Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Módní pravidla, díky kterým zazáříte! Co pořídit do šatníku?

Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
módní pravidla
Módní pravidla pro stylově se oblékající ženy. (zdroj foto: 123rf.com)

01. 12. 2020

01. 12. 2020

1) Pečlivě vybírejte spodní prádlo

Není žádným tajemstvím, že spodní prádlo je základ všeho. Vždy je dobré vědět, že podle toho, jaké prádlo si zvolíte, bude vypadat i celkový dojem. Proto pečlivý výběr spodního prádla patří mezi módní pravidla.

Vždy si pořizujte spodní prádlo ve své přesné velikosti, která ideálně kopíruje a podtrhuje vaše křivky. Určitě se shodneme na tom, že přetékající špíčky ze zařízlých kalhotek nebo poprsí, které vám z podprsenky divže nevypadne, zrovna nenabízí hezkou podívanou.

2) Plánujte si své outfity

Pokud chcete být za každých okolností stylová, určitě se vyplatí stát se svou osobní módní manažerkou a začít si plánovat své ouftity. Ať už půjdete na rande, na setkání s kamarádkou nebo třeba na osobní pohovor, vždy je dobré s předstihem vědět, v čem půjdete oblečená.

Nejenže si ušetříte spoustu stresu, ale především budete mít možnost podchytit případné nedostatky a utvořit si do puntíku vyladěný ouftit, který zkrátka nebude mít chybu.

3) Pořizujte si jen lichotivé oblečení

V rámci nákupní horečky mnohdy podléháme svodům módních kousků, které jsou sice moc pěkné, ale bohužel nám nesluší tak, jak by v ideálním případě měly.

Ačkoli je někdy těžké odolat, jednoznačně radíme jediné – pro své dobro si raději nechte zajít chuť a poohlížejte se pouze po oblečení, které vám bude stoprocentně sedět. Zní to trochu tvrdě, ale pokud chcete vypadat skutečně dobře, nic jiného v podstatě nezbývá.

4) Mějte na sebe dostatek času

Všechno chce svůj čas a příprava celého looku nevyjímaje. Pokud chcete získat oslnivý vzhled, určitě byste si pro sebe měla vyšetřit časový úsek, během nějž stihnete nachystat stylovou kombinaci a vyladit zbylé detaily. Tento způsob je ostatně nejlepší prevencí proti všem módním přešlapům. Sice kvůli tomu budete muset obětovat pár minut navíc, ale to za ten úžasný vzhled přeci stojí.

K TÉMATU  Módní manuál: Vybíráme sukni. Jak si zvolit správně střih a vzor látky k vaší postavě? Objevte s námi žhavé trendy!

5) Vybudujte si osobitý styl

Základem úspěchu je bezpochyby mít svůj vlastní styl, který budete neustále rozvíjet a posunovat směrem kupředu. Najít v módě sama sebe ale samozřejmě není jen tak. Pokud se sama teprve hledáte, určitě nejlépe uděláte, když se budete zpočátku zaměřovat spíše na nadčasové, kvalitní a klasické módní kousky.

K nim poté budete postupně přidávat to, co vám během nakupování padne do oka. Určitě se ale vyvarujte tomu, aby váš styl byl diktátem pouze módních trendů. Ty mají především inspirovat a rozšiřovat vaše obzory, nikoli být hlavním velitelem vašeho šatníku.

Módní tip: Pokud chcete patřit do klubu moderních a dobře se oblékajících žen, určitě byste se měla naučit ještě jednu nutnou věc – nemít problém se přizpůsobit různým příležitostem a umět dodržovat odpovídající dress code.

6) Inspirujte se od jiných

V časopisech, módních blozích, na ulici či sociálních sítích,… Zde a samozřejmě i na mnoha dalších místech můžete získat pestrou inspiraci, která pozitivním způsobem ovlivní váš osobitý styl. Určitě není nutné okamžitě někoho kopírovat, stačí si jen vypůjčit pár originálních nápadů a snažit se je po svém využít ve svůj prospěch.

7) Snažte se nic nepřehánět

Někdy méně znamená více – to je sice poněkud ohraná písnička, nicméně naprosto pravdivá. Právě tohle heslo byste si měla opakovat pokaždé, když začnete kompletovat outfit včetně módních doplňků. Více efektní je mnohdy přítomnost jen jednoho výrazného, klidně i draze vypadajícího módního doplňku, než být vizuálně překombinovaná vším možným a vypadat jak ověšený vánoční stromek.

8) Pravidelně kontrolujte předpovědi počasí

Pokud chcete vypadat za každých okolností opravdu perfektně a rozhodně nestojíte o to, aby váš pečlivě sestavený outfit pokazily vlivy počasí, určitě byste měla pravidelně sledovat aktuální předpovědi, které vám alespoň trochu napoví, jak se ideálně obléknout.

K TÉMATU  Módní okénko: Jak nosit 4 nejžhavější letošní trendy?

Pravda, málokdy je předpověď přesná jak hodinky, nicméně alespoň orientační představu určitě získáte a podle toho si vyberete vyhovující oblečení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Móda pro zimní počasí. Jak vypadat dobře, když venku mrzne?

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte nad různými formami pracovních poměrů a přemýšlíte, zda by práce na poloviční úvazek byla pro vás výhodná? Náš článek "Druhy pracovního poměru: Vyplatí se pracovat na poloviční úvazek?" se věnuje této otázce s důrazem na různé druhy pracovních poměrů a výhody či nevýhody práce na částečný úvazek. Přinášíme vám ucelený pohled na možnosti, které máte k dispozici, a zaměřujeme se na to, zda flexibilní pracovní doba může přinést vyváženější životní styl. Připojte se k nám a najděte odpovědi na otázky ohledně pracovního nasazení a jeho vlivu na váš každodenní život.
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Miminka jsou zvědavá, smějí se, hrají si, zlobí, pošťuchují se navzájem a vyžadují pozornost. Tady se můžete podívat na všechno v jednom. Tyhle sladké děti vám možná vylepší den.
Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.
Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?
Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.
O houbách se dlouho tradovalo, že nemají výrazné účinky na lidský organismus. Pokud se ale zaměříme na ty správné, můžeme do těla dostat velké množství zdraví prospěšných látek. A to navíc při malém množství přijatých kalorií, houby jsou totiž z velké části tvořeny jen vodou.
Známe to všechny. Potkáme nového partnera, nechybí tomu jiskra ani sexuální náboj. Na sex s ním myslíme prakticky neustále. Nejraději bychom z pod peřiny vůbec nevylezly. Ale dejte tomu tři čtyři roky a téměř všechen sexuální apetit vyprchá. Ne však nenávratně.
Neo mint neboli pastelově zelená. Už teď známe trendy v bydlení pro příští rok, a přinášíme ochutnávku interiérů s tímto odstínem barvy.
Byla krásná jako žádná jiná. Muži se o ni prali. Dostávala jednu roli za druhou a dosyta si užívala veškeré slávy, kterou jí povolání herečky přinášelo. Avšak ani ona se bohužel nevyhnula mnohému trápení, které si pro ni osud přichystal.

Výběr článků

Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Novinka Činoherního klubu, "Milá Evičko, milý Luďku", představuje inscenaci, která překlenuje generace. Režisérka a autorka Beata Parkanová čerpá z bohatého zdroje korespondence a deníků svých prarodičů a otevírá tak divákům pohled do intimního světa dvou lidí, jejichž vztah přečkal desetiletí. Tento první divadelní počin je poctou běžným životům plným neobyčejných příběhů.
Pánevní dno má vliv nejen na potenciální potíže s inkontinencí, ale je velmi důležité i z hlediska celého těla, psychiky, sexuality a celkové kondice.

Nepřehlédněte

Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Existuje dnes ještě někdo, kdo by neměl doma žádnou sexuální hračku? Na trhu můžeme najít nespočet možností, jak sebe samu potěšit. Už jste slyšela o womanizeru? Pokud ne, udělejte si chvilku a pojďte se s tímto malým zázrakem seznámit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek