Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Bydlení ve stylu Provence pro všechny romantické duše

Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?
Provence
Bydlení ve stylu Provence se vyznačuje jemnými odstíny, důrazem na tradice a přírodní materiály.

09. 05. 2022

Tak jako u každého osobitého stylu bydlení, i zde je nutné dodržovat volbu správných materiálů a barev pro dosažení požadovaného efektu. Mohlo by se zdát, že ve stylu Provence by mělo být všechno levandulové, ale není tomu tak.

Typické bydlení ve stylu Provence

Provensálské bydlení se obecně spíše hodí do menších domů někde na vesnici, ale i v bytě se tohoto efektu dá docela dobře dosáhnout. Venkovského ducha a jednoduchosti nabydete za pomoci hrubých omítek, kombinace dřeva a zděných detailů. Stěny mohou působit starším a oprýskaným dojmem, vhodný je i kámen nebo cihlové zdivo.

levandule
Levandule je neodmyslitelnou součástí Provence.

Co se týče nábytku, zapomeňte na modernu. Vhodné je bílé či světlejší masivní dřevo. Nábytek by měl být jednoduchý, ale tradiční, můžete ponechat například některé starší kousky po rodičích v jejich původní podobě. Pokud nemají požadovaný odstín, co takhle starou komodu přetřít na bílo? Naučte se hledat nábytek třeba i na bleších trzích.

Jednoduchost, co hraje jemnými barvami

Ohledně barev, ani tady není prostor pro žádnou divočinu. Bydlení Provence je blízká bílá barva, ale samozřejmě i světle fialová a levandulová. Dále je vhodné doplňky ladit do pastelových odstínů letních barev, jako je světle žlutá, pudrově růžová, světle modrá nebo olivově zelená. Zkombinovat je pak můžete nejen s čistě bílou, ale třeba i s odstíny světle hnědé a krémové barvy.

Provence
Hlavní barvou v interiéru je bílá. Tu doplňte o světlé odstíny, třeba růžovou.

Určitě neopomeňte ani květiny, nejen ty živé. Vhodné jsou například květinové tapety, které můžete dát jen na jednu stěnu pokoje. Čerstvé květiny, ale i ty sušené, patří na stůl. Sušenou levanduli můžete různě aranžovat, krásně vám provoní celý interiér. V kuchyni nezapomeňte umístit na parapet čerstvé bylinky v květináčích. A v létě přidejte řezané květiny do vázy.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek