Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Vybíráme kávovar do domácnosti. Co při výběru hraje roli?

Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
kávovar
Vybíráme kávovar - co hraje při výběru roli? (zdroj foto: 123rf.com)

27. 11. 2020

Než však vaše kroky zamíří do obchodu pro kávovar, je dobré si odpovědět na několik otázek, a sice: 

  • Kolik kávy denně vypiju? 
  • Kolik chci do kávovaru investovat, respektive existuje nějaká cenová hranice? 
  • Jaký druh kávy piju? 

Od odpovědí na zmiňované otázky se bude odvíjet koupě kávovaru. Cenová hranice, kterou si určíte u koupě kávovaru, vám výrazně zúží možnosti a výběr kofeinové mašinky nebude trvat dlouho.

Informace o tom, kolik kávy vypijete, respektive kolik kávy se v domácnosti denně vypije vám stanoví, jak objemnou nádobu na vodu potřebujete. Pakliže se ve vaší domácnosti vypije kolem dvou až čtyř šálků kávy denně, nemusíte se ohlížet po kávovaru s obrovskou nádobou na vodu, vystačí vám nějaká základní mašinka.  

A v neposlední řadě je důležité si zodpovědět otázku, jaký druh kávy pijete. Dnes se na trhu nachází celá spousta druhů kávovarů – každý umí něco jiného. Milujete překapávanou kávu nebo si potrpíte na vynikající cappuccino?  

Kávovar a jeho dělení 

Jak již bylo nastíněno, dnes najdete na trhu celou spoustu kávovarů. Zmiňme si nejčastější druhy, s nimiž se setkáte, a také jejich funkce, respektive to, pro koho jsou určeny.  

Kávovary na kapsle pro všechny, kdo touží po rozmanitosti 

K nejlevnějším kávovarům patří kávovar na kapsle, který není nijak náročný na prostor. Většinou jsou opravdu drobné, jen do nich doléváte vodu a vkládáte kapsle. Ty jsou však na celém kávovaru pomalu to nejdražší – je třeba je pravidelně dokupovat. Když se však vychytají akce v supermarketech, není to tak drastická suma, kterou za kapsle zaplatíte.  

Kávovary na kapsle se doporučují především všem těm, kteří touží po jakési rozmanitosti chutí. Pokud milujete různé druhy káv a chcete si každý den dopřát trochu jiný kofeinový nápoj, jsou kávovary na kapsle přesně pro vás. Kromě toho si v nich můžete připravit i čokoládové nebo kakaové nápoje, což ocení to dítě ukrývající se uvnitř vás.  

K TÉMATU  Jak připravit zahradu na zimu a jaké práce na podzim nesmíte vynechat?

Automatický kávovar pro úsporu času i peněz 

Dražší záležitostí jsou automatické kávovary. Jejich hlavní výhodou je však úspora času i peněz. V tomto případě nebudete muset utrácet za drahé kapsle, nebudete ani tvořit žádný zbytečný odpad. Budete jen kupovat kávu, ze které automat sám připraví druh nápoje, jež milujete nebo na který máte chuť.  

Automatické kávovary mají většinou přednastavené programy i nabídku druhů káv, které si můžete nechat jedním stisknutím tlačítka připravit. Je však třeba kávovar pravidelně pročišťovat.  

Překapávací kávovar pro velkou rodinu 

Mezi námi se jistě najdou milovníci klasické a tradiční překapávané kávy. Pro ty jsou určené překapávací kávovary, které se ostatně hodí do každé velké rodiny. Kávovar totiž do konvice připraví kávu, kterou si už pak jen lijete do svých připravených šálků.  

Ptáte se, jak chutná takové překapávané kafé? Chuťově ho lze přirovnat k espressu. Káva je ale slabší a často méně výrazná.  

Vybírejte kávovar podle chytrých funkcí 

Při výběru ideálního kávovaru můžete narazit i na ty, které mají řadu chytrých funkcí či funkcí navíc. Nad těmito kávovary neohrnujte nos, právě naopak – buďte jim nakloněni. Výrazně váš požitek z kávy zlepší! 

Mezi tyto užitečné funkce patří přehledný dotykový displej, díky kterému si hravě připravíte kávu, na kterou máte zrovna chuť. Taktéž předehřívání šálků je skutečně skvělá funkce – díky ní zůstane teplota kávy zachována déle, stejně tak se udrží i pěna a chuť.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Místo prášku nalijte do pračky ocet. Přinese vám to hned několik dobrých benefitů

Stylové koupelnové baterie. Je libo matná černá nebo s LED osvětlením?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Každý z nás občas bojuje s kvalitou spánku. Co dělat, když ani správně nastavená spací režim nestačí? Zkvalitněním spánku si zkvalitňujeme všechny aspekty života, proto vám přinášíme ultimátní tip, jak si vymazlit svůj spánek a vytěžit z něj maximum.
Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
Nezajímá vás politika? Měla by. Nenechte rozhodovat o své budoucnosti jiné a jděte k urnám. Proč? Politici se přetahují o moc, kterou můžeme dělit na lokální a globální. Uvědomte si, že je důležité, jaký člověk stojí v čele. Manipulátor, nebo někdo rozumný?
Zámecké zahrady a parky jsou vynikajícím nápadem na výlet s rodinou nebo romantickou procházku ve dvou. V Čechách máme nemalé množství zámků, které se mohou pyšnit krásně udržovanými parky. Rozkvetlé zahrady jsou tak po prohlídce zámku dalším místem, kam zamíříte. Někde si budete připadat jako v pohádce. Stačí si vybrat, kam vyrazit.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Ne nadarmo se říká, že Šumava patří k těm nejkrásnějším místům v České republice. Skutečně tomu tak je. Tamní příroda přímo vybízí k dlouhým procházkám po hřebenech kopců, po lesích i údolích. Co zajímavého můžete na Šumavě navštívit?
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Sváteční atmosféra, radostné děti, a přitom… co s těmi dlouhými vánočními prázdninami? Dnešní článek na Dámské Lize vám přináší hravé rady a tipy, jak s dětmi aktivně a s úsměvem přežít Vánoční prázdniny. Od kreativních vánočních dílen až po rodinná dobrodružství, přinášíme vám inspiraci, jak si užít tuto časově náročnou, ale zároveň kouzelnou dobu s plným srdcem a lehkostí.
Dejte stopku plýtvání a buďte v kuchyni maximálně praktičtí. Co tím máme na mysli? Třeba to, že přestanete vyhazovat potraviny, které vůbec vyhazovat nemusíte.

Výběr článků

Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.

Nepřehlédněte

Jsem vdaná už třicet let – za tu domu jsme si toho s manželem zažili hodně, ale vždy jsme byli tím spokojeným a harmonickým párem, prostě dva lidé, kteří k sobě patří. Kamarádky se mě často ptaly, jak to děláme a zda už někdy došlo i k nevěře.
Ať už patříte mezi věčné dietářky nebo momentálně cítíte, že přišel ten správný čas shodit pár kil navíc, jistě přemýšlíte, jakou nejlepší cestou se vydat. Ve světě diet se objevuje řada možností, jak dosáhnout vytouženého cíle.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek