Úterý , 04. 10. 2022

Bohumil

Ranní rutina, která vás postaví na nohy. Vyzkoušejte studenou sprchu

Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
ranní rutina
Ranní rutina pro úspěšnější den. (foto: 123rf.com)

09. 03. 2021

Ranní myšlenky

Ranní rutina = dobrá ranní nálada. Totiž to, s jakou náladou se ráno probouzíme, tak takovou náladu si pak neseme do celého dne. A dobrou zprávou je, že se vaše ranní nálada dá ovlivnit! Jestli jste byli doposud zvyklí vstávat se špatnou náladou anebo plní stresu, tak to můžete změnit. A to tak, že budete vstávat s VDĚČNOSTÍ.

Ihned po ránu poděkujte za další nový den. Za to, že dýcháte, že máte zdravé tělo a zkrátka za vše, co vám v životě dělá radost anebo na co se během dne těšíte.

Kromě vděčnosti si můžete ve vaší mysli vybavit vaše cíle a živě si je představit, jak jsou již naplněné. To ve vás také vyvolá krásné pocity. Zároveň tak dáte hned od začátku dne energii do toho, co si přejete namísto do vašich stresů a strachů.

Rozproudění energie

Co vám opravdu dodá energii je jakýkoli pohyb! Pohyb totiž rozproudí lymfu ve vašem těle a vy pocítíte nával energie. Můžete si dát ranní jógu anebo ranní cvičení. Chápu, že většina z vás nemá na cvičení po ránu čas. Proto je super, že jóga se dá zacvičit i velmi rychle.

Najděte si na YouTube kanálu sestavu z jógy Pozdrav slunci, kterou máte odcvičenou během 1-2 minut! 🙂 A už jen díky tomuto krátkému protažení budete mít více energie. Jestli vás ale neláká ani tahle minutová jóga, tak tu mám pro vás ještě poslední možnost.

A tou je skákání. Když si 100x malými skoky zaskáčete na jednom místě, tak tím velmi rychle rozproudíte lymfu ve vašem těle.

jóga rozproudění energie
Pro rozproudění energie vyzkoušejte jógu. (foto: 123rf.com)

Ledová sprcha

Tohle je jednoznačně nejlepší budíček! Ledová sprcha vás nejen probudí, ale z dlouhodobého hlediska především zlepšuje naši imunitu, dělá naše tělo více odolným. Zaručí vám tedy jak energii, tak zdraví. Pokud jste zimomřiví a z ledové sprchy máte strach, tak nevadí.

K TÉMATU  Starejte se o svůj nejdůležitější imunitní orgán

Můžete začít s vlažnou vodou a postupně přecházet až na ledovou. Anebo můžete začít rovnou s ledovou, kterou si opláchnete jen nohy, další den nohy i pás a pak až celé tělo. Můžete začít pomalu, ale uvidíte, že jak to zvládnete a půjdete pod ledovou sprchu celí, tak si to naprosto oblíbíte. Bude to váš nejspolehlivější budíček!

ledová sprcha
Ledová sprcha vás probudí. (foto: 123rf.com)

Lehká snídaně

To, co po ránu jíme, ovlivňuje opravdu moc naši energii. Jestli jste zvyklí na bílé pečivo nebo na nějaké sladké dobroty, tak to zatíží vaše trávení a vy budete ještě více unavení.

Zároveň jsou tyto sladké dobroty plné cukru a díky tomu nastane to, že vám rychle stoupne cukr v krvi – budete mít po chvíli plno energie (určitě to znáte, že si dáváte sladké, abyste měli energii), ale bohužel za nějakou dobu vám cukr v krvi opět velkou rychlostí klesne. To vyvolá náhlou únavu, ale taky chutě na další jídlo.

Proto jezte takové snídaně, které vám energii naopak dodají. Připravujte si zdravé a lehké snídaně. Takovou snídaní mohou být míchaná vejce se zeleninou a celozrnným pečivem. Pro milovníky sladkých jídel to může být ovesná kaše s proteinem, se semínky či oříšky a s ovocem.

A pokud nemáte čas si snídani nachystat, tak i pro vás mám tip. Udělejte si proteinový nápoj, který můžete vypít například po cestě do práce a k němu si vezměte oříšky a ovoce. Anebo si můžete udělat klasické smoothie z ovoce a z mléka (případně z rostlinného mléka) a k tomu si vzít opět oříšky.

ranní rutina snídaně
Snídaně by měla obsahovat až dvacet procent denního příjmu živin. (foto: 123rf.com)

Spíte dostatečně?

Můžete praktikovat všechny tyto konkrétní věci, ale stejně vám nemusí pomoct s vaší únavou. Proč? Protože jestliže spíte opravdu málo, tak vaše tělo zkrátka nebude dobře fungovat. Je nesmírně důležité, abyste denně spali 7-9 hodin.

K TÉMATU  Domácí vafle, za které vás budou všichni milovat. Dopřejte si sladkou snídani nebo svačinku

Aby se vaše tělo mohlo regenerovat, odpočinout si a hlavně – být zdravé. A nepomůže vám, že to doženete o víkendu. Naše tělo potřebuje každodenní kvalitní spánek, aby mohlo správně fungovat. Takže když budete dostatečně spát a budete praktikovat tuto ranní rutinu, tak máte vyhráno!

spíte dostatečně
Každému úspěšnému dni předchází dostatek spánku. (foto: 123rf.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ráno brzy vstáváte, a přitom nemůžete v posteli zabrat? Nespavost může mít různé příčiny. Kdy už máte problém a jak mu předejít?

Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Letadlem, autem, autobusem nebo třeba vlakem? To je jedna z otázek, kterou si pokládáme v okamžiku, kdy se chystáme do dovolenkového ráje. Pokud však hodláte vyrazit do populárních destinací, kam se dostanete vzduchem i po souši, povíme vám, proč je právě auto ideální volba.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.

Nepřehlédněte

K získání krásné a zdravé pokožky bez nedokonalostí, silných vlasů a pěstěných nehtů nemusíte podstupovat žádné složité procedury. Tím správným receptem pro přirozenou krásu jsou vzácné přírodní oleje, které dokáží s vaším vzhledem učiněné zázraky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek