Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

„Znásilnění jsem přiznala až po deseti letech.“ Příběh Sofie (35), které nepříjemný zážitek ovlivnil budoucí život

Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. Proč se bála vše přiznat, a proč je násilník dnes stále nepotrestán? Podívejte se na příběh ženy, která se s minulostí dokázala vypořádat díky světové kampani.
Znásilnění
Oběti znásilnění by měly své trápení ihned oznámit. Alespoň svým blízkým, kteří jim pomohou! (zdroj foto: pixabay.com)

19. 03. 2020

Znásilnění se prostě musí hlásit co nejdříve!

Nevinný začátek

Sofie potkala milého a příjemného Mirka, když jí bylo 24 let. Každý jí říkal, že už má nejvyšší čas si najít přítele, její vrstevnice měly děti a pobývaly doma. Sofie se necítila jako prvoplánová kráska, a proto byla ráda, když si jí na webu určenému k seznámení Mirek všimnul.

Domluvili si schůzku, na které se Mirek choval poměrně přívětivě. Sofii ale připadalo zvláštní, že se po celou dobu, kdy si spolu povídali, Mirek neustále koukal okolo sebe. Jako by zjišťoval, kdo všechno na ně dva kouká.

Druhé rande nic nenaznačilo

Druhé rande, které proběhlo za týden, bylo příjemné. Procházka parkem, posezení v kavárně. Mirek se jevil jako příjemný muž, který působí jen trochu nervózně. Sofie se jej na to ptala a on řekl, že je introvert, že moc nemusí pobyt v místech, kde je hodně lidí.

Připadal jí milý a v podstatě jí ho bylo trochu líto, protože se v kavárně opravdu necítil ve své kůži. Neustále pohupoval nohama ze strany na stranu, díval se okolo sebe a vypadal vystrašený. Nic nenasvědčovalo tomu, že by v sobě měl skrytou sexuální agresi a celou tu dobu myslel na znásilnění.

Znásilnění
Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. (zdroj foto: pixabay.com)

Osudová chyba

Třetí schůzku si domluvili za městem. Mirek Sofii pozval na místo, které má podle svých slov nejraději – sešli se na odlehlé autobusové zastávce, odkud vedla příjemná cesta podél lesa a louky. Společná procházka se jí zdála jako dobrý nápad.

Sama má sedavé zaměstnání a těšila se do přírody. Mirek se však již od začátku choval velmi zvláštně. Nedokázal se soustředit na komunikaci, a dokonce místy koktal. Sofie to přisuzovala jeho stydlivé povaze. Ve skutečnosti v něm doslova bobtnala sexuální vášeň, kterou nedokázal ovládnout.

K TÉMATU  Příběh Kristýny (33): Borelióza a já. Změna pohledu na můj handicap mi zachránila život

Pocit naprosté bezmoci

Když se ocitli zhruba kilometr od zastávky na lesní cestě uprostřed bukového lesíka, Mirek přestal komunikovat. Když se jej Sofie zeptala, co se děje, bylo už pozdě utíkat. „Ten hrozný pohled do smrti nezapomenu. Úplně se proměnil! Ze stydlivého sympaťáka se změnil v silného a odhodlaného predátora.“ Mirek Sofii pevně chytil, začal z ní strhávat oblečení a Sofii hned došlo, že dojde na znásilnění. Odhalil její ňadra a kochal se pohledem na ně. Sofie křičela o pomoc, ale v lese nikdo nebyl. Cítila se naprosto bezmocná.

Sama uprostřed lesa

Mirek jí jednou rukou zakrýval ústa a řval na ni, že jestli okamžitě neztichne, zabije ji. Sofie se snažila bránit, co jí síly stačily, ale oproti mužskému sevření neměla možnost, jak se ze situace dostat. Mirek jí roztrhal sukni, kterou se mu nedařilo vyhrnout, odhrnul kalhotky a povalil ji na zem. Znásilnil ji.

Bolest, strach o život, ponížení, naprostá bezmoc. Sofii se ze silného Mirkova sevření nedařilo vyprostit. Až když se udělal, povolil na chvíli sevření a Sofii se podařilo jej kopnout do intimních partií, načež se útočník na chvíli svíjel bolestí. Sofii se podařilo vyklouznout a dala se na útěk.

Zdroj foto: pixabay.com

Strach a obava o vlastní život

Sofie běžela lesní cestou a bylo jí jasné, že pokud Mirek bude chtít, vydá se za ní. Netušila, čeho všeho je schopen. V této chvíli měla obrovské štěstí. Predátor se vydal na druhou stranu. Pocítil strach a zamířil k domovu. Sofie se vrhla do cesty prvnímu autu, které na silnici potkala, a požádala o pomoc.

Řidička ji dovezla do nejbližší nemocnice, kde ji ošetřili. V té chvíli už ale byla Sofie v takovém stavu, že nedokázala odpovědět na otázky personálu ohledně podrobností, kde ke zraněním přišla. Začala se bát, že ji Mirek najde. Do lékařské zprávy uvedla, že se pouze pohádala s přítelem.

K TÉMATU  Eva (23): Je to ten pravý? Den před svatbou si nejsem jistá

Přiznání po letech

Až o deset let později, kdy světem běžela kampaň Me Too, kdy oběti znásilnění otevřeně promluvily o hrůzách, které prožily, se Sofiin svět změnil. Do té doby plachá a ustrašená dívka sebrala první střípky odvahy a svěřila se nejbližším o svém zážitku, který ovlivnil její budoucí sexuální a partnerský život.

 „Do Anglie jsem se přestěhovala ze strachu, že mě Mirek najde. Tady se cítím v bezpečí. Každá schůzka, kterou jsem od té doby měla, skončila špatně. Bojím se mužů. Dnes už ale vím, že chyba není na mojí straně. Neudělala jsem nic špatně. Potkala jsem sexuálního predátora. Díky ženám, které si prošly něčím podobným, se už necítím sama a mohu o tom nahlas mluvit.“

Mirek nebyl nikdy potrestán. Sofie si s odstupem let uvědomila, že dnes by konala rozdílně. Zašla by na policii a útok by oznámila. Pomohla by tak nejen sobě, ale i dalším ženám, kterým takovýto člověk může ublížit. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vaše příběhy: Moje dcera utekla z domu a začala brát drogy! Může za to její první přítel? Nebo selhání ve výchově?

Petra (29): O svém těhotenství jsem se dozvěděla až v pátém měsíci! A celou tu dobu jsem brala drogy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Muži a ženy, to jsou podle odborníků a psychologů dva různé světy, které si v podstatě nikdy neporozumí, ale neumějí bez sebe žít. Existují vůbec nějaké základní komunikační principy nebo vlastnosti, díky kterým se lze naučit porozumět svému protějšku? Zajímavé rady a podněty ze své praxe nám prozradila lektorka a koučka Hana Drahoňovská.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek