Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

3 možné důvody, díky kterým máte špatný spánek

Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
spánek
Budíte se často nevyspalé? Víme, co za tím může stát! (foto: 123RF)

Nekvalitní matrace pro nekvalitní spánek

Jedním z viníků může být matrace – řada lidí neinvestuje do kvalitní alternativy a mnohdy spí na proleženém modelu, ze kterého jenom bolí záda. Je však důležité si uvědomit, že spánek zabere až třetinu svého života, proto investujte do kvalitní opory.

Tou nejlepší volbou jsou matrace z moderních materiálů, které se umí dokonale přizpůsobit poloze těla a postavě člověk- například matrace z paměťové pěny. Při výběru upněte svou pozornost na komfort, zohledněte pozici, ve které spíte, a zkontrolujte si výšku modelu. I ta má na kvalitu spánku velký vliv.

Nespíte na proleženém polštáři?

Každodenní migrény a probděné noci – to je scénář, jehož autorem může být proležený polštář. Ani v tomto případě se nevyplácí šetřit. Jenže jaký model z nabízeného množství preferovat? Mezi aktuálně nejvíce vyzdvihované patří péřové polštáře, které upřednostňují lidé spící na břiše nebo bocích. Důvodem toho je jejich příjemná měkkost, která dodává člověku pocit, jako kdyby spal na kuse obláčku.

I povlečení má na kvalitu spánku vliv

Třetí věcí, kvůli které se vám špatně spí, může být špatně zvolená přikrývka a povlečení. Když je ložní prádlo kousavé a není příjemné na dotek či naopak pokud velmi hřeje i během parného léta, nemůžete očekávat, že se dobře vyspíte. V minulosti bylo hojně preferované bavlněné povlečení, ale od něj se v posledních měsících upustilo. Přednost se dalo nano povlečení, které zabraňuje průniku roztočů a alergenů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?

Nepřehlédněte

Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek