Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Hry pro děti do auta, aby vám cesta utíkala

V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
hry
Hraní jednoduchých her děti v autě zabaví a ukrátí vám dlouhou cestu.

19. 08. 2022

Poznej, jaké jsem zvíře

Tato hra se mezi dětmi také nazývá „mám chlupy“? Protože to je obvykle hned první otázka, na kterou se dítě zeptá.

Hra spočívá v tom, že jeden z cestujících si myslí na nějaké zvíře. Ostatní z posádky vozu se ho ptají, jak dané zvíře vypadá, co jí, kde žije nebo jak se chová. Hlavní aktér této hry může odpovídat jen ano, nebo ne. Vyhrává ten ze soutěžících, který uhádne dané zvíře. Hra je to velmi zajímavá a možná i vás překvapí, jaká všechna zvířata vaše děti znají.

Počítání aut a věcí okolo cesty

Zábavnou hrou pro děti, ale mnohdy i pro dospělé, je počítání aut nebo věcí po cestě.

Každý z cestujících si na začátku cesty určí, co bude počítat. Například: popelářská auta, cisterny, dvoupatrové autobusy, vlaky, zelená auta značky Škoda a podobně. Účelem hry je napočítat co nejvíce daných věcí.

Deskovky do auta

Pokud máte děti, které rády hrají deskové hry, je vhodné jim do auta koupit hry na cesty. Jedná se například o hru Hadi a žebříky, Člověče nezlob se, dámu nebo šachy. Hry do auta mají obal z kovu a figurky s magnetem, takže se i při nerovnosti v terénu figurky nikam neposunou. Hlavní výhodou je pak to, že se hra může bez problému mezi účastníky přenášet.

hry
Sourozenci se mohou zabavit v autě mezi sebou.

Kartičky s obrázky

Hlavně pro menší cestovatele je velmi vhodná hra s několika obrázky. Kartičku si můžete s dětmi vyrobit doma nebo si ji můžete stáhnout na internetu.

Kartička většinou obsahuje 10 obrázků, například: kostel, traktor, kabriolet, krávu, psa, čápa, tovární komín, kočárek a podobně. Na kartičku můžete nakreslit věci, které má dané dítě rádo. Pro kluky je vhodnější namalovat více druhů dopravních prostředků nebo dopravních značek. Pro holčičky se nebojte
nakreslit kočárky, zvířátka či dětská hřiště. Dítě pak během cesty kouká ven z okna, a cokoli co uvidí a je na kartičce, to si škrtne. Úkolem je pak vyškrtat co nejvíce věcí z kartičky.

K TÉMATU  Tipy na příjemné podzimní výlety v přírodě

Slovní fotbal

Asi nejstarší a nejznámější cestovatelská hra je slovní fotbal. V této hře jde o to, aby slovo následující začínalo na stejné písmeno (pro těžší alternativu na stejná první dvě písmena) slova předcházejícího.

rodina
Nevzali jste žádné hry? Zahrajte si slovní fotbal.

Tedy pokud „vykopáváte“ – začínáte s hrou, řeknete slovo. Například slovo LOKOMOTIVA. Pokud hrajete lehčí verzi, další na řadě musí vymyslet slovo, které začíná písmenem A. U těžší verze by další slovo muselo začínat na písmena VA. A jede se dál, dokud jeden z hráčů nevymyslí žádné slovo. Poté nastává tzv. gól. Hráč dostal gól a začíná opět vykopávat. Vyhrává ten z hráčů, který má nejméně získaných gólů.

Kreslení pro trochu ticha

Ideální výbavou pro děti do auta je tužka a papír. Myslete na to, že v autě to dost drncá, a tak se pod papír vyplatí pořídit pevné desky. Nebo blok s pevnými stranami.

Pokud máte soutěžení málo, můžete si klidně s většími dětmi zahrát hru lodě nebo piškvorky. Popřípadě se dá hrát i hra město, jméno, zvíře, věc. Menší děti si můžou nakreslit to, co vidí z okna auta. A za pěkný obrázek můžou dostat sladkou odměnu.

Vyplatí se dělat přestávky

Pokud vás čeká opravdu dlouhá cesta autem, vyplatí se mít pár es v rukávu. Proto doporučujeme stáhnout několik hezkých dětských písniček, případně pokud je možné umístění tabletu v autě, také pár pohádek. Hračky a hry dávejte dětem postupně, protože to je pak pro ně větší zábava. A když je situace k nevydržení, nebojte se udělat menší pauzu, třeba na dětském hřišti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší audioknihy, které vás pohltí nejen na letní dovolené

5 důvodů, proč je lepší vyrazit na dovolenou autem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?

Nepřehlédněte

Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek