Sobota , 13. 07. 2024

Bořek

Ranní rutina, která vás postaví na nohy. Vyzkoušejte studenou sprchu

Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
ranní rutina
Ranní rutina pro úspěšnější den. (foto: 123rf.com)

09. 03. 2021

Ranní myšlenky

Ranní rutina = dobrá ranní nálada. Totiž to, s jakou náladou se ráno probouzíme, tak takovou náladu si pak neseme do celého dne. A dobrou zprávou je, že se vaše ranní nálada dá ovlivnit! Jestli jste byli doposud zvyklí vstávat se špatnou náladou anebo plní stresu, tak to můžete změnit. A to tak, že budete vstávat s VDĚČNOSTÍ.

Ihned po ránu poděkujte za další nový den. Za to, že dýcháte, že máte zdravé tělo a zkrátka za vše, co vám v životě dělá radost anebo na co se během dne těšíte.

Kromě vděčnosti si můžete ve vaší mysli vybavit vaše cíle a živě si je představit, jak jsou již naplněné. To ve vás také vyvolá krásné pocity. Zároveň tak dáte hned od začátku dne energii do toho, co si přejete namísto do vašich stresů a strachů.

Rozproudění energie

Co vám opravdu dodá energii je jakýkoli pohyb! Pohyb totiž rozproudí lymfu ve vašem těle a vy pocítíte nával energie. Můžete si dát ranní jógu anebo ranní cvičení. Chápu, že většina z vás nemá na cvičení po ránu čas. Proto je super, že jóga se dá zacvičit i velmi rychle.

Najděte si na YouTube kanálu sestavu z jógy Pozdrav slunci, kterou máte odcvičenou během 1-2 minut! 🙂 A už jen díky tomuto krátkému protažení budete mít více energie. Jestli vás ale neláká ani tahle minutová jóga, tak tu mám pro vás ještě poslední možnost.

A tou je skákání. Když si 100x malými skoky zaskáčete na jednom místě, tak tím velmi rychle rozproudíte lymfu ve vašem těle.

jóga rozproudění energie
Pro rozproudění energie vyzkoušejte jógu. (foto: 123rf.com)

Ledová sprcha

Tohle je jednoznačně nejlepší budíček! Ledová sprcha vás nejen probudí, ale z dlouhodobého hlediska především zlepšuje naši imunitu, dělá naše tělo více odolným. Zaručí vám tedy jak energii, tak zdraví. Pokud jste zimomřiví a z ledové sprchy máte strach, tak nevadí.

K TÉMATU  Skvělá a vydatná snídaně: Jogurt se semínky, kustovnicí a malinami

Můžete začít s vlažnou vodou a postupně přecházet až na ledovou. Anebo můžete začít rovnou s ledovou, kterou si opláchnete jen nohy, další den nohy i pás a pak až celé tělo. Můžete začít pomalu, ale uvidíte, že jak to zvládnete a půjdete pod ledovou sprchu celí, tak si to naprosto oblíbíte. Bude to váš nejspolehlivější budíček!

ledová sprcha
Ledová sprcha vás probudí. (foto: 123rf.com)

Lehká snídaně

To, co po ránu jíme, ovlivňuje opravdu moc naši energii. Jestli jste zvyklí na bílé pečivo nebo na nějaké sladké dobroty, tak to zatíží vaše trávení a vy budete ještě více unavení.

Zároveň jsou tyto sladké dobroty plné cukru a díky tomu nastane to, že vám rychle stoupne cukr v krvi – budete mít po chvíli plno energie (určitě to znáte, že si dáváte sladké, abyste měli energii), ale bohužel za nějakou dobu vám cukr v krvi opět velkou rychlostí klesne. To vyvolá náhlou únavu, ale taky chutě na další jídlo.

Proto jezte takové snídaně, které vám energii naopak dodají. Připravujte si zdravé a lehké snídaně. Takovou snídaní mohou být míchaná vejce se zeleninou a celozrnným pečivem. Pro milovníky sladkých jídel to může být ovesná kaše s proteinem, se semínky či oříšky a s ovocem.

A pokud nemáte čas si snídani nachystat, tak i pro vás mám tip. Udělejte si proteinový nápoj, který můžete vypít například po cestě do práce a k němu si vezměte oříšky a ovoce. Anebo si můžete udělat klasické smoothie z ovoce a z mléka (případně z rostlinného mléka) a k tomu si vzít opět oříšky.

ranní rutina snídaně
Snídaně by měla obsahovat až dvacet procent denního příjmu živin. (foto: 123rf.com)

Spíte dostatečně?

Můžete praktikovat všechny tyto konkrétní věci, ale stejně vám nemusí pomoct s vaší únavou. Proč? Protože jestliže spíte opravdu málo, tak vaše tělo zkrátka nebude dobře fungovat. Je nesmírně důležité, abyste denně spali 7-9 hodin.

K TÉMATU  Tyto 3 chytré fitness náramky se v 2021 vyplatí koupit

Aby se vaše tělo mohlo regenerovat, odpočinout si a hlavně – být zdravé. A nepomůže vám, že to doženete o víkendu. Naše tělo potřebuje každodenní kvalitní spánek, aby mohlo správně fungovat. Takže když budete dostatečně spát a budete praktikovat tuto ranní rutinu, tak máte vyhráno!

spíte dostatečně
Každému úspěšnému dni předchází dostatek spánku. (foto: 123rf.com)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ráno brzy vstáváte, a přitom nemůžete v posteli zabrat? Nespavost může mít různé příčiny. Kdy už máte problém a jak mu předejít?

Suchý šampon vás zachrání, pokud ráno nestíháte. Jak jej používat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Vstupte do světa, kde síla, odhodlání a vzájemná podpora tvoří základ pro dosažení kariérních výšin v roce 2024. Náš článek "Jak naplánovat a dosáhnout kariérních cílů v roce 2024" vám přináší inspiraci a konkrétní kroky, jak postavit stabilní základ pro váš profesní růst. Od strategického plánování k osobnímu rozvoji, podíváme se na klíčové aspekty, které vám pomohou vytvořit úspěšný kariérní rok. Připravte se na podporu a motivaci od Dámské Ligy a objevte cestu ke svým kariérním cílům v roce 2024.
Už máte zkušenost s rybičkami? Nebo své první akvárko teprve zakládáte? Ani v jednom případě se nemusíte ničeho bát. Chovat krevetky mohou klidně i začátečníci. Navíc jsou doslova a do písmene pastvou pro oko.
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.
Ve věku 95 let nás opustila uznávaná spisovatelka a scenáristka Hermína Franková, známá především díky svému dílu "Dívka na koštěti". Informaci o jejím úmrtí zveřejnil Český PEN klub. Pohřeb proběhne 19. června 2024 ve 13.20 v Malé obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích. Franková zanechala významný otisk v české literatuře a filmové tvorbě.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Crop top mikiny se těší nejen v této sezóně nesmírné popularitě. I když jsou samy o sobě extrémně módní, potřebujeme vědět, jak je kombinovat, abychom dosáhli požadovaného efektu. Proč je musíte mít?
Pořádná sněhová nadílka je u nás stále vzácnější. Sáňky už se staly minulostí a možná to čeká i zimní brusle. Pěkně zamrzlý rybník nebo náledí na chodníku nás přitom vybízí k tomu se sklouznout, většinou ale končíme na zemi! Někdy se to neobejde bez modřin, ale prostě se nejde nezasmát.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
Bydlíte v bytovce nebo v paneláku? Zřejmě i vy máte potíže s velmi suchým vzduchem v místnostech. Jak ho efektivně zvlhčit a co suchý vzduch vlastně způsobuje?
Jak vypadá vaše každodenní rutina v péči o pleť? Možná začínáte a končíte odličováním, ale vaše pokožka vyžaduje mnohem víc. Zařaďte proto do své pravidelné rutiny také face baňky, s jejichž pomocí můžete rozproudit krev ve vaší pokožce.

Výběr článků

Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Přemýšlíte o novém umyvadle do koupelny? Co si zvolit umístění na desku. Tento retro prvek nechává vzpomenout na časy, kdy stál v koupelně na skříňce smaltovaný lavor. Umyvadlo na desku otevírá neuvěřitelné možnosti pro originální řešení. Nevěříte? Podívejte se do naší galerie.
Designový doplněk nebo praktický zařizovací předmět. To všechno mohou plnit designová zrcadla. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů. Trocha inspirace k zařizování domova.

Nepřehlédněte

Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Zjištění, že vás váš partner nevěrný, může být bolestivým a emotivním zážitkem. Naše srdce hledá odpovědi a cesty, jak se vyrovnat s touto obtížnou situací. V našem článku "Byl mi nevěrný, co s tím?" se budeme společně zabývat tímto citlivým tématem. Prozkoumáme, jak se vypořádat s emocemi, jaké jsou možné kroky směrem k uzdravení a jak budovat důvěru znovu, pokud je to vaším cílem. Přečtěte si o zkušenostech jiných lidí, kteří prošli podobným setkáním, a možná najdete inspiraci pro vlastní cestu k uzdravení a nalezení klidu v srdci.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek