Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Jak zařídit malou koupelnu, když není místa nazbyt?

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho domova a čeká vás mimo jiné i koupelna? Pokud ale místo pro relax a očistu není příliš velké, musíte hodně přemýšlet nad rozvržením celého prostoru. Přinášíme vám pár tipů, které se vám budou při zařizování hodit.
koupelna
U malé koupelny platí dvakrát měř a jednou řeš. (foto: 123RF)

16. 03. 2022

Rozlohou malá koupelna se často nachází nejen v městských bytech, jak se může zdát na první pohled. Menší koupelny se totiž objevují i v domech, zvlášť pak v těch patrových. Bývá totiž zvykem, že se nachází koupelna v horním i dolním patře, přičemž jedna z nich je vždy ta menší. Za malou koupelnu se považuje každá, v níž musíte dlouze přemýšlet o rozmístění jednotlivých sektorů a často se do ní nevejde velká vana.

Hlavně dostatek světla

Pokud vaše koupelna není velká, zapomeňte na tmavý obklad stěn. Víme, že je tmavá barva často spojovaná s pocitem útulna, relaxační místo z ní ale můžete vytvořit i spolu se světlou barvou. Skvělým tipem je například bílý obklad na stěnách spolu s dlažbou ve světle dřevěném dekoru.

Tmavým obkladem nebo velmi tmavou dlažbou opticky ještě více zmenšíte celý prostor. To je v tomto případě rozhodně nežádoucí, a tak mějte na paměti hlavní motto – čím světlejší, tím vzdušnější. Dostatek světla navodí též osvětlení, a to nejen stropní, ale i nástěnné. O přívětivost koupelny a celkovou atmosféru se postarají svíčky.

Přemýšlejte

Na začátku celé přestavby si musíte uvědomit, co všechno má ve vaší koupelně být. Nemáte záchod samostatně a musí být součástí koupelny? Budete do ní dávat i pračku a sušičku? Potřebujete úložný prostor na ručníky a drogerii? To všechno hraje důležitou roli v plánování.

koupelna
Kombinace šedé, bílé a dřeva je osvědčené trio. (foto: 123RF)

Malá koupelna také lépe snese sprchový kout spíš než vanu. Nejenže tak ušetříte prostor pro další kusy nábytku, ale navíc je sprchový kout mnohem více praktický. Pokud potřebujete pro své děti nebo z jiného důvodu alespoň malou vaničku, můžete ji spojit se sprchovým koutem.

Sušička se dá postavit na pračku, to se v menších koupelnách často tak praktikuje. Nezapomeňte si ale pořídit adaptér mezi dva spotřebiče. Naším tipem je takový, co zároveň poslouží jako výsuvná police pro skládání prádla.

K TÉMATUKandolhu Island je ráj. Modrý průzračný oceán, bílé písčité pláže a žádná přistávací dráha

Úložný prostor je důležitý

Jako v každé další místnosti, tak i v koupelně je velmi důležitý úložný prostor. Slouží pro ručníky, prací drogerii i zásobu gelů a šamponů na mytí. Pro milovníky minimalismu slouží úložný prostor také pro uklízení hřebenů, kartáčů na vlasy a všech dalších menších nezbytností, které vystavené vedle umyvadla v takovém případě trošku kazí dojem.

koupelna
Přemýšlejte nad úložným prostorem. (foto: 123RF)

Proto se vám bude rozhodně hodit praktická komoda pod umyvadlem, která bude rozdělená do několika sektorů, zásuvek nebo polic. Díky tomu získáte mnoho místa na veškeré koupelnové nezbytnosti. Jestliže vám taková komoda nebude stačit, můžete si vyrobit police, co umístíte těsně ke stropu. Polici pak využijete pro uskladnění ručníků, náhradní toaletní papír nebo zásobu pracích kapslí.

Detaily dělají design

Co by to bylo za moderní koupelnu, kdyby byla bez designových prvků a detailů? I malá koupelna může působit stylově, designově nebo útulně a lákat vás tak na chvíle relaxu při regeneraci po těžkém dni.

koupelna
Zlaté detaily působí luxusně. (foto: pexels)

Pro takové detaily můžete zajít například do zahradnictví. Mezi koupelnové pokojové rostliny patří všechny, které milují vlhkost. Sáhněte při výběru například po kapradí nebo kterékoliv tropické rostlině.

Pokud se rozhodnete pro elegantní styl koupelny, ke světlým obkladům bude perfektně ladit každý zlatý doplněk. V obchodech se sanitou najdete nádherné a elegantní baterie ve zlaté barvě. Ty citlivě doplníte o zlatou sošku, květináč nebo jiné menší dekorace. Taková kombinace bude dobře vypadat například se zelenými rostlinami, tmavě modrými ručníky a vzdušným světlým prostředím.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak udržet pořádek v koupelně? Vyberte správné vybavení koupelny, abyste navždy zvítězili nad špínou

Jak vkusně a moderně zařídit malý byt

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  

Nepřehlédněte

Někdy se to stává a máte pocit, že vás pošle partner brzy k šípku. Položila jste si však otázku, co všechno ho k tomu vede? I my ženy jsme mnohdy nevyzpytatelné. Milé dámy, představte si, že ani muž s vámi nechce někdy mluvit, protože má svou náladičku a mnohokrát je naštvaný či přepracovaný. Když na něj tlačíte, tak celou situaci leda zhoršíte. Bude-li se to opakovat pokaždé, vás nakonec opustí.
Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek