Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Sex během menstruace: Proč je čas prolomit tabu

Sex během menstruace je téma, které stále vzbuzuje kontroverze. Pro některé je to tabu, pro jiné přirozená součást života. Přestože se o tom nemluví často, sex během menstruace může mít několik výhod a není zdravotně nebezpečný.
menstruace
Během menstruace je pochva více prokrvená a citlivější, což může zintenzivnit sexuální prožitky.

28. 05. 2024

28. 05. 2024

Orgasmus a menstruační křeče

Během menstruace je pochva více prokrvená a citlivější, což může zintenzivnit sexuální prožitky. Orgasmus může díky vyplaveným hormonům tlumit menstruační křeče. Některé ženy během menstruace pociťují zvýšenou sexuální touhu, což může sex v tomto období udělat ještě příjemnějším.

Přirozená lubrikace

Menstruační krev přirozeně lubrikuje pochvu, což může zjednodušit průběh styku. Přestože to může na pohled vypadat neesteticky, mnoho párů si tuto přirozenou lubrikaci pochvaluje. Je důležité však dbát na hygienu a používat tmavý ručník, aby se zabránilo znečištění ložního prádla.

Sex během menstruace

Hygienická opatření během menstruace

Při sexu během menstruace je důležité dodržovat zvýšenou hygienu. Sprcha před a po styku je zásadní, aby se snížilo riziko infekcí. Použití kondomu může také pomoci ochránit před bakteriemi. Výběr vhodné polohy, jako je misionář nebo poloha z boku, může zamezit nepříjemným pocitům způsobeným gravitací a otevřeným děložním čípkem.

Mezinárodní den menstruační hygieny

Mezinárodní den menstruační hygieny (MH Day) se každoročně slaví s cílem zvýšit povědomí o menstruační hygieně a prolomit tabu spojená s menstruací. Tento den je příležitostí k diskusi o důležitosti přístupu k menstruačním pomůckám a vzdělávání o menstruaci. Organizace po celém světě pracují na tom, aby menstruace nebyla překážkou ve vzdělávání a pracovním životě žen.

Odstranění stigmat

Jedním z cílů Mezinárodního dne menstruační hygieny je odstranit stigma spojená s menstruací. Je důležité, aby společnost přijala menstruaci jako přirozenou součást života žen a otevřeně o ní mluvila. To zahrnuje i diskusi o sexu během menstruace, který může být pro mnoho žen a jejich partnery normální a přirozený.

Diskuse o menstruaci a sexu je důležitá pro zlepšení kvality života žen. Informovanost a přístup k hygienickým pomůckám mohou přispět k odstranění tabu a zlepšení celkového zdraví. Otevřený přístup k těmto tématům může vést ke zdravějšímu a spokojenějšímu životu.

K TÉMATU  Karel Gott a jeho trapasy i pády. I Mistr se někdy utne... jako každý z nás

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Hledáme stále lásku, nebo už žijeme pouze v online světě?

Ekologická menstruace: Jak být během svých dnů ohleduplná k přírodě?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!
Pocení je zcela běžný jev. A zatímco během zimy mu nevěnujeme prakticky žádnou pozornost, v létě o ni doslova žádá. Zejména v parných horkých dnech nám jeho pach umí znepříjemnit nejeden výlet nebo cestování vlakem či městskou hromadnou dopravou. Věděli jste ale, že pocením vylučujeme veledůležité minerály z těla? 
Plesová sezóna je tu! Jaká událost čeká právě vás? Při výběru šatů a doplňků záleží na akci, na kterou se zrovna chystáte. Není ples jako ples. Vždy sledujte nejen dress code, ale také současné trendy. Co si letos můžete dovolit?
Víte, že práce na poli, házení lopatou nebo pochod Praha-Prčice je pro naše tělo méně škodlivé než nesprávné sezení? Sezení je totiž pro páteř tou nejnamáhavější činností. Jak sedět, je zásadní pro vaše zdraví.
Vstupte do světa femtech, inovativního průmyslu, který kombinuje technologie a ženské zdraví. Zjistěte, jak tyto technologie překonávají tabu a otevírají nové možnosti pro ženy všude.
Začátek školního roku bývá pro děti náročný. Především přeladit se z prázdninového módu do toho studijního vyžaduje mnoho úsilí. Nenáročným způsobem, jak se děti můžou začít učit, aniž by si to uvědomovaly, jsou naučné filmy a seriály. Jen posadit děti před obrazovku ale nestačí. Důležité je s nimi o pořadech mluvit. Jak na to?
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Tento DIY návod ukáže, jak jednoduché je vyrobit vlastní dámské psaníčko. Jako základ postačí kus kůže/umělé kůže, případně starší batoh nebo kabelka. Pak už potřebujeme jen nůžky, tavnou pistoli a nějaký kus tkaniny na vnitřek psaníčka. Výsledek překvapí!
Zima není váš kamarád? Nejraději byste se proto na Vánoce sebrali a odjeli do teplých krajů a Štědrý den si užívali s koktejlem v ruce, v bikinách a na pláži s výhledem u moře? Není nic jednoduššího než si koupit letenku a odpočítávat dny. Které destinace jsou na zimní dovolenou v tropech jako stvořené?
Mnoho z nás trpí nějakou vadou zraku, nejčastěji se však jedná o krátkozrakost či dalekozrakost, tudíž je korekce zraku pro mnoho lidí téma, které musejí řešit. Co je však lepší – brýle nebo kontaktní čočky?
S výskytem a rychlým šířením koronaviru po celém světě jsme byli bohužel dohnáni k různým opatřením, aby se nákaze zabránilo. Jedním z nich je karanténa.
Na stůl o vánocích prostě patří. Adventní věnec je jedním ze základních prvků vánoční výzdoby. Tahle dekorace se stane vaší chloubou, když jí vyrobíte sama! Možná už v tom máte praxi, možná to zkusíte poprvé, ale v každém případě se můžete inspirovat. A pokud věnec vyrábět nechcete, alespoň si nějaký vyberete.

Výběr článků

Plesová sezóna je tu! Jaká událost čeká právě vás? Při výběru šatů a doplňků záleží na akci, na kterou se zrovna chystáte. Není ples jako ples. Vždy sledujte nejen dress code, ale také současné trendy. Co si letos můžete dovolit?
Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.

Nepřehlédněte

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek