Středa , 18. 05. 2022

Aneta

Hypnoporod, jméno pro dítě i vyšetření během těhotenství. Co všechno dnes prvorodičky řeší? A co by mohly nebo měly podstoupit?

Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Těhotenství a prvorodičky
zdroj: 123RF.com

02. 08. 2018

02. 08. 2018

I když si na internetu člověk přečte o těhotenství spoustu informací, rad a doporučení, žádný vyhledávač nenahradí osobní rozhovor s kamarádkou – a nejlépe tou, co je v podobné situaci. Pokud se takhle nad bezkofeinovou kávou sejde skupinka žen v „jiném stavu“, kam se jejich rozhovor obvykle stočí? Tohle jsou aktuální témata, která je třeba probrat!

Hypnoporod. Vážně je tak zázračný?

Hypnoporod je teď nejčastěji spojován s vévodkyní Kate, která tímhle způsobem přivedla na svět všechny tři potomky. Stejnou techniku prý ale už dávno před tím využila herečka Angelina Jolie nebo modelka Gisele Bündchen, takže mezi VIP nejde o žádnou novinku. Tato speciální kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik umožní kratší a pohodlnější porod bez nutnosti velkých dávek utišujících léků i rychlejší rekonvalescenci – tedy alespoň se to říká. Ideální čas na první návštěvu přípravného kurzu je mezi 20. a 34. týdnem těhotenství. Jednotlivce „výuka“ přijde zhruba na tři tisíce, pár zaplatí něco kolem čtyř tisíc.

Vyšetření. Co je třeba podstoupit?

Mezi prvorodičkami se samozřejmě hodně mluví i o různých vyšetřeních. Mezi ty příjemnější jistě patří velký ultrazvuk ve 20. a 30. týdnu těhotenství, u kterého asistuje dojatý tatínek, zatímco doktor omrkne, zda všechno probíhá v pořádku. Hodnotí se také rizika vývojových vad, množství plodové vody i umístění placenty. O něco méně příjemný už je třeba orální glukózový toleranční test, jenž se provádí mezi 24. a 28. gravidity. Ten se dělá za účelem vyloučení těhotenské cukrovky a trvá přibližně tři hodiny. I když se samozřejmě vydržet dá, odběr krve každých 60 minut po požití sladké tekutiny není žádná hitparáda.

Výběr jména není žádná sranda. Která jsou teď v kurzu?

A teď trochu zvolníme. Výběr jména je pro někoho snadnou záležitostí pro jiného problém číslo jedna! Zatímco jedna maminka má o jménu dítěte jasno už dávno před otěhotněním, jiná nechává výběr na poslední chvíli, nebo se prostě jen nemůže rozhodnout. Kdo by se ale divil? Na jednu stranu se vrací do módy „česká klasika“, na tu druhou je u nás stále znatelnější zahraniční vliv. Mezi letošní TOP chlapecká jména patří Jakub, Jan, Matyáš a Filip, ovšem šlape jim na paty Theodore, Sebastian, Nicolas, Tobias nebo Mateo. Co se týká holčiček, tam je pořád kurzu Eliška, Tereza a Anna, ale stále častěji se můžeme setkat také s Anabell, Miou, Lily, Sarah, Emmou, Elizabeth nebo Eleanor. A teď, babo, raď!

K TÉMATUStres v těhotenství. Jak moc ovlivňuje vaše nenarozené dítě?

A co vy? Už máte vybrané jméno, nebo jste toho názoru, že času dost? Jaké máte zkušenosti s různými vyšetřeními? Napište nám o tom do diskuze pod článkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Pojďte se v klidu usadit a kroutit hlavou nad příběhy nešťastníků, kterým se rozhodně první rande nepovedlo podle jejich vysněných představ. Kdo si neohlídal zuby, kdo to přehnal s romantikou, kdo ukázal ze svého těla více, než měl původně v plánu a kdo již svou životní lásku nebyl schopen nahradit někým novým?
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek