Pátek , 31. 05. 2024

Ferdinand

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
jak zhubnout v obličeji
I v obličeji lze zhubnout snadno a rychle. (zdroj foto: 123rf.com)

18. 02. 2021

Většina žen se trápí v posilovně doufajíc, že se jí obličej trochu vzpamatuje. Jenže většinou je obličej stále tak odulý a nateklý, i když se návštěva v posilovně opakuje i několikrát do týdne. Proto se ptají, jak zhubnout v obličeji?

Pokud doslova prahnete po štíhlém obličeji, zkuste to nejdříve se správnými surovinami. Právě potraviny jsou v boji proti oteklému obličeji vaším nejvěrnějším spojencem.  

Nejdříve se ale odvodněte 

Co však musíte udělat úplně nejdřív, je odvodnit se. Ptáte se, jak na to? Paradoxně s vodou! Nedostatek tekutin vede k zavodnění a odvodnění spočívá v dodržování pitného režimu. Je to opravdu jeden z největších životních paradoxů. Když se budete snažit dodržovat pitný režim, tělo si nebude ukládat zásoby vody ani do obličeje, kde se voda drží opravdu velmi.  

Na odvodnění pomáhají i bylinky, respektive bylinkové čaje. Pokud vám klasická voda z kohoutku už doslova leze krkem, čistící bylinkové čaje vodu odplaví, navíc podpoří činnost ledvin a zbaví vás všech toxinů, jež jsou pro tělo nadmíru škodlivé.  

V jídlech omezte sůl 

Nyní se dostáváme k oněm potravinám, které byste měli jíst, pakliže se chcete zbavit oteklého a baculatého obličeje. Obecně byste se měli držet několika zásad, jednou z nich je to, že omezíte sůl.

Možná si říkáte, že prakticky nesolíte, ale ve skutečnosti jíte pokrmy, v nichž se sůl nachází v opravdu velkém množství. Mluvíme kupříkladu o polotovarech, po nichž saháme vždy, když nevíme, co si k obědu dopřát. Polotovary jsou ale zabijákem nejen štíhlé postavy, ale zároveň i zabijákem štíhlého obličeje.  

Podle odborníků je doporučená denní dávka soli zhruba pět gramů. V současné době ale prakticky každý toto doporučované množství soli překračuje ve velkém, a to vede k obezitě a také ke vzniku takzvané hypertenze. Zkuste proto místo soli používat více bylinky, dodají jídlu stejně skvělou chuť.  

K TÉMATU  Aplikace, které vás naučí cizí jazyk levou zadní

Lepek a laktóza jako nepřátelé 

V případě, že se snažíte zhubnout v obličeji, měli byste si dát pozor na lepek a také na laktózu. Právě potraviny s obsahem zmiňovaných látek mohou stát za nateklými tvářemi a oteklým obličejem. Vyhnout byste se měli především doslazovaným jogurtům, také podobným mléčným výrobkům obsahujících řadu jednoduchých skrytých cukrů.  

V ideálním případě si vybírejte jenom takové potraviny, které v sobě neobsahují velké množství cukrů a přídatné látky. Vhodné jsou hlavně potraviny obsahující draslík a vápník čili zkuste banány, švestky, meruňky nebo vlašské ořechy či kokos, cuketu a řepu.  

Zdravý spánek jako klíčem ke štíhlému obličeji 

Co byste neměli podceňovat, tak je zdravý spánek. Spánek je důležitou součástí našeho dne, během které se regenerují orgány v těle a také během které mozek třídí veškeré naše myšlenky. Pokud spíte dostatečně a dobře, na vašem obličeji to půjde znát stejně, jako když nespíte dobře a spánek máte nekvalitní.  

Masáže obličeje jsou taktéž řešením 

Dalším tipem, jak zhubnout v obličeji, jsou masáže obličeje. Pod kůží našeho obličeje se totiž stejně jako jinde v těle hromadí takzvaná lymfatická tekutina, kterou rozproudíte, pakliže si budete obličej bříšky prstů masírovat. Obličej si nejdříve proťukejte, poté jemně promasírujte. Tím odstraníte z obličeje i šupinky nadbytečné kůže. 

Zkusili jste cviky na obličej? 

Stejně jako existují cviky na břicho, nohy nebo boky, existují také cviky na obličej. Mluvíme tu konkrétně o jednoduchých cvicích, jako je vyslovování písmen “x, u, q”. Pomáhá také žvýkání žvýkačky nebo otevírání úst dokořán jako lev.  

I když se vám mohou cviky zdát možná až absurdní, stojí jednoznačně za vyzkoušení.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

K TÉMATU  Tipy a triky našich babiček proti zimnímu nachlazení

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Hormonální dieta rozhodně neslibuje instantní zázrak v podobě drastické diety a následného jojo efektu. Naopak. Principem je především pochopení fungování těla a jeho správné naladění pomocí stravy. Hubnutí je až bonusový efekt.
Kocour Haburu je velkým fanouškem hry na piano. Rád na něm usíná, když se z něj line melodie ukolébavky. Ponořte se do klidu spolu s ním!
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Hudba je úplně jiná při reprodukci a na živo. Tahle korejská bubenice předvádí svoje vystoupení přímo na ulici před zraky kolemjdoucích, kteří si rádi sednou, aby se podívali na její show až do konce. Za touto hladce vypadající hrou na bicí jsou bezpochyby hodiny a hodiny cvičení. Výsledek je naprosto profesionální.
Blíží se Vánoce a s nimi také příjemné starosti s vybíráním vhodných dárků pod stromeček. Pokud máte doma nadšeného mladého konstruktéra, může být volba dárku snazší, než si myslíte. Sady LEGO Technic jsou totiž skvělým dárkem pro všechny milovníky stavebnic, techniky a inovací.
Celebrity umí dost často překvapit, zejména modelky, o kterých byste si řekli, že za celý den sní pouze misku suché rýže a list salátu. O poprask na TikToku se postarala modelka Bella Hadid a její sandwich. Tak schválně, co říkáte na její kulinářské umění?
Tyhle luxusní zahrady slouží hlavně k odpočinku, nikoliv za účelem pěstování. Pokud má člověk dostatek prostředků, může si nechat vytvořit designérský skvost. Atmosféru udělá osvětlení nebo tekoucí voda. Co takhle skleněný stůl s vodopádem?
Chcete mít bronzovou pleť, ale smažení se na slunci není nic pro vás? Pak zkuste samoopalování! Samoopalovací přípravky dodají pokožce opálený vzhled bez pobytu na slunci.
Blíží se významný den vaší ženy, případně jsou za rohem Vánoce a vy ještě nemáte žádný dárek? Nepanikařte, stále vše můžete zachránit. Zapomeňte ale na kreativitu, raději vsaďte na jistotu.
Také přemýšlíte, jak nejlépe a nejkvalitněji využít čas letních prázdnin pro své dítě? Žijeme v době, kdy je na trhu nepřeberné množství nabídek letních táborů, doprovázených kvalitním programem nebo „celotáborovou hrou“. Jak vybrat pro své dítě nejlépe? Na co se při výběru zaměřit?
Vánoce jsou především o odpočinku a zpomalení. Kdo ale říká, že je musíte celé proležet u televize s horou jídla? To vám samozřejmě nikdo nebere, ale i vy sami se budete cítit lépe, pokud se občas zvednete a uděláte něco pro své zdraví. Podle cvičení ve vánočním duchu vám to půjde samo!
Astroložka Naďa Šmnídová přináší další horoskop krásy a duševního zdraví. O víkendu si pořádně odpočiňte a zrelaxujte, a věnujte se péči o zdraví a imunitu. Bude to třeba.

Výběr článků

Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.
S teenagery to občas nebývá snadné. Začnou být drzí, odmlouvat, prosazovat více své názory a nám najednou připadá, že jsme na ně krátcí. Paradoxní ale je, že právě v těchto dobách vás, vaši lásku a péči váš potomek potřebuje nejvíc. Řekneme vám, jak s ním udržet hezký vztah pomocí každodenních činností.

Nepřehlédněte

Je zřejmé, že vnímání krásy a dokonalosti je hodně subjektivní záležitost. To, co je pro někoho úchvatné, je pro druhého nezajímavé a naopak. I přes odlišnosti vnímání jsme ale vlivem doby uvízli v bublině, která rozděluje společnost na krásné a ošklivé, asi tak jako v pohádkách, na které jsme se dívali odmalička.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek