Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
jak zhubnout v obličeji
I v obličeji lze zhubnout snadno a rychle. (zdroj foto: 123rf.com)

18. 02. 2021

Většina žen se trápí v posilovně doufajíc, že se jí obličej trochu vzpamatuje. Jenže většinou je obličej stále tak odulý a nateklý, i když se návštěva v posilovně opakuje i několikrát do týdne. Proto se ptají, jak zhubnout v obličeji?

Pokud doslova prahnete po štíhlém obličeji, zkuste to nejdříve se správnými surovinami. Právě potraviny jsou v boji proti oteklému obličeji vaším nejvěrnějším spojencem.  

Nejdříve se ale odvodněte 

Co však musíte udělat úplně nejdřív, je odvodnit se. Ptáte se, jak na to? Paradoxně s vodou! Nedostatek tekutin vede k zavodnění a odvodnění spočívá v dodržování pitného režimu. Je to opravdu jeden z největších životních paradoxů. Když se budete snažit dodržovat pitný režim, tělo si nebude ukládat zásoby vody ani do obličeje, kde se voda drží opravdu velmi.  

Na odvodnění pomáhají i bylinky, respektive bylinkové čaje. Pokud vám klasická voda z kohoutku už doslova leze krkem, čistící bylinkové čaje vodu odplaví, navíc podpoří činnost ledvin a zbaví vás všech toxinů, jež jsou pro tělo nadmíru škodlivé.  

V jídlech omezte sůl 

Nyní se dostáváme k oněm potravinám, které byste měli jíst, pakliže se chcete zbavit oteklého a baculatého obličeje. Obecně byste se měli držet několika zásad, jednou z nich je to, že omezíte sůl.

Možná si říkáte, že prakticky nesolíte, ale ve skutečnosti jíte pokrmy, v nichž se sůl nachází v opravdu velkém množství. Mluvíme kupříkladu o polotovarech, po nichž saháme vždy, když nevíme, co si k obědu dopřát. Polotovary jsou ale zabijákem nejen štíhlé postavy, ale zároveň i zabijákem štíhlého obličeje.  

Podle odborníků je doporučená denní dávka soli zhruba pět gramů. V současné době ale prakticky každý toto doporučované množství soli překračuje ve velkém, a to vede k obezitě a také ke vzniku takzvané hypertenze. Zkuste proto místo soli používat více bylinky, dodají jídlu stejně skvělou chuť.  

K TÉMATUNejdivnější diety, které někdo opravdu držel

Lepek a laktóza jako nepřátelé 

V případě, že se snažíte zhubnout v obličeji, měli byste si dát pozor na lepek a také na laktózu. Právě potraviny s obsahem zmiňovaných látek mohou stát za nateklými tvářemi a oteklým obličejem. Vyhnout byste se měli především doslazovaným jogurtům, také podobným mléčným výrobkům obsahujících řadu jednoduchých skrytých cukrů.  

V ideálním případě si vybírejte jenom takové potraviny, které v sobě neobsahují velké množství cukrů a přídatné látky. Vhodné jsou hlavně potraviny obsahující draslík a vápník čili zkuste banány, švestky, meruňky nebo vlašské ořechy či kokos, cuketu a řepu.  

Zdravý spánek jako klíčem ke štíhlému obličeji 

Co byste neměli podceňovat, tak je zdravý spánek. Spánek je důležitou součástí našeho dne, během které se regenerují orgány v těle a také během které mozek třídí veškeré naše myšlenky. Pokud spíte dostatečně a dobře, na vašem obličeji to půjde znát stejně, jako když nespíte dobře a spánek máte nekvalitní.  

Masáže obličeje jsou taktéž řešením 

Dalším tipem, jak zhubnout v obličeji, jsou masáže obličeje. Pod kůží našeho obličeje se totiž stejně jako jinde v těle hromadí takzvaná lymfatická tekutina, kterou rozproudíte, pakliže si budete obličej bříšky prstů masírovat. Obličej si nejdříve proťukejte, poté jemně promasírujte. Tím odstraníte z obličeje i šupinky nadbytečné kůže. 

Zkusili jste cviky na obličej? 

Stejně jako existují cviky na břicho, nohy nebo boky, existují také cviky na obličej. Mluvíme tu konkrétně o jednoduchých cvicích, jako je vyslovování písmen “x, u, q”. Pomáhá také žvýkání žvýkačky nebo otevírání úst dokořán jako lev.  

I když se vám mohou cviky zdát možná až absurdní, stojí jednoznačně za vyzkoušení.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

K TÉMATU4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.

Nepřehlédněte

Aby byla naše pleť krásná a dokonalá po celý rok, je zapotřebí věnovat ji tu správnou péči. Součástí zimní péče o pokožku by měla být kromě ochrany proti mrazu i dostatečná hydratace. Jakými pravidly je dobré se v zimě řídit, abychom si udržely mladistvý vzhled a zdravou pleť?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek