Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Hypnoporod, jméno pro dítě i vyšetření během těhotenství. Co všechno dnes prvorodičky řeší? A co by mohly nebo měly podstoupit?

Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Těhotenství a prvorodičky
zdroj: 123RF.com

02. 08. 2018

02. 08. 2018

I když si na internetu člověk přečte o těhotenství spoustu informací, rad a doporučení, žádný vyhledávač nenahradí osobní rozhovor s kamarádkou – a nejlépe tou, co je v podobné situaci. Pokud se takhle nad bezkofeinovou kávou sejde skupinka žen v „jiném stavu“, kam se jejich rozhovor obvykle stočí? Tohle jsou aktuální témata, která je třeba probrat!

Hypnoporod. Vážně je tak zázračný?

Hypnoporod je teď nejčastěji spojován s vévodkyní Kate, která tímhle způsobem přivedla na svět všechny tři potomky. Stejnou techniku prý ale už dávno před tím využila herečka Angelina Jolie nebo modelka Gisele Bündchen, takže mezi VIP nejde o žádnou novinku. Tato speciální kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik umožní kratší a pohodlnější porod bez nutnosti velkých dávek utišujících léků i rychlejší rekonvalescenci – tedy alespoň se to říká. Ideální čas na první návštěvu přípravného kurzu je mezi 20. a 34. týdnem těhotenství. Jednotlivce „výuka“ přijde zhruba na tři tisíce, pár zaplatí něco kolem čtyř tisíc.

Vyšetření. Co je třeba podstoupit?

Mezi prvorodičkami se samozřejmě hodně mluví i o různých vyšetřeních. Mezi ty příjemnější jistě patří velký ultrazvuk ve 20. a 30. týdnu těhotenství, u kterého asistuje dojatý tatínek, zatímco doktor omrkne, zda všechno probíhá v pořádku. Hodnotí se také rizika vývojových vad, množství plodové vody i umístění placenty. O něco méně příjemný už je třeba orální glukózový toleranční test, jenž se provádí mezi 24. a 28. gravidity. Ten se dělá za účelem vyloučení těhotenské cukrovky a trvá přibližně tři hodiny. I když se samozřejmě vydržet dá, odběr krve každých 60 minut po požití sladké tekutiny není žádná hitparáda.

Výběr jména není žádná sranda. Která jsou teď v kurzu?

A teď trochu zvolníme. Výběr jména je pro někoho snadnou záležitostí pro jiného problém číslo jedna! Zatímco jedna maminka má o jménu dítěte jasno už dávno před otěhotněním, jiná nechává výběr na poslední chvíli, nebo se prostě jen nemůže rozhodnout. Kdo by se ale divil? Na jednu stranu se vrací do módy „česká klasika“, na tu druhou je u nás stále znatelnější zahraniční vliv. Mezi letošní TOP chlapecká jména patří Jakub, Jan, Matyáš a Filip, ovšem šlape jim na paty Theodore, Sebastian, Nicolas, Tobias nebo Mateo. Co se týká holčiček, tam je pořád kurzu Eliška, Tereza a Anna, ale stále častěji se můžeme setkat také s Anabell, Miou, Lily, Sarah, Emmou, Elizabeth nebo Eleanor. A teď, babo, raď!

K TÉMATU  Umělé oplodnění a tajemná zkratka IUI

A co vy? Už máte vybrané jméno, nebo jste toho názoru, že času dost? Jaké máte zkušenosti s různými vyšetřeními? Napište nám o tom do diskuze pod článkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.
Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?
Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Tetování už dávno není výsadou lidí na okraji společnosti. Naopak, dnes už existují i exklusivní tetovací studia s vybranou klientelou, ve kterých vás zdánlivě jednoduchá „kérka“ vyjde zhruba stejně draho jako nové auto. A když si prolistujete svůj oblíbený společenský časopis, přijde vám, že kdo nemá tetování, jako by dnes nebyl.
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.

Nepřehlédněte

Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek