Úterý , 04. 10. 2022

František

Hry pro děti do auta, aby vám cesta utíkala

V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
hry
Hraní jednoduchých her děti v autě zabaví a ukrátí vám dlouhou cestu.

19. 08. 2022

Poznej, jaké jsem zvíře

Tato hra se mezi dětmi také nazývá „mám chlupy“? Protože to je obvykle hned první otázka, na kterou se dítě zeptá.

Hra spočívá v tom, že jeden z cestujících si myslí na nějaké zvíře. Ostatní z posádky vozu se ho ptají, jak dané zvíře vypadá, co jí, kde žije nebo jak se chová. Hlavní aktér této hry může odpovídat jen ano, nebo ne. Vyhrává ten ze soutěžících, který uhádne dané zvíře. Hra je to velmi zajímavá a možná i vás překvapí, jaká všechna zvířata vaše děti znají.

Počítání aut a věcí okolo cesty

Zábavnou hrou pro děti, ale mnohdy i pro dospělé, je počítání aut nebo věcí po cestě.

Každý z cestujících si na začátku cesty určí, co bude počítat. Například: popelářská auta, cisterny, dvoupatrové autobusy, vlaky, zelená auta značky Škoda a podobně. Účelem hry je napočítat co nejvíce daných věcí.

Deskovky do auta

Pokud máte děti, které rády hrají deskové hry, je vhodné jim do auta koupit hry na cesty. Jedná se například o hru Hadi a žebříky, Člověče nezlob se, dámu nebo šachy. Hry do auta mají obal z kovu a figurky s magnetem, takže se i při nerovnosti v terénu figurky nikam neposunou. Hlavní výhodou je pak to, že se hra může bez problému mezi účastníky přenášet.

hry
Sourozenci se mohou zabavit v autě mezi sebou.

Kartičky s obrázky

Hlavně pro menší cestovatele je velmi vhodná hra s několika obrázky. Kartičku si můžete s dětmi vyrobit doma nebo si ji můžete stáhnout na internetu.

Kartička většinou obsahuje 10 obrázků, například: kostel, traktor, kabriolet, krávu, psa, čápa, tovární komín, kočárek a podobně. Na kartičku můžete nakreslit věci, které má dané dítě rádo. Pro kluky je vhodnější namalovat více druhů dopravních prostředků nebo dopravních značek. Pro holčičky se nebojte
nakreslit kočárky, zvířátka či dětská hřiště. Dítě pak během cesty kouká ven z okna, a cokoli co uvidí a je na kartičce, to si škrtne. Úkolem je pak vyškrtat co nejvíce věcí z kartičky.

K TÉMATU  7 bohatých a slavných, kteří byli kdysi bez domova

Slovní fotbal

Asi nejstarší a nejznámější cestovatelská hra je slovní fotbal. V této hře jde o to, aby slovo následující začínalo na stejné písmeno (pro těžší alternativu na stejná první dvě písmena) slova předcházejícího.

rodina
Nevzali jste žádné hry? Zahrajte si slovní fotbal.

Tedy pokud „vykopáváte“ – začínáte s hrou, řeknete slovo. Například slovo LOKOMOTIVA. Pokud hrajete lehčí verzi, další na řadě musí vymyslet slovo, které začíná písmenem A. U těžší verze by další slovo muselo začínat na písmena VA. A jede se dál, dokud jeden z hráčů nevymyslí žádné slovo. Poté nastává tzv. gól. Hráč dostal gól a začíná opět vykopávat. Vyhrává ten z hráčů, který má nejméně získaných gólů.

Kreslení pro trochu ticha

Ideální výbavou pro děti do auta je tužka a papír. Myslete na to, že v autě to dost drncá, a tak se pod papír vyplatí pořídit pevné desky. Nebo blok s pevnými stranami.

Pokud máte soutěžení málo, můžete si klidně s většími dětmi zahrát hru lodě nebo piškvorky. Popřípadě se dá hrát i hra město, jméno, zvíře, věc. Menší děti si můžou nakreslit to, co vidí z okna auta. A za pěkný obrázek můžou dostat sladkou odměnu.

Vyplatí se dělat přestávky

Pokud vás čeká opravdu dlouhá cesta autem, vyplatí se mít pár es v rukávu. Proto doporučujeme stáhnout několik hezkých dětských písniček, případně pokud je možné umístění tabletu v autě, také pár pohádek. Hračky a hry dávejte dětem postupně, protože to je pak pro ně větší zábava. A když je situace k nevydržení, nebojte se udělat menší pauzu, třeba na dětském hřišti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší audioknihy, které vás pohltí nejen na letní dovolené

5 důvodů, proč je lepší vyrazit na dovolenou autem

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek