Středa , 17. 07. 2024

Martina

Zoufalé manželky aneb zoufalost už od prvního řádku scénáře

Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
zoufalé manželky
Celá seriálová parta pohromadě. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

29. 03. 2022

Nicméně, najdou se i diváci – tedy, buďme upřímní, divačky – které zvládnou klidně maraton tohoto seriálu. My bychom bez skleničky něčeho tvrdšího asi nezvládli ani prvních 15 minut. A to máme za sebou teprve první sérii! Přesto jsou Zoufalé manželky seriálový zlatý důl. Ale pojďme se na něj podívat zase trochu z jiného úhlu.

Zoufalé manželky – proboha, proč??

Nafrněná Eva Longoria, nešikovná Teri Hatcher, dokonalá Marcia Cross a total vyšťavená Felicity Huffman. To jsou Gabrielle, Susan, Bree a Lynette. Hlavní zoufalé manželky. Pokud se na ně podíváte zvlášť, zaujme vás jedině to, kolik práce si museli maskéři asi dát.

zoufalé manželky
Susan, Mary Alice, Bree a Lynette (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Neustále perfektní make-up, a to dokonce i když se ráno probudí, nebo se v noci stane nějaká ukrutná katastrofa a ony se všechny sejdou na Wisteria Lane. Což taky není neobvyklé. Asi jsou noční zločiny v tomto poklidném městečku Fairwiev zajímavější, kdo ví. Pokaždé mají sexy pyžámka a účes jak od kadeřníka. Of course!

Fandíme Lynette

Tedy až na Lynette. Ta je nám jediná alespoň trochu sympatická. Na druhou stranu ji litujeme. Nevděčná role typické matky, která vypadá, že je ráda, když si jednou za 3 dny stihne dát sprchu. Ale alespoň ona nás přivádí trochu do reality. Nicméně, musíme opravdu zdůraznit slůvko TROCHU.

zoufalé manželky
Chudák Lynette byla pořád těhotná. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

V rodině, kde jsou 4 děti a jeden pracující manžel, si tak nějak nedovedeme představit, že budeme mít vůbec peníze na naftu, natož tak na chůvu, a dokonce i na jídlo! Ale budiž, americká ekonomika je asi trochu jinde než ta naše. Hned v první sérii se dozvíme, že Lynette tuto roli matky moc nezvládá a spadne do závislosti na prášcích. To by nás opravdu vůbec nenapadlo.

Stepfordská panička Bree

Tohoto mimozemšťana jsme si chtěli nechat až na konec, ale už to musí ven. Kdo tohle, proboha, vymyslel? Těžká parodie na Stepfordské paničky v podání bledé zrzky, která vypadá, že když vyleze na sluníčko, tak od kotníků okamžitě vzplane. Vlnky na jejím účesu jsou všechno ostatní než sexy, a róby à la zavřete mě do rakve a nechte mě kochat se tím úžasným materiálem – OK, na návštěvu domova důchodců dobré.

K TÉMATU  She-Hulk: Porce nadlidské marvelovské superzábavy pro ženy

Nicméně její dokonalou image poněkud hatí manžel, který se vyžívá v sadistických praktikách (kdyby s tím začal již o svatební noci, možná by byla Bree o trochu snesitelnější). Nesmíme zapomenout na syna gaye, který pro trávu taky nejde daleko, a dceru – proč ona tam vlastně ta dcera je? Úplně zbytečná postava. Škrtnout!

Modelka Gabi

Přiznejme si to, pokud seriál Zoufalé manželky vydržel nějaký chlap, asi měl večer sny, o kterých by své manželce neřekl. Ano, Gabi je prostě sexy, o tom žádná. Ale také si to pořádně uvědomuje – a věřte, takovou mrchu byste doma teda fakt nechtěli. Občas ukáže, že má asi taky nějaké to srdíčko, ale dokud bude obalené tím dokonalým tělem, tak se zas tak moc neprojeví.

zoufalé manželky
Zajíček zahradník a Gabi. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Ale za jedno jsme jí vděční. Za zahradníka! O tom se zase zdá všem ženským bez rozdílu věku, to nám nikdo nevymluví. Takže, díky, Gabi, že tě Carlos zas tak moc nebere. I když, ten taky není úplně k zahození. Holt, někdo má štěstí, a někdo špeky.

Trapka Susan

Jistě, pokud si někdo zaslouží být nakonec, a není to Bree, musí to být jednoznačně Susan. Neskutečně vychrtlá trapka, která se nejspíš vyžívá v trapasech všeho druhu. Ten, kdo tyto trapasy vymýšlí, je ale sám králem trapáků. Jelikož situace, co si Susan zažívá, jsou tak strašně vyumělkované a neskutečné, že i cvičená opice by podala lepší výkon. Jak se scénářem, tak s hereckým výkonem.

zoufalé manželky
Chodící pohroma Susan a Mike Delfino. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Není divu, že jí manžel utekl za sexy blondýnou, která sice vypadá stejně trapně, ale asi to s Karlem umí, i když jim to dlouho nevydrží. Ale pořád má Susan svou pravou ruku, dceru Julii, která si od malička hraje na dospělou, ale vůbec jí to nejde. Haló, řekněte jim to někdo oběma, prosím!

K TÉMATU  Antonio Banderas oslavil šedesátku. Co si uvědomil po infarktu?

Postavy, které stojí za zmínku

Edde Britt – tak tahle kobra je naprosto skvělá a Zoufalé manželky pěkně okořenila. Nic ji nerozhodí, na každého má svůj ojedinělý pohled a s nikým se nepáře. Není divu, že je jako Chorvatsko, kde byl už opravdu každý, ale koho to zajímá? Má na to a umí se prodat. Za nás pecka!

Mike Delfino – jestli někdo může konkurovat zajíčkovi se sekačkou na trávu, tak je to jistě tento drsný zachránce prasklých trubek a čistič odpadů. Pokud si k práci sundá tričko, ani vám nevadí, kde své nářadí vlastně používá. Pod ten dřez by si klidně zalezla každá slečna, dáma či klidně babička.

Zachari Young – abychom brnkli i na trochu vážnější notu a v té spleti braku našli i něco pozitivního, je to rozhodně tento divňoch. Jeho postava je dokonale pojatá, ze Zacha jde tak trochu strach jen v momentě, kdy se přes tlusté obroučky zadíváte do jeho očí. Příšerné oblečení jenom podtrhuje fakt, že tento kluk opravdu není v pořádku, což nám bude dokazovat mnoho dílů. Way to go, Zach!

Samozřejmě, že ve všech 8 sériích se prostřídá celá řada ufonů a žen, které vypadají, že mravy opravdu nikde nepobraly, ale na co jiného se chtějí zoufalky za televizní obrazovkou dívat? Tak si nalejeme skleničku (láhev radši ani nebudeme uklízet), jdeme na další díl a budeme hádat, kdo další teď asi umře?!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Poslechněte si deset hlasů z britské verze talentové show The Voice 2019, které naprosto uchvátily diváky a šokovaly porotu. To je zpěv!
Influencerka Shopaholicadel zažila nečekaný Štědrý den, když došlo k rozchodu s jejím partnerem Janem Kulasem (30). Veřejnost se dozvěděla o těhotenství a potratu, na což okamžitě reagoval expřítel obviněním z nemocničního pobytu způsobeného alkoholem. Nyní Adéla odmítá spekulace o nových vztazích a vyjadřuje lásku k své nezávislosti. Jaké jsou její plány do budoucna a jak se vyrovnává s tlakem veřejnosti? To vše a více v našem podrobném článku.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Teplo domova, domácnost, ze které čiší pohoda, plápolající oheň v krbu, pohodová hudba, tlumené osvětlení, a především přírodní materiály. Vítejte ve vašem novém domově, kde díky dánskému hygge trendu konečně zavládl klid, mír a dokonalá pohodička.
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
Muži a ženy, to jsou podle odborníků a psychologů dva různé světy, které si v podstatě nikdy neporozumí, ale neumějí bez sebe žít. Existují vůbec nějaké základní komunikační principy nebo vlastnosti, díky kterým se lze naučit porozumět svému protějšku? Zajímavé rady a podněty ze své praxe nám prozradila lektorka a koučka Hana Drahoňovská.
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.
Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?
Lidé se scházejí i rozcházejí z různých důvodů. Někteří se neshodnou v plánech ohledně budoucnosti, jiní se potýkají s nevěrou nebo vyhořením vztahu o sobě samém. Někdy ale dojde v partnerství k takovému soumraku, že možnost rozchodu lítá ve vzduchu. Kdy je jasné, že je odchod od sebe tím nejlepším řešením?
Už se vám někdy do uší dostala voda? Měli jste škytavku nebo vás nesnesitelně bolela hlava? Určitě ano. Naše babičky si s těmito věcmi vždy dokázaly hravě poradit. Naučme se to jako ony!
Většina z nás si určitě ještě pamatuje na studentská léta, kdy se v hodinách biologie učilo rozdělení pohlavních hormonů na ženské a mužské. Ačkoliv je testosteron považován za mužský pohlavní hormon, má své čestné místo i v ženském těle. Víte, proč?

Výběr článků

Čisté spáry mezi dlaždicemi, lesknoucí se podlahy, prádlo zbavené i odolných skvrn nebo zářivé a voňavé koberce? I tohle všechno vám bez problému zařídí esenciální oleje. Které konkrétní vám usnadní práci?
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Marie byla od mala o něco plašší než ostatní děti. Viděla věci, které ji znepokojovaly. Až v dospělém věku si vše dokázala rozklíčovat za asistence duchovně naladěných lidí. A dnes? Po překonání dlouhé nemoci pomáhá Marie lidem ve svém okolí.

Nepřehlédněte

Kdo a kdy má komu volat? První rande bylo fajn a ráda byste se sešla znovu. Měla jste pocit, že protějšek stojí o schůzku také. Ale nedomluvili jste si ji. Nechali jste si otevřená zadní vrátka. Týden utekl a on nevolá. Zavoláte mu?
Celé jaro jste se snažila zhubnout do plavek. Pár kilo je dole a vy vypadáte skvěle. Tak si dovolíte na dovolené trochu hřešit. U vody si dopřejete zmrzlinu, odpoledne aperol, večer pár koktejlů. Když přijedete domů, zjistíte, že váha je opět nahoře. Co dělat, aby se to nestalo?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek