Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Hollywoodský úsměv snadno a rychle: nejúčinnější způsoby bělení zubů

Konzumace kávy, čaje a červeného vína, kouření, přibývající věk a tak dále – faktorů, proč dochází ke žloutnutí zubů je mnoho. Někteří jedinci mají ke žloutnutí zubů větší sklony než jiní. Naštěstí se nacházíme ve 21. století. A způsobů a metod, jak zuby vybělit je tolik, že si vybere opravdu každý. Pojďme na to!2
bělení zubů
Jak vybělit zuby? (foto: 123RF)

28. 05. 2021

Bělení zubů kokosovým olejem

Existují dva tábory lidí. Jeden tvrdí, že kokosový olej zuby nebělí, ten druhý si stojí za tím, že bělení zubů s jeho pomocí je možné. Ať je to, jak chce, výraz oil pulling skutečně existuje. Jedná se o metodu, kdy si do pusy dáte lžíci kokosového oleje a jen ho převalujete. Oil pulling se dá praktikovat také s pomocí slunečnicového nebo sezamového oleje. Ale kokosový je z nich jednoznačně nejlepší.

bělení zubů kokosový olej
Kokosový olej jako jeden z bělících pomocníků. (foto: 123RF)

Proč? Má nejlepší chuť a také prokázané zdravotní účinky. A navíc, odstraňuje bakterie z úst. Ze všech bělicích metod je rozhodně tou nejzdravější!

Jak správně na oil pulling

Vložte si lžičku s kokosovým olejem do úst a následně ho převalujte v ústech. Ne minutu nebo dvě, ale ideálně 15 až 20 minut. Po skončení oil pullingu olej vyplivněte do koše.

Bělení jedlou sodou

Další bělení, které je možné provádět doma, je bělení pomocí jedlé sody. V misce smíchejte lžičku jedlé sody se dvěma lžícemi vody. Vzniklou pastu naneste na zubní kartáček a čistěte si zuby jako obvykle. Podle studií vyšlo najevo, že jedlá soda snižuje výskyt zubního plaku v ústech.

jedlá soda
Nebo vyzkoušejte jedlou sodu. (foto: 123RF)

Bělicí produkty z drogerie a lékárny

Na trhu je k dispozici spousta přípravků, za které si sice trochu připlatíte, ale slibují vám viditelné výsledky.

Bělicí pasta

V drogerii mají bělicí pasty již své místo. Nejspolehlivěji vybělují ty s obsahem peroxidu vápníku. Ale existují také pasty s aktivním černým uhlím a kokosovým olejem.

Bělicí pásky

Stejně jako bělicí pasty na zuby, využívají bělicí pásky peroxid vodíku. Pásky si jednoduše přiložíte na zuby, necháte působit podle návodu (většinou 20-30 minut) a aplikaci provádíte jednou denně po dobu několika dní.

Bělicí pasta versus pásky

Co se týče účinnosti, bělicí pásky jsou bezesporu účinnější než pasta. Což se také odráží na jejich ceně.

K TÉMATU  Dvě ovulace v jeden měsíc. Je to vůbec možné?

Ordinační bělení zubů

Pokud se bělení zubů nechcete věnovat doma a raději upřednostňujete odevzdání se do rukou profesionála, existuje i možnost ordinačního bělení zubů. Jedná se o chemický proces, který je prováděn specialistou. Nejprve podstoupíte čistění zubů od zubní hygieničky pomocí kartáčku a speciální lešticí pasty.

Následně vám bude na dásně nanesena vrstva ochranného gelu. Ten bude na zubech ponechán, následně omyt vodou, znovu nanesen, a následně opět smyt. Tato profesionální procedura trvá přibližně dvě hodiny a účinek bude patrný ihned po ošetření. Za ordinační ošetření zaplatíte okolo 12 000 Kč.

ordinace
Bělení v ordinaci je pro mnohé poslední možností. (foto: 123RF)

Babské rady na bělení zubů

Jablka a mrkve

Podle některých lidí pomáhá k přirozenému bělení zubů konzumace ovoce. Zejména jablek a mrkví. Při jejich pojídání dochází k masáži dásní a jejich šťáva je údajně přírodním bělidlem zubů.

Jahody

Dalším ovocem, které údajně zaručuje bělejší chrup, jsou jahody smíchané s jedlou sodou (v poměru 1:1). Pokud chcete vyzkoušet domácí metody a milujete jahody, jeví se tato metoda lépe než jedlá soda s vodou.

Sýry

Ačkoli by vás to nejspíš nenapadlo, o sýrech se tvrdí, že jsou také přírodním bělidlem zubů. Proč? Obsahují vápník, který při jejich konzumaci zůstává na zubech, čímž je chrání.

Máta

Žvýkání máty vám zaručí nejenom svěží dech, ale také odstraní bakterie z úst. A také docílíte bělejšího úsměvu.

Ordinační bělení zubů

Inovativní způsob ordinačního bělení zubů vedle gelu navíc využívá sílu modrého LED světla. Tento způsob se řadí mezi šetrné a přitom velmi efektivní techniky profesionální kosmetické estetiky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zářivé zuby nemusí být jen snem! Tipy, jak efektivně vybělit zuby

Jak efektivně vybělit zuby i bez dentisty. Nejdříve zjistěte příčinu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Žádné litry potu, rudé tváře, srdce v krku. Jóga není běh, proto může budit dojem, že pomalými cviky nezvládne spalovat tuky. Víte, že ale už dávno neplatí, že jen dřinou dojdete vysněného cíle? Přesvědčíme vás, ať víte, jak se to má.
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.
Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Také někdy odcházíte, práskáte dveřmi a za druhým rohem vám tečou slzy, i když máte pravdu? Být dospělá a prosadit svůj názor před rodiči bývá někdy velmi obtížné. Stále ve vás vidí tu malou nevědomou holku? Stále mají vždycky pravdu? Nehádejte se, nemá to cenu.
Přemýšlíte o tom, že byste své dítě na týden nebo dva poslali na dětský tábor? Pro koho jsou tábory vhodné, a komu naopak ublíží? Pojďme se podívat na výhody a nevýhody letního táborování.
Josef Zíma, legenda českého divadla a hudební scény, si během svého života vybudoval významnou kariéru, která zahrnuje působení v divadlech, na filmovém plátně i v hudebním průmyslu. Narozený v roce 1932 v Praze, Zíma se rozhodl nesledovat profesní dráhu svých rodičů, učitelů, a místo toho se od mládí věnoval zábavnímu průmyslu. Tento článek nabízí podrobný pohled na jeho životní a kariérní cestu, od úspěchů na scéně po jeho významné osobní příběhy a výzvy.
Ve věku 77 let zemřela česká herečka a sexsymbol šedesátých let Hana Brejchová, sestra známé herečky Jany Brejchové. Její nezapomenutelný výkon ve filmu "Lásky jedné plavovlásky" ji trvale zapsal do paměti diváků.
Každá kočka potřebuje občas ostříhat drápky. Tenhle kocour ale dává jasně najevo, že nesouhlasí. Co na něj platí? Podívejte se na krátké video, které zaručeně pobaví.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.

Výběr článků

Když se naším pozemkem prohnala povodeň, zůstali jsme jako opaření. Nejen, že jsme se museli vyrovnat se ztrátou milovaného psa a tím, že jsme přišli o auto, ale rodiče se s tou situací dodnes nevyrovnali.
Mnoho žen vyššího věku se nemůže dočkat důchodu, ale je to vždycky výhra? Záleží na tom, kolik máte naspořeno. Zda jste využila penzijního spoření, nebo jste si spořila sama či s partnerem jiným způsobem. Protože jen z důchodu se v naší republice moc užívat nedá.
Člověk si to neuvědomuje, ale prakticky na každém místě číhají lidé, kteří ho chtějí okrást, respektive obrat o peníze. Což se nyní, v době panující koronavirové krize, neslyší možná rádo. Abyste se vyhnuli tomu, že za služby nebo jiné zaplatíte více, než byste měli, dávejte si pozor hlavně na několik profesí.

Nepřehlédněte

Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?
Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek