Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Vybíráme kávovar do domácnosti. Co při výběru hraje roli?

Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
kávovar
Vybíráme kávovar - co hraje při výběru roli? (zdroj foto: 123rf.com)

27. 11. 2020

Než však vaše kroky zamíří do obchodu pro kávovar, je dobré si odpovědět na několik otázek, a sice: 

  • Kolik kávy denně vypiju? 
  • Kolik chci do kávovaru investovat, respektive existuje nějaká cenová hranice? 
  • Jaký druh kávy piju? 

Od odpovědí na zmiňované otázky se bude odvíjet koupě kávovaru. Cenová hranice, kterou si určíte u koupě kávovaru, vám výrazně zúží možnosti a výběr kofeinové mašinky nebude trvat dlouho.

Informace o tom, kolik kávy vypijete, respektive kolik kávy se v domácnosti denně vypije vám stanoví, jak objemnou nádobu na vodu potřebujete. Pakliže se ve vaší domácnosti vypije kolem dvou až čtyř šálků kávy denně, nemusíte se ohlížet po kávovaru s obrovskou nádobou na vodu, vystačí vám nějaká základní mašinka.  

A v neposlední řadě je důležité si zodpovědět otázku, jaký druh kávy pijete. Dnes se na trhu nachází celá spousta druhů kávovarů – každý umí něco jiného. Milujete překapávanou kávu nebo si potrpíte na vynikající cappuccino?  

Kávovar a jeho dělení 

Jak již bylo nastíněno, dnes najdete na trhu celou spoustu kávovarů. Zmiňme si nejčastější druhy, s nimiž se setkáte, a také jejich funkce, respektive to, pro koho jsou určeny.  

Kávovary na kapsle pro všechny, kdo touží po rozmanitosti 

K nejlevnějším kávovarům patří kávovar na kapsle, který není nijak náročný na prostor. Většinou jsou opravdu drobné, jen do nich doléváte vodu a vkládáte kapsle. Ty jsou však na celém kávovaru pomalu to nejdražší – je třeba je pravidelně dokupovat. Když se však vychytají akce v supermarketech, není to tak drastická suma, kterou za kapsle zaplatíte.  

Kávovary na kapsle se doporučují především všem těm, kteří touží po jakési rozmanitosti chutí. Pokud milujete různé druhy káv a chcete si každý den dopřát trochu jiný kofeinový nápoj, jsou kávovary na kapsle přesně pro vás. Kromě toho si v nich můžete připravit i čokoládové nebo kakaové nápoje, což ocení to dítě ukrývající se uvnitř vás.  

K TÉMATU  Pokoj pro teenagery aneb jak ho zařídit efektivně a s pomocí dětí

Automatický kávovar pro úsporu času i peněz 

Dražší záležitostí jsou automatické kávovary. Jejich hlavní výhodou je však úspora času i peněz. V tomto případě nebudete muset utrácet za drahé kapsle, nebudete ani tvořit žádný zbytečný odpad. Budete jen kupovat kávu, ze které automat sám připraví druh nápoje, jež milujete nebo na který máte chuť.  

Automatické kávovary mají většinou přednastavené programy i nabídku druhů káv, které si můžete nechat jedním stisknutím tlačítka připravit. Je však třeba kávovar pravidelně pročišťovat.  

Překapávací kávovar pro velkou rodinu 

Mezi námi se jistě najdou milovníci klasické a tradiční překapávané kávy. Pro ty jsou určené překapávací kávovary, které se ostatně hodí do každé velké rodiny. Kávovar totiž do konvice připraví kávu, kterou si už pak jen lijete do svých připravených šálků.  

Ptáte se, jak chutná takové překapávané kafé? Chuťově ho lze přirovnat k espressu. Káva je ale slabší a často méně výrazná.  

Vybírejte kávovar podle chytrých funkcí 

Při výběru ideálního kávovaru můžete narazit i na ty, které mají řadu chytrých funkcí či funkcí navíc. Nad těmito kávovary neohrnujte nos, právě naopak – buďte jim nakloněni. Výrazně váš požitek z kávy zlepší! 

Mezi tyto užitečné funkce patří přehledný dotykový displej, díky kterému si hravě připravíte kávu, na kterou máte zrovna chuť. Taktéž předehřívání šálků je skutečně skvělá funkce – díky ní zůstane teplota kávy zachována déle, stejně tak se udrží i pěna a chuť.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Místo prášku nalijte do pračky ocet. Přinese vám to hned několik dobrých benefitů

Stylové koupelnové baterie. Je libo matná černá nebo s LED osvětlením?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.

Nepřehlédněte

Všechno zdražuje - nechtěný, ale bohužel reálný fakt. Vedle potravin se zvyšuje cena za elektřinu, plyn a samozřejmě za vodu, což jsou základní potřeby každého z nás. Abychom dokázali ušetřit po této stránce, spotřeba vody v domácnosti by nás měla zajímat. Kolik aktuálně průměrně činí, kam mizí a jak snížit výdaje s ní spojené? 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek