Domů » Životní styl » Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček
Životní styl

Jak zhubnout v obličeji? Zdravě spěte a upravte jídelníček

jak zhubnout v obličeji
I v obličeji lze zhubnout snadno a rychle. (zdroj foto: 123rf.com)
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.

Většina žen se trápí v posilovně doufajíc, že se jí obličej trochu vzpamatuje. Jenže většinou je obličej stále tak odulý a nateklý, i když se návštěva v posilovně opakuje i několikrát do týdne. Proto se ptají, jak zhubnout v obličeji?

Pokud doslova prahnete po štíhlém obličeji, zkuste to nejdříve se správnými surovinami. Právě potraviny jsou v boji proti oteklému obličeji vaším nejvěrnějším spojencem.  

Nejdříve se ale odvodněte 

Co však musíte udělat úplně nejdřív, je odvodnit se. Ptáte se, jak na to? Paradoxně s vodou! Nedostatek tekutin vede k zavodnění a odvodnění spočívá v dodržování pitného režimu. Je to opravdu jeden z největších životních paradoxů. Když se budete snažit dodržovat pitný režim, tělo si nebude ukládat zásoby vody ani do obličeje, kde se voda drží opravdu velmi.  

Na odvodnění pomáhají i bylinky, respektive bylinkové čaje. Pokud vám klasická voda z kohoutku už doslova leze krkem, čistící bylinkové čaje vodu odplaví, navíc podpoří činnost ledvin a zbaví vás všech toxinů, jež jsou pro tělo nadmíru škodlivé.  

V jídlech omezte sůl 

Nyní se dostáváme k oněm potravinám, které byste měli jíst, pakliže se chcete zbavit oteklého a baculatého obličeje. Obecně byste se měli držet několika zásad, jednou z nich je to, že omezíte sůl.

Možná si říkáte, že prakticky nesolíte, ale ve skutečnosti jíte pokrmy, v nichž se sůl nachází v opravdu velkém množství. Mluvíme kupříkladu o polotovarech, po nichž saháme vždy, když nevíme, co si k obědu dopřát. Polotovary jsou ale zabijákem nejen štíhlé postavy, ale zároveň i zabijákem štíhlého obličeje.  

Podle odborníků je doporučená denní dávka soli zhruba pět gramů. V současné době ale prakticky každý toto doporučované množství soli překračuje ve velkém, a to vede k obezitě a také ke vzniku takzvané hypertenze. Zkuste proto místo soli používat více bylinky, dodají jídlu stejně skvělou chuť.  

Lepek a laktóza jako nepřátelé 

V případě, že se snažíte zhubnout v obličeji, měli byste si dát pozor na lepek a také na laktózu. Právě potraviny s obsahem zmiňovaných látek mohou stát za nateklými tvářemi a oteklým obličejem. Vyhnout byste se měli především doslazovaným jogurtům, také podobným mléčným výrobkům obsahujících řadu jednoduchých skrytých cukrů.  

V ideálním případě si vybírejte jenom takové potraviny, které v sobě neobsahují velké množství cukrů a přídatné látky. Vhodné jsou hlavně potraviny obsahující draslík a vápník čili zkuste banány, švestky, meruňky nebo vlašské ořechy či kokos, cuketu a řepu.  

Zdravý spánek jako klíčem ke štíhlému obličeji 

Co byste neměli podceňovat, tak je zdravý spánek. Spánek je důležitou součástí našeho dne, během které se regenerují orgány v těle a také během které mozek třídí veškeré naše myšlenky. Pokud spíte dostatečně a dobře, na vašem obličeji to půjde znát stejně, jako když nespíte dobře a spánek máte nekvalitní.  

Masáže obličeje jsou taktéž řešením 

Dalším tipem, jak zhubnout v obličeji, jsou masáže obličeje. Pod kůží našeho obličeje se totiž stejně jako jinde v těle hromadí takzvaná lymfatická tekutina, kterou rozproudíte, pakliže si budete obličej bříšky prstů masírovat. Obličej si nejdříve proťukejte, poté jemně promasírujte. Tím odstraníte z obličeje i šupinky nadbytečné kůže. 

Zkusili jste cviky na obličej? 

Stejně jako existují cviky na břicho, nohy nebo boky, existují také cviky na obličej. Mluvíme tu konkrétně o jednoduchých cvicích, jako je vyslovování písmen “x, u, q”. Pomáhá také žvýkání žvýkačky nebo otevírání úst dokořán jako lev.  

I když se vám mohou cviky zdát možná až absurdní, stojí jednoznačně za vyzkoušení.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Tereza Čierniková

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor