Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Hry pro děti do auta, aby vám cesta utíkala

V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
hry
Hraní jednoduchých her děti v autě zabaví a ukrátí vám dlouhou cestu.

19. 08. 2022

Poznej, jaké jsem zvíře

Tato hra se mezi dětmi také nazývá “mám chlupy”? Protože to je obvykle hned první otázka, na kterou se dítě zeptá.

Hra spočívá v tom, že jeden z cestujících si myslí na nějaké zvíře. Ostatní z posádky vozu se ho ptají, jak dané zvíře vypadá, co jí, kde žije nebo jak se chová. Hlavní aktér této hry může odpovídat jen ano, nebo ne. Vyhrává ten ze soutěžících, který uhádne dané zvíře. Hra je to velmi zajímavá a možná i vás překvapí, jaká všechna zvířata vaše děti znají.

Počítání aut a věcí okolo cesty

Zábavnou hrou pro děti, ale mnohdy i pro dospělé, je počítání aut nebo věcí po cestě.

Každý z cestujících si na začátku cesty určí, co bude počítat. Například: popelářská auta, cisterny, dvoupatrové autobusy, vlaky, zelená auta značky Škoda a podobně. Účelem hry je napočítat co nejvíce daných věcí.

Deskovky do auta

Pokud máte děti, které rády hrají deskové hry, je vhodné jim do auta koupit hry na cesty. Jedná se například o hru Hadi a žebříky, Člověče nezlob se, dámu nebo šachy. Hry do auta mají obal z kovu a figurky s magnetem, takže se i při nerovnosti v terénu figurky nikam neposunou. Hlavní výhodou je pak to, že se hra může bez problému mezi účastníky přenášet.

hry
Sourozenci se mohou zabavit v autě mezi sebou.

Kartičky s obrázky

Hlavně pro menší cestovatele je velmi vhodná hra s několika obrázky. Kartičku si můžete s dětmi vyrobit doma nebo si ji můžete stáhnout na internetu.

Kartička většinou obsahuje 10 obrázků, například: kostel, traktor, kabriolet, krávu, psa, čápa, tovární komín, kočárek a podobně. Na kartičku můžete nakreslit věci, které má dané dítě rádo. Pro kluky je vhodnější namalovat více druhů dopravních prostředků nebo dopravních značek. Pro holčičky se nebojte
nakreslit kočárky, zvířátka či dětská hřiště. Dítě pak během cesty kouká ven z okna, a cokoli co uvidí a je na kartičce, to si škrtne. Úkolem je pak vyškrtat co nejvíce věcí z kartičky.

K TÉMATU  Jarní detox vztahů: Osvěžte si svůj partnerský život

Slovní fotbal

Asi nejstarší a nejznámější cestovatelská hra je slovní fotbal. V této hře jde o to, aby slovo následující začínalo na stejné písmeno (pro těžší alternativu na stejná první dvě písmena) slova předcházejícího.

rodina
Nevzali jste žádné hry? Zahrajte si slovní fotbal.

Tedy pokud “vykopáváte” – začínáte s hrou, řeknete slovo. Například slovo LOKOMOTIVA. Pokud hrajete lehčí verzi, další na řadě musí vymyslet slovo, které začíná písmenem A. U těžší verze by další slovo muselo začínat na písmena VA. A jede se dál, dokud jeden z hráčů nevymyslí žádné slovo. Poté nastává tzv. gól. Hráč dostal gól a začíná opět vykopávat. Vyhrává ten z hráčů, který má nejméně získaných gólů.

Kreslení pro trochu ticha

Ideální výbavou pro děti do auta je tužka a papír. Myslete na to, že v autě to dost drncá, a tak se pod papír vyplatí pořídit pevné desky. Nebo blok s pevnými stranami.

Pokud máte soutěžení málo, můžete si klidně s většími dětmi zahrát hru lodě nebo piškvorky. Popřípadě se dá hrát i hra město, jméno, zvíře, věc. Menší děti si můžou nakreslit to, co vidí z okna auta. A za pěkný obrázek můžou dostat sladkou odměnu.

Vyplatí se dělat přestávky

Pokud vás čeká opravdu dlouhá cesta autem, vyplatí se mít pár es v rukávu. Proto doporučujeme stáhnout několik hezkých dětských písniček, případně pokud je možné umístění tabletu v autě, také pár pohádek. Hračky a hry dávejte dětem postupně, protože to je pak pro ně větší zábava. A když je situace k nevydržení, nebojte se udělat menší pauzu, třeba na dětském hřišti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší audioknihy, které vás pohltí nejen na letní dovolené

5 důvodů, proč je lepší vyrazit na dovolenou autem

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V zimním období vyžaduje vaše pleť i vlasy více péče než po zbytek roku. Neustálé střídání teplot, vítr, mráz, sníh a smog, to je koktejl, který má na vaši pokožku i vlasy zničující účinek. Jak zabránit tomu, aby byla vaše pleť v zimě zašedlá a nezdravá a vlasy oslabené, polámané a bez života? Vyžaduje to kosmetickou první pomoc.
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
O pleť pečuje téměř každá žena. Ačkoli se trendy i postupy mění, panují v rámci tohoto tématu mnohé mýty, kterým nevěřily jen naše babičky, ale i mnohé z nás. A dodnes jim bezmezně věříme. Které to podle odborníků na kosmetiku jsou?
Také přemýšlíte, že by se vaší domácností proháněl robotický vysavač? My to vyzkoušeli, abychom se přesvědčili, zda je třeba jej chválit, nebo zda si ještě počkáme na pokrok. Proč jsme byli nadšeni, a co jediné vysavači nemůžeme odpustit?
Kdy si zajít na prodloužení řas? Kdy se naopak vyhnout operacím? Tento týden přinese opět spoustu zvratů. Zajímá vás, co vám hvězdy předpověděly? Přečtěte si horoskop krásy a duševního zdraví podle astroložky Nadi Šmídové.
Odrůstají vám děti z klasických dětských pokojíčků? Je na čase se porozhlédnout po nových nápadech, co ocení puberťáci a dospívající mladí lidé.
Proč na ruce mít hodinky, které jen ukazují čas? Mohou mít celou řadu další inteligentních funkcí, které nám mohou usnadnit život. Zejména pokud jsme ve spěchu a nemáme čas lovit mobilní telefon z kabelky či kapsy, abychom se podívali, kdo nám zrovna telefonuje. To je ale jen jedna z výhod chytrých hodinek. Podle čeho se dají vybírat chytré hodinky?
Svatba se plánuje od začátku do konce. Právě tohle ale přímo volá o to, aby něco nevyšlo podle představ. Někdy je to neškodný trapas, jindy nepříjemný pád. Typickým příkladem je házení kytice nevěsty!
Dopravní nehody opravdu nejsou tou nejčastější příčinou smrti, i když to z televizních reportáží často tak vypadá. Jsou až na pátém místě žebříčku nejčastějších příčin úmrtí u nás. Jaký důvod smrti obsadil první příčku?
Ještě vyčkat? Nebo raději odejít, když to doma není ideální? Tohle rozhodnutí bývá jedno z těch nejtěžších. Jakou roli v něm hraje touha po dětech, vlastní pohodlí, stáří i případné negativní reakce okolí?
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…

Výběr článků

Pokud byste si mohli koupit takzvaný hmatatelný luxus, po jaké značce byste sáhli? Byla by to kabelka za několik desítek tisíc z dílny návrháře Louise Vuittona nebo by to byla spíše nadčasovost v podobě produktů značky Gucci?
Domácnost jako ze žurnálu, to je snem mnohých. Inspirovat se můžete buďto na sociálních sítích nebo v magazínech, které o bydlení pojednávají. Anebo si prostě a jednoduše můžete pustit nejlepší seriály, které vám prozradí, jak k zařizování nebo správě vašeho domova přistupovat. Všechny přináší Netflix, který je svou nabídkou známý široko daleko.
Pozorujete okolo sebe generaci teenegarů a říkáte si, co je to vlastně teď za módu? Pojďte se s ní seznámit a uvidíte, že vám hned přiroste k srdci. Urban fashion se totiž jednoduše zapracuje do každého stylu!

Nepřehlédněte

Jedná se o další díl našeho seriálu Čtení na pokračování od začínající spisovatelky Teri Kerot. V tomto příběhu se setkáváme s hlavní hrdinkou Klárou, která zavírá bar po dlouhé noční směně. Noc nabere nečekaný směr, když se objeví její stálý zákazník Tony, a Klára se ocitne uprostřed vášnivého dobrodružství. Jak se příběh vyvine, když se Klára ráno musí vrátit do své každodenní reality a čelit svému nepříjemnému šéfovi? Teri Kerot opět přináší napínavý příběh plný lásky, vášně a nečekaných zvratů.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek