Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Hypnoporod, jméno pro dítě i vyšetření během těhotenství. Co všechno dnes prvorodičky řeší? A co by mohly nebo měly podstoupit?

Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Těhotenství a prvorodičky
zdroj: 123RF.com

02. 08. 2018

02. 08. 2018

I když si na internetu člověk přečte o těhotenství spoustu informací, rad a doporučení, žádný vyhledávač nenahradí osobní rozhovor s kamarádkou – a nejlépe tou, co je v podobné situaci. Pokud se takhle nad bezkofeinovou kávou sejde skupinka žen v „jiném stavu“, kam se jejich rozhovor obvykle stočí? Tohle jsou aktuální témata, která je třeba probrat!

Hypnoporod. Vážně je tak zázračný?

Hypnoporod je teď nejčastěji spojován s vévodkyní Kate, která tímhle způsobem přivedla na svět všechny tři potomky. Stejnou techniku prý ale už dávno před tím využila herečka Angelina Jolie nebo modelka Gisele Bündchen, takže mezi VIP nejde o žádnou novinku. Tato speciální kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik umožní kratší a pohodlnější porod bez nutnosti velkých dávek utišujících léků i rychlejší rekonvalescenci – tedy alespoň se to říká. Ideální čas na první návštěvu přípravného kurzu je mezi 20. a 34. týdnem těhotenství. Jednotlivce „výuka“ přijde zhruba na tři tisíce, pár zaplatí něco kolem čtyř tisíc.

Vyšetření. Co je třeba podstoupit?

Mezi prvorodičkami se samozřejmě hodně mluví i o různých vyšetřeních. Mezi ty příjemnější jistě patří velký ultrazvuk ve 20. a 30. týdnu těhotenství, u kterého asistuje dojatý tatínek, zatímco doktor omrkne, zda všechno probíhá v pořádku. Hodnotí se také rizika vývojových vad, množství plodové vody i umístění placenty. O něco méně příjemný už je třeba orální glukózový toleranční test, jenž se provádí mezi 24. a 28. gravidity. Ten se dělá za účelem vyloučení těhotenské cukrovky a trvá přibližně tři hodiny. I když se samozřejmě vydržet dá, odběr krve každých 60 minut po požití sladké tekutiny není žádná hitparáda.

Výběr jména není žádná sranda. Která jsou teď v kurzu?

A teď trochu zvolníme. Výběr jména je pro někoho snadnou záležitostí pro jiného problém číslo jedna! Zatímco jedna maminka má o jménu dítěte jasno už dávno před otěhotněním, jiná nechává výběr na poslední chvíli, nebo se prostě jen nemůže rozhodnout. Kdo by se ale divil? Na jednu stranu se vrací do módy „česká klasika“, na tu druhou je u nás stále znatelnější zahraniční vliv. Mezi letošní TOP chlapecká jména patří Jakub, Jan, Matyáš a Filip, ovšem šlape jim na paty Theodore, Sebastian, Nicolas, Tobias nebo Mateo. Co se týká holčiček, tam je pořád kurzu Eliška, Tereza a Anna, ale stále častěji se můžeme setkat také s Anabell, Miou, Lily, Sarah, Emmou, Elizabeth nebo Eleanor. A teď, babo, raď!

K TÉMATU  8 nejčastějších hlášek, které musí ženy po třicítce poslouchat stále dokola

A co vy? Už máte vybrané jméno, nebo jste toho názoru, že času dost? Jaké máte zkušenosti s různými vyšetřeními? Napište nám o tom do diskuze pod článkem.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.

Nepřehlédněte

Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek