Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021

Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
aktuální trendy bydlení
Co se nyní "nosí" ve světě bydlení? (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 01. 2021

Přírodní materiály se bezesporu řadí mezi aktuální trendy ve světě bydlení. Důraz se tak bude klást hlavně na dřevo, kámen a mimo jiné také na sklo. To ideálně kombinujte s jednoduchým designem. Nesázejte na kýčovité prvky. Co však domácnost může zpestřit, jsou technologické novinky.  

Přírodní materiály v kombinaci s minimalismem hlavně do kuchyně 

Jak již bylo zmíněno, mezi aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021 patří hlavně přírodní materiály. Ty by se měly dostat ve velkém hlavně do kuchyně, kde by se měly kombinovat s minimalistickým stylem. Minimalistickým stylem jsou myšleny kupříkladu bezúchytkové skříňky nebo důmyslně skryté ukládání nádobí.

Zkrátka čím jednodušší kuchyně bude, tím lépe. Vsaďte proto ideální na otevírání skříněk pouhým zatlačením nebo využijte eso v rukávu v podobě skvěle laděných ostrůvků.  

Co je skvělé, tak to, že minimalistická kuchyně jde ruku v ruce s nejnovějšími technologiemi. A právě na technologie se nyní bude klást důraz.  

Technologie i v koupelně 

S moderními technologiemi se nesetkáte jenom v kuchyni, ale kromě jiného také v koupelně. I když si možná říkáte, že existuje jenom hrstka inteligentních vychytávek do kuchyně, není tomu tak. Kuchyně je plná nejrůznějších vychytávek v podobě termostatické baterie nastavující vodu v přijatelné teplotě takřka okamžitě. Dalším podobným výkřikem moderních technologií je inteligentní toaleta. 

A co barvy? 

Stejně jako se každým rokem mění trendy ve světě bydlení, mění se také barvy, které budou pro daný rok in. Tak tomu je ostatně i v módě.

Pokud bychom měli zmínit stylové a moderní odstíny pro rok 2021, kterými si můžete s čistým svědomím vymalovat třeba vaši koupelnu nebo obývací pokoj, zmíníme bledě modrý odstín. Myslíme takovou tu krásně pastelově modrou, která se hezky vyjímá třeba v kombinaci s bílou barvou. Doplnit by se měla také o tmavý bronz.  

K TÉMATU  Jak pěstovat balkónovky aneb velký přehled pravidel

Pokud nejste na tento nevšední výběr barev, můžete zvolit trochu jiný odstín, který bude stejně moderní jako bledě modrá. Je jím béžová, která jde ruku v ruce s minimalistickým designem. Opět ji lze zkombinovat s tradiční neutrální bílou barvou, která udělá domácnost zase o něco jemnější.  

Už žádné kliky ani dveřní zárubně 

Pokud bychom se měli vrátit k trendům ve světě bydlení a upustit na malý okamžik od těch barevných trendů, které se sice také budou v domácnostech nosit, zmíníme ještě neviditelné dveře. Možná si říkáte, co je to asi za výmysl, ale mluvíme o dveřích, které nemají žádnou kliku ani dveřní zárubeň.  

Dveře bez dveřní zárubně se hojně objevovaly už v minulém roce, ovšem nyní je čeká opravdu velký boom. K tomu by se měly odebrat dveřní kliky a máte skutečně stylovou součástí vašeho interiéru. Těmto typům dveří se říká neviditelné proto, že naprosto splývají se zdí, do které jsou nasazeny.

Zavírají se na magnetické zavírání a jedná se o skutečně stylový kousek. Jen si tedy na něj budete muset nějakou chvíli zvykat. 

Chytrý nábytek patří do moderního domova 

Co také bylo zmíněno, tak moderní technologie. K nim se tedy taktéž na malý okamžik ještě vraťme. Moderní technologie mají být součástí nejen kuchyně, ale také koupelny. Zapomenout ale nesmíme ani na ložnici, do které patří takzvaná chytrá matrace. Už jste o ní slyšeli? 

Se vší pravděpodobností se jedná o hit budoucnosti, který si lidé opravdu oblíbí. Chytré matrace se totiž mají pyšnit senzory, jež mají monitorovat tělesné funkce během spánku. A to je naprosto skvělá funkce, ne? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Skandinávský, Provence, rustikální: Poznáte styl nábytku podle komody?

K TÉMATU  Venkovní květináče do zahrady. Vyberte si styl, který nejlépe sedí vám i vašim květinám

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud ani nevíte, co to je, nemusíte si s tím vůbec lámat hlavu. Pravdou totiž je, že cascara byla ještě donedávna v celé Evropské unii zakázaná, respektive bylo zakázáno ji prodávat. Přitom jde o velmi zajímavou surovinu, která se používá nejenom při přípravě nápojů, ale například také moučníků.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.

Nepřehlédněte

Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek