Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Počasí cyklistice přeje! Máte však správné vybavení na kolo?

I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 

Oblečení na kolo není jen módní doplněk

Nejen prázdniny a dovolené, ale i slunečné počasí láká sednout s parťákem na kola a společně vyrazit na výlet po Česku. Myslete však na to, že řádná výbava, jakou je například dres na kolo, může výrazně přispět ke zvýšení komfortu a požitku z jízdy. Kvalitní, cyklistický dres se vyrábí z funkčního materiálu, který účinně odvádí přebytečný pot z pokožky a zároveň udržuje ideální teplotu. V neposlední řadě je pak součástí dresu i speciální kapsa na zádech. Tam můžete zasunout svou sportovní láhev s vodou a průběžně tak doplňovat nezbytné tekutiny, aniž byste museli přerušit svoji jízdu.

Mezi další vybavení, které by nemělo zůstat opomenuto, pokud to s cyklistikou myslíte alespoň trochu vážně, jsou kvalitní kraťasy na kolo. Ty jen podtrhují benefity dresu pro spodní část těla a dohromady s ním tak tvoří efektivní kombinaci pro ničím nerušenou jízdu. Správné kraťasy by měly kromě prodyšnosti a elastičnosti nabízet také zvýšenou odolnost proti třetí. Zejména pak v oblasti sedla, kde dochází k neustálým pohybům.

Bezpečnost především

Věděli jste, že i na kolo je zákonem předepsaná povinná výbava? Každý, kdo zvolí tento dopravní prostředek, se automaticky stává účastníkem provozu. Jeho kolo tak musí být řádně vybaveno reflexními odrazkami v přední, i zadní části a na šlapkách. V noci pak musí být každý cyklista patřičně vidět. Toho lze docílit použití reflexních prvků, jakými jsou například pásky, či samotné cyklistické oblečení. Samozřejmostí je pak připevněné světlo v přední části kola, z pravidla na řídítkách.

Velkou výhodou pak může být použití cyklistických doplňků, kterou je bezesporu helma. Mezi bezpečnostní výbavu však řadíme i rukavice na kolo. Ty nás chrání před nenadálými pády z kola a následných odřenin. Také však zabraňují mozolům při dlouhých cestách na kole. Bolavé puchýře mohou velmi snadno a nešťastně zkazit jinak radostný pocit z jízdy na slunečné stezce. Tak na to před další vyjížďkou myslete – sportu zdar!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S hypotečními úvěry se nyní doslova přetrhl pytel. Lidé prahnou po vlastním bydlení, a to z důvodu aktuálně se rozjíždějící inflace. Aby nedošlo k újmě na jejich úsporách, investují a nemovitosti jim přijdou jako to nejlepší východisko ze situace. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí vlastního obydlí, ať už bude určené pro osobní potřebu nebo se bude jednat o nemovitost určenou k pronájmu, prozradíme vám, jak vybrat vhodnou hypotéku.  
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.

Nepřehlédněte

Už je to pár týdnů, co se v naší domácnosti zabydlela nádherná kudlanka. Velký zelený brouk, který je v Česku stále běžnější. I my ho na konci léta na své zahradě našli a jelikož děti byly naprosto nadšené, umístili jsme kudlanku do velkého akvária. Dodnes nás nepřestává fascinovat.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek