Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Zapomeňte na exotiku! Nejkrásnější rakouská jezera jsou pro letní dovolenou jako stvořená

Křišťálově průzračná voda, sluneční paprsky v plné síle, relax na písečných plážích a k tomu dechberoucí výhled na panorama majestátních hor. Jaká nejkrásnější rakouská jezera stojí za to navštívit?
jezera
Dovolenou nemusíte trávit jen u moře. O nádherné zážitky se vám postarají i rakouská jezera.

02. 08. 2022

02. 08. 2022

Kvůli letní dovolené u azurové vody a na rozpálené pláži nemusíte nutně cestovat přes půl světa. Pravou letní idylku si o volnu můžete užívat, i když se vypravíte jen pár kilometrů jižně od hranic do Rakouska. Společně se teď podíváme na ta nejkrásnější jezera, která si zamilujete na první pohled.

Achensee

Malebné rakouské jezero rozprostírající se v úžasné horské krajině mezi pohořími Karwendel a Rofan je také známé pod přezdívkou tyrolské moře. Achensee leží v nadmořské výšce 929 metrů a jeho délka je více než 9 kilometrů. Tyrolské moře se stalo lákadlem turistů hlavně díky rozmanitým možnostem, jak si plnými doušky užít léto.

Achensee
Písečné pláže a výhled na majestátní hory. Co víc si přát?

Achensee se pyšní mnoha malými i většími písečnými plážemi, které přímo zvou k relaxaci a dovolenkové idylce. Díky průzračné vodě, jejíž teplota se běžně pohybuje okolo 22 stupňů, si tak můžete dopřát nejen běžné vodní radovánky, ale také vodní sporty a romantické vyjížďky na člunu. Ty budou u tyrolského moře opravdovým zážitkem.

Zábava pro každého

Ať už při letní dovolené toužíte hlavně po klidu a relaxaci, nebo je vám bližší aktivně strávený čas, u Achensee si to své najde opravdu každý. Rodiny s dětmi ocení pláže s hřišťátky pro nejmenší či čtyř kilometrovou stezku Wusel-Seeweg, která nabízí právě pro děti 16 zážitkových stanovišť se zábavným plněním nejrůznějších úkolů. Adrenalinoví nadšenci ocení bohatou nabídku aktivit jako je rafting, plavání v divoké řece či canyoning.

I sportovně založení návštěvníci si pobyt u tyrolského jezera dozajista užijí, a to hlavně díky možnosti zahrát si například golf, vyzkoušet kitesurfing, paragliding či sportovní lezení. Dokonce ani ty, kteří si na sport ani pěší turistiku příliš nepotrpí, Achensee nezklame. Jsou zde totiž k dispozici letní lanovky, díky kterým si budete moci vychutnat pohled na průzračnou vodu z horských vrcholků bez námahy.

K TÉMATU  Jak na domácí fermentované limonády? S tibi krystaly se dá kouzlit

Attersee

Attersee je jedno z největších, nejhlubších a také nejoblíbenějších rakouských jezer. Vodní plochu o rozloze 47 km² obklopuje pohoří Salzkammergutberge, jenž je považováno za jednu z nejkrásnějších oblastí Rakouska. Voda v jezeře Attersee dosahuje během léta teploty 25 stupňů, což je spolu s její průzračností a vinikající viditelností pod hladinou až do hloubky 25 m důvodem, proč je Attersee rájem plavců, jachtařů i potápěčů. 

Za sportem i lenošením

Krajina kolem jezera Attersee je bezpochyby idylická a dovolená v této oblasti nabízí dostatek vyžití opravdu pro každého. Pokud toužíte po nových zážitcích, můžete například vyzkoušet canyoning, který v sobě kombinuje jak sport, tak určitou dávku adrenalinu. Jedná se o aktivitu, při níž budete slaňovat říční kaňony nebo sklouzávat po vodopádech. Vše samozřejmě s patřičným vybavením a pod dohledem zkušených instruktorů.

Attersee
Oblast jezera Attersee nabízí zábavu pro každého.

Další příležitost, jak si při dovolené užít trochu zdravého pohybu, je využití stovek kilometrů stezek pro pěší turistiku i udržovaných cyklostezek. Gurmáni a návštěvníci, kteří při dovolené dbají především na pořádný relax a lenošení, by neměli vynechat návštěvu některé z restaurací a ochutnávku místních rybích specialit.   

Mondsee

Mondsee, které je také často nazýváno měsíčním jezerem, své pojmenování získalo díky tvaru nápadně připomínající půlměsíc. Kromě toho, že je díky příznivé teplotě a kvalitě vody domovem pstruhů, štik a úhořů, je také často vyhledávaným turistickým místem. 

K vodě i za kulturou

Teplé jezero s průzračnou vodou se nachází pouhých 160 kilometrů od České republiky a kromě plavání tu jeho návštěvníci mohou vyzkoušet vodní lyže, potápění nebo jachting. I samotné okolí jezera Mondsee, jež je obklopeno turistickými středisky, nabízí zajímavá místa k vidění. Navštívit tak můžete například benediktinský klášter založený roku 748 v obci Mondsee či nejkrásnější rakouskou ferratu Drachenwand.

Mondsee
Máte pro strach uděláno? Vydejte se na via ferratu Drachenwand.

Bodensee

U nás známé spíše jako Bodamské jezero se rozprostírá přes jih Německa, severovýchod Švýcarska a západ Rakouska. S rozlohou 536 km² patří k největším jezerům v alpách. Zajímavostí Bodamského jezera jsou tři větší ostrovy v blízkosti pevniny, které ční na jeho hladině, a jenž jsou vzájemně spojeny mosty. V létě poskytuje Bodensee ideální podmínky pro klidně strávenou dovolenou plnou opalování, vodních radovánek a odpočinku.

K TÉMATU  Dermatoložka radí: Jak se vyhnout kožním problémům a jak se chránit před mykózou při koupání!
Bodensee
Bodensee je u nás známé spíše jako Bodamské jezero.

Aktivní odpočinek a zážitky

Patříte-li k aktivním lidem a láká vás dovolená nabitá zážitky, je pro vás Bodamské jezero dokonalou volbou. Krásu přírody si můžete vychutnat třeba ze sedla kola při projížďce po některé z pečlivě udržovaných cyklostezek nebo si dopřát netradiční zážitek v podobě jízdy lanovkou, která vede přímo od jezera k nejbližším horám.

Neusiedler See

Kromě Balatonu je Neusiedler See jediné velké stepní jezero v Evropě. Se svou rozlohou 315 km² se rozkládá na pomezí Maďarska a Rakouska a díky své mírně slané vodě (a zdánlivě nekonečné hladině) je často nazýváno rakouským mořem. Teplé klima, malá hloubka a jedinečný rákosový pás činí z Neziderského jezera velmi vyhledávané turistické místo, které je pro svou krásu a unikátnost zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Neusiedler
Neusiedler See opravdu hodně připomíná moře.

Prosluněná dovolená

Velkým lákadlem Neziderského jezera a jeho regionu je obrovský počet prosluněných dní. Jestliže se k Neusiedler See vypravíte, máte slušnou šanci na opravdu krásné počasí, protože tato oblast se vyznačuje až 300 prosluněnými dny. Na své si tedy přijdou milovníci opalování, ale také surfaři a jachtaři.

Břehy Neziderského jezera, jež jsou obrostlé rákosem, poskytují domov mnoha zajímavým živočichům. Můžete tak snadno spatřit například čápy, labutě, ale i volavky nebo sokoly. Kromě vodních radovánek, projížděk na kole či pěší turistiky nabízí oblast kolem Neziderského jezera možnost navštívit tamní vinice a ochutnat tak lahodné místní víno.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Které vodní nádrže na Slovensku stojí za rekreaci?

5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Zdroje článku:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Attersk%C3%A9_jezero, https://cs.wikipedia.org/wiki/Bodamsk%C3%A9_jezero, https://cs.wikipedia.org/wiki/Nezidersk%C3%A9_jezero
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jednoduchý čistý design, kombinace dřeva a betonu. To je Ion Adventure Hotel na Islandu, který má vlastní termální lázně s výhledem do okolní přírody. V noci pak můžete přímo z bazénu pozorovat na obloze polární záři nebo se koukat ven proskleným výhledem z restaurace v prvním patře. Nádhera!
Agorafobie postihuje dvakrát častěji ženy než muže. Typická doba, kdy se u pacientů příznaky agorafobie projeví, je mezi 25 až 35 lety. Obecně známá je tato porucha jako strach z veřejných a otevřených prostor.
I nastávající maminky se chtějí líbit. Stejně jako u běžné módy musí být i těhotenské oblečení zároveň komfortní a praktické, a to po celou dobu těhotenství. Kde a jak ale takové oděvy vlastně vybrat?
Z lékařských výzkumů vyplývá, že pro lidský organismus je kromě intenzity světla důležitá i barva tohoto světla. Nejsilnější účinek má modré světlo, naopak světlo oranžové a červené nás ovlivňuje mnohem méně.
Určitě jste i v zimě potkávaly spoustu lidí v teniskách. Již několik let je to módní obuv pro všechny příležitosti. A právě přicházející teplé období nám dovolí více využít přednosti této pohodlné obuvi.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
Během chladných měsíců je pro mnoho z nás v malých bytech naprostou samozřejmostí sušit prádlo doma. Pokud nedisponujete sušičkou nebo sušárnou, možná tento problém řešíte sušákem postaveným doma u radiátoru. Najdou se ale i tací, kteří dávají prádlo přímo na topení. My však víme, že to není zrovna dobrý nápad a v dnešním článku vám povíme proč.
Kolik je na světě leváků a pro jaké pohlaví je tenhle „dar“ typičtější? V čem vynikají a jak jsou na tom se zdravím? Možná vás překvapí i to, kolik leváků se pohybuje na hollywoodském červeném koberci!
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.

Výběr článků

Někdy se práce v našich životech stane natolik hektickou, že začneme opomíjet vše ostatní jako je například láska a vztahy. Prioritou se pro většinu z nás stane kariéra. U těchto 10 prací byste ale měli být obezřetní, pokud nechcete zůstat sami!
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.

Nepřehlédněte

Sváteční atmosféra je o víc než jen vánočním stromečku a dárcích. Jak vykouzlit tu pravou vánoční pohodu? Dnešní článek na Dámské Lize přináší osvědčené tipy, které vám pomohou vytvořit nezapomenutelnou atmosféru na Štědrý den. Od kouzelného osvětlení po voňavé lahůdky, zjistěte, co by nemělo chybět ve vašem vánočním repertoáru a jak si užít tento magický čas s rodinou a přáteli.
Dřevo je dokonalý materiál, který přidává rovnováhu, útulnost a eleganci prakticky do každého interiéru, a to jak v moderním, tak klasickém stylu. Po staletí se používá jako základní stavební materiál nábytku, přestože bývá teď často nahrazováno imitacemi. Vraťte se ke kořenům a sáhněte po kusu dřeva v jeho ryzí podobě. Využít část kmene stromu jako konferenční stolek je velice netradiční nápad, výsledek je ale jedinečný.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek