Úterý , 04. 10. 2022

František

Vybíráme kávovar do domácnosti. Co při výběru hraje roli?

Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
kávovar
Vybíráme kávovar - co hraje při výběru roli? (zdroj foto: 123rf.com)

27. 11. 2020

Než však vaše kroky zamíří do obchodu pro kávovar, je dobré si odpovědět na několik otázek, a sice: 

  • Kolik kávy denně vypiju? 
  • Kolik chci do kávovaru investovat, respektive existuje nějaká cenová hranice? 
  • Jaký druh kávy piju? 

Od odpovědí na zmiňované otázky se bude odvíjet koupě kávovaru. Cenová hranice, kterou si určíte u koupě kávovaru, vám výrazně zúží možnosti a výběr kofeinové mašinky nebude trvat dlouho.

Informace o tom, kolik kávy vypijete, respektive kolik kávy se v domácnosti denně vypije vám stanoví, jak objemnou nádobu na vodu potřebujete. Pakliže se ve vaší domácnosti vypije kolem dvou až čtyř šálků kávy denně, nemusíte se ohlížet po kávovaru s obrovskou nádobou na vodu, vystačí vám nějaká základní mašinka.  

A v neposlední řadě je důležité si zodpovědět otázku, jaký druh kávy pijete. Dnes se na trhu nachází celá spousta druhů kávovarů – každý umí něco jiného. Milujete překapávanou kávu nebo si potrpíte na vynikající cappuccino?  

Kávovar a jeho dělení 

Jak již bylo nastíněno, dnes najdete na trhu celou spoustu kávovarů. Zmiňme si nejčastější druhy, s nimiž se setkáte, a také jejich funkce, respektive to, pro koho jsou určeny.  

Kávovary na kapsle pro všechny, kdo touží po rozmanitosti 

K nejlevnějším kávovarům patří kávovar na kapsle, který není nijak náročný na prostor. Většinou jsou opravdu drobné, jen do nich doléváte vodu a vkládáte kapsle. Ty jsou však na celém kávovaru pomalu to nejdražší – je třeba je pravidelně dokupovat. Když se však vychytají akce v supermarketech, není to tak drastická suma, kterou za kapsle zaplatíte.  

Kávovary na kapsle se doporučují především všem těm, kteří touží po jakési rozmanitosti chutí. Pokud milujete různé druhy káv a chcete si každý den dopřát trochu jiný kofeinový nápoj, jsou kávovary na kapsle přesně pro vás. Kromě toho si v nich můžete připravit i čokoládové nebo kakaové nápoje, což ocení to dítě ukrývající se uvnitř vás.  

K TÉMATU  Jaro začalo a s ním i chuť na grilování. Venkovní kuchyně nabídne víc, než jen posezení na zahradě!

Automatický kávovar pro úsporu času i peněz 

Dražší záležitostí jsou automatické kávovary. Jejich hlavní výhodou je však úspora času i peněz. V tomto případě nebudete muset utrácet za drahé kapsle, nebudete ani tvořit žádný zbytečný odpad. Budete jen kupovat kávu, ze které automat sám připraví druh nápoje, jež milujete nebo na který máte chuť.  

Automatické kávovary mají většinou přednastavené programy i nabídku druhů káv, které si můžete nechat jedním stisknutím tlačítka připravit. Je však třeba kávovar pravidelně pročišťovat.  

Překapávací kávovar pro velkou rodinu 

Mezi námi se jistě najdou milovníci klasické a tradiční překapávané kávy. Pro ty jsou určené překapávací kávovary, které se ostatně hodí do každé velké rodiny. Kávovar totiž do konvice připraví kávu, kterou si už pak jen lijete do svých připravených šálků.  

Ptáte se, jak chutná takové překapávané kafé? Chuťově ho lze přirovnat k espressu. Káva je ale slabší a často méně výrazná.  

Vybírejte kávovar podle chytrých funkcí 

Při výběru ideálního kávovaru můžete narazit i na ty, které mají řadu chytrých funkcí či funkcí navíc. Nad těmito kávovary neohrnujte nos, právě naopak – buďte jim nakloněni. Výrazně váš požitek z kávy zlepší! 

Mezi tyto užitečné funkce patří přehledný dotykový displej, díky kterému si hravě připravíte kávu, na kterou máte zrovna chuť. Taktéž předehřívání šálků je skutečně skvělá funkce – díky ní zůstane teplota kávy zachována déle, stejně tak se udrží i pěna a chuť.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Místo prášku nalijte do pračky ocet. Přinese vám to hned několik dobrých benefitů

Stylové koupelnové baterie. Je libo matná černá nebo s LED osvětlením?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?
Cambridge dieta se skládá ze šesti kroků. Zaručuje rychlé hubnutí a těší se velké popularitě. Navíc vám po celou dobu bude k dispozici speciální nutriční poradce. Zní to až neuvěřitelně dobře? Pojďme se na tuto zázračnou dietu podívat zblízka!
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?

Nepřehlédněte

Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek