Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Čelíte zimě bez pokrývky hlavy? Žádná čepice vám nesluší? Zkuste to změnit! Jsou různé cesty.

Tak, jako v zimě nechodíte v sandálech, své chce i vaše hlava, aby netrpěla následky podchlazení, či dokonce omrzlinami. Možná vám ale připadá, že když si dáte na hlavu nějakou pokrývku, utrpí váš vzhled natolik, že to raději risknete. Není ale lepší mít uši pěkně v teple?
Čepice v zimě vás spolehlivě zahřeje!
zdroj: pixabay

11. 01. 2019

Donedávna se tradovalo, že pokud nenosíte v zimě čepici, snadněji se nachladíte. Britský výzkum před pár lety tento postoj vyvrátil. Většina tepla totiž nemůže unikat hlavou. Tělesné teplo uniká kůží, která není zahalena, a čím větší plocha zahalena není, tím více tepla z vašeho těla uteče. Takže pokud půjdete ven třeba v minisukni a na hlavě budete mít kožešinovou čapku, tělo se ochladí mnohem více. Hlavou může uniknout pouze zhruba 10 % tělesného tepla.

Jsou tedy čepice zbytečné?

Určitě ne, protože čepice může jednak zabránit omrzlinám, a také ochránit vlasy. Vlasy, vystavené zimě, natož například větru, dešti či sněžení, trpí mnohem více, než když je chrání čepice nebo klobouk. Pokožka hlavy se mnohem více vysušuje, a tak to paradoxně může způsobit i větší produkci mazu a vlasy se více mastí. Ne ale proto, že jste si vzaly čepici, ale právě proto, že jste si vyšly bez ní.

Péči o vlasy v zimě proto nepodceňujte, zvláště, když běháte venku prostovlasé. K zachování účesu použijte například stylingové prostředky s pamětí, objemový pudr a vyměňte šampon za zimní s označením „wintercare“.

Kulichy jsou přímo módní záležitostí

Proto je možná čas, abyste se rozhodly pár pokrývek hlavy znovu vyzkoušet. Zjistíte, že najdete tu pravou. Vždyť když se podíváte před odchodem z domu do zrcadla, možná s rozpaky zjistíte, že hlava bez čepice a zimní bunda nebo kabát vypadají tak nějak nedokončeně. Ale jakmile nasadíte k zimnímu outfitu něco na hlavu, hned se na vás dívá takřka módní ikona.

Již několik let se nosí kulichy všech barev a vzorů, často s třapcem z pravé kožešiny, někdy i s několika bambulemi. Na výběr ale máte také klasické pletené čepice v různých tvarech baretů od menších, až po velké francouzské. Ty lze na hlavu naaranžovat výborně – více dopředu, dozadu, na stranu. Až si takový vyzkoušíte, určitě přijdete na nejlepší způsob, jak v něm vypadat dobře.

K TÉMATU  Face baňky navrátí vaší pleti svěžest. Stačí vám 3 minuty denně

Pokud nemrzne, postačí kšiltovka

Pokud nejsou velké mrazy a nehrozí omrzliny uší, vyberte si vhodnou kšiltovku z teplejšího materiálu, nebo klobouk. U klobouku stačí zvolit širší nebo užší krempu a nikdy nebudete vypadat jako „hříbek“. Klobouk má velkou výhodu, když venku hrozí sněhové či dešťové přeháňky – přece jen vám nebude padat sníh přímo do obličeje a pokožka zůstane více chráněná před nepřízní počasí.

Kdo se přece jen v žádné čepici nenajde, měl by pro chladné dny zvolit bundu nebo kabát s kapucí, velkou šálu nebo šátek, které se dají v nutných případech přetáhnout i přes hlavu.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mel B, Melanie C, Emma Bunton, Geri Halliwell a Victoria Beckham. Psal se rok 1996 a hitparádové příčky ovládl hit Wannabe dívčí britské kapely Spice Girls. Kde je holkám dneska konec?
Říká se, že muži všeobecně upřednostňují spíše ženy blondýnky a s dlouhými vlasy. Ale je tomu skutečně tak? Vážně černovlásky s krátkými vlasy nemají u mužů šanci?
Zahalte se do tepla a vydejte se s námi na lednové dobrodružství plné venkovních aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie! Bez ohledu na věk si můžete užít odpoledne při sáňkování, procházky v zasněženém lese či stavbu sněhuláka. Připravte se na lednovou zábavu a objevte radost z aktivit pod širým nebem.
Naše děti již odrůstají, a jelikož jsou stále více samostatné, nepotřebují mou péči tak často. Už několik měsíců s manželem vedu diskuzi na téma adopce. On s tím ale nesouhlasí. Stále odmítá pochopit, proč je to pro mne tak důležité.
Nechcete mít na svém břiše navždy důkaz toho, že jste se stala matkou? Zvolte účinnou prevenci v podobě každodenního mazání mandlovým či slunečnicovým olejem. A proč byste měla do jídelníčku zahrnout otruby a lněná semínka?
Velkoplošné topení se sice rozmáhá, ale radiátory jsou klasika, kterou známe všichni. Dnes ale mohou vypadat i velice netradičně a ladit s interiérem. Říká se jim sálavé panely, mohou být součástí topného systému nebo fungovat samostatně na elektřinu a můžete je nechat hrdě viditelné v prostoru. Inspirujte se v galerii.
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Ženy v České republice otálejí s těhotenstvím stále častěji. Průměrný věk prvorodičky se zvyšuje a během několika posledních let překročil hranici třiceti let. Lékaři před tímto trendem pravidelně varují a upozorňují, že i na reprodukční kliniky vyráží ženy až v příliš vysokém věku.
Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.
Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  

Výběr článků

Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.

Nepřehlédněte

Určitě vám neuniklo, že od jisté doby se všude kolem nás rozmohla termální kosmetika, která se krátce po uvedení na trh stala doslova must-have trendem. Ostatně, co se týče krásy, nám slibuje řadu úžasných účinků, a navíc je zcela přírodní. A právě na to, jestli, jak a proč funguje se společně podíváme.
Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek