Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
jak zhubnout v obličeji
I v obličeji lze zhubnout snadno a rychle. (zdroj foto: 123rf.com)

18. 02. 2021

Většina žen se trápí v posilovně doufajíc, že se jí obličej trochu vzpamatuje. Jenže většinou je obličej stále tak odulý a nateklý, i když se návštěva v posilovně opakuje i několikrát do týdne. Proto se ptají, jak zhubnout v obličeji?

Pokud doslova prahnete po štíhlém obličeji, zkuste to nejdříve se správnými surovinami. Právě potraviny jsou v boji proti oteklému obličeji vaším nejvěrnějším spojencem.  

Nejdříve se ale odvodněte 

Co však musíte udělat úplně nejdřív, je odvodnit se. Ptáte se, jak na to? Paradoxně s vodou! Nedostatek tekutin vede k zavodnění a odvodnění spočívá v dodržování pitného režimu. Je to opravdu jeden z největších životních paradoxů. Když se budete snažit dodržovat pitný režim, tělo si nebude ukládat zásoby vody ani do obličeje, kde se voda drží opravdu velmi.  

Na odvodnění pomáhají i bylinky, respektive bylinkové čaje. Pokud vám klasická voda z kohoutku už doslova leze krkem, čistící bylinkové čaje vodu odplaví, navíc podpoří činnost ledvin a zbaví vás všech toxinů, jež jsou pro tělo nadmíru škodlivé.  

V jídlech omezte sůl 

Nyní se dostáváme k oněm potravinám, které byste měli jíst, pakliže se chcete zbavit oteklého a baculatého obličeje. Obecně byste se měli držet několika zásad, jednou z nich je to, že omezíte sůl.

Možná si říkáte, že prakticky nesolíte, ale ve skutečnosti jíte pokrmy, v nichž se sůl nachází v opravdu velkém množství. Mluvíme kupříkladu o polotovarech, po nichž saháme vždy, když nevíme, co si k obědu dopřát. Polotovary jsou ale zabijákem nejen štíhlé postavy, ale zároveň i zabijákem štíhlého obličeje.  

Podle odborníků je doporučená denní dávka soli zhruba pět gramů. V současné době ale prakticky každý toto doporučované množství soli překračuje ve velkém, a to vede k obezitě a také ke vzniku takzvané hypertenze. Zkuste proto místo soli používat více bylinky, dodají jídlu stejně skvělou chuť.  

K TÉMATU  Cviky na doma, které fungují! Vyzkoušejte to a uvidíte

Lepek a laktóza jako nepřátelé 

V případě, že se snažíte zhubnout v obličeji, měli byste si dát pozor na lepek a také na laktózu. Právě potraviny s obsahem zmiňovaných látek mohou stát za nateklými tvářemi a oteklým obličejem. Vyhnout byste se měli především doslazovaným jogurtům, také podobným mléčným výrobkům obsahujících řadu jednoduchých skrytých cukrů.  

V ideálním případě si vybírejte jenom takové potraviny, které v sobě neobsahují velké množství cukrů a přídatné látky. Vhodné jsou hlavně potraviny obsahující draslík a vápník čili zkuste banány, švestky, meruňky nebo vlašské ořechy či kokos, cuketu a řepu.  

Zdravý spánek jako klíčem ke štíhlému obličeji 

Co byste neměli podceňovat, tak je zdravý spánek. Spánek je důležitou součástí našeho dne, během které se regenerují orgány v těle a také během které mozek třídí veškeré naše myšlenky. Pokud spíte dostatečně a dobře, na vašem obličeji to půjde znát stejně, jako když nespíte dobře a spánek máte nekvalitní.  

Masáže obličeje jsou taktéž řešením 

Dalším tipem, jak zhubnout v obličeji, jsou masáže obličeje. Pod kůží našeho obličeje se totiž stejně jako jinde v těle hromadí takzvaná lymfatická tekutina, kterou rozproudíte, pakliže si budete obličej bříšky prstů masírovat. Obličej si nejdříve proťukejte, poté jemně promasírujte. Tím odstraníte z obličeje i šupinky nadbytečné kůže. 

Zkusili jste cviky na obličej? 

Stejně jako existují cviky na břicho, nohy nebo boky, existují také cviky na obličej. Mluvíme tu konkrétně o jednoduchých cvicích, jako je vyslovování písmen “x, u, q”. Pomáhá také žvýkání žvýkačky nebo otevírání úst dokořán jako lev.  

I když se vám mohou cviky zdát možná až absurdní, stojí jednoznačně za vyzkoušení.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

K TÉMATU  Cambridge dieta: vše, co jste potřebovali vědět

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Znáte to, s velkou radostí si domů přinesete novou rostlinu, která vypadá báječně, jenže po pár měsících si všimnete jistých vad na kráse. Některé se projeví dokonce okamžitě, jen co kytka překročila práh vašeho domu. Ať už jsou to žluté nebo svěšené listy, každým takovým náznakem se nám rostlina snaží říct, že jí něco chybí, nebo přebývá.
Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.

Nepřehlédněte

Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek