Středa , 29. 11. 2023

Zina

Jak se správně nalíčit, pokud nosíte dioptrické brýle?

Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.

Zakryjte veškeré nedokonalosti v oblasti očí

Protože dioptrické brýle zvýrazňují vaše oči a jejich okolí, základem je zakrýt veškeré nedokonalosti pod i nad očními víčky. Dejte si práci s korektorem, podkladovou bází i pudrem a make-up aplikujte rovnoměrně na celý obličej, aby jste docílili celkového sjednocení tónu pleti. Aby vám brýle během dne neklouzaly, naneste si na nos dostatečnou vrstvu pudru.

Jak vybrat vhodnou řasenku pod dioptrické brýle

Ať už nosíte brýle na dálku, na blízko nebo jste si oblíbila multifokální brýle, při líčení řas platí vždy stejné pravidlo – nasaďte si brýle a ujistěte se o tom, že řasami nenarážíte do skel. Pokud jste majitelkou dlouhých řas, nepoužívejte typy produktů, které řasy ještě více prodlouží, ale zaměřte se raději na řasenky objemové. V případě, že vám při nasazení brýlí řasy do skel nenarážejí, můžete bez obav sáhnout po prodlužujících řasenkách. V obou případech ale vsaďte na voděodolné řasenky, jež se vám během dne nerozmažou, ani neobtisknou na skla.

Dioptrické brýle a obočí

I v případě, že vám obroučky brýlí zakrývají obočí, nezapomínejte na něj. Základem je pečlivé rozčesání a také nanesení speciální barvy na obočí, díky čemuž zvýrazníte své oči a dodáte obličeji orámování. Jestli ovšem nosíte výrazné a tlusté obroučky, vyhněte se příliš hustému a tmavému obočí à la Cara Delevingne a snažte se jej raději tvarovat a konturovat méně.

dioptrické brýle

Tipy a triky s očními linkami

Při nanášení oční linky si uvědomte, zda vám dioptrické brýle oči zmenšují či naopak zvětšují. Pokud vidíte špatně do dálky, nosíte brýle, které vaše oči opticky zmenšují. S linkou okolo očí to proto rozhodně nepřehánějte a aplikujte ji výhradně na vnější oblast víčka. V opačném případě, patříte-li k nositelkám brýlí na blízko, si s očními linkami můžete vyhrát. Vyzkoušet se dá například kouřové líčení očí a také obtáhnutí horní i spodní linky oka.

K TÉMATU  Přírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Dokonalý make-up pod dioptrické brýle je pouze otázkou cviku. Uvědomte si, která část vašeho obličeje je při nošení brýlí skrytá, jak moc je patrné vaše obočí a zda za skly vypadají vaše oči menší nebo naopak větší. Pozor si dejte na tmavé kruhy pod očima, které se pokaždé snažte zamaskovat. Většina dioptrických brýlí je totiž zvýrazňuje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po patnácti letech manželství jsem se rozváděla a myslela jsem si, že začnu nový život. Jenže mé dvě děti se nedokázaly s rozpadem rodiny smířit – a mně to nedalo spát. I když jsem vlastně nechtěla, podlehla jsem, a nakonec jsem se k bývalému muži vrátila. Nyní jsou děti šťastné, manžel spokojený, ale já vím, že to není ono. Navíc jsem zjistila něco, co mi situaci ještě více zkomplikovalo.
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.
Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek