Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
jak zhubnout v obličeji
I v obličeji lze zhubnout snadno a rychle. (zdroj foto: 123rf.com)

18. 02. 2021

Většina žen se trápí v posilovně doufajíc, že se jí obličej trochu vzpamatuje. Jenže většinou je obličej stále tak odulý a nateklý, i když se návštěva v posilovně opakuje i několikrát do týdne. Proto se ptají, jak zhubnout v obličeji?

Pokud doslova prahnete po štíhlém obličeji, zkuste to nejdříve se správnými surovinami. Právě potraviny jsou v boji proti oteklému obličeji vaším nejvěrnějším spojencem.  

Nejdříve se ale odvodněte 

Co však musíte udělat úplně nejdřív, je odvodnit se. Ptáte se, jak na to? Paradoxně s vodou! Nedostatek tekutin vede k zavodnění a odvodnění spočívá v dodržování pitného režimu. Je to opravdu jeden z největších životních paradoxů. Když se budete snažit dodržovat pitný režim, tělo si nebude ukládat zásoby vody ani do obličeje, kde se voda drží opravdu velmi.  

Na odvodnění pomáhají i bylinky, respektive bylinkové čaje. Pokud vám klasická voda z kohoutku už doslova leze krkem, čistící bylinkové čaje vodu odplaví, navíc podpoří činnost ledvin a zbaví vás všech toxinů, jež jsou pro tělo nadmíru škodlivé.  

V jídlech omezte sůl 

Nyní se dostáváme k oněm potravinám, které byste měli jíst, pakliže se chcete zbavit oteklého a baculatého obličeje. Obecně byste se měli držet několika zásad, jednou z nich je to, že omezíte sůl.

Možná si říkáte, že prakticky nesolíte, ale ve skutečnosti jíte pokrmy, v nichž se sůl nachází v opravdu velkém množství. Mluvíme kupříkladu o polotovarech, po nichž saháme vždy, když nevíme, co si k obědu dopřát. Polotovary jsou ale zabijákem nejen štíhlé postavy, ale zároveň i zabijákem štíhlého obličeje.  

Podle odborníků je doporučená denní dávka soli zhruba pět gramů. V současné době ale prakticky každý toto doporučované množství soli překračuje ve velkém, a to vede k obezitě a také ke vzniku takzvané hypertenze. Zkuste proto místo soli používat více bylinky, dodají jídlu stejně skvělou chuť.  

K TÉMATU  Hubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Lepek a laktóza jako nepřátelé 

V případě, že se snažíte zhubnout v obličeji, měli byste si dát pozor na lepek a také na laktózu. Právě potraviny s obsahem zmiňovaných látek mohou stát za nateklými tvářemi a oteklým obličejem. Vyhnout byste se měli především doslazovaným jogurtům, také podobným mléčným výrobkům obsahujících řadu jednoduchých skrytých cukrů.  

V ideálním případě si vybírejte jenom takové potraviny, které v sobě neobsahují velké množství cukrů a přídatné látky. Vhodné jsou hlavně potraviny obsahující draslík a vápník čili zkuste banány, švestky, meruňky nebo vlašské ořechy či kokos, cuketu a řepu.  

Zdravý spánek jako klíčem ke štíhlému obličeji 

Co byste neměli podceňovat, tak je zdravý spánek. Spánek je důležitou součástí našeho dne, během které se regenerují orgány v těle a také během které mozek třídí veškeré naše myšlenky. Pokud spíte dostatečně a dobře, na vašem obličeji to půjde znát stejně, jako když nespíte dobře a spánek máte nekvalitní.  

Masáže obličeje jsou taktéž řešením 

Dalším tipem, jak zhubnout v obličeji, jsou masáže obličeje. Pod kůží našeho obličeje se totiž stejně jako jinde v těle hromadí takzvaná lymfatická tekutina, kterou rozproudíte, pakliže si budete obličej bříšky prstů masírovat. Obličej si nejdříve proťukejte, poté jemně promasírujte. Tím odstraníte z obličeje i šupinky nadbytečné kůže. 

Zkusili jste cviky na obličej? 

Stejně jako existují cviky na břicho, nohy nebo boky, existují také cviky na obličej. Mluvíme tu konkrétně o jednoduchých cvicích, jako je vyslovování písmen “x, u, q”. Pomáhá také žvýkání žvýkačky nebo otevírání úst dokořán jako lev.  

I když se vám mohou cviky zdát možná až absurdní, stojí jednoznačně za vyzkoušení.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

K TÉMATU  Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Máte pocit, že jste doma neustále sami? Pravděpodobně zvažujete koupi nového zvířecího kamaráda. Co takhle okřídleného společníka? Papoušci jsou totiž oproti kočkám nebo psům méně náročnými stvořeními, která dokážou žít vlastním životem bez vaší přítomnosti. Při výběru ideálního druhu však buďte opatrní – ne všechny se hodí do bytu.
Spodní prádlo je nedílnou součástí každodenního života. Kromě toho bývá také důležitým prvkem v tom intimním kontextu. A to zejména z pohledu mužů. Hezké spodní prádlo totiž dokáže muže naladit na tu správnou náladu, umocnit v něm nejrůznější fantazie a představy. Které je ale láká úplně nejvíc a jak na jednotlivé kousky reagují?
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?

Nepřehlédněte

Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek