Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

Zapomeňte na exotiku! Nejkrásnější rakouská jezera jsou pro letní dovolenou jako stvořená

Křišťálově průzračná voda, sluneční paprsky v plné síle, relax na písečných plážích a k tomu dechberoucí výhled na panorama majestátních hor. Jaká nejkrásnější rakouská jezera stojí za to navštívit?
jezera
Dovolenou nemusíte trávit jen u moře. O nádherné zážitky se vám postarají i rakouská jezera.

02. 08. 2022

02. 08. 2022

Kvůli letní dovolené u azurové vody a na rozpálené pláži nemusíte nutně cestovat přes půl světa. Pravou letní idylku si o volnu můžete užívat, i když se vypravíte jen pár kilometrů jižně od hranic do Rakouska. Společně se teď podíváme na ta nejkrásnější jezera, která si zamilujete na první pohled.

Achensee

Malebné rakouské jezero rozprostírající se v úžasné horské krajině mezi pohořími Karwendel a Rofan je také známé pod přezdívkou tyrolské moře. Achensee leží v nadmořské výšce 929 metrů a jeho délka je více než 9 kilometrů. Tyrolské moře se stalo lákadlem turistů hlavně díky rozmanitým možnostem, jak si plnými doušky užít léto.

Achensee
Písečné pláže a výhled na majestátní hory. Co víc si přát?

Achensee se pyšní mnoha malými i většími písečnými plážemi, které přímo zvou k relaxaci a dovolenkové idylce. Díky průzračné vodě, jejíž teplota se běžně pohybuje okolo 22 stupňů, si tak můžete dopřát nejen běžné vodní radovánky, ale také vodní sporty a romantické vyjížďky na člunu. Ty budou u tyrolského moře opravdovým zážitkem.

Zábava pro každého

Ať už při letní dovolené toužíte hlavně po klidu a relaxaci, nebo je vám bližší aktivně strávený čas, u Achensee si to své najde opravdu každý. Rodiny s dětmi ocení pláže s hřišťátky pro nejmenší či čtyř kilometrovou stezku Wusel-Seeweg, která nabízí právě pro děti 16 zážitkových stanovišť se zábavným plněním nejrůznějších úkolů. Adrenalinoví nadšenci ocení bohatou nabídku aktivit jako je rafting, plavání v divoké řece či canyoning.

I sportovně založení návštěvníci si pobyt u tyrolského jezera dozajista užijí, a to hlavně díky možnosti zahrát si například golf, vyzkoušet kitesurfing, paragliding či sportovní lezení. Dokonce ani ty, kteří si na sport ani pěší turistiku příliš nepotrpí, Achensee nezklame. Jsou zde totiž k dispozici letní lanovky, díky kterým si budete moci vychutnat pohled na průzračnou vodu z horských vrcholků bez námahy.

K TÉMATU  Nekvalitní spánek je často důsledkem světelného smogu. Co tedy dělat pro kvalitní spánek

Attersee

Attersee je jedno z největších, nejhlubších a také nejoblíbenějších rakouských jezer. Vodní plochu o rozloze 47 km² obklopuje pohoří Salzkammergutberge, jenž je považováno za jednu z nejkrásnějších oblastí Rakouska. Voda v jezeře Attersee dosahuje během léta teploty 25 stupňů, což je spolu s její průzračností a vinikající viditelností pod hladinou až do hloubky 25 m důvodem, proč je Attersee rájem plavců, jachtařů i potápěčů. 

Za sportem i lenošením

Krajina kolem jezera Attersee je bezpochyby idylická a dovolená v této oblasti nabízí dostatek vyžití opravdu pro každého. Pokud toužíte po nových zážitcích, můžete například vyzkoušet canyoning, který v sobě kombinuje jak sport, tak určitou dávku adrenalinu. Jedná se o aktivitu, při níž budete slaňovat říční kaňony nebo sklouzávat po vodopádech. Vše samozřejmě s patřičným vybavením a pod dohledem zkušených instruktorů.

Attersee
Oblast jezera Attersee nabízí zábavu pro každého.

Další příležitost, jak si při dovolené užít trochu zdravého pohybu, je využití stovek kilometrů stezek pro pěší turistiku i udržovaných cyklostezek. Gurmáni a návštěvníci, kteří při dovolené dbají především na pořádný relax a lenošení, by neměli vynechat návštěvu některé z restaurací a ochutnávku místních rybích specialit.   

Mondsee

Mondsee, které je také často nazýváno měsíčním jezerem, své pojmenování získalo díky tvaru nápadně připomínající půlměsíc. Kromě toho, že je díky příznivé teplotě a kvalitě vody domovem pstruhů, štik a úhořů, je také často vyhledávaným turistickým místem. 

K vodě i za kulturou

Teplé jezero s průzračnou vodou se nachází pouhých 160 kilometrů od České republiky a kromě plavání tu jeho návštěvníci mohou vyzkoušet vodní lyže, potápění nebo jachting. I samotné okolí jezera Mondsee, jež je obklopeno turistickými středisky, nabízí zajímavá místa k vidění. Navštívit tak můžete například benediktinský klášter založený roku 748 v obci Mondsee či nejkrásnější rakouskou ferratu Drachenwand.

Mondsee
Máte pro strach uděláno? Vydejte se na via ferratu Drachenwand.

Bodensee

U nás známé spíše jako Bodamské jezero se rozprostírá přes jih Německa, severovýchod Švýcarska a západ Rakouska. S rozlohou 536 km² patří k největším jezerům v alpách. Zajímavostí Bodamského jezera jsou tři větší ostrovy v blízkosti pevniny, které ční na jeho hladině, a jenž jsou vzájemně spojeny mosty. V létě poskytuje Bodensee ideální podmínky pro klidně strávenou dovolenou plnou opalování, vodních radovánek a odpočinku.

K TÉMATU  Lupy nebo seborea? Rady, jak jednotlivé nemoci od sebe rozeznat
Bodensee
Bodensee je u nás známé spíše jako Bodamské jezero.

Aktivní odpočinek a zážitky

Patříte-li k aktivním lidem a láká vás dovolená nabitá zážitky, je pro vás Bodamské jezero dokonalou volbou. Krásu přírody si můžete vychutnat třeba ze sedla kola při projížďce po některé z pečlivě udržovaných cyklostezek nebo si dopřát netradiční zážitek v podobě jízdy lanovkou, která vede přímo od jezera k nejbližším horám.

Neusiedler See

Kromě Balatonu je Neusiedler See jediné velké stepní jezero v Evropě. Se svou rozlohou 315 km² se rozkládá na pomezí Maďarska a Rakouska a díky své mírně slané vodě (a zdánlivě nekonečné hladině) je často nazýváno rakouským mořem. Teplé klima, malá hloubka a jedinečný rákosový pás činí z Neziderského jezera velmi vyhledávané turistické místo, které je pro svou krásu a unikátnost zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO.

Neusiedler
Neusiedler See opravdu hodně připomíná moře.

Prosluněná dovolená

Velkým lákadlem Neziderského jezera a jeho regionu je obrovský počet prosluněných dní. Jestliže se k Neusiedler See vypravíte, máte slušnou šanci na opravdu krásné počasí, protože tato oblast se vyznačuje až 300 prosluněnými dny. Na své si tedy přijdou milovníci opalování, ale také surfaři a jachtaři.

Břehy Neziderského jezera, jež jsou obrostlé rákosem, poskytují domov mnoha zajímavým živočichům. Můžete tak snadno spatřit například čápy, labutě, ale i volavky nebo sokoly. Kromě vodních radovánek, projížděk na kole či pěší turistiky nabízí oblast kolem Neziderského jezera možnost navštívit tamní vinice a ochutnat tak lahodné místní víno.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Které vodní nádrže na Slovensku stojí za rekreaci?

5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Zdroje článku:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Attersk%C3%A9_jezero, https://cs.wikipedia.org/wiki/Bodamsk%C3%A9_jezero, https://cs.wikipedia.org/wiki/Nezidersk%C3%A9_jezero
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.

Nepřehlédněte

Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek