Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Hypnoporod, jméno pro dítě i vyšetření během těhotenství. Co všechno dnes prvorodičky řeší? A co by mohly nebo měly podstoupit?

Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!

02. 08. 2018

02. 08. 2018

I když si na internetu člověk přečte o těhotenství spoustu informací, rad a doporučení, žádný vyhledávač nenahradí osobní rozhovor s kamarádkou – a nejlépe tou, co je v podobné situaci. Pokud se takhle nad bezkofeinovou kávou sejde skupinka žen v „jiném stavu“, kam se jejich rozhovor obvykle stočí? Tohle jsou aktuální témata, která je třeba probrat!

Hypnoporod. Vážně je tak zázračný?

Hypnoporod je teď nejčastěji spojován s vévodkyní Kate, která tímhle způsobem přivedla na svět všechny tři potomky. Stejnou techniku prý ale už dávno před tím využila herečka Angelina Jolie nebo modelka Gisele Bündchen, takže mezi VIP nejde o žádnou novinku. Tato speciální kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik umožní kratší a pohodlnější porod bez nutnosti velkých dávek utišujících léků i rychlejší rekonvalescenci – tedy alespoň se to říká. Ideální čas na první návštěvu přípravného kurzu je mezi 20. a 34. týdnem těhotenství. Jednotlivce „výuka“ přijde zhruba na tři tisíce, pár zaplatí něco kolem čtyř tisíc.

Vyšetření. Co je třeba podstoupit?

Mezi prvorodičkami se samozřejmě hodně mluví i o různých vyšetřeních. Mezi ty příjemnější jistě patří velký ultrazvuk ve 20. a 30. týdnu těhotenství, u kterého asistuje dojatý tatínek, zatímco doktor omrkne, zda všechno probíhá v pořádku. Hodnotí se také rizika vývojových vad, množství plodové vody i umístění placenty. O něco méně příjemný už je třeba orální glukózový toleranční test, jenž se provádí mezi 24. a 28. gravidity. Ten se dělá za účelem vyloučení těhotenské cukrovky a trvá přibližně tři hodiny. I když se samozřejmě vydržet dá, odběr krve každých 60 minut po požití sladké tekutiny není žádná hitparáda.

Výběr jména není žádná sranda. Která jsou teď v kurzu?

A teď trochu zvolníme. Výběr jména je pro někoho snadnou záležitostí pro jiného problém číslo jedna! Zatímco jedna maminka má o jménu dítěte jasno už dávno před otěhotněním, jiná nechává výběr na poslední chvíli, nebo se prostě jen nemůže rozhodnout. Kdo by se ale divil? Na jednu stranu se vrací do módy „česká klasika“, na tu druhou je u nás stále znatelnější zahraniční vliv. Mezi letošní TOP chlapecká jména patří Jakub, Jan, Matyáš a Filip, ovšem šlape jim na paty Theodore, Sebastian, Nicolas, Tobias nebo Mateo. Co se týká holčiček, tam je pořád kurzu Eliška, Tereza a Anna, ale stále častěji se můžeme setkat také s Anabell, Miou, Lily, Sarah, Emmou, Elizabeth nebo Eleanor. A teď, babo, raď!

K TÉMATU  Pojídání placenty po porodu. Proč před tímto trendem odborníci varují?

A co vy? Už máte vybrané jméno, nebo jste toho názoru, že času dost? Jaké máte zkušenosti s různými vyšetřeními? Napište nám o tom do diskuze pod článkem.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Věděli jste, že člověk stráví v posteli v průměru až třetinu svého života? Proto pokud vybíráte novou postel do vaší ložnice, je třeba umět vybrat správně. Pohodlná a dostatečně velká postel totiž může podpořit váš zdravý spánek. Naopak nevhodná postel může způsobovat problémy, jako je nespavost nebo bolesti zad. Postel je zároveň důležitou součástí interiéru a je dominantou ložnice, jejíž celkový vzhled ovlivňuje. Vybrat si správnou postel tak může také pomoci dotvořit celkovou atmosféru v místnosti.
Ach, ti komáři! Letošní rok je na ně obzvlášť bohatý. Koupit si v obchodě repelent je jednoduché, máte široký výběr. A co takhle vyrobit si ho doma? Přírodní repelent vás spolehlivě ochrání nejen před komáry, ale i klíšťaty a dalším hmyzem. Přitom se obejdete bez chemikálií a získáte ochranu i pro citlivou nebo dětskou pokožku.
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Naši domácnost mohou sužovat nevítaní nepřátelé, kteří nás po ránu nemile překvapí. Jsou jimi brouci, kterým se někdy zkrátka líbí víc v domě než na zahradě, kde mají obvykle svá obydlí. Pokud i k vám domů doputovali drobní tvorové, kteří sice v mnoha případech škodliví nejsou, ale v ostatních ano, prozraďme si, jak s nimi bojovat.
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
Ještě jste neměli příležitost vyzkoušet arganový olej na vlastní kůži, respektive vlasy? Tak to je nejvyšší čas to napravit. Právě teď, když slunce svítí ostošest, vám hřívu ochrání před jeho škodlivými paprsky. Poklad s oříškovou vůní toho ale umí mnohem víc!
Můj život byl vždycky v podstatě šťastný a já jsem za to bylo velmi vděčná. Poznala jsem muže, o kterém jsem si myslela, že je to ten pravý. Náš vztah fungoval perfektně a já byla ráda, že mám po svém boku životního partnera. To jsem však ještě netušila, co je můj muž opravdu zač.
Letos oslavila osmdesáté sedmé narozeniny. Jaký je příběh jedné z nejkrásnějších hereček, které kdy po této planetě chodily? Sophia Loren si prožila svůj dokonalý americký sen.

Výběr článků

Chladné počasí už je tady, tak kde se zahřát, abyste zároveň udělaly něco pro své zdraví a kondici? Hot jóga nebo-li cvičení ve 42 stupních by mohlo být přesně ono. Příjemně vyhřátá místnost v kombinaci s jógou. Zkusily jsme, jaké to je!
Ano, skutečně se to děje a rozhodně to není žádná vzácnost. I ženy po třicítce nemusejí mít manžela a děti, jen mezi námi pořád existují tací, které to nejenom překvapuje, ale dokonce i pohoršuje.
Letní počasí láká ven nejen lidi, ale také velké množství různých zástupců hmyzí říše. Ať narazíte na komára, včelu, vosu, klíště, muchničku, mravence nebo třeba ováda, ne vždy taková blízká setkání třetího druhu dopadnou dobře. Podívejte se, jak si po bolestivém seznámení správně „olízat rány“.

Nepřehlédněte

Také milujete pěvecké soutěže? A rády si poslechnete nějaký ten starý hit v podání neznámého umělce? Tady je výběr nejtěžších písní, které zazněly v The Voice. Husí kůži zažijete u každé písně.
Vypadat dobře chce většina z nás. Jak to ale udělat, abyste se svým tělem byla vážně spokojená a cítila se vyrovnaně? Máme pro vás několik rad, které se vám vyplatí zkusit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek