Domů » Reklama » 3 možné důvody, díky kterým máte špatný spánek
Reklama Zdraví

3 možné důvody, díky kterým máte špatný spánek

spánek
Budíte se často nevyspalé? Víme, co za tím může stát! (foto: 123RF)
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?

Nekvalitní matrace pro nekvalitní spánek

Jedním z viníků může být matrace – řada lidí neinvestuje do kvalitní alternativy a mnohdy spí na proleženém modelu, ze kterého jenom bolí záda. Je však důležité si uvědomit, že spánek zabere až třetinu svého života, proto investujte do kvalitní opory.

Tou nejlepší volbou jsou matrace z moderních materiálů, které se umí dokonale přizpůsobit poloze těla a postavě člověka. Při výběru upněte svou pozornost na komfort, zohledněte pozici, ve které spíte, a zkontrolujte si výšku modelu. I ta má na kvalitu spánku velký vliv.

Nespíte na proleženém polštáři?

Každodenní migrény a probděné noci – to je scénář, jehož autorem může být proležený polštář. Ani v tomto případě se nevyplácí šetřit. Jenže jaký model z nabízeného množství preferovat? Mezi aktuálně nejvíce vyzdvihované patří péřové polštáře, které upřednostňují lidé spící na břiše nebo bocích. Důvodem toho je jejich příjemná měkkost, která dodává člověku pocit, jako kdyby spal na kuse obláčku.

I povlečení má na kvalitu spánku vliv

Třetí věcí, kvůli které se vám špatně spí, může být špatně zvolená přikrývka a povlečení. Když je ložní prádlo kousavé a není příjemné na dotek či naopak pokud velmi hřeje i během parného léta, nemůžete očekávat, že se dobře vyspíte. V minulosti bylo hojně preferované bavlněné povlečení, ale od něj se v posledních měsících upustilo. Přednost se dalo nano povlečení, které zabraňuje průniku roztočů a alergenů.