Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021

Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
aktuální trendy bydlení
Co se nyní "nosí" ve světě bydlení? (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 01. 2021

Přírodní materiály se bezesporu řadí mezi aktuální trendy ve světě bydlení. Důraz se tak bude klást hlavně na dřevo, kámen a mimo jiné také na sklo. To ideálně kombinujte s jednoduchým designem. Nesázejte na kýčovité prvky. Co však domácnost může zpestřit, jsou technologické novinky.  

Přírodní materiály v kombinaci s minimalismem hlavně do kuchyně 

Jak již bylo zmíněno, mezi aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021 patří hlavně přírodní materiály. Ty by se měly dostat ve velkém hlavně do kuchyně, kde by se měly kombinovat s minimalistickým stylem. Minimalistickým stylem jsou myšleny kupříkladu bezúchytkové skříňky nebo důmyslně skryté ukládání nádobí.

Zkrátka čím jednodušší kuchyně bude, tím lépe. Vsaďte proto ideální na otevírání skříněk pouhým zatlačením nebo využijte eso v rukávu v podobě skvěle laděných ostrůvků.  

Co je skvělé, tak to, že minimalistická kuchyně jde ruku v ruce s nejnovějšími technologiemi. A právě na technologie se nyní bude klást důraz.  

Technologie i v koupelně 

S moderními technologiemi se nesetkáte jenom v kuchyni, ale kromě jiného také v koupelně. I když si možná říkáte, že existuje jenom hrstka inteligentních vychytávek do kuchyně, není tomu tak. Kuchyně je plná nejrůznějších vychytávek v podobě termostatické baterie nastavující vodu v přijatelné teplotě takřka okamžitě. Dalším podobným výkřikem moderních technologií je inteligentní toaleta. 

A co barvy? 

Stejně jako se každým rokem mění trendy ve světě bydlení, mění se také barvy, které budou pro daný rok in. Tak tomu je ostatně i v módě.

Pokud bychom měli zmínit stylové a moderní odstíny pro rok 2021, kterými si můžete s čistým svědomím vymalovat třeba vaši koupelnu nebo obývací pokoj, zmíníme bledě modrý odstín. Myslíme takovou tu krásně pastelově modrou, která se hezky vyjímá třeba v kombinaci s bílou barvou. Doplnit by se měla také o tmavý bronz.  

K TÉMATUPrůvodce Feng Shui: ukliďte si a dodejte svému domovu i životu nový svěží dech

Pokud nejste na tento nevšední výběr barev, můžete zvolit trochu jiný odstín, který bude stejně moderní jako bledě modrá. Je jím béžová, která jde ruku v ruce s minimalistickým designem. Opět ji lze zkombinovat s tradiční neutrální bílou barvou, která udělá domácnost zase o něco jemnější.  

Už žádné kliky ani dveřní zárubně 

Pokud bychom se měli vrátit k trendům ve světě bydlení a upustit na malý okamžik od těch barevných trendů, které se sice také budou v domácnostech nosit, zmíníme ještě neviditelné dveře. Možná si říkáte, co je to asi za výmysl, ale mluvíme o dveřích, které nemají žádnou kliku ani dveřní zárubeň.  

Dveře bez dveřní zárubně se hojně objevovaly už v minulém roce, ovšem nyní je čeká opravdu velký boom. K tomu by se měly odebrat dveřní kliky a máte skutečně stylovou součástí vašeho interiéru. Těmto typům dveří se říká neviditelné proto, že naprosto splývají se zdí, do které jsou nasazeny.

Zavírají se na magnetické zavírání a jedná se o skutečně stylový kousek. Jen si tedy na něj budete muset nějakou chvíli zvykat. 

Chytrý nábytek patří do moderního domova 

Co také bylo zmíněno, tak moderní technologie. K nim se tedy taktéž na malý okamžik ještě vraťme. Moderní technologie mají být součástí nejen kuchyně, ale také koupelny. Zapomenout ale nesmíme ani na ložnici, do které patří takzvaná chytrá matrace. Už jste o ní slyšeli? 

Se vší pravděpodobností se jedná o hit budoucnosti, který si lidé opravdu oblíbí. Chytré matrace se totiž mají pyšnit senzory, jež mají monitorovat tělesné funkce během spánku. A to je naprosto skvělá funkce, ne? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Skandinávský, Provence, rustikální: Poznáte styl nábytku podle komody?

K TÉMATUJsou Češi chytřejší než realitní makléři? Otestujte se v nejrozsáhlejším online testu

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!

Nepřehlédněte

Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek