Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

„Znásilnění jsem přiznala až po deseti letech.“ Příběh Sofie (35), které nepříjemný zážitek ovlivnil budoucí život

Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. Proč se bála vše přiznat, a proč je násilník dnes stále nepotrestán? Podívejte se na příběh ženy, která se s minulostí dokázala vypořádat díky světové kampani.
Znásilnění
Oběti znásilnění by měly své trápení ihned oznámit. Alespoň svým blízkým, kteří jim pomohou! (zdroj foto: pixabay.com)

19. 03. 2020

Znásilnění se prostě musí hlásit co nejdříve!

Nevinný začátek

Sofie potkala milého a příjemného Mirka, když jí bylo 24 let. Každý jí říkal, že už má nejvyšší čas si najít přítele, její vrstevnice měly děti a pobývaly doma. Sofie se necítila jako prvoplánová kráska, a proto byla ráda, když si jí na webu určenému k seznámení Mirek všimnul.

Domluvili si schůzku, na které se Mirek choval poměrně přívětivě. Sofii ale připadalo zvláštní, že se po celou dobu, kdy si spolu povídali, Mirek neustále koukal okolo sebe. Jako by zjišťoval, kdo všechno na ně dva kouká.

Druhé rande nic nenaznačilo

Druhé rande, které proběhlo za týden, bylo příjemné. Procházka parkem, posezení v kavárně. Mirek se jevil jako příjemný muž, který působí jen trochu nervózně. Sofie se jej na to ptala a on řekl, že je introvert, že moc nemusí pobyt v místech, kde je hodně lidí.

Připadal jí milý a v podstatě jí ho bylo trochu líto, protože se v kavárně opravdu necítil ve své kůži. Neustále pohupoval nohama ze strany na stranu, díval se okolo sebe a vypadal vystrašený. Nic nenasvědčovalo tomu, že by v sobě měl skrytou sexuální agresi a celou tu dobu myslel na znásilnění.

Znásilnění
Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. (zdroj foto: pixabay.com)

Osudová chyba

Třetí schůzku si domluvili za městem. Mirek Sofii pozval na místo, které má podle svých slov nejraději – sešli se na odlehlé autobusové zastávce, odkud vedla příjemná cesta podél lesa a louky. Společná procházka se jí zdála jako dobrý nápad.

Sama má sedavé zaměstnání a těšila se do přírody. Mirek se však již od začátku choval velmi zvláštně. Nedokázal se soustředit na komunikaci, a dokonce místy koktal. Sofie to přisuzovala jeho stydlivé povaze. Ve skutečnosti v něm doslova bobtnala sexuální vášeň, kterou nedokázal ovládnout.

K TÉMATU  Muž se promění v ženu přímo před zraky udivených cestujících u výdeje zavazadel na letišti

Pocit naprosté bezmoci

Když se ocitli zhruba kilometr od zastávky na lesní cestě uprostřed bukového lesíka, Mirek přestal komunikovat. Když se jej Sofie zeptala, co se děje, bylo už pozdě utíkat. „Ten hrozný pohled do smrti nezapomenu. Úplně se proměnil! Ze stydlivého sympaťáka se změnil v silného a odhodlaného predátora.“ Mirek Sofii pevně chytil, začal z ní strhávat oblečení a Sofii hned došlo, že dojde na znásilnění. Odhalil její ňadra a kochal se pohledem na ně. Sofie křičela o pomoc, ale v lese nikdo nebyl. Cítila se naprosto bezmocná.

Sama uprostřed lesa

Mirek jí jednou rukou zakrýval ústa a řval na ni, že jestli okamžitě neztichne, zabije ji. Sofie se snažila bránit, co jí síly stačily, ale oproti mužskému sevření neměla možnost, jak se ze situace dostat. Mirek jí roztrhal sukni, kterou se mu nedařilo vyhrnout, odhrnul kalhotky a povalil ji na zem. Znásilnil ji.

Bolest, strach o život, ponížení, naprostá bezmoc. Sofii se ze silného Mirkova sevření nedařilo vyprostit. Až když se udělal, povolil na chvíli sevření a Sofii se podařilo jej kopnout do intimních partií, načež se útočník na chvíli svíjel bolestí. Sofii se podařilo vyklouznout a dala se na útěk.

Zdroj foto: pixabay.com

Strach a obava o vlastní život

Sofie běžela lesní cestou a bylo jí jasné, že pokud Mirek bude chtít, vydá se za ní. Netušila, čeho všeho je schopen. V této chvíli měla obrovské štěstí. Predátor se vydal na druhou stranu. Pocítil strach a zamířil k domovu. Sofie se vrhla do cesty prvnímu autu, které na silnici potkala, a požádala o pomoc.

Řidička ji dovezla do nejbližší nemocnice, kde ji ošetřili. V té chvíli už ale byla Sofie v takovém stavu, že nedokázala odpovědět na otázky personálu ohledně podrobností, kde ke zraněním přišla. Začala se bát, že ji Mirek najde. Do lékařské zprávy uvedla, že se pouze pohádala s přítelem.

K TÉMATU  Kateřina (35): Zatajila jsem příteli těhotenství a rozhodla se podle sebe, začal mě ale drsně vydírat

Přiznání po letech

Až o deset let později, kdy světem běžela kampaň Me Too, kdy oběti znásilnění otevřeně promluvily o hrůzách, které prožily, se Sofiin svět změnil. Do té doby plachá a ustrašená dívka sebrala první střípky odvahy a svěřila se nejbližším o svém zážitku, který ovlivnil její budoucí sexuální a partnerský život.

 „Do Anglie jsem se přestěhovala ze strachu, že mě Mirek najde. Tady se cítím v bezpečí. Každá schůzka, kterou jsem od té doby měla, skončila špatně. Bojím se mužů. Dnes už ale vím, že chyba není na mojí straně. Neudělala jsem nic špatně. Potkala jsem sexuálního predátora. Díky ženám, které si prošly něčím podobným, se už necítím sama a mohu o tom nahlas mluvit.“

Mirek nebyl nikdy potrestán. Sofie si s odstupem let uvědomila, že dnes by konala rozdílně. Zašla by na policii a útok by oznámila. Pomohla by tak nejen sobě, ale i dalším ženám, kterým takovýto člověk může ublížit. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vaše příběhy: Moje dcera utekla z domu a začala brát drogy! Může za to její první přítel? Nebo selhání ve výchově?

Petra (29): O svém těhotenství jsem se dozvěděla až v pátém měsíci! A celou tu dobu jsem brala drogy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Jednoduché, vkusné, elegantní, nestárnoucí – bílé boty lze charakterizovat mnoha způsoby. Jejich čistota však vnese notnou dávku vkusu do každého outfitu. To je jistota. A zajisté se ve vašem botníku neztratí. Tak už přestaňte dělat kompromisy, bílou obuv prostě potřebujete!
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?

Nepřehlédněte

O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek