Úterý , 04. 10. 2022

František

Prodlužování vlasů aneb vše, co potřebujete vědět

Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
prodlužování
Keratin, clipy, šití? Metod je spoustu. (foto: 123RF)

14. 03. 2022

Existuje hned několik metod prodlužování vlasů. Každá je vhodná pro jiný typ vlasů a vyznačuje se specifickými vlastnostmi. Na výběr máte z těchto možností. A samozřejmě každá má své výhody a nevýhody.

Metody prodlužování vlasů

  • Keratin Mezi nejoblíbenější metody, co se týká prodlužování vlasů, patří metoda za pomoci keratinu. Jednotlivé prameny zakončené keratinem se přitaví k vašemu pramenu vlasů. Velkým bonusem je, že spoj není vůbec vidět a téměř ani cítit na dotek.
  • Trubičky Na stejném principu prodloužení funguje prodlužování pomocí plastových trubiček. Na pramen vlasů se navleče plastová trubička, která se za vysoké teploty roztaví. Nevýhodou ale je velikost spojů, které už v tomto případě vidět jdou a také jdou znatelně cítit.
  • Tape-inZhruba třícentimetrové pásky vlasů se na vlasy připevní lepidlem. Jakmile odrostou, lepidlo se pomocí speciální vodičky rozpustí a pramen vlasů se posune zase blíže ke kořínkům.
  • Clip-in Nejméně namáhané vlasy jsou po prodloužení vlasovým pramenem tzv. clip-in, kdy se sponkami připevní k vlasům. Tato metoda zažívá v poslední době velký boom, protože tak ze dne na den můžete měnit svou vizáž.
  • Přišívání Tato metoda funguje na principu, kdy se na přirozené vlasy napletou či přišijí prodlužované vlasy v řadách od ucha k uchu.
prodlužování
Vždy se poraďte o možnostech s odborníkem. (foto: 123RF)

Výběr správné metody prodlužování vlasů závisí na rozpočtu, preferencích a typu vlasů jejich budoucí nositelky. Zatímco keratin a tape-in ​​prodloužení lze použít na téměř jakoukoliv strukturu vlasů, přišívání vlasových pásků je vhodné spíše pro kudrnaté vlasy, kterými se pyšní zejména černošky. Právě jejich vlasy mají dostatečnou sílu a texturu, aby udržely přišitý cop. Prodloužení metodou s keratinem je časově asi nejnáročnější, ovšem vydrží nejdéle (zhruba 3 až 4 měsíce). Metoda tape-in je mnohem rychlejší, ale vyžaduje častější údržbu (každých 6 až 8 týdnů).

K TÉMATU  Skvělé tipy pro krásné a pevné nehty. Máte správný pilník? Používáte dobrou techniku při manikúře? Zkuste a uvidíte!

Lidské versus syntetické vlasy


Když přijde na nákup vlasů, dostanete to, za co zaplatíte. Cena se výrazně liší v závislosti na kvalitě vlasů a také na požadovaném množství, tloušťce a délce.

  1. Panenské lidské vlasy jsou té nejvyšší kvality, což se logicky projeví na ceně. Jejich vlasová kutikula je zachovaná, místo aby byla odstřižená, a všechny vlasy jsou řazené ve směru růstu, čímž si zachovávají přirozenou měkkou a hedvábnou texturu.
  2. Syntetické vlasy jsou mnohem levnější, ale nedá se s nimi pracovat tak, jako s lidskými. Ne vždy totiž vydrží tepelný styling a snadno se zacuchají.

Podle čeho vybírat?

Základním kritériem při výběru vlasů je důležité sladit barvu a strukturu prodlužovaných vlasů s barvou a texturou vašich přirozených vlasů. Pokud jsou vlasy suché, snadněji se zamotají. Také se vyhněte vlasům s nadměrným leskem. Lesklé vlasy jsou potažené silikonem, který se rychle opotřebuje a povede k zacuchání a zmatnění. Kromě toho je také dobré vyhledat zkušeného kadeřníka, který vám se vším profesionálně poradí. Při nesprávné aplikaci nebo odstranění může totiž dojít k výraznému poškození vašich vlasů a to určitě nechcete. Však kvůli čemu jste také do prodloužení vlasů šla?

Péče o prodloužené vlasy

O prodloužené vlasy je třeba pečovat stejně jako o vaše přirozené vlasy, a to velmi jemně. Pozor si dejte zejména s mokrými vlasy, které se doporučují nejdříve vysušit pomocí prstů, a až následně dokončit styling kartáčem. Při česání se vyhněte tahání nebo škubání za spoje, v tomto případě je rozčesávejte od konečků. Dejte si pozor také na různé vlasové olejíčky, které by neměly přijít do kontaktu s kořínky. Mohlo by se stát, že by se nějaký spoj uvolnil. Na noc si dejte vlasy do culíku, aby se během spánku nezacuchaly.

K TÉMATU  Neuvěřitelná proměna této ženy vás ohromí!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

5 zábalů pro krásné vlasy. Pyšněte se krásnou hřívou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Vaše dítě odmaturovalo a na vysokou školu ho nevzali. Mělo by si najít zaměstnání. Jenže by rádo mělo ještě poslední prázdniny. Jste rozvedená a jeho otec mu řekl, že od června přestává platit výživné. Je to správné? Jak dlouho má rodič vyživovací povinnost k dospělému dítěti? A má dítě právo na poslední prázdniny?
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
Vysmíváte se těm, kdo si píšou deník? A zkoušela jste to už někdy? Je to neuvěřitelně očistná záležitost, která vám pomůže zbavit se stresu, utřídit si myšlenky a mnohdy vás také povzbudí. Navíc budete díky deníku mít za pár desítek let na co vzpomínat.
Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.

Nepřehlédněte

Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek