Pátek , 02. 12. 2022

Blanka

Zapomeňte na exotiku! Nejkrásnější rakouská jezera jsou pro letní dovolenou jako stvořená

Křišťálově průzračná voda, sluneční paprsky v plné síle, relax na písečných plážích a k tomu dechberoucí výhled na panorama majestátních hor. Jaká nejkrásnější rakouská jezera stojí za to navštívit?
jezera
Dovolenou nemusíte trávit jen u moře. O nádherné zážitky se vám postarají i rakouská jezera.

02. 08. 2022

02. 08. 2022

Kvůli letní dovolené u azurové vody a na rozpálené pláži nemusíte nutně cestovat přes půl světa. Pravou letní idylku si o volnu můžete užívat, i když se vypravíte jen pár kilometrů jižně od hranic do Rakouska. Společně se teď podíváme na ta nejkrásnější jezera, která si zamilujete na první pohled.

Achensee

Malebné rakouské jezero rozprostírající se v úžasné horské krajině mezi pohořími Karwendel a Rofan je také známé pod přezdívkou tyrolské moře. Achensee leží v nadmořské výšce 929 metrů a jeho délka je více než 9 kilometrů. Tyrolské moře se stalo lákadlem turistů hlavně díky rozmanitým možnostem, jak si plnými doušky užít léto.

Achensee
Písečné pláže a výhled na majestátní hory. Co víc si přát?

Achensee se pyšní mnoha malými i většími písečnými plážemi, které přímo zvou k relaxaci a dovolenkové idylce. Díky průzračné vodě, jejíž teplota se běžně pohybuje okolo 22 stupňů, si tak můžete dopřát nejen běžné vodní radovánky, ale také vodní sporty a romantické vyjížďky na člunu. Ty budou u tyrolského moře opravdovým zážitkem.

Zábava pro každého

Ať už při letní dovolené toužíte hlavně po klidu a relaxaci, nebo je vám bližší aktivně strávený čas, u Achensee si to své najde opravdu každý. Rodiny s dětmi ocení pláže s hřišťátky pro nejmenší či čtyř kilometrovou stezku Wusel-Seeweg, která nabízí právě pro děti 16 zážitkových stanovišť se zábavným plněním nejrůznějších úkolů. Adrenalinoví nadšenci ocení bohatou nabídku aktivit jako je rafting, plavání v divoké řece či canyoning.

I sportovně založení návštěvníci si pobyt u tyrolského jezera dozajista užijí, a to hlavně díky možnosti zahrát si například golf, vyzkoušet kitesurfing, paragliding či sportovní lezení. Dokonce ani ty, kteří si na sport ani pěší turistiku příliš nepotrpí, Achensee nezklame. Jsou zde totiž k dispozici letní lanovky, díky kterým si budete moci vychutnat pohled na průzračnou vodu z horských vrcholků bez námahy.

K TÉMATU  Hubnutí a pozitivní myšlení? Nesnažte se! Nikam to nevede

Attersee

Attersee je jedno z největších, nejhlubších a také nejoblíbenějších rakouských jezer. Vodní plochu o rozloze 47 km² obklopuje pohoří Salzkammergutberge, jenž je považováno za jednu z nejkrásnějších oblastí Rakouska. Voda v jezeře Attersee dosahuje během léta teploty 25 stupňů, což je spolu s její průzračností a vinikající viditelností pod hladinou až do hloubky 25 m důvodem, proč je Attersee rájem plavců, jachtařů i potápěčů. 

Za sportem i lenošením

Krajina kolem jezera Attersee je bezpochyby idylická a dovolená v této oblasti nabízí dostatek vyžití opravdu pro každého. Pokud toužíte po nových zážitcích, můžete například vyzkoušet canyoning, který v sobě kombinuje jak sport, tak určitou dávku adrenalinu. Jedná se o aktivitu, při níž budete slaňovat říční kaňony nebo sklouzávat po vodopádech. Vše samozřejmě s patřičným vybavením a pod dohledem zkušených instruktorů.

Attersee
Oblast jezera Attersee nabízí zábavu pro každého.

Další příležitost, jak si při dovolené užít trochu zdravého pohybu, je využití stovek kilometrů stezek pro pěší turistiku i udržovaných cyklostezek. Gurmáni a návštěvníci, kteří při dovolené dbají především na pořádný relax a lenošení, by neměli vynechat návštěvu některé z restaurací a ochutnávku místních rybích specialit.   

Mondsee

Mondsee, které je také často nazýváno měsíčním jezerem, své pojmenování získalo díky tvaru nápadně připomínající půlměsíc. Kromě toho, že je díky příznivé teplotě a kvalitě vody domovem pstruhů, štik a úhořů, je také často vyhledávaným turistickým místem. 

K vodě i za kulturou

Teplé jezero s průzračnou vodou se nachází pouhých 160 kilometrů od České republiky a kromě plavání tu jeho návštěvníci mohou vyzkoušet vodní lyže, potápění nebo jachting. I samotné okolí jezera Mondsee, jež je obklopeno turistickými středisky, nabízí zajímavá místa k vidění. Navštívit tak můžete například benediktinský klášter založený roku 748 v obci Mondsee či nejkrásnější rakouskou ferratu Drachenwand.

Mondsee
Máte pro strach uděláno? Vydejte se na via ferratu Drachenwand.

Bodensee

U nás známé spíše jako Bodamské jezero se rozprostírá přes jih Německa, severovýchod Švýcarska a západ Rakouska. S rozlohou 536 km² patří k největším jezerům v alpách. Zajímavostí Bodamského jezera jsou tři větší ostrovy v blízkosti pevniny, které ční na jeho hladině, a jenž jsou vzájemně spojeny mosty. V létě poskytuje Bodensee ideální podmínky pro klidně strávenou dovolenou plnou opalování, vodních radovánek a odpočinku.

K TÉMATU  Jak se připravit na anální sex? Jednoduchý návod, díky kterému si TO užijete
Bodensee
Bodensee je u nás známé spíše jako Bodamské jezero.

Aktivní odpočinek a zážitky

Patříte-li k aktivním lidem a láká vás dovolená nabitá zážitky, je pro vás Bodamské jezero dokonalou volbou. Krásu přírody si můžete vychutnat třeba ze sedla kola při projížďce po některé z pečlivě udržovaných cyklostezek nebo si dopřát netradiční zážitek v podobě jízdy lanovkou, která vede přímo od jezera k nejbližším horám.

Neusiedler See

Kromě Balatonu je Neusiedler See jediné velké stepní jezero v Evropě. Se svou rozlohou 315 km² se rozkládá na pomezí Maďarska a Rakouska a díky své mírně slané vodě (a zdánlivě nekonečné hladině) je často nazýváno rakouským mořem. Teplé klima, malá hloubka a jedinečný rákosový pás činí z Neziderského jezera velmi vyhledávané turistické místo, které je pro svou krásu a unikátnost zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Neusiedler
Neusiedler See opravdu hodně připomíná moře.

Prosluněná dovolená

Velkým lákadlem Neziderského jezera a jeho regionu je obrovský počet prosluněných dní. Jestliže se k Neusiedler See vypravíte, máte slušnou šanci na opravdu krásné počasí, protože tato oblast se vyznačuje až 300 prosluněnými dny. Na své si tedy přijdou milovníci opalování, ale také surfaři a jachtaři.

Břehy Neziderského jezera, jež jsou obrostlé rákosem, poskytují domov mnoha zajímavým živočichům. Můžete tak snadno spatřit například čápy, labutě, ale i volavky nebo sokoly. Kromě vodních radovánek, projížděk na kole či pěší turistiky nabízí oblast kolem Neziderského jezera možnost navštívit tamní vinice a ochutnat tak lahodné místní víno.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Které vodní nádrže na Slovensku stojí za rekreaci?

5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Zdroje článku:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Attersk%C3%A9_jezero, https://cs.wikipedia.org/wiki/Bodamsk%C3%A9_jezero, https://cs.wikipedia.org/wiki/Nezidersk%C3%A9_jezero
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Asi každá z nás už slyšela o různých seznamovacích aplikacích či online seznamkách. Někomu jsou seznamky zdrojem nekonečných erotických eskapád, jiní zde hledají osudovou lásku. A pro někoho jsou seznamky jeden velký podvod. Podívejme se, jak je to s nimi doopravdy.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
Léto se rychle blíží a s ním i koupání a další radovánky. Jenže ty každoročně pro mnoho žen skončí nepříjemnými potížemi. Pálení či řezání při močení bývají jejich typickými prvními příznaky. Pokud se u vás projeví, na nic nečekejte a okamžitě jednejte. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle a následnými recidivami v podobě opakovaných problémů močových cest. Máte-li k těmto letním potížím sklony, myslete na prevenci!
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.

Nepřehlédněte

Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek