Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Zoufalé manželky aneb zoufalost už od prvního řádku scénáře

Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
zoufalé manželky
Celá seriálová parta pohromadě. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

29. 03. 2022

Nicméně, najdou se i diváci – tedy, buďme upřímní, divačky – které zvládnou klidně maraton tohoto seriálu. My bychom bez skleničky něčeho tvrdšího asi nezvládli ani prvních 15 minut. A to máme za sebou teprve první sérii! Přesto jsou Zoufalé manželky seriálový zlatý důl. Ale pojďme se na něj podívat zase trochu z jiného úhlu.

Zoufalé manželky – proboha, proč??

Nafrněná Eva Longoria, nešikovná Teri Hatcher, dokonalá Marcia Cross a total vyšťavená Felicity Huffman. To jsou Gabrielle, Susan, Bree a Lynette. Hlavní zoufalé manželky. Pokud se na ně podíváte zvlášť, zaujme vás jedině to, kolik práce si museli maskéři asi dát.

zoufalé manželky
Susan, Mary Alice, Bree a Lynette (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Neustále perfektní make-up, a to dokonce i když se ráno probudí, nebo se v noci stane nějaká ukrutná katastrofa a ony se všechny sejdou na Wisteria Lane. Což taky není neobvyklé. Asi jsou noční zločiny v tomto poklidném městečku Fairwiev zajímavější, kdo ví. Pokaždé mají sexy pyžámka a účes jak od kadeřníka. Of course!

Fandíme Lynette

Tedy až na Lynette. Ta je nám jediná alespoň trochu sympatická. Na druhou stranu ji litujeme. Nevděčná role typické matky, která vypadá, že je ráda, když si jednou za 3 dny stihne dát sprchu. Ale alespoň ona nás přivádí trochu do reality. Nicméně, musíme opravdu zdůraznit slůvko TROCHU.

zoufalé manželky
Chudák Lynette byla pořád těhotná. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

V rodině, kde jsou 4 děti a jeden pracující manžel, si tak nějak nedovedeme představit, že budeme mít vůbec peníze na naftu, natož tak na chůvu, a dokonce i na jídlo! Ale budiž, americká ekonomika je asi trochu jinde než ta naše. Hned v první sérii se dozvíme, že Lynette tuto roli matky moc nezvládá a spadne do závislosti na prášcích. To by nás opravdu vůbec nenapadlo.

Stepfordská panička Bree

Tohoto mimozemšťana jsme si chtěli nechat až na konec, ale už to musí ven. Kdo tohle, proboha, vymyslel? Těžká parodie na Stepfordské paničky v podání bledé zrzky, která vypadá, že když vyleze na sluníčko, tak od kotníků okamžitě vzplane. Vlnky na jejím účesu jsou všechno ostatní než sexy, a róby à la zavřete mě do rakve a nechte mě kochat se tím úžasným materiálem – OK, na návštěvu domova důchodců dobré.

K TÉMATU  Malý kluk je dojatý písničkou Say Something od Christiny Aguilery, vypnout ji ale nechce!

Nicméně její dokonalou image poněkud hatí manžel, který se vyžívá v sadistických praktikách (kdyby s tím začal již o svatební noci, možná by byla Bree o trochu snesitelnější). Nesmíme zapomenout na syna gaye, který pro trávu taky nejde daleko, a dceru – proč ona tam vlastně ta dcera je? Úplně zbytečná postava. Škrtnout!

Modelka Gabi

Přiznejme si to, pokud seriál Zoufalé manželky vydržel nějaký chlap, asi měl večer sny, o kterých by své manželce neřekl. Ano, Gabi je prostě sexy, o tom žádná. Ale také si to pořádně uvědomuje – a věřte, takovou mrchu byste doma teda fakt nechtěli. Občas ukáže, že má asi taky nějaké to srdíčko, ale dokud bude obalené tím dokonalým tělem, tak se zas tak moc neprojeví.

zoufalé manželky
Zajíček zahradník a Gabi. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Ale za jedno jsme jí vděční. Za zahradníka! O tom se zase zdá všem ženským bez rozdílu věku, to nám nikdo nevymluví. Takže, díky, Gabi, že tě Carlos zas tak moc nebere. I když, ten taky není úplně k zahození. Holt, někdo má štěstí, a někdo špeky.

Trapka Susan

Jistě, pokud si někdo zaslouží být nakonec, a není to Bree, musí to být jednoznačně Susan. Neskutečně vychrtlá trapka, která se nejspíš vyžívá v trapasech všeho druhu. Ten, kdo tyto trapasy vymýšlí, je ale sám králem trapáků. Jelikož situace, co si Susan zažívá, jsou tak strašně vyumělkované a neskutečné, že i cvičená opice by podala lepší výkon. Jak se scénářem, tak s hereckým výkonem.

zoufalé manželky
Chodící pohroma Susan a Mike Delfino. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Není divu, že jí manžel utekl za sexy blondýnou, která sice vypadá stejně trapně, ale asi to s Karlem umí, i když jim to dlouho nevydrží. Ale pořád má Susan svou pravou ruku, dceru Julii, která si od malička hraje na dospělou, ale vůbec jí to nejde. Haló, řekněte jim to někdo oběma, prosím!

K TÉMATU  5 nejlepších seriálů, které byste měla vidět

Postavy, které stojí za zmínku

Edde Britt – tak tahle kobra je naprosto skvělá a Zoufalé manželky pěkně okořenila. Nic ji nerozhodí, na každého má svůj ojedinělý pohled a s nikým se nepáře. Není divu, že je jako Chorvatsko, kde byl už opravdu každý, ale koho to zajímá? Má na to a umí se prodat. Za nás pecka!

Mike Delfino – jestli někdo může konkurovat zajíčkovi se sekačkou na trávu, tak je to jistě tento drsný zachránce prasklých trubek a čistič odpadů. Pokud si k práci sundá tričko, ani vám nevadí, kde své nářadí vlastně používá. Pod ten dřez by si klidně zalezla každá slečna, dáma či klidně babička.

Zachari Young – abychom brnkli i na trochu vážnější notu a v té spleti braku našli i něco pozitivního, je to rozhodně tento divňoch. Jeho postava je dokonale pojatá, ze Zacha jde tak trochu strach jen v momentě, kdy se přes tlusté obroučky zadíváte do jeho očí. Příšerné oblečení jenom podtrhuje fakt, že tento kluk opravdu není v pořádku, což nám bude dokazovat mnoho dílů. Way to go, Zach!

Samozřejmě, že ve všech 8 sériích se prostřídá celá řada ufonů a žen, které vypadají, že mravy opravdu nikde nepobraly, ale na co jiného se chtějí zoufalky za televizní obrazovkou dívat? Tak si nalejeme skleničku (láhev radši ani nebudeme uklízet), jdeme na další díl a budeme hádat, kdo další teď asi umře?!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Současná hygienická situace si žádá kooperaci nás všech. Je potřeba, abychom se chránili podle hesla, které bylo vytvořeno: „Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ Roušku si můžete vyrobit mnoha způsoby.
My Little Pony - tato ikonická značka malých, barevných poníků se stala symbolem radosti a přátelství po celém světě. Bez ohledu na váš věk, My Little Pony vám okamžitě získá srdce svou roztomilostí a pozitivní energií. Ponořte se do světa barev, přátelství a dobrodružství My Little Pony a objevte nový způsob, jak obohatit svůj životní styl.
Někdo se narodil jako barvoslepý a celý život neviděl nic z barev tak, jak je vnímáme my ostatní. Jaký je to asi pocit, spatřit to všechno kolem poprvé? Speciální brýle umožní takovým lidem vnímat barevné spektrum. A tady se můžete podívat na reakce lidí, kteří to právě zažívají.
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Nic nevykouzlí v obývacím pokoji lepší atmosféru než krby a krbová kamna. Planoucí oheň je nejen přírodním zdrojem tepla, ale působí i jako balzám na duši. Když se venku ochlazuje a za okny padne tma, zářivé plamínky se postarají o pocit pohodlí a útulnosti. Prohlédněte si krásné krby a krbová kamna a možná dostanete chuť si zatopit dřevem.
Sluneční alergií trpí každý pátý člověk. Její projevy se mohou u každého z nás lišit, avšak alergie na sluníčko vždy představuje komplikaci, která nám může zkazit dovolenou i celé letní období. Víte, jak se proti ní chránit?
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.
Mám báječnou kariéru, vydělávám pěkné peníze, ale s osobním životem to vázne. Neseznamuji se, nikam nechodím a vlastně se soustředím jen na práci.
Vždycky se myslelo, že nevěra je smutnou vizitkou kolabující vášně a vyhaslé intimity ve vztahu. Jenže pozor, do jiné postele může zadaného poslat i to, že je závislý na příjmech svého partnera, nebo že jeho věk končí číslem devět!
Každý den zabrousíte jednou nebo i víckrát na Facebook či Instagram a sledujete své oblíbené účty. Je jedno, co vám přinášejí a dávají. Koukáte na ně, protože vás baví. A čím víc lidí na příspěvek kouká, sdílí ho, komentuje nebo lajkuje, tím větší má potenciál k obchodování. Zkuste to také.

Výběr článků

Jakmile se vám a vašemu partnerovi narodí děti, získáváte zcela novou roli. Najednou jste rodiči a velmi často vás tato role na dlouhá léta úplně pohltí. Není pak divu, že může být velmi obtížný návrat k životu, ve kterém děti nezaujímají první místo.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Když je sex opravdu dobrý, často si přejeme, aby nikdy neskončil. Jindy se ale nemůžeme dočkat, až bude po všem. Nabízí se otázka, jak dlouho by mělo trvat milování? U každého může být tahle představa o ideální délce sexu trochu jiná...

Nepřehlédněte

Zažil to jistě každý z nás. Stačí pobyt venku, když počasí zrovna nepřeje, stejně tak jako trávit čas v místnosti, kde klimatizace jede na plné obrátky. Studené ruce sice mohou být naprosto běžným jevem, ale také mohou signalizovat zdravotní problém.
Teď nad tím možná ještě tolik nepřemýšlíme, protože v zimě nosíme dlouhé rukávy, které mnohé schovají. Ale s blížícím se jarem, které bude následovat léto, je potřeba tento problém začít řešit. Také vás trápí tmavé lokty?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek