Domů » Krása a móda » Módní pravidla, díky kterým zazáříte! Co pořídit do šatníku?
Krása a móda

Módní pravidla, díky kterým zazáříte! Co pořídit do šatníku?

módní pravidla
Módní pravidla pro stylově se oblékající ženy. (zdroj foto: 123rf.com)
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?

1) Pečlivě vybírejte spodní prádlo

Není žádným tajemstvím, že spodní prádlo je základ všeho. Vždy je dobré vědět, že podle toho, jaké prádlo si zvolíte, bude vypadat i celkový dojem. Proto pečlivý výběr spodního prádla patří mezi módní pravidla.

Vždy si pořizujte spodní prádlo ve své přesné velikosti, která ideálně kopíruje a podtrhuje vaše křivky. Určitě se shodneme na tom, že přetékající špíčky ze zařízlých kalhotek nebo poprsí, které vám z podprsenky divže nevypadne, zrovna nenabízí hezkou podívanou.

2) Plánujte si své outfity

Pokud chcete být za každých okolností stylová, určitě se vyplatí stát se svou osobní módní manažerkou a začít si plánovat své ouftity. Ať už půjdete na rande, na setkání s kamarádkou nebo třeba na osobní pohovor, vždy je dobré s předstihem vědět, v čem půjdete oblečená.

Nejenže si ušetříte spoustu stresu, ale především budete mít možnost podchytit případné nedostatky a utvořit si do puntíku vyladěný ouftit, který zkrátka nebude mít chybu.

3) Pořizujte si jen lichotivé oblečení

V rámci nákupní horečky mnohdy podléháme svodům módních kousků, které jsou sice moc pěkné, ale bohužel nám nesluší tak, jak by v ideálním případě měly.

Ačkoli je někdy těžké odolat, jednoznačně radíme jediné – pro své dobro si raději nechte zajít chuť a poohlížejte se pouze po oblečení, které vám bude stoprocentně sedět. Zní to trochu tvrdě, ale pokud chcete vypadat skutečně dobře, nic jiného v podstatě nezbývá.

4) Mějte na sebe dostatek času

Všechno chce svůj čas a příprava celého looku nevyjímaje. Pokud chcete získat oslnivý vzhled, určitě byste si pro sebe měla vyšetřit časový úsek, během nějž stihnete nachystat stylovou kombinaci a vyladit zbylé detaily. Tento způsob je ostatně nejlepší prevencí proti všem módním přešlapům. Sice kvůli tomu budete muset obětovat pár minut navíc, ale to za ten úžasný vzhled přeci stojí.

5) Vybudujte si osobitý styl

Základem úspěchu je bezpochyby mít svůj vlastní styl, který budete neustále rozvíjet a posunovat směrem kupředu. Najít v módě sama sebe ale samozřejmě není jen tak. Pokud se sama teprve hledáte, určitě nejlépe uděláte, když se budete zpočátku zaměřovat spíše na nadčasové, kvalitní a klasické módní kousky.

K nim poté budete postupně přidávat to, co vám během nakupování padne do oka. Určitě se ale vyvarujte tomu, aby váš styl byl diktátem pouze módních trendů. Ty mají především inspirovat a rozšiřovat vaše obzory, nikoli být hlavním velitelem vašeho šatníku.

Módní tip: Pokud chcete patřit do klubu moderních a dobře se oblékajících žen, určitě byste se měla naučit ještě jednu nutnou věc – nemít problém se přizpůsobit různým příležitostem a umět dodržovat odpovídající dress code.

6) Inspirujte se od jiných

V časopisech, módních blozích, na ulici či sociálních sítích,… Zde a samozřejmě i na mnoha dalších místech můžete získat pestrou inspiraci, která pozitivním způsobem ovlivní váš osobitý styl. Určitě není nutné okamžitě někoho kopírovat, stačí si jen vypůjčit pár originálních nápadů a snažit se je po svém využít ve svůj prospěch.

7) Snažte se nic nepřehánět

Někdy méně znamená více – to je sice poněkud ohraná písnička, nicméně naprosto pravdivá. Právě tohle heslo byste si měla opakovat pokaždé, když začnete kompletovat outfit včetně módních doplňků. Více efektní je mnohdy přítomnost jen jednoho výrazného, klidně i draze vypadajícího módního doplňku, než být vizuálně překombinovaná vším možným a vypadat jak ověšený vánoční stromek.

8) Pravidelně kontrolujte předpovědi počasí

Pokud chcete vypadat za každých okolností opravdu perfektně a rozhodně nestojíte o to, aby váš pečlivě sestavený outfit pokazily vlivy počasí, určitě byste měla pravidelně sledovat aktuální předpovědi, které vám alespoň trochu napoví, jak se ideálně obléknout.

Pravda, málokdy je předpověď přesná jak hodinky, nicméně alespoň orientační představu určitě získáte a podle toho si vyberete vyhovující oblečení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Móda pro zimní počasí. Jak vypadat dobře, když venku mrzne?

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál