Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021

Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
aktuální trendy bydlení
Co se nyní "nosí" ve světě bydlení? (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 01. 2021

Přírodní materiály se bezesporu řadí mezi aktuální trendy ve světě bydlení. Důraz se tak bude klást hlavně na dřevo, kámen a mimo jiné také na sklo. To ideálně kombinujte s jednoduchým designem. Nesázejte na kýčovité prvky. Co však domácnost může zpestřit, jsou technologické novinky.  

Přírodní materiály v kombinaci s minimalismem hlavně do kuchyně 

Jak již bylo zmíněno, mezi aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021 patří hlavně přírodní materiály. Ty by se měly dostat ve velkém hlavně do kuchyně, kde by se měly kombinovat s minimalistickým stylem. Minimalistickým stylem jsou myšleny kupříkladu bezúchytkové skříňky nebo důmyslně skryté ukládání nádobí.

Zkrátka čím jednodušší kuchyně bude, tím lépe. Vsaďte proto ideální na otevírání skříněk pouhým zatlačením nebo využijte eso v rukávu v podobě skvěle laděných ostrůvků.  

Co je skvělé, tak to, že minimalistická kuchyně jde ruku v ruce s nejnovějšími technologiemi. A právě na technologie se nyní bude klást důraz.  

Technologie i v koupelně 

S moderními technologiemi se nesetkáte jenom v kuchyni, ale kromě jiného také v koupelně. I když si možná říkáte, že existuje jenom hrstka inteligentních vychytávek do kuchyně, není tomu tak. Kuchyně je plná nejrůznějších vychytávek v podobě termostatické baterie nastavující vodu v přijatelné teplotě takřka okamžitě. Dalším podobným výkřikem moderních technologií je inteligentní toaleta. 

A co barvy? 

Stejně jako se každým rokem mění trendy ve světě bydlení, mění se také barvy, které budou pro daný rok in. Tak tomu je ostatně i v módě.

Pokud bychom měli zmínit stylové a moderní odstíny pro rok 2021, kterými si můžete s čistým svědomím vymalovat třeba vaši koupelnu nebo obývací pokoj, zmíníme bledě modrý odstín. Myslíme takovou tu krásně pastelově modrou, která se hezky vyjímá třeba v kombinaci s bílou barvou. Doplnit by se měla také o tmavý bronz.  

K TÉMATU  Zajímá vás výstavba nových bytů? Podívejte se, na 3 zajímavosti, které možná nevíte

Pokud nejste na tento nevšední výběr barev, můžete zvolit trochu jiný odstín, který bude stejně moderní jako bledě modrá. Je jím béžová, která jde ruku v ruce s minimalistickým designem. Opět ji lze zkombinovat s tradiční neutrální bílou barvou, která udělá domácnost zase o něco jemnější.  

Už žádné kliky ani dveřní zárubně 

Pokud bychom se měli vrátit k trendům ve světě bydlení a upustit na malý okamžik od těch barevných trendů, které se sice také budou v domácnostech nosit, zmíníme ještě neviditelné dveře. Možná si říkáte, co je to asi za výmysl, ale mluvíme o dveřích, které nemají žádnou kliku ani dveřní zárubeň.  

Dveře bez dveřní zárubně se hojně objevovaly už v minulém roce, ovšem nyní je čeká opravdu velký boom. K tomu by se měly odebrat dveřní kliky a máte skutečně stylovou součástí vašeho interiéru. Těmto typům dveří se říká neviditelné proto, že naprosto splývají se zdí, do které jsou nasazeny.

Zavírají se na magnetické zavírání a jedná se o skutečně stylový kousek. Jen si tedy na něj budete muset nějakou chvíli zvykat. 

Chytrý nábytek patří do moderního domova 

Co také bylo zmíněno, tak moderní technologie. K nim se tedy taktéž na malý okamžik ještě vraťme. Moderní technologie mají být součástí nejen kuchyně, ale také koupelny. Zapomenout ale nesmíme ani na ložnici, do které patří takzvaná chytrá matrace. Už jste o ní slyšeli? 

Se vší pravděpodobností se jedná o hit budoucnosti, který si lidé opravdu oblíbí. Chytré matrace se totiž mají pyšnit senzory, jež mají monitorovat tělesné funkce během spánku. A to je naprosto skvělá funkce, ne? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Skandinávský, Provence, rustikální: Poznáte styl nábytku podle komody?

K TÉMATU  Usilujete o vlastní bydlení, ale nedosáhnete na hypotéku? Zkuste alternativní řešení

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Volba barvy pro interiér, ve kterém se pohybujeme, má velký vliv i na naše psychické rozpoložení. Víte, jakou barvu vybrat a co bude znamenat pro váš prostor? Rozhodně se nevyplatí jen tak něco „plácnout“ na zeď. Pojďme se podívat na psychologii barev.
Sváteční výzdobu milujeme a nápadů na nové prvky není nikdy dost. Vánoční dekorace z recyklovaných materiálů snadno vyrobíte z toho, co máte doma po ruce. Tyhle roztomilé kousky jsou jako stvořené pro spolupráci s dětmi. Inspirujte se pro své vlastní nápady!
Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.
Kristýna (33) nepatří mezi lidi, kteří dávají na odiv své bolesti. Když onemocněla a její stav jí nedovolil se hýbat, prožívala těžké chvíle.
Nebaví vás hlídat si kalorie a přemýšlet nad vším, co sníte? Obědů z restaurace už máte dost a chtělo by to lehčí a zdravější změnu? Vyzkoušejte naše tři tipy na zdravý oběd přímo ze supermarketu.
Připravte se na příval roztomilosti. Rozpustilé kočičky si hrají, mazlí se a dovádějí, a vyvolají úsměv na tváři i u sebevětšího mrzouta. Proto milujeme domácí mazlíčky.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Jednoduchý čistý design, kombinace dřeva a betonu. To je Ion Adventure Hotel na Islandu, který má vlastní termální lázně s výhledem do okolní přírody. V noci pak můžete přímo z bazénu pozorovat na obloze polární záři nebo se koukat ven proskleným výhledem z restaurace v prvním patře. Nádhera!
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Rozvod, rozchod, nevěra, výpověď z práce, smrt blízké osoby, nemoc, to vše bychom mohli označit jako životní krize. A nejen to, důvodů životních krizí je mnoho. Životní krize potkají během života každého člověka a některým z nich se nelze vyhnout.
Kočky jsou tak roztomilá a super zábavná zvířata. A dnes se zaměříme speciálně na černé kočky! Vyvolávají nám úsměv na tváři a léčí naši špatnou náladu. Stačí se podívat, jak si všechny ty chlupaté kočičky hrají, padají, vycházejí se psy a jinými zvířaty, děsí sebe i vás, dělají legrační zvuky nebo se rozzlobí... Tak vtipné a roztomilé!

Výběr článků

Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.
Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.

Nepřehlédněte

Proč na ruce mít hodinky, které jen ukazují čas? Mohou mít celou řadu další inteligentních funkcí, které nám mohou usnadnit život. Zejména pokud jsme ve spěchu a nemáme čas lovit mobilní telefon z kabelky či kapsy, abychom se podívali, kdo nám zrovna telefonuje. To je ale jen jedna z výhod chytrých hodinek. Podle čeho se dají vybírat chytré hodinky?
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek