Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte svůj originál

Baret vede jako pokrývka hlavy i pro letošní podzim a zimu. V posledních dvou letech zažívá tento francouzský look stále strmý vzestup. Půjdete do něj?
Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte originál
zdroj: 123RF.com

12. 12. 2019

Čepice sedláků módní ikonou

Baret není žádnou novinkou posledního století. Podobné pokrývky hlavy nosili v minulých tisících letech především dělníci, zemědělci, a postupně také umělci. Jediným původním materiálem totiž byla plsť. A díky její dobré odolnosti povětrnostní vlivům se hodila pro všechny, kteří pracovali venku.

Vše se změnilo na začátku 20. let minulého století ve Francii, kdy si baretu všimla slavná módní návrhářka Coco Chanel a udělala z něj módní hit. Tak se barety přesunuly z polí a staveb do městských ulic a dodnes vlastně nevyšly z módy. Najděte si, jak barety slušely například Gretě Garbo, Brigitte Bardot nebo třeba Kate Moss. A když se podíváte na love story Notting Hill, tak uvidíte, jak roztomile v něm vypadá Julia Roberts.

Na každou hlavu, pro každou příležitost

Baret se hodí se ke každé postavě, k mnoha outfitům, dlouhým i krátkým vlasům. Jeho pořízení není finančně náročné. Můžete mít v několika různých provedeních, barvách i materiálech, protože už dávno neplatí, že se vyrábí jen z plstě. V průběhu let přibyla vlna, kůže, samet nebo kašmír. Pletené originály jsou pak letos vrcholem pomyslného žebříčku. Jestliže jste zručná pletařka, snadno si vymyslíte ten svůj jedinečný.  

Baret skvěle funguje nejen jako pokrývka hlavy, ale především jako módní doplněk. Lze jej totiž dokonale sladit s téměř každým outfitem. Od elegantního stylu, přes casual až po sportovní.

Móda baretů pokračuje. Kupte si francouzský baret nebo si vytvořte originál
zdroj: 123RF.com

Experimentujte s vlasy, ozdobami i vzory

Baret se hodí ke každému účesu. A pokaždé dosáhnete jiného vzhledu. A tak můžete být dáma s drdolem v baretu nebo si sčesat drdol dozadu a baret posadit nad něj. Stejně můžete učesat culík nebo copy. Velmi stylové jsou měkké vlny, které musí vykukovat z baretu a rámovat tvář. Klasikou je samozřejmě mikádo, které vás přenese do 20. let minulého století. Zvláště, když doladíte outfit do pánského stylu.

K TÉMATU  Jak se starat o jizvy po akné a mít zase krásnou pleť?

Nebojte se experimentovat a inspirujte se letošními barvami a vzory. Zkuste zvířecí motivy, perly, spony nebo štras. Baret se také může stát ozdobou vašeho večírkového outfitu. Aktuálně jsou pro tyto příležitosti trendy sametové barety se síťkou, s broží či ozdobené flitry. Barva baretu by neměla být podle doporučení stylistů stejná jako vrchní část oblečení. Když ho barevně sladíte s kabátem, můžete působit spíš jako šedá myš. Nebojte se kombinací a kontrastů. Pořiďte si baret v barvě bot, rukavic nebo šály. Anebo jich mějte po ruce několik, abyste mohla kombinovat a měnit.

Jak nosit baret?

Velmi žensky a zároveň elegantně působí, posadíte-li baret na hlavu rovně a vytáhnete ven ofinu a pramínky vlasů kolem tváře. Když začne mrznout, jen stáhnete baret přes uši a máte zimní verzi. Nebo nechte baret na hlavě rovně, ale posuňte jej hodně dozadu. Typického francouzského looku dosáhnete posazením baretu našikmo. Je to prostě klasika.

A protože baret se nosí volně, nezapomeňte si jej připevnit sponkami k hlavě. Aby nesklouzl, neuletěl, nerozcuchal. Barety koupíte v mnoha variantách a každý bude na hlavě vypadat trochu jinak. To je účelem hry. Právě kreativita je na baretech tak skvělá. Inspirujte se módními ikonami nebo jen svou fantazií a vytvořte si svůj vlastní baretový look.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Znáte je všechny? Že neznáte ani jedno? Vyvedeme vás z omylu, určitě už jste je někdy někde slyšeli, ale možná pro vás bylo tak těžké je zpracovat, že jste je raději hned vypustili z mysli. Je jich určitě několik desítek. Myslíme slov, která se nějakým způsobem prosadila v běžném užívání, ale obvykle nám trhají uši. Která slova to jsou?
Věděli jste, že člověk stráví v posteli v průměru až třetinu svého života? Proto pokud vybíráte novou postel do vaší ložnice, je třeba umět vybrat správně. Pohodlná a dostatečně velká postel totiž může podpořit váš zdravý spánek. Naopak nevhodná postel může způsobovat problémy, jako je nespavost nebo bolesti zad. Postel je zároveň důležitou součástí interiéru a je dominantou ložnice, jejíž celkový vzhled ovlivňuje. Vybrat si správnou postel tak může také pomoci dotvořit celkovou atmosféru v místnosti.
Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
Ve světě dobrot je spousta potravin, které nejenže skvěle chutnají, ale zároveň jsou cenným zdrojem mnoha látek. A zatímco při jejich výběru se zpravidla zaměřujeme na nutriční hodnoty a samozřejmě chuť, někdy není od věci řešit i barvu, která u některých typů potravin hraje velkou roli. Věděli jste třeba, že některé černé potraviny jsou díky své přirozené barvě zdravější než jejich světlé verze? A právě několik takových společně prozkoumáme a mimo jiné vám prozradíme, v čem spočívá jejich výhoda.

Nepřehlédněte

Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek