Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Hollywoodský úsměv snadno a rychle: nejúčinnější způsoby bělení zubů

Konzumace kávy, čaje a červeného vína, kouření, přibývající věk a tak dále – faktorů, proč dochází ke žloutnutí zubů je mnoho. Někteří jedinci mají ke žloutnutí zubů větší sklony než jiní. Naštěstí se nacházíme ve 21. století. A způsobů a metod, jak zuby vybělit je tolik, že si vybere opravdu každý. Pojďme na to!2
bělení zubů
Jak vybělit zuby? (foto: 123RF)

28. 05. 2021

Bělení zubů kokosovým olejem

Existují dva tábory lidí. Jeden tvrdí, že kokosový olej zuby nebělí, ten druhý si stojí za tím, že bělení zubů s jeho pomocí je možné. Ať je to, jak chce, výraz oil pulling skutečně existuje. Jedná se o metodu, kdy si do pusy dáte lžíci kokosového oleje a jen ho převalujete. Oil pulling se dá praktikovat také s pomocí slunečnicového nebo sezamového oleje. Ale kokosový je z nich jednoznačně nejlepší.

bělení zubů kokosový olej
Kokosový olej jako jeden z bělících pomocníků. (foto: 123RF)

Proč? Má nejlepší chuť a také prokázané zdravotní účinky. A navíc, odstraňuje bakterie z úst. Ze všech bělicích metod je rozhodně tou nejzdravější!

Jak správně na oil pulling

Vložte si lžičku s kokosovým olejem do úst a následně ho převalujte v ústech. Ne minutu nebo dvě, ale ideálně 15 až 20 minut. Po skončení oil pullingu olej vyplivněte do koše.

Bělení jedlou sodou

Další bělení, které je možné provádět doma, je bělení pomocí jedlé sody. V misce smíchejte lžičku jedlé sody se dvěma lžícemi vody. Vzniklou pastu naneste na zubní kartáček a čistěte si zuby jako obvykle. Podle studií vyšlo najevo, že jedlá soda snižuje výskyt zubního plaku v ústech.

jedlá soda
Nebo vyzkoušejte jedlou sodu. (foto: 123RF)

Bělicí produkty z drogerie a lékárny

Na trhu je k dispozici spousta přípravků, za které si sice trochu připlatíte, ale slibují vám viditelné výsledky.

Bělicí pasta

V drogerii mají bělicí pasty již své místo. Nejspolehlivěji vybělují ty s obsahem peroxidu vápníku. Ale existují také pasty s aktivním černým uhlím a kokosovým olejem.

Bělicí pásky

Stejně jako bělicí pasty na zuby, využívají bělicí pásky peroxid vodíku. Pásky si jednoduše přiložíte na zuby, necháte působit podle návodu (většinou 20-30 minut) a aplikaci provádíte jednou denně po dobu několika dní.

Bělicí pasta versus pásky

Co se týče účinnosti, bělicí pásky jsou bezesporu účinnější než pasta. Což se také odráží na jejich ceně.

K TÉMATU  Dokonalé tělo do plavek? S těmito cviky to dokážete!

Ordinační bělení zubů

Pokud se bělení zubů nechcete věnovat doma a raději upřednostňujete odevzdání se do rukou profesionála, existuje i možnost ordinačního bělení zubů. Jedná se o chemický proces, který je prováděn specialistou. Nejprve podstoupíte čistění zubů od zubní hygieničky pomocí kartáčku a speciální lešticí pasty.

Následně vám bude na dásně nanesena vrstva ochranného gelu. Ten bude na zubech ponechán, následně omyt vodou, znovu nanesen, a následně opět smyt. Tato profesionální procedura trvá přibližně dvě hodiny a účinek bude patrný ihned po ošetření. Za ordinační ošetření zaplatíte okolo 12 000 Kč.

ordinace
Bělení v ordinaci je pro mnohé poslední možností. (foto: 123RF)

Babské rady na bělení zubů

Jablka a mrkve

Podle některých lidí pomáhá k přirozenému bělení zubů konzumace ovoce. Zejména jablek a mrkví. Při jejich pojídání dochází k masáži dásní a jejich šťáva je údajně přírodním bělidlem zubů.

Jahody

Dalším ovocem, které údajně zaručuje bělejší chrup, jsou jahody smíchané s jedlou sodou (v poměru 1:1). Pokud chcete vyzkoušet domácí metody a milujete jahody, jeví se tato metoda lépe než jedlá soda s vodou.

Sýry

Ačkoli by vás to nejspíš nenapadlo, o sýrech se tvrdí, že jsou také přírodním bělidlem zubů. Proč? Obsahují vápník, který při jejich konzumaci zůstává na zubech, čímž je chrání.

Máta

Žvýkání máty vám zaručí nejenom svěží dech, ale také odstraní bakterie z úst. A také docílíte bělejšího úsměvu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!
Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Okenní parapety nemusí zét prázdnotou, i když teploty padají k nule. Stačí, když si vysadíte rostliny, jež jsou pro podzim typické a kterým podzim dokonce prospívá. Jednou takovou podzimní květinou je vřes, který se hravě popere i s prvními zimními mrazíky. Jelikož ho lze koupit v bílé i růžové barvě, bude hezky zdobit jinak pochmurné a smutné okenní parapety.  
Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek