Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021

Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
aktuální trendy bydlení
Co se nyní "nosí" ve světě bydlení? (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 01. 2021

Přírodní materiály se bezesporu řadí mezi aktuální trendy ve světě bydlení. Důraz se tak bude klást hlavně na dřevo, kámen a mimo jiné také na sklo. To ideálně kombinujte s jednoduchým designem. Nesázejte na kýčovité prvky. Co však domácnost může zpestřit, jsou technologické novinky.  

Přírodní materiály v kombinaci s minimalismem hlavně do kuchyně 

Jak již bylo zmíněno, mezi aktuální trendy ve světě bydlení pro rok 2021 patří hlavně přírodní materiály. Ty by se měly dostat ve velkém hlavně do kuchyně, kde by se měly kombinovat s minimalistickým stylem. Minimalistickým stylem jsou myšleny kupříkladu bezúchytkové skříňky nebo důmyslně skryté ukládání nádobí.

Zkrátka čím jednodušší kuchyně bude, tím lépe. Vsaďte proto ideální na otevírání skříněk pouhým zatlačením nebo využijte eso v rukávu v podobě skvěle laděných ostrůvků.  

Co je skvělé, tak to, že minimalistická kuchyně jde ruku v ruce s nejnovějšími technologiemi. A právě na technologie se nyní bude klást důraz.  

Technologie i v koupelně 

S moderními technologiemi se nesetkáte jenom v kuchyni, ale kromě jiného také v koupelně. I když si možná říkáte, že existuje jenom hrstka inteligentních vychytávek do kuchyně, není tomu tak. Kuchyně je plná nejrůznějších vychytávek v podobě termostatické baterie nastavující vodu v přijatelné teplotě takřka okamžitě. Dalším podobným výkřikem moderních technologií je inteligentní toaleta. 

A co barvy? 

Stejně jako se každým rokem mění trendy ve světě bydlení, mění se také barvy, které budou pro daný rok in. Tak tomu je ostatně i v módě.

Pokud bychom měli zmínit stylové a moderní odstíny pro rok 2021, kterými si můžete s čistým svědomím vymalovat třeba vaši koupelnu nebo obývací pokoj, zmíníme bledě modrý odstín. Myslíme takovou tu krásně pastelově modrou, která se hezky vyjímá třeba v kombinaci s bílou barvou. Doplnit by se měla také o tmavý bronz.  

K TÉMATU  Fixace hypotéky jako věčná otázka. Na jak dlouho úvěr zafixovat?

Pokud nejste na tento nevšední výběr barev, můžete zvolit trochu jiný odstín, který bude stejně moderní jako bledě modrá. Je jím béžová, která jde ruku v ruce s minimalistickým designem. Opět ji lze zkombinovat s tradiční neutrální bílou barvou, která udělá domácnost zase o něco jemnější.  

Už žádné kliky ani dveřní zárubně 

Pokud bychom se měli vrátit k trendům ve světě bydlení a upustit na malý okamžik od těch barevných trendů, které se sice také budou v domácnostech nosit, zmíníme ještě neviditelné dveře. Možná si říkáte, co je to asi za výmysl, ale mluvíme o dveřích, které nemají žádnou kliku ani dveřní zárubeň.  

Dveře bez dveřní zárubně se hojně objevovaly už v minulém roce, ovšem nyní je čeká opravdu velký boom. K tomu by se měly odebrat dveřní kliky a máte skutečně stylovou součástí vašeho interiéru. Těmto typům dveří se říká neviditelné proto, že naprosto splývají se zdí, do které jsou nasazeny.

Zavírají se na magnetické zavírání a jedná se o skutečně stylový kousek. Jen si tedy na něj budete muset nějakou chvíli zvykat. 

Chytrý nábytek patří do moderního domova 

Co také bylo zmíněno, tak moderní technologie. K nim se tedy taktéž na malý okamžik ještě vraťme. Moderní technologie mají být součástí nejen kuchyně, ale také koupelny. Zapomenout ale nesmíme ani na ložnici, do které patří takzvaná chytrá matrace. Už jste o ní slyšeli? 

Se vší pravděpodobností se jedná o hit budoucnosti, který si lidé opravdu oblíbí. Chytré matrace se totiž mají pyšnit senzory, jež mají monitorovat tělesné funkce během spánku. A to je naprosto skvělá funkce, ne? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Skandinávský, Provence, rustikální: Poznáte styl nábytku podle komody?

K TÉMATU  Zajímá vás výstavba nových bytů? Podívejte se, na 3 zajímavosti, které možná nevíte

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.
Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.

Nepřehlédněte

Nestíháte sníst banány včas a pak vám doma zčernají? Myslíte si, že přezrálé a již na první pohled nehezké banány už se nedají jíst? Možná už vám nebudou chutnat jen tak, ale můžete si z nich připravit dezert nebo třeba zmrzlinu. Jak můžete zužitkovat přezrálé banány? Určitě na mnoho způsobů, vyzkoušejte tyto recepty. A využít pak můžete i samotné slupky, které byste za normálních okolností vyhodili.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek