

Zavřete oči a několikrát se nadechněte a vydechněte. Uvolníte obličej a pocítíte, jak napětí postupně odchází. Během této fáze vyprázdněte mysl a nesnažte se myslet na nic, jen na svůj dech a pocit uvolnění.

K TÉMATU  Vyhrajte přípravky Naturevia a posilněte imunitu nejen svých dětí

Úsměv

Obličejová jóga má ještě jeden důležitý krok. Zkuste se na sebe usmát do zrcadla. Pěkně zeširoka, ale přirozeně. Posílíte tím koutky úst, ale také si zlepšíte náladu. Vaši tvář by měl nejčastěji zdobit právě mírný úsměv, kterým jasně ukazujete svoji pozitivní mysl!

Obličejová jóga je cesta nejen k omlazení. Nastartujte svůj den!
zdroj: 123RF.com
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?

Nepřehlédněte

Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek