Domů » Krása a móda » Hollywoodský úsměv snadno a rychle: nejúčinnější způsoby bělení zubů
Krása a móda

Hollywoodský úsměv snadno a rychle: nejúčinnější způsoby bělení zubů

bělení zubů
Jak vybělit zuby? (foto: 123RF)
Konzumace kávy, čaje a červeného vína, kouření, přibývající věk a tak dále – faktorů, proč dochází ke žloutnutí zubů je mnoho. Někteří jedinci mají ke žloutnutí zubů větší sklony než jiní. Naštěstí se nacházíme ve 21. století. A způsobů a metod, jak zuby vybělit je tolik, že si vybere opravdu každý. Pojďme na to!2

Bělení zubů kokosovým olejem

Existují dva tábory lidí. Jeden tvrdí, že kokosový olej zuby nebělí, ten druhý si stojí za tím, že bělení zubů s jeho pomocí je možné. Ať je to, jak chce, výraz oil pulling skutečně existuje. Jedná se o metodu, kdy si do pusy dáte lžíci kokosového oleje a jen ho převalujete. Oil pulling se dá praktikovat také s pomocí slunečnicového nebo sezamového oleje. Ale kokosový je z nich jednoznačně nejlepší.

bělení zubů kokosový olej
Kokosový olej jako jeden z bělících pomocníků. (foto: 123RF)

Proč? Má nejlepší chuť a také prokázané zdravotní účinky. A navíc, odstraňuje bakterie z úst. Ze všech bělicích metod je rozhodně tou nejzdravější!

Jak správně na oil pulling

Vložte si lžičku s kokosovým olejem do úst a následně ho převalujte v ústech. Ne minutu nebo dvě, ale ideálně 15 až 20 minut. Po skončení oil pullingu olej vyplivněte do koše.

Bělení jedlou sodou

Další bělení, které je možné provádět doma, je bělení pomocí jedlé sody. V misce smíchejte lžičku jedlé sody se dvěma lžícemi vody. Vzniklou pastu naneste na zubní kartáček a čistěte si zuby jako obvykle. Podle studií vyšlo najevo, že jedlá soda snižuje výskyt zubního plaku v ústech.

jedlá soda
Nebo vyzkoušejte jedlou sodu. (foto: 123RF)

Bělicí produkty z drogerie a lékárny

Na trhu je k dispozici spousta přípravků, za které si sice trochu připlatíte, ale slibují vám viditelné výsledky.

Bělicí pasta

V drogerii mají bělicí pasty již své místo. Nejspolehlivěji vybělují ty s obsahem peroxidu vápníku. Ale existují také pasty s aktivním černým uhlím a kokosovým olejem.

Bělicí pásky

Stejně jako bělicí pasty na zuby, využívají bělicí pásky peroxid vodíku. Pásky si jednoduše přiložíte na zuby, necháte působit podle návodu (většinou 20-30 minut) a aplikaci provádíte jednou denně po dobu několika dní.

Bělicí pasta versus pásky

Co se týče účinnosti, bělicí pásky jsou bezesporu účinnější než pasta. Což se také odráží na jejich ceně.

Ordinační bělení zubů

Pokud se bělení zubů nechcete věnovat doma a raději upřednostňujete odevzdání se do rukou profesionála, existuje i možnost ordinačního bělení zubů. Jedná se o chemický proces, který je prováděn specialistou. Nejprve podstoupíte čistění zubů od zubní hygieničky pomocí kartáčku a speciální lešticí pasty.

Následně vám bude na dásně nanesena vrstva ochranného gelu. Ten bude na zubech ponechán, následně omyt vodou, znovu nanesen, a následně opět smyt. Tato profesionální procedura trvá přibližně dvě hodiny a účinek bude patrný ihned po ošetření. Za ordinační ošetření zaplatíte okolo 12 000 Kč.

ordinace
Bělení v ordinaci je pro mnohé poslední možností. (foto: 123RF)

Babské rady na bělení zubů

Jablka a mrkve

Podle některých lidí pomáhá k přirozenému bělení zubů konzumace ovoce. Zejména jablek a mrkví. Při jejich pojídání dochází k masáži dásní a jejich šťáva je údajně přírodním bělidlem zubů.

Jahody

Dalším ovocem, které údajně zaručuje bělejší chrup, jsou jahody smíchané s jedlou sodou (v poměru 1:1). Pokud chcete vyzkoušet domácí metody a milujete jahody, jeví se tato metoda lépe než jedlá soda s vodou.

Sýry

Ačkoli by vás to nejspíš nenapadlo, o sýrech se tvrdí, že jsou také přírodním bělidlem zubů. Proč? Obsahují vápník, který při jejich konzumaci zůstává na zubech, čímž je chrání.

Máta

Žvýkání máty vám zaručí nejenom svěží dech, ale také odstraní bakterie z úst. A také docílíte bělejšího úsměvu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu