Sobota , 13. 07. 2024

Bořek

Jak se správně nalíčit, pokud nosíte dioptrické brýle?

Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.

Zakryjte veškeré nedokonalosti v oblasti očí

Protože dioptrické brýle zvýrazňují vaše oči a jejich okolí, základem je zakrýt veškeré nedokonalosti pod i nad očními víčky. Dejte si práci s korektorem, podkladovou bází i pudrem a make-up aplikujte rovnoměrně na celý obličej, aby jste docílili celkového sjednocení tónu pleti. Aby vám brýle během dne neklouzaly, naneste si na nos dostatečnou vrstvu pudru.

Jak vybrat vhodnou řasenku pod dioptrické brýle

Ať už nosíte brýle na dálku, na blízko nebo jste si oblíbila multifokální brýle, při líčení řas platí vždy stejné pravidlo – nasaďte si brýle a ujistěte se o tom, že řasami nenarážíte do skel. Pokud jste majitelkou dlouhých řas, nepoužívejte typy produktů, které řasy ještě více prodlouží, ale zaměřte se raději na řasenky objemové. V případě, že vám při nasazení brýlí řasy do skel nenarážejí, můžete bez obav sáhnout po prodlužujících řasenkách. V obou případech ale vsaďte na voděodolné řasenky, jež se vám během dne nerozmažou, ani neobtisknou na skla.

Dioptrické brýle a obočí

I v případě, že vám obroučky brýlí zakrývají obočí, nezapomínejte na něj. Základem je pečlivé rozčesání a také nanesení speciální barvy na obočí, díky čemuž zvýrazníte své oči a dodáte obličeji orámování. Jestli ovšem nosíte výrazné a tlusté obroučky, vyhněte se příliš hustému a tmavému obočí à la Cara Delevingne a snažte se jej raději tvarovat a konturovat méně.

dioptrické brýle

Tipy a triky s očními linkami

Při nanášení oční linky si uvědomte, zda vám dioptrické brýle oči zmenšují či naopak zvětšují. Pokud vidíte špatně do dálky, nosíte brýle, které vaše oči opticky zmenšují. S linkou okolo očí to proto rozhodně nepřehánějte a aplikujte ji výhradně na vnější oblast víčka. V opačném případě, patříte-li k nositelkám brýlí na blízko, si s očními linkami můžete vyhrát. Vyzkoušet se dá například kouřové líčení očí a také obtáhnutí horní i spodní linky oka.

K TÉMATU  Nejste dokonalá a podceňujete se. Hoďte to za hlavu a mějte se ráda

Dokonalý make-up pod dioptrické brýle je pouze otázkou cviku. Uvědomte si, která část vašeho obličeje je při nošení brýlí skrytá, jak moc je patrné vaše obočí a zda za skly vypadají vaše oči menší nebo naopak větší. Pozor si dejte na tmavé kruhy pod očima, které se pokaždé snažte zamaskovat. Většina dioptrických brýlí je totiž zvýrazňuje.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Po dokončení školy jsem se chtěla osamostatnit a odejít z domu, protože jsem toužila po nezávislosti. Vždycky jsem si přála bydlet sama a společně s mojí kamarádkou jsme si tohle plánovaly asi od třetí třídy na základní škole. Náš sen se splnil, ale idylka netrvala věčně. Kdybych to tušila, nikdy bych do toho nešla.
Letos jsou tomu 2 roky, co jsem já, jako matka, přišla o svého syna. Vyrovnat se s touto ztrátou není možné. Kvůli cizí chybě přišel o život talentovaný mladý člověk. Vyzkoušela jsem už všechny možné druhy psychické pomoci, ale toto jediné mi pomáhá: otevřeně o tom mluvit.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Od března, kdy princezna Kate oznámila svou diagnózu rakoviny, veřejnost netrpělivě očekává její návrat. Podle důvěryhodných zdrojů však princezna zůstane mimo oči veřejnosti nejméně do konce letošního roku, což vyvolává zklamání mezi jejími příznivci. Tisíce lidí budou muset čekat na jakýkoliv náznak zlepšení jejího zdravotního stavu.
Máme po úplňku. Co vás nyní čeká o víkendu? Nahlédněte do našeho speciálního horoskopu krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Vylepšete a ozdobte svojí zahradu tak, aby lahodila vašemu oku. Budou zahradní dekorace a doplňky nenápadné nebo výstřední? Zahradám sluší dřevěné nebo keramické materiály, a samozřejmě přijdou ke slovu také kameny. Experimentovat můžete i s osvětlením. Inspirujte se!
V padesáti pěti letech se dnes málokdo ztotožní s pojmem senior. Důležité je ale to, že mnoho cestovních kanceláří nabízí pro lidi ve věku 55 let a více výhodné podmínky pro dovolenou. Dovolená pro seniory na vás vyskakuje na každém rohu, skutečně se ale tak vyplatí, jak cestovky inzerují? Zjistili jsme to!
Ještě vyčkat? Nebo raději odejít, když to doma není ideální? Tohle rozhodnutí bývá jedno z těch nejtěžších. Jakou roli v něm hraje touha po dětech, vlastní pohodlí, stáří i případné negativní reakce okolí?
Definice sendvičové generace je jasná. Je to jak šunka a sýr v sendviči, stlačeni mezi péči o děti a rodiče či prarodiče. Děti, které jsou na nás ještě závislé a zároveň je nutné pečovat o stárnoucí rodiče a prarodiče jednoho z manželů, v horších případech dokonce obou. A práci za vás také nikdo neudělá. Jak si zachovat zdravý rozum, klid a v této psychicky i finančně náročné situaci?
Řasokoule - druh zelené řasy, který si dobrovolně přinášíme do domu. Zatímco někdo považuje řasokouli za netradiční pokojovou rostlinu, jiní ji považují za domácího mazlíčka. Ať už je pro vás čímkoli, pojďte společně s námi zjistit, co vlastně umí a jak se o ni starat.

Výběr článků

Ratanový květináč ještě nikdy nevypadal lépe. Stačí k tomu venkovní lucerna, větve borovice, vánoční světýlka a pár ozdobiček. Všechno sestavte a naaranžujte podle svého vkusu, a pak už stačí jen rozsvítit. Do lucerny je ideální elektrická svíčka. Výsledek je fenomenální, obzvlášť večer! Přestože je tato dekorace primárně určená na ven, nikdo vám nebrání postavit ji do rohu obývacího pokoje. Pohled na ni vás bude hřát i tam.
Dnešní den věnujte své pleti. Je třeba si také chránit kolena. Večer si dopřejte aromaterapii. Co radí astroložka Naďa Šmídová pro dnešní den?
Právě ložnice bývá místem, kde ukládáme většinu svého oblečení a jiných drobností, tedy pokud nemáte šatnu. Z toho důvodu je důležité dát si při výběru šatní skříně záležet, aby vyhovovala vašim potřebám. Další úložný prostor navíc můžete přidat díky komodě, která se skvěle hodí nejen do ložnice.

Nepřehlédněte

Také si spolu vaši domácí mazlíčci dobře rozumí? Podívejte se, jak si kočky a psi hrají s ptačími kamarády všeho druhu, jako jsou papoušci, kuřátka, slepice nebo kachny. Zvířátka umí být opravdu rozpustilá!
Plánování dětského pokojíčku je zábava, ale musíte počítat s tím, že s přibývajícím věkem přijdou změny jeho vzhledu i vybavení. Děti mají rády barvy a potřebují svůj vlastní prostor k hraní. Inspirujte se originálními nápady. Tady jsou dětské pokoje pro nejmenší.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek