Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Zoufalé manželky aneb zoufalost už od prvního řádku scénáře

Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
zoufalé manželky
Celá seriálová parta pohromadě. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

29. 03. 2022

Nicméně, najdou se i diváci – tedy, buďme upřímní, divačky – které zvládnou klidně maraton tohoto seriálu. My bychom bez skleničky něčeho tvrdšího asi nezvládli ani prvních 15 minut. A to máme za sebou teprve první sérii! Přesto jsou Zoufalé manželky seriálový zlatý důl. Ale pojďme se na něj podívat zase trochu z jiného úhlu.

Zoufalé manželky – proboha, proč??

Nafrněná Eva Longoria, nešikovná Teri Hatcher, dokonalá Marcia Cross a total vyšťavená Felicity Huffman. To jsou Gabrielle, Susan, Bree a Lynette. Hlavní zoufalé manželky. Pokud se na ně podíváte zvlášť, zaujme vás jedině to, kolik práce si museli maskéři asi dát.

zoufalé manželky
Susan, Mary Alice, Bree a Lynette (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Neustále perfektní make-up, a to dokonce i když se ráno probudí, nebo se v noci stane nějaká ukrutná katastrofa a ony se všechny sejdou na Wisteria Lane. Což taky není neobvyklé. Asi jsou noční zločiny v tomto poklidném městečku Fairwiev zajímavější, kdo ví. Pokaždé mají sexy pyžámka a účes jak od kadeřníka. Of course!

Fandíme Lynette

Tedy až na Lynette. Ta je nám jediná alespoň trochu sympatická. Na druhou stranu ji litujeme. Nevděčná role typické matky, která vypadá, že je ráda, když si jednou za 3 dny stihne dát sprchu. Ale alespoň ona nás přivádí trochu do reality. Nicméně, musíme opravdu zdůraznit slůvko TROCHU.

zoufalé manželky
Chudák Lynette byla pořád těhotná. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

V rodině, kde jsou 4 děti a jeden pracující manžel, si tak nějak nedovedeme představit, že budeme mít vůbec peníze na naftu, natož tak na chůvu, a dokonce i na jídlo! Ale budiž, americká ekonomika je asi trochu jinde než ta naše. Hned v první sérii se dozvíme, že Lynette tuto roli matky moc nezvládá a spadne do závislosti na prášcích. To by nás opravdu vůbec nenapadlo.

Stepfordská panička Bree

Tohoto mimozemšťana jsme si chtěli nechat až na konec, ale už to musí ven. Kdo tohle, proboha, vymyslel? Těžká parodie na Stepfordské paničky v podání bledé zrzky, která vypadá, že když vyleze na sluníčko, tak od kotníků okamžitě vzplane. Vlnky na jejím účesu jsou všechno ostatní než sexy, a róby à la zavřete mě do rakve a nechte mě kochat se tím úžasným materiálem – OK, na návštěvu domova důchodců dobré.

K TÉMATUClaudia Cardinale: Žena, která dobyla svět

Nicméně její dokonalou image poněkud hatí manžel, který se vyžívá v sadistických praktikách (kdyby s tím začal již o svatební noci, možná by byla Bree o trochu snesitelnější). Nesmíme zapomenout na syna gaye, který pro trávu taky nejde daleko, a dceru – proč ona tam vlastně ta dcera je? Úplně zbytečná postava. Škrtnout!

Modelka Gabi

Přiznejme si to, pokud seriál Zoufalé manželky vydržel nějaký chlap, asi měl večer sny, o kterých by své manželce neřekl. Ano, Gabi je prostě sexy, o tom žádná. Ale také si to pořádně uvědomuje – a věřte, takovou mrchu byste doma teda fakt nechtěli. Občas ukáže, že má asi taky nějaké to srdíčko, ale dokud bude obalené tím dokonalým tělem, tak se zas tak moc neprojeví.

zoufalé manželky
Zajíček zahradník a Gabi. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Ale za jedno jsme jí vděční. Za zahradníka! O tom se zase zdá všem ženským bez rozdílu věku, to nám nikdo nevymluví. Takže, díky, Gabi, že tě Carlos zas tak moc nebere. I když, ten taky není úplně k zahození. Holt, někdo má štěstí, a někdo špeky.

Trapka Susan

Jistě, pokud si někdo zaslouží být nakonec, a není to Bree, musí to být jednoznačně Susan. Neskutečně vychrtlá trapka, která se nejspíš vyžívá v trapasech všeho druhu. Ten, kdo tyto trapasy vymýšlí, je ale sám králem trapáků. Jelikož situace, co si Susan zažívá, jsou tak strašně vyumělkované a neskutečné, že i cvičená opice by podala lepší výkon. Jak se scénářem, tak s hereckým výkonem.

zoufalé manželky
Chodící pohroma Susan a Mike Delfino. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Není divu, že jí manžel utekl za sexy blondýnou, která sice vypadá stejně trapně, ale asi to s Karlem umí, i když jim to dlouho nevydrží. Ale pořád má Susan svou pravou ruku, dceru Julii, která si od malička hraje na dospělou, ale vůbec jí to nejde. Haló, řekněte jim to někdo oběma, prosím!

K TÉMATU10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Postavy, které stojí za zmínku

Edde Britt – tak tahle kobra je naprosto skvělá a Zoufalé manželky pěkně okořenila. Nic ji nerozhodí, na každého má svůj ojedinělý pohled a s nikým se nepáře. Není divu, že je jako Chorvatsko, kde byl už opravdu každý, ale koho to zajímá? Má na to a umí se prodat. Za nás pecka!

Mike Delfino – jestli někdo může konkurovat zajíčkovi se sekačkou na trávu, tak je to jistě tento drsný zachránce prasklých trubek a čistič odpadů. Pokud si k práci sundá tričko, ani vám nevadí, kde své nářadí vlastně používá. Pod ten dřez by si klidně zalezla každá slečna, dáma či klidně babička.

Zachari Young – abychom brnkli i na trochu vážnější notu a v té spleti braku našli i něco pozitivního, je to rozhodně tento divňoch. Jeho postava je dokonale pojatá, ze Zacha jde tak trochu strach jen v momentě, kdy se přes tlusté obroučky zadíváte do jeho očí. Příšerné oblečení jenom podtrhuje fakt, že tento kluk opravdu není v pořádku, což nám bude dokazovat mnoho dílů. Way to go, Zach!

Samozřejmě, že ve všech 8 sériích se prostřídá celá řada ufonů a žen, které vypadají, že mravy opravdu nikde nepobraly, ale na co jiného se chtějí zoufalky za televizní obrazovkou dívat? Tak si nalejeme skleničku (láhev radši ani nebudeme uklízet), jdeme na další díl a budeme hádat, kdo další teď asi umře?!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 

Nepřehlédněte

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek