Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Hry pro děti do auta, aby vám cesta utíkala

V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
hry
Hraní jednoduchých her děti v autě zabaví a ukrátí vám dlouhou cestu.

19. 08. 2022

Poznej, jaké jsem zvíře

Tato hra se mezi dětmi také nazývá “mám chlupy”? Protože to je obvykle hned první otázka, na kterou se dítě zeptá.

Hra spočívá v tom, že jeden z cestujících si myslí na nějaké zvíře. Ostatní z posádky vozu se ho ptají, jak dané zvíře vypadá, co jí, kde žije nebo jak se chová. Hlavní aktér této hry může odpovídat jen ano, nebo ne. Vyhrává ten ze soutěžících, který uhádne dané zvíře. Hra je to velmi zajímavá a možná i vás překvapí, jaká všechna zvířata vaše děti znají.

Počítání aut a věcí okolo cesty

Zábavnou hrou pro děti, ale mnohdy i pro dospělé, je počítání aut nebo věcí po cestě.

Každý z cestujících si na začátku cesty určí, co bude počítat. Například: popelářská auta, cisterny, dvoupatrové autobusy, vlaky, zelená auta značky Škoda a podobně. Účelem hry je napočítat co nejvíce daných věcí.

Deskovky do auta

Pokud máte děti, které rády hrají deskové hry, je vhodné jim do auta koupit hry na cesty. Jedná se například o hru Hadi a žebříky, Člověče nezlob se, dámu nebo šachy. Hry do auta mají obal z kovu a figurky s magnetem, takže se i při nerovnosti v terénu figurky nikam neposunou. Hlavní výhodou je pak to, že se hra může bez problému mezi účastníky přenášet.

hry
Sourozenci se mohou zabavit v autě mezi sebou.

Kartičky s obrázky

Hlavně pro menší cestovatele je velmi vhodná hra s několika obrázky. Kartičku si můžete s dětmi vyrobit doma nebo si ji můžete stáhnout na internetu.

Kartička většinou obsahuje 10 obrázků, například: kostel, traktor, kabriolet, krávu, psa, čápa, tovární komín, kočárek a podobně. Na kartičku můžete nakreslit věci, které má dané dítě rádo. Pro kluky je vhodnější namalovat více druhů dopravních prostředků nebo dopravních značek. Pro holčičky se nebojte
nakreslit kočárky, zvířátka či dětská hřiště. Dítě pak během cesty kouká ven z okna, a cokoli co uvidí a je na kartičce, to si škrtne. Úkolem je pak vyškrtat co nejvíce věcí z kartičky.

K TÉMATU  5 tipů na zdravé, chutné a levné snídaně, které prospějí vaší linii

Slovní fotbal

Asi nejstarší a nejznámější cestovatelská hra je slovní fotbal. V této hře jde o to, aby slovo následující začínalo na stejné písmeno (pro těžší alternativu na stejná první dvě písmena) slova předcházejícího.

rodina
Nevzali jste žádné hry? Zahrajte si slovní fotbal.

Tedy pokud “vykopáváte” – začínáte s hrou, řeknete slovo. Například slovo LOKOMOTIVA. Pokud hrajete lehčí verzi, další na řadě musí vymyslet slovo, které začíná písmenem A. U těžší verze by další slovo muselo začínat na písmena VA. A jede se dál, dokud jeden z hráčů nevymyslí žádné slovo. Poté nastává tzv. gól. Hráč dostal gól a začíná opět vykopávat. Vyhrává ten z hráčů, který má nejméně získaných gólů.

Kreslení pro trochu ticha

Ideální výbavou pro děti do auta je tužka a papír. Myslete na to, že v autě to dost drncá, a tak se pod papír vyplatí pořídit pevné desky. Nebo blok s pevnými stranami.

Pokud máte soutěžení málo, můžete si klidně s většími dětmi zahrát hru lodě nebo piškvorky. Popřípadě se dá hrát i hra město, jméno, zvíře, věc. Menší děti si můžou nakreslit to, co vidí z okna auta. A za pěkný obrázek můžou dostat sladkou odměnu.

Vyplatí se dělat přestávky

Pokud vás čeká opravdu dlouhá cesta autem, vyplatí se mít pár es v rukávu. Proto doporučujeme stáhnout několik hezkých dětských písniček, případně pokud je možné umístění tabletu v autě, také pár pohádek. Hračky a hry dávejte dětem postupně, protože to je pak pro ně větší zábava. A když je situace k nevydržení, nebojte se udělat menší pauzu, třeba na dětském hřišti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší audioknihy, které vás pohltí nejen na letní dovolené

5 důvodů, proč je lepší vyrazit na dovolenou autem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?

Nepřehlédněte

Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek