Úterý , 04. 10. 2022

František

8 skvělých míst pro podzimní dovolenou, kde si hravě prodloužíte léto

Období prázdnin a letních dovolených je už definitivně za námi. Přestože meteorologové slibují poměrně slušný podzim, sychravé dny spolu s deštivým počasím už nedočkavě klepou na dveře. Pokud vám zbývá ještě pár dnů dovolené nebo prostě máte chuť vyrazit někam na teplem, rozhodně se vám budou hodit naše tipy na hřejivou podzimní dovolenou.
podzimní dovolenou
Tady léto končí, ale máme pro vás místa, kde si ho prodloužíte!

13. 09. 2022

13. 09. 2022

Ačkoli u nás teplé dny pomalu končí, stále jsou v dosahu krásné destinace, kde si můžete užít nekončící koupání, pobíhání v rozehřátém písku a házení opalovaček pod intenzitou slunečních paprsků. Pokud se vám nechce cestovat spoustu hodin a hledáte místa, kam se dostanete takřka během chvilky, pak se podívejte, kam vyrazit na skvělou podzimní dovolenou. 

Kapverdy

Nádherný exotický ostrov, kde se ocitnete ve světě prosluněných dní, teplého bílého písku a pohádkového okolí. Přesně takovou atmosféru dokážou vykouzlit Kapverdy na africkém kontinentu a dobrou zprávou je, že právě na podzim tam fouká zcela nejméně – takže značka ideál. Na místě budete přibližně za šest až osm hodin, přičemž samotný pobyt se dá sehnat za opravdu parádní cenu.

kapverdy
Pokud hledáte písečné pláže, ale klidně i hory, jste na Kapverdách správně.

Kanárské ostrovy

Naprostou klasikou jsou i Kanárské ostrovy, kde se během podzimu můžete těšit na příznivou teplotu vody, ale i vzduchu. Dovolená na Kanárských ostrovech je o něco příjemnější i z hlediska ceny a také doby letu – ta se pohybuje kolem čtyř hodin, takže tam budete co by dup.

kanáry
I na kanárech se teď stále ohřejete.

Maroko

Hodně příznivé prostředí pro podzimní dovolenou naskytne i orientální Maroko, které nabídne nádherné počasí (v tuto dobu tam navíc nejméně pofukuje) včetně příjemného koupání díky vyhřátému moři. Je to ideální místo na dovolenou nejen v období září, ale i října. Do atraktivních koutů marocké země se dostanete zhruba za pět až sedm hodin letu, a co se týče cen, jsou sice o něco vyšší, ale při bedlivém sledování last minute mnohdy narazíte na atraktivní nabídky.

maroko
Maroko vnese do vašeho života špetku orientu.

Egypt

Pokud se vám nechce cestovat bůhví jak daleko, pak určitě vsaďte na Egypt, který je takřka za rohem. Krásně je tam nejen v létě, ale právě i na podzim nebo v zimě. Pokud tedy hledáte blízkou destinaci pro celoroční dovolenou, určitě vás tohle místo nezklame. Díky výhodným nabídkám je cesta do Egypta mimo sezónu pomalu za hubičku.

K TÉMATU  Dieta versus alkohol. Co je pravdy na tom, že vám může sklenka vína zkazit dietu? Co říkají odborníci na výživu?
egypt
Zemi faraonů máme prakticky za rohem.

Turecko

Také Turecko je skvělou alternativou, pokud si chcete prodloužit léto. Příznivé podmínky pro podzimní dovolenou (tedy pro opalování a koupání) končí kolem září až října. Ceny jsou naprosto úžasné, a to nejen z hlediska pořízení celého zájezdu nebo letenek, ale i ve smyslu útrat na místě. Díky útlumu ze strany turismu jsou celkové ceny o mnoho přívětivější.

turecko
V Kappadokii se na nebesích denně vznáší hejna balónů.

Omán

Prodloužit si léto pěkně v teple, obklopeni překrásnými bílými plážemi a nádherným počasím s tropickými teplotami můžete i v Ománu. V posledních letech se jedná o velmi populární místo, které je naprostou peckou pro podzimní i zimní dovolenou. Délka letu je však o něco vyšší, kolem desíti hodin, nicméně za tu perfektní dovolenou to stojí za to. 

omán
Omán je trochu dál, ale stojí za to.

Zanzibar

Skvělým tipem je i Zanzibar, který je nejlepší navštívit zhruba koncem října, kdy je minimální výskyt srážek. Nádhernou dovolenou v tropických teplotách s jistotou teplého moře si však užijete i od listopadu do dubna, kdy se můžete těšit na třicetistupňová teplíčka. Ačkoli je cesta dlouhá přibližně jako do Ománu, návštěvy Zanzibaru rozhodně nebudete litovat. 

Zanzibar
V Zanzibaru na vás čeká teplíčko a tyrkysové moře. Ideální pro podzimní dovolenou.

Řecko

A protože někdy není chuť cestovat moc daleko, osmičku skvělých míst pro podzimní dovolenou zakončíme nádherným Řeckem, kde jste letadlem ještě rychleji, než řeknete švec. Do půlky září až konce října si užijete krásné počasí na všech místech Řecka, ovšem nejtepleji bývá především na Krétě, Rhodosu nebo Kosu.

řecko
Řecko si zamilujete pro jeho bohatou historii i výbornou kuchyni.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zapomeňte na exotiku! Nejkrásnější rakouská jezera jsou pro letní dovolenou jako stvořená

6 měst, kam na prodloužený víkend po Evropě

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?

Nepřehlédněte

A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek