Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Prodlužování vlasů aneb vše, co potřebujete vědět

Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
prodlužování
Keratin, clipy, šití? Metod je spoustu. (foto: 123RF)

14. 03. 2022

Existuje hned několik metod prodlužování vlasů. Každá je vhodná pro jiný typ vlasů a vyznačuje se specifickými vlastnostmi. Na výběr máte z těchto možností. A samozřejmě každá má své výhody a nevýhody.

Metody prodlužování vlasů

  • Keratin Mezi nejoblíbenější metody, co se týká prodlužování vlasů, patří metoda za pomoci keratinu. Jednotlivé prameny zakončené keratinem se přitaví k vašemu pramenu vlasů. Velkým bonusem je, že spoj není vůbec vidět a téměř ani cítit na dotek.
  • Trubičky Na stejném principu prodloužení funguje prodlužování pomocí plastových trubiček. Na pramen vlasů se navleče plastová trubička, která se za vysoké teploty roztaví. Nevýhodou ale je velikost spojů, které už v tomto případě vidět jdou a také jdou znatelně cítit.
  • Tape-inZhruba třícentimetrové pásky vlasů se na vlasy připevní lepidlem. Jakmile odrostou, lepidlo se pomocí speciální vodičky rozpustí a pramen vlasů se posune zase blíže ke kořínkům.
  • Clip-in Nejméně namáhané vlasy jsou po prodloužení vlasovým pramenem tzv. clip-in, kdy se sponkami připevní k vlasům. Tato metoda zažívá v poslední době velký boom, protože tak ze dne na den můžete měnit svou vizáž.
  • Přišívání Tato metoda funguje na principu, kdy se na přirozené vlasy napletou či přišijí prodlužované vlasy v řadách od ucha k uchu.
prodlužování
Vždy se poraďte o možnostech s odborníkem. (foto: 123RF)

Výběr správné metody prodlužování vlasů závisí na rozpočtu, preferencích a typu vlasů jejich budoucí nositelky. Zatímco keratin a tape-in ​​prodloužení lze použít na téměř jakoukoliv strukturu vlasů, přišívání vlasových pásků je vhodné spíše pro kudrnaté vlasy, kterými se pyšní zejména černošky. Právě jejich vlasy mají dostatečnou sílu a texturu, aby udržely přišitý cop. Prodloužení metodou s keratinem je časově asi nejnáročnější, ovšem vydrží nejdéle (zhruba 3 až 4 měsíce). Metoda tape-in je mnohem rychlejší, ale vyžaduje častější údržbu (každých 6 až 8 týdnů).

K TÉMATUProstředky na zesvětlení tmavého podpaží? Ty nejlepší máte v kuchyni!

Lidské versus syntetické vlasy


Když přijde na nákup vlasů, dostanete to, za co zaplatíte. Cena se výrazně liší v závislosti na kvalitě vlasů a také na požadovaném množství, tloušťce a délce.

  1. Panenské lidské vlasy jsou té nejvyšší kvality, což se logicky projeví na ceně. Jejich vlasová kutikula je zachovaná, místo aby byla odstřižená, a všechny vlasy jsou řazené ve směru růstu, čímž si zachovávají přirozenou měkkou a hedvábnou texturu.
  2. Syntetické vlasy jsou mnohem levnější, ale nedá se s nimi pracovat tak, jako s lidskými. Ne vždy totiž vydrží tepelný styling a snadno se zacuchají.

Podle čeho vybírat?

Základním kritériem při výběru vlasů je důležité sladit barvu a strukturu prodlužovaných vlasů s barvou a texturou vašich přirozených vlasů. Pokud jsou vlasy suché, snadněji se zamotají. Také se vyhněte vlasům s nadměrným leskem. Lesklé vlasy jsou potažené silikonem, který se rychle opotřebuje a povede k zacuchání a zmatnění. Kromě toho je také dobré vyhledat zkušeného kadeřníka, který vám se vším profesionálně poradí. Při nesprávné aplikaci nebo odstranění může totiž dojít k výraznému poškození vašich vlasů a to určitě nechcete. Však kvůli čemu jste také do prodloužení vlasů šla?

Péče o prodloužené vlasy

O prodloužené vlasy je třeba pečovat stejně jako o vaše přirozené vlasy, a to velmi jemně. Pozor si dejte zejména s mokrými vlasy, které se doporučují nejdříve vysušit pomocí prstů, a až následně dokončit styling kartáčem. Při česání se vyhněte tahání nebo škubání za spoje, v tomto případě je rozčesávejte od konečků. Dejte si pozor také na různé vlasové olejíčky, které by neměly přijít do kontaktu s kořínky. Mohlo by se stát, že by se nějaký spoj uvolnil. Na noc si dejte vlasy do culíku, aby se během spánku nezacuchaly.

K TÉMATUChcete vypadat stylově i v dešti? Do módy jdou opět pláštěnky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

5 zábalů pro krásné vlasy. Pyšněte se krásnou hřívou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Je tu jaro a s ním i spoustu změn! Lidé se chystají na sezónu v plavkách a chtějí být na jaře víc plní energie. Po zimě, kdy jsme spíš pasivní a více jíme, tak s jarem přichází odhodlání do různých detoxů a očist! Bohužel to nemusí skončit vždy dobře, protože není detox jako detox. V tomto článku vám prozradím, jak na správnou jarní očistu! Která pročistí vaše tělo i vašeho ducha a zároveň neuškodí vašemu zdraví!
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Nepřehlédněte

Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek