Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Zoufalé manželky aneb zoufalost už od prvního řádku scénáře

Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
zoufalé manželky
Celá seriálová parta pohromadě. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

29. 03. 2022

Nicméně, najdou se i diváci – tedy, buďme upřímní, divačky – které zvládnou klidně maraton tohoto seriálu. My bychom bez skleničky něčeho tvrdšího asi nezvládli ani prvních 15 minut. A to máme za sebou teprve první sérii! Přesto jsou Zoufalé manželky seriálový zlatý důl. Ale pojďme se na něj podívat zase trochu z jiného úhlu.

Zoufalé manželky – proboha, proč??

Nafrněná Eva Longoria, nešikovná Teri Hatcher, dokonalá Marcia Cross a total vyšťavená Felicity Huffman. To jsou Gabrielle, Susan, Bree a Lynette. Hlavní zoufalé manželky. Pokud se na ně podíváte zvlášť, zaujme vás jedině to, kolik práce si museli maskéři asi dát.

zoufalé manželky
Susan, Mary Alice, Bree a Lynette (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Neustále perfektní make-up, a to dokonce i když se ráno probudí, nebo se v noci stane nějaká ukrutná katastrofa a ony se všechny sejdou na Wisteria Lane. Což taky není neobvyklé. Asi jsou noční zločiny v tomto poklidném městečku Fairwiev zajímavější, kdo ví. Pokaždé mají sexy pyžámka a účes jak od kadeřníka. Of course!

Fandíme Lynette

Tedy až na Lynette. Ta je nám jediná alespoň trochu sympatická. Na druhou stranu ji litujeme. Nevděčná role typické matky, která vypadá, že je ráda, když si jednou za 3 dny stihne dát sprchu. Ale alespoň ona nás přivádí trochu do reality. Nicméně, musíme opravdu zdůraznit slůvko TROCHU.

zoufalé manželky
Chudák Lynette byla pořád těhotná. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

V rodině, kde jsou 4 děti a jeden pracující manžel, si tak nějak nedovedeme představit, že budeme mít vůbec peníze na naftu, natož tak na chůvu, a dokonce i na jídlo! Ale budiž, americká ekonomika je asi trochu jinde než ta naše. Hned v první sérii se dozvíme, že Lynette tuto roli matky moc nezvládá a spadne do závislosti na prášcích. To by nás opravdu vůbec nenapadlo.

Stepfordská panička Bree

Tohoto mimozemšťana jsme si chtěli nechat až na konec, ale už to musí ven. Kdo tohle, proboha, vymyslel? Těžká parodie na Stepfordské paničky v podání bledé zrzky, která vypadá, že když vyleze na sluníčko, tak od kotníků okamžitě vzplane. Vlnky na jejím účesu jsou všechno ostatní než sexy, a róby à la zavřete mě do rakve a nechte mě kochat se tím úžasným materiálem – OK, na návštěvu domova důchodců dobré.

K TÉMATU  Tančící dopravní policisté, kteří si svojí službu užívají a baví řidiče i kolemjdoucí

Nicméně její dokonalou image poněkud hatí manžel, který se vyžívá v sadistických praktikách (kdyby s tím začal již o svatební noci, možná by byla Bree o trochu snesitelnější). Nesmíme zapomenout na syna gaye, který pro trávu taky nejde daleko, a dceru – proč ona tam vlastně ta dcera je? Úplně zbytečná postava. Škrtnout!

Modelka Gabi

Přiznejme si to, pokud seriál Zoufalé manželky vydržel nějaký chlap, asi měl večer sny, o kterých by své manželce neřekl. Ano, Gabi je prostě sexy, o tom žádná. Ale také si to pořádně uvědomuje – a věřte, takovou mrchu byste doma teda fakt nechtěli. Občas ukáže, že má asi taky nějaké to srdíčko, ale dokud bude obalené tím dokonalým tělem, tak se zas tak moc neprojeví.

zoufalé manželky
Zajíček zahradník a Gabi. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Ale za jedno jsme jí vděční. Za zahradníka! O tom se zase zdá všem ženským bez rozdílu věku, to nám nikdo nevymluví. Takže, díky, Gabi, že tě Carlos zas tak moc nebere. I když, ten taky není úplně k zahození. Holt, někdo má štěstí, a někdo špeky.

Trapka Susan

Jistě, pokud si někdo zaslouží být nakonec, a není to Bree, musí to být jednoznačně Susan. Neskutečně vychrtlá trapka, která se nejspíš vyžívá v trapasech všeho druhu. Ten, kdo tyto trapasy vymýšlí, je ale sám králem trapáků. Jelikož situace, co si Susan zažívá, jsou tak strašně vyumělkované a neskutečné, že i cvičená opice by podala lepší výkon. Jak se scénářem, tak s hereckým výkonem.

zoufalé manželky
Chodící pohroma Susan a Mike Delfino. (foto: instagram/desperatehousewivesofficial)

Není divu, že jí manžel utekl za sexy blondýnou, která sice vypadá stejně trapně, ale asi to s Karlem umí, i když jim to dlouho nevydrží. Ale pořád má Susan svou pravou ruku, dceru Julii, která si od malička hraje na dospělou, ale vůbec jí to nejde. Haló, řekněte jim to někdo oběma, prosím!

K TÉMATU  Nejlepší zahraniční komediální seriály všech dob! Jaký je váš favorit?

Postavy, které stojí za zmínku

Edde Britt – tak tahle kobra je naprosto skvělá a Zoufalé manželky pěkně okořenila. Nic ji nerozhodí, na každého má svůj ojedinělý pohled a s nikým se nepáře. Není divu, že je jako Chorvatsko, kde byl už opravdu každý, ale koho to zajímá? Má na to a umí se prodat. Za nás pecka!

Mike Delfino – jestli někdo může konkurovat zajíčkovi se sekačkou na trávu, tak je to jistě tento drsný zachránce prasklých trubek a čistič odpadů. Pokud si k práci sundá tričko, ani vám nevadí, kde své nářadí vlastně používá. Pod ten dřez by si klidně zalezla každá slečna, dáma či klidně babička.

Zachari Young – abychom brnkli i na trochu vážnější notu a v té spleti braku našli i něco pozitivního, je to rozhodně tento divňoch. Jeho postava je dokonale pojatá, ze Zacha jde tak trochu strach jen v momentě, kdy se přes tlusté obroučky zadíváte do jeho očí. Příšerné oblečení jenom podtrhuje fakt, že tento kluk opravdu není v pořádku, což nám bude dokazovat mnoho dílů. Way to go, Zach!

Samozřejmě, že ve všech 8 sériích se prostřídá celá řada ufonů a žen, které vypadají, že mravy opravdu nikde nepobraly, ale na co jiného se chtějí zoufalky za televizní obrazovkou dívat? Tak si nalejeme skleničku (láhev radši ani nebudeme uklízet), jdeme na další díl a budeme hádat, kdo další teď asi umře?!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se ženy vnímají v různých etapách svého života?

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Každý zaměstnavatel musí svým zaměstnancům nabídnout preventivní prohlídky. A zaměstnanci musí této nabídky využít. Nebo alespoň by měli. Poslední průzkumy ukazují, že lidé na takzvané ,,preventivky” nechodí, jistý podíl na tom má i koronavirová pandemie a apel na to, ať raději zůstáváme doma. Jenže svět se začíná vracet do normálu, což znamená, že se navrací i všechno s tím spojené.
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek