Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Jak zařídit malou koupelnu, když není místa nazbyt?

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a čeká vás mimo jiné i koupelna? Pokud ale místo pro relax a očistu není příliš velké, musíte hodně přemýšlet nad rozvržením celého prostoru. Přinášíme vám pár tipů, které se vám budou při zařizování hodit.
koupelna
U malé koupelny platí dvakrát měř a jednou řeš. (foto: 123RF)

16. 03. 2022

Rozlohou malá koupelna se často nachází nejen v městských bytech, jak se může zdát na první pohled. Menší koupelny se totiž objevují i v domech, zvlášť pak v těch patrových. Bývá totiž zvykem, že se nachází koupelna v horním i dolním patře, přičemž jedna z nich je vždy ta menší. Za malou koupelnu se považuje každá, v níž musíte dlouze přemýšlet o rozmístění jednotlivých sektorů a často se do ní nevejde velká vana.

Hlavně dostatek světla

Pokud vaše koupelna není velká, zapomeňte na tmavý obklad stěn. Víme, že je tmavá barva často spojovaná s pocitem útulna, relaxační místo z ní ale můžete vytvořit i spolu se světlou barvou. Skvělým tipem je například bílý obklad na stěnách spolu s dlažbou ve světle dřevěném dekoru.

Tmavým obkladem nebo velmi tmavou dlažbou opticky ještě více zmenšíte celý prostor. To je v tomto případě rozhodně nežádoucí, a tak mějte na paměti hlavní motto – čím světlejší, tím vzdušnější. Dostatek světla navodí též osvětlení, a to nejen stropní, ale i nástěnné. O přívětivost koupelny a celkovou atmosféru se postarají svíčky.

Přemýšlejte

Na začátku celé přestavby si musíte uvědomit, co všechno má ve vaší koupelně být. Nemáte záchod samostatně a musí být součástí koupelny? Budete do ní dávat i pračku a sušičku? Potřebujete úložný prostor na ručníky a drogerii? To všechno hraje důležitou roli v plánování.

koupelna
Kombinace šedé, bílé a dřeva je osvědčené trio. (foto: 123RF)

Malá koupelna také lépe snese sprchový kout spíš než vanu. Nejenže tak ušetříte prostor pro další kusy nábytku, ale navíc je sprchový kout mnohem více praktický. Pokud potřebujete pro své děti nebo z jiného důvodu alespoň malou vaničku, můžete ji spojit se sprchovým koutem.

Sušička se dá postavit na pračku, to se v menších koupelnách často tak praktikuje. Nezapomeňte si ale pořídit adaptér mezi dva spotřebiče. Naším tipem je takový, co zároveň poslouží jako výsuvná police pro skládání prádla.

K TÉMATU  Dřevěný žebřík jako dekorace i praktická police. Proměňte staré na nové a funkční

Úložný prostor je důležitý

Jako v každé další místnosti, tak i v koupelně je velmi důležitý úložný prostor. Slouží pro ručníky, prací drogerii i zásobu gelů a šamponů na mytí. Pro milovníky minimalismu slouží úložný prostor také pro uklízení hřebenů, kartáčů na vlasy a všech dalších menších nezbytností, které vystavené vedle umyvadla v takovém případě trošku kazí dojem.

koupelna
Přemýšlejte nad úložným prostorem. (foto: 123RF)

Proto se vám bude rozhodně hodit praktická komoda pod umyvadlem, která bude rozdělená do několika sektorů, zásuvek nebo polic. Díky tomu získáte mnoho místa na veškeré koupelnové nezbytnosti. Jestliže vám taková komoda nebude stačit, můžete si vyrobit police, co umístíte těsně ke stropu. Polici pak využijete pro uskladnění ručníků, náhradní toaletní papír nebo zásobu pracích kapslí.

Detaily dělají design

Co by to bylo za moderní koupelnu, kdyby byla bez designových prvků a detailů? I malá koupelna může působit stylově, designově nebo útulně a lákat vás tak na chvíle relaxu při regeneraci po těžkém dni.

koupelna
Zlaté detaily působí luxusně. (foto: pexels)

Pro takové detaily můžete zajít například do zahradnictví. Mezi koupelnové pokojové rostliny patří všechny, které milují vlhkost. Sáhněte při výběru například po kapradí nebo kterékoliv tropické rostlině.

Pokud se rozhodnete pro elegantní styl koupelny, ke světlým obkladům bude perfektně ladit každý zlatý doplněk. V obchodech se sanitou najdete nádherné a elegantní baterie ve zlaté barvě. Ty citlivě doplníte o zlatou sošku, květináč nebo jiné menší dekorace. Taková kombinace bude dobře vypadat například se zelenými rostlinami, tmavě modrými ručníky a vzdušným světlým prostředím.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak udržet pořádek v koupelně? Vyberte správné vybavení koupelny, abyste navždy zvítězili nad špínou

Jak vkusně a moderně zařídit malý byt

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.

Nepřehlédněte

Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek