Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Počasí cyklistice přeje! Máte však správné vybavení na kolo?

I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 

Oblečení na kolo není jen módní doplněk

Nejen prázdniny a dovolené, ale i slunečné počasí láká sednout s parťákem na kola a společně vyrazit na výlet po Česku. Myslete však na to, že řádná výbava, jakou je například dres na kolo, může výrazně přispět ke zvýšení komfortu a požitku z jízdy. Kvalitní, cyklistický dres se vyrábí z funkčního materiálu, který účinně odvádí přebytečný pot z pokožky a zároveň udržuje ideální teplotu. V neposlední řadě je pak součástí dresu i speciální kapsa na zádech. Tam můžete zasunout svou sportovní láhev s vodou a průběžně tak doplňovat nezbytné tekutiny, aniž byste museli přerušit svoji jízdu.

Mezi další vybavení, které by nemělo zůstat opomenuto, pokud to s cyklistikou myslíte alespoň trochu vážně, jsou kvalitní kraťasy na kolo. Ty jen podtrhují benefity dresu pro spodní část těla a dohromady s ním tak tvoří efektivní kombinaci pro ničím nerušenou jízdu. Správné kraťasy by měly kromě prodyšnosti a elastičnosti nabízet také zvýšenou odolnost proti třetí. Zejména pak v oblasti sedla, kde dochází k neustálým pohybům.

Bezpečnost především

Věděli jste, že i na kolo je zákonem předepsaná povinná výbava? Každý, kdo zvolí tento dopravní prostředek, se automaticky stává účastníkem provozu. Jeho kolo tak musí být řádně vybaveno reflexními odrazkami v přední, i zadní části a na šlapkách. V noci pak musí být každý cyklista patřičně vidět. Toho lze docílit použití reflexních prvků, jakými jsou například pásky, či samotné cyklistické oblečení. Samozřejmostí je pak připevněné světlo v přední části kola, z pravidla na řídítkách.

Velkou výhodou pak může být použití cyklistických doplňků, kterou je bezesporu helma. Mezi bezpečnostní výbavu však řadíme i rukavice na kolo. Ty nás chrání před nenadálými pády z kola a následných odřenin. Také však zabraňují mozolům při dlouhých cestách na kole. Bolavé puchýře mohou velmi snadno a nešťastně zkazit jinak radostný pocit z jízdy na slunečné stezce. Tak na to před další vyjížďkou myslete – sportu zdar!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.

Nepřehlédněte

Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek