Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Ranní rutina, která vás postaví na nohy. Vyzkoušejte studenou sprchu

Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
ranní rutina
Ranní rutina pro úspěšnější den. (foto: 123rf.com)

09. 03. 2021

Ranní myšlenky

Ranní rutina = dobrá ranní nálada. Totiž to, s jakou náladou se ráno probouzíme, tak takovou náladu si pak neseme do celého dne. A dobrou zprávou je, že se vaše ranní nálada dá ovlivnit! Jestli jste byli doposud zvyklí vstávat se špatnou náladou anebo plní stresu, tak to můžete změnit. A to tak, že budete vstávat s VDĚČNOSTÍ.

Ihned po ránu poděkujte za další nový den. Za to, že dýcháte, že máte zdravé tělo a zkrátka za vše, co vám v životě dělá radost anebo na co se během dne těšíte.

Kromě vděčnosti si můžete ve vaší mysli vybavit vaše cíle a živě si je představit, jak jsou již naplněné. To ve vás také vyvolá krásné pocity. Zároveň tak dáte hned od začátku dne energii do toho, co si přejete namísto do vašich stresů a strachů.

Rozproudění energie

Co vám opravdu dodá energii je jakýkoli pohyb! Pohyb totiž rozproudí lymfu ve vašem těle a vy pocítíte nával energie. Můžete si dát ranní jógu anebo ranní cvičení. Chápu, že většina z vás nemá na cvičení po ránu čas. Proto je super, že jóga se dá zacvičit i velmi rychle.

Najděte si na YouTube kanálu sestavu z jógy Pozdrav slunci, kterou máte odcvičenou během 1-2 minut! 🙂 A už jen díky tomuto krátkému protažení budete mít více energie. Jestli vás ale neláká ani tahle minutová jóga, tak tu mám pro vás ještě poslední možnost.

A tou je skákání. Když si 100x malými skoky zaskáčete na jednom místě, tak tím velmi rychle rozproudíte lymfu ve vašem těle.

jóga rozproudění energie
Pro rozproudění energie vyzkoušejte jógu. (foto: 123rf.com)

Ledová sprcha

Tohle je jednoznačně nejlepší budíček! Ledová sprcha vás nejen probudí, ale z dlouhodobého hlediska především zlepšuje naši imunitu, dělá naše tělo více odolným. Zaručí vám tedy jak energii, tak zdraví. Pokud jste zimomřiví a z ledové sprchy máte strach, tak nevadí.

K TÉMATU  Jak si udělat vejce na třicet způsobů. Připravte si snídani pokaždé trochu jinak

Můžete začít s vlažnou vodou a postupně přecházet až na ledovou. Anebo můžete začít rovnou s ledovou, kterou si opláchnete jen nohy, další den nohy i pás a pak až celé tělo. Můžete začít pomalu, ale uvidíte, že jak to zvládnete a půjdete pod ledovou sprchu celí, tak si to naprosto oblíbíte. Bude to váš nejspolehlivější budíček!

ledová sprcha
Ledová sprcha vás probudí. (foto: 123rf.com)

Lehká snídaně

To, co po ránu jíme, ovlivňuje opravdu moc naši energii. Jestli jste zvyklí na bílé pečivo nebo na nějaké sladké dobroty, tak to zatíží vaše trávení a vy budete ještě více unavení.

Zároveň jsou tyto sladké dobroty plné cukru a díky tomu nastane to, že vám rychle stoupne cukr v krvi – budete mít po chvíli plno energie (určitě to znáte, že si dáváte sladké, abyste měli energii), ale bohužel za nějakou dobu vám cukr v krvi opět velkou rychlostí klesne. To vyvolá náhlou únavu, ale taky chutě na další jídlo.

Proto jezte takové snídaně, které vám energii naopak dodají. Připravujte si zdravé a lehké snídaně. Takovou snídaní mohou být míchaná vejce se zeleninou a celozrnným pečivem. Pro milovníky sladkých jídel to může být ovesná kaše s proteinem, se semínky či oříšky a s ovocem.

A pokud nemáte čas si snídani nachystat, tak i pro vás mám tip. Udělejte si proteinový nápoj, který můžete vypít například po cestě do práce a k němu si vezměte oříšky a ovoce. Anebo si můžete udělat klasické smoothie z ovoce a z mléka (případně z rostlinného mléka) a k tomu si vzít opět oříšky.

ranní rutina snídaně
Snídaně by měla obsahovat až dvacet procent denního příjmu živin. (foto: 123rf.com)

Spíte dostatečně?

Můžete praktikovat všechny tyto konkrétní věci, ale stejně vám nemusí pomoct s vaší únavou. Proč? Protože jestliže spíte opravdu málo, tak vaše tělo zkrátka nebude dobře fungovat. Je nesmírně důležité, abyste denně spali 7-9 hodin.

K TÉMATU  Krémová míchaná vejce se slaninou a kořením

Aby se vaše tělo mohlo regenerovat, odpočinout si a hlavně – být zdravé. A nepomůže vám, že to doženete o víkendu. Naše tělo potřebuje každodenní kvalitní spánek, aby mohlo správně fungovat. Takže když budete dostatečně spát a budete praktikovat tuto ranní rutinu, tak máte vyhráno!

spíte dostatečně
Každému úspěšnému dni předchází dostatek spánku. (foto: 123rf.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ráno brzy vstáváte, a přitom nemůžete v posteli zabrat? Nespavost může mít různé příčiny. Kdy už máte problém a jak mu předejít?

Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Pokud chcete být letos in, můžete vsadit na dámské černé pantofle. Jestliže netušíte, jak je vkusně zakomponovat do outfitu, nemusíte si zoufat. My vám to na následujících řádcích předvedeme. Prozradíme si, jak černé pantofle stylizovat do elegantního, do volnočasového i do sportovně laděného outfitu. Proto čtěte a inspirujte se!
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek