Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Čelíte zimě bez pokrývky hlavy? Žádná čepice vám nesluší? Zkuste to změnit! Jsou různé cesty.

Tak, jako v zimě nechodíte v sandálech, své chce i vaše hlava, aby netrpěla následky podchlazení, či dokonce omrzlinami. Možná vám ale připadá, že když si dáte na hlavu nějakou pokrývku, utrpí váš vzhled natolik, že to raději risknete. Není ale lepší mít uši pěkně v teple?
Čepice v zimě vás spolehlivě zahřeje!
zdroj: pixabay

11. 01. 2019

Donedávna se tradovalo, že pokud nenosíte v zimě čepici, snadněji se nachladíte. Britský výzkum před pár lety tento postoj vyvrátil. Většina tepla totiž nemůže unikat hlavou. Tělesné teplo uniká kůží, která není zahalena, a čím větší plocha zahalena není, tím více tepla z vašeho těla uteče. Takže pokud půjdete ven třeba v minisukni a na hlavě budete mít kožešinovou čapku, tělo se ochladí mnohem více. Hlavou může uniknout pouze zhruba 10 % tělesného tepla.

Jsou tedy čepice zbytečné?

Určitě ne, protože čepice může jednak zabránit omrzlinám, a také ochránit vlasy. Vlasy, vystavené zimě, natož například větru, dešti či sněžení, trpí mnohem více, než když je chrání čepice nebo klobouk. Pokožka hlavy se mnohem více vysušuje, a tak to paradoxně může způsobit i větší produkci mazu a vlasy se více mastí. Ne ale proto, že jste si vzaly čepici, ale právě proto, že jste si vyšly bez ní.

Péči o vlasy v zimě proto nepodceňujte, zvláště, když běháte venku prostovlasé. K zachování účesu použijte například stylingové prostředky s pamětí, objemový pudr a vyměňte šampon za zimní s označením „wintercare“.

Kulichy jsou přímo módní záležitostí

Proto je možná čas, abyste se rozhodly pár pokrývek hlavy znovu vyzkoušet. Zjistíte, že najdete tu pravou. Vždyť když se podíváte před odchodem z domu do zrcadla, možná s rozpaky zjistíte, že hlava bez čepice a zimní bunda nebo kabát vypadají tak nějak nedokončeně. Ale jakmile nasadíte k zimnímu outfitu něco na hlavu, hned se na vás dívá takřka módní ikona.

Již několik let se nosí kulichy všech barev a vzorů, často s třapcem z pravé kožešiny, někdy i s několika bambulemi. Na výběr ale máte také klasické pletené čepice v různých tvarech baretů od menších, až po velké francouzské. Ty lze na hlavu naaranžovat výborně – více dopředu, dozadu, na stranu. Až si takový vyzkoušíte, určitě přijdete na nejlepší způsob, jak v něm vypadat dobře.

K TÉMATUDomácí mýdlo: Jak jej jednoduše vyrobit?

Pokud nemrzne, postačí kšiltovka

Pokud nejsou velké mrazy a nehrozí omrzliny uší, vyberte si vhodnou kšiltovku z teplejšího materiálu, nebo klobouk. U klobouku stačí zvolit širší nebo užší krempu a nikdy nebudete vypadat jako „hříbek“. Klobouk má velkou výhodu, když venku hrozí sněhové či dešťové přeháňky – přece jen vám nebude padat sníh přímo do obličeje a pokožka zůstane více chráněná před nepřízní počasí.

Kdo se přece jen v žádné čepici nenajde, měl by pro chladné dny zvolit bundu nebo kabát s kapucí, velkou šálu nebo šátek, které se dají v nutných případech přetáhnout i přes hlavu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!

Nepřehlédněte

Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek