Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Počasí cyklistice přeje! Máte však správné vybavení na kolo?

I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 

Oblečení na kolo není jen módní doplněk

Nejen prázdniny a dovolené, ale i slunečné počasí láká sednout s parťákem na kola a společně vyrazit na výlet po Česku. Myslete však na to, že řádná výbava, jakou je například dres na kolo, může výrazně přispět ke zvýšení komfortu a požitku z jízdy. Kvalitní, cyklistický dres se vyrábí z funkčního materiálu, který účinně odvádí přebytečný pot z pokožky a zároveň udržuje ideální teplotu. V neposlední řadě je pak součástí dresu i speciální kapsa na zádech. Tam můžete zasunout svou sportovní láhev s vodou a průběžně tak doplňovat nezbytné tekutiny, aniž byste museli přerušit svoji jízdu.

Mezi další vybavení, které by nemělo zůstat opomenuto, pokud to s cyklistikou myslíte alespoň trochu vážně, jsou kvalitní kraťasy na kolo. Ty jen podtrhují benefity dresu pro spodní část těla a dohromady s ním tak tvoří efektivní kombinaci pro ničím nerušenou jízdu. Správné kraťasy by měly kromě prodyšnosti a elastičnosti nabízet také zvýšenou odolnost proti třetí. Zejména pak v oblasti sedla, kde dochází k neustálým pohybům.

Bezpečnost především

Věděli jste, že i na kolo je zákonem předepsaná povinná výbava? Každý, kdo zvolí tento dopravní prostředek, se automaticky stává účastníkem provozu. Jeho kolo tak musí být řádně vybaveno reflexními odrazkami v přední, i zadní části a na šlapkách. V noci pak musí být každý cyklista patřičně vidět. Toho lze docílit použití reflexních prvků, jakými jsou například pásky, či samotné cyklistické oblečení. Samozřejmostí je pak připevněné světlo v přední části kola, z pravidla na řídítkách.

Velkou výhodou pak může být použití cyklistických doplňků, kterou je bezesporu helma. Mezi bezpečnostní výbavu však řadíme i rukavice na kolo. Ty nás chrání před nenadálými pády z kola a následných odřenin. Také však zabraňují mozolům při dlouhých cestách na kole. Bolavé puchýře mohou velmi snadno a nešťastně zkazit jinak radostný pocit z jízdy na slunečné stezce. Tak na to před další vyjížďkou myslete – sportu zdar!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Proč na ruce mít hodinky, které jen ukazují čas? Mohou mít celou řadu další inteligentních funkcí, které nám mohou usnadnit život. Zejména pokud jsme ve spěchu a nemáme čas lovit mobilní telefon z kabelky či kapsy, abychom se podívali, kdo nám zrovna telefonuje. To je ale jen jedna z výhod chytrých hodinek. Podle čeho se dají vybírat chytré hodinky?
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!
Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.

Nepřehlédněte

Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek