Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Prodlužování vlasů aneb vše, co potřebujete vědět

Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
prodlužování
Keratin, clipy, šití? Metod je spoustu. (foto: 123RF)

14. 03. 2022

Existuje hned několik metod prodlužování vlasů. Každá je vhodná pro jiný typ vlasů a vyznačuje se specifickými vlastnostmi. Na výběr máte z těchto možností. A samozřejmě každá má své výhody a nevýhody.

Metody prodlužování vlasů

  • Keratin Mezi nejoblíbenější metody, co se týká prodlužování vlasů, patří metoda za pomoci keratinu. Jednotlivé prameny zakončené keratinem se přitaví k vašemu pramenu vlasů. Velkým bonusem je, že spoj není vůbec vidět a téměř ani cítit na dotek.
  • Trubičky Na stejném principu prodloužení funguje prodlužování pomocí plastových trubiček. Na pramen vlasů se navleče plastová trubička, která se za vysoké teploty roztaví. Nevýhodou ale je velikost spojů, které už v tomto případě vidět jdou a také jdou znatelně cítit.
  • Tape-inZhruba třícentimetrové pásky vlasů se na vlasy připevní lepidlem. Jakmile odrostou, lepidlo se pomocí speciální vodičky rozpustí a pramen vlasů se posune zase blíže ke kořínkům.
  • Clip-in Nejméně namáhané vlasy jsou po prodloužení vlasovým pramenem tzv. clip-in, kdy se sponkami připevní k vlasům. Tato metoda zažívá v poslední době velký boom, protože tak ze dne na den můžete měnit svou vizáž.
  • Přišívání Tato metoda funguje na principu, kdy se na přirozené vlasy napletou či přišijí prodlužované vlasy v řadách od ucha k uchu.
prodlužování
Vždy se poraďte o možnostech s odborníkem. (foto: 123RF)

Výběr správné metody prodlužování vlasů závisí na rozpočtu, preferencích a typu vlasů jejich budoucí nositelky. Zatímco keratin a tape-in ​​prodloužení lze použít na téměř jakoukoliv strukturu vlasů, přišívání vlasových pásků je vhodné spíše pro kudrnaté vlasy, kterými se pyšní zejména černošky. Právě jejich vlasy mají dostatečnou sílu a texturu, aby udržely přišitý cop. Prodloužení metodou s keratinem je časově asi nejnáročnější, ovšem vydrží nejdéle (zhruba 3 až 4 měsíce). Metoda tape-in je mnohem rychlejší, ale vyžaduje častější údržbu (každých 6 až 8 týdnů).

K TÉMATU  Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Lidské versus syntetické vlasy


Když přijde na nákup vlasů, dostanete to, za co zaplatíte. Cena se výrazně liší v závislosti na kvalitě vlasů a také na požadovaném množství, tloušťce a délce.

  1. Panenské lidské vlasy jsou té nejvyšší kvality, což se logicky projeví na ceně. Jejich vlasová kutikula je zachovaná, místo aby byla odstřižená, a všechny vlasy jsou řazené ve směru růstu, čímž si zachovávají přirozenou měkkou a hedvábnou texturu.
  2. Syntetické vlasy jsou mnohem levnější, ale nedá se s nimi pracovat tak, jako s lidskými. Ne vždy totiž vydrží tepelný styling a snadno se zacuchají.

Podle čeho vybírat?

Základním kritériem při výběru vlasů je důležité sladit barvu a strukturu prodlužovaných vlasů s barvou a texturou vašich přirozených vlasů. Pokud jsou vlasy suché, snadněji se zamotají. Také se vyhněte vlasům s nadměrným leskem. Lesklé vlasy jsou potažené silikonem, který se rychle opotřebuje a povede k zacuchání a zmatnění. Kromě toho je také dobré vyhledat zkušeného kadeřníka, který vám se vším profesionálně poradí. Při nesprávné aplikaci nebo odstranění může totiž dojít k výraznému poškození vašich vlasů a to určitě nechcete. Však kvůli čemu jste také do prodloužení vlasů šla?

Péče o prodloužené vlasy

O prodloužené vlasy je třeba pečovat stejně jako o vaše přirozené vlasy, a to velmi jemně. Pozor si dejte zejména s mokrými vlasy, které se doporučují nejdříve vysušit pomocí prstů, a až následně dokončit styling kartáčem. Při česání se vyhněte tahání nebo škubání za spoje, v tomto případě je rozčesávejte od konečků. Dejte si pozor také na různé vlasové olejíčky, které by neměly přijít do kontaktu s kořínky. Mohlo by se stát, že by se nějaký spoj uvolnil. Na noc si dejte vlasy do culíku, aby se během spánku nezacuchaly.

K TÉMATU  Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

5 zábalů pro krásné vlasy. Pyšněte se krásnou hřívou

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?
O nemocech se většinou nevtipkuje, ovšem výjimkou je nemoc zvaná Alzheimer, o které se mluví v mnoha starších i novějších vtipech. Dalo by se říct, že lidé o Alzheimerově nemoci vtipkují do chvíle, dokud se s chorobou nesetkají tváří v tvář. To pak jdou žerty stranou, jelikož se pochopí, že se jedná o závažnou nemoc a že to opravdu není legrace.
Snubní prsten je považován za žílu lásky. Nevěsta a ženich si je vzájemně nasazují při svatebním obřadu, jako symbol spojení, věrnosti a lásky. Také by se dal vnímat, jako symbol „vlastnictví”. Prstýnek dává ostatním jasně najevo, že dotyčná osoba není k mání, že už jeho nebo její srdce patří někomu jinému. Jejich symbolika se v průběhu staletí vyvíjela a stále vyvíjí v závislosti na tradicích a kultuře.
Je samozřejmé, že člověk rád pomůže svým dětem a příbuzným, pokud se dostanou do finanční tísně. Ovšem v praxi se podle právníků a exekutorů často stává, že dlužník peníze nevrací. V rodině to může být problém, který nevratně naruší dobré vztahy.
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
Chystáte se stát maminkou ve 40? Pak se připravte na nelehkou cestu. Ale samozřejmě vás nechceme od tohoto rozhodnutí odradit. Je třeba ale vědět, co vás čeká. Obecně je vyšší věk na dítě rizikový, ale záleží na mnoha faktorech. Co můžete očekávat? Co si o tom myslí doktoři a jak to zvládnout s úsměvem?
Že jste se rozhodly začít chodit na jógu? Protože umí protáhnout tělo, zpevnit, zklidnit. Jenže těch druhů! Která je tedy vhodná pro vás? Zjistili jsme to za vás.
Po dlouhé a poměrně chladné zimě nám do schránek doputuje každoroční vyúčtování za energie. A mnozí se naprosto zhrozí, jelikož nejen, že musí doplácet, ale doplatek je doslova do nebe volající. V této chvíli nemohou dělat nic jiného než se zavřenými oči šek odeslat, a poté přemýšlet, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Ono to ostatně není nic těžkého, tipy na několik úsporných opatření vám přinášíme.
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Víte, kolik tekutin by měl denně vypít pes a kolik kočka? A jak včas rozpoznáte dehydratované zvíře, kterému jde o život? Naučíme vás to. A poradíme také optimální domácí podmínky, za které vám chlupáč poděkuje!
Méně je někdy více či v jednoduchosti je krása. To jsou slovní spojení, která v pečující kosmetice platí snad ještě o něco více než jinde.
Také někdy odcházíte, práskáte dveřmi a za druhým rohem vám tečou slzy, i když máte pravdu? Být dospělá a prosadit svůj názor před rodiči bývá někdy velmi obtížné. Stále ve vás vidí tu malou nevědomou holku? Stále mají vždycky pravdu? Nehádejte se, nemá to cenu.

Výběr článků

Všude kolem sebe slyšíme, jak důležitá je poctivá hydratace těla, a to nejen pro zdravé fungování organismu jako takového, ale i z hlediska krásy naší pleti, pružnosti pokožky a nádherných vlasů. Pak je tu zase opačná stránka mince - neustále tipy a triky, jak nejlépe odvodnit svůj organismus v naději, že si díky tomu pomůžeme od pár kil. Jenže to ani zdaleka není spásou, naopak to může být těžký hazard se zdravím.
Znáte ji určitě všichni a mnozí ji máte i doma. Aloe vera, u nás velice zdomácnělý sukulent, který má mimořádné účinky na lidské zdraví a v medicíně se již dlouho využívá jak vnitřně, tak také k vnějšímu ošetření kůže.
Je vám více než padesát a dostala jste výpověď. Začnete registrací na pracovním úřadě a budete pokračovat hledáním nové práce. Čím máte vyšší kvalifikaci, tím je to složitější. Přemýšlíte, zda setrvat ve svém oboru nebo vykročit úplně novým směrem? Třeba si splnit sny. Možná vám to připadá riskantní. Ale proč to nezkusit?

Nepřehlédněte

Nikdo nestojí o takovou bolest, jaká zánět močového měchýře provází. Většinou následuje po prochladnutí a trvá několik dní. Jsou však bylinky, které vám pomohou, aby vás nic z toho nepotkalo. Které?
Víc peněz by se určitě hodilo. Ceny rostou, to je nezpochybnitelné. Ale vaše mzda je už pár let pořád stejná. Ne každý má to štěstí, že má takového zaměstnavatele, který svým zaměstnancům pravidelně nebo aspoň nepravidelně mzdu či odměny zvyšuje. Jak si tedy slušně říct o lepší peníze, abyste před šéfem nebo šéfkou neztratili tvář?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek