Středa , 29. 03. 2023

Taťána

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!
Slavné ženy a bulimie. Poruchu příjmu potravy poznala i princezna Diana
zdroj: facebook

Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!

Bulimie. To je takový ten stav, kdy nenávidíte, jak vypadáte, a nutkavě si vyvoláváte zvracení doprovázené extrémními pocity viny, deprese a úzkosti. Kdo ho moc dobře zná?

Lady Diana

Dokonce i princezna Diana (†36), jedna z nejoblíbenějších a nejobdivovanějších žen na světě, s bulimií mnoho let po své pohádkové svatbě bojovala. Její úmorná cesta přitom začala v roce 1981 a pokračovala až do konce desetiletí, kdy se konečně odhodlala k léčbě. A to by nebyla Diana, kdyby svůj vlastní příběh nepoužila jako příklad pro ostatní ve stejné situaci. Po své zkušenosti zvyšovala povědomí o této nemoci a její statečné proslovy plné osobních pocitů dodaly odvahu mnoha lidem v tom, aby i oni začali mluvit o poruchách příjmu potravy. Podobnou inspirací však byla i jistá známá herečka.

Jane Fonda

Bulimie ji doprovázela celých 30 let, možná i proto, že ji jako dítě znásilnili. „Kultura a společnost nám diktují, jak bychom měli žít a vypadat,“ posteskla si kdysi americká herečka Jane Fonda (81) v článku pro magazín Forbes. A stala se tak, vedle princezny Diany, jednou z prvních slavných žen, které kdy promluvily o touze po chronickém perfekcionismu, jenž v tomto případě začal v pouhých dvanácti letech. Slavná herečka si teprve až po čtyřicítce uvědomila, že takhle to dál nejde, a konfrontovala se se svými “kostlivci”, přičemž vedla kampaň za zvýšení povědomí o problémech anorexie a bulimie.

Britney Spears

Od svého prvního hitu s názvem Baby One More Time z roku 1998 se stal osobní život americké popové princezničky Britney Spears (37) veřejný. Neunesla to, slávu a zájem veřejnosti zapíjela alkoholem a tlumila drogami. Aby toho nebylo málo, vše, co snědla, vyzvracela. V kuloárech se povídá, že s bulimií začala už v 16 letech. Během dvou těhotenství se držela, ale následně po nich opět najela na starý způsob – ve snaze shodit přebytečná kila. Teď už je to snad za ní, ale právě u Britney platí, že člověk nikdy neví.

K TÉMATU  Veronika (31): Čtvrtý potrat mi vzal sílu bojovat. Osobní život je v troskách

Kesha

„Byla jsem sama sebou a milovala se, ale bylo pro mne hrozně těžké vstát a jít cvičit. Teď jsem připravená nést následky. Na dalších třicet dní se stahuji z veřejného života a hledám léčbu pro svoji poruchu příjmu potravy,“ vysvětlila americká zpěvačka a skladatelka Kesha nebo také Ke$ha (32) prostřednictvím mobilní aplikace Tik Tok, a to chvíli před tím, než se svěřila do péče odborníků. A to je vždy to nejtěžší – přiznat si problém.

Demi Lovato

Americká zpěvačka, skladatelka a herečka Domi Lovato (27) se s bulimií i anorexií léčila v roce 2010, ale snad i ona už má to nejhorší za sebou. „Ano, přiznávám. Byla jsem posedlá jídlem, ale zároveň jsem se ho strašně bála,“ uvedla v rozhovoru pro britský deník Daily Mail. Demi aktuálně na své psychické i fyzické kondici dře, tak jí přejme štěstí, stejně jako dalším slavným celebritám.

Lindsay Lohan

Ani Lindsay Lohan (33), americká herečka, popová zpěvačka a bývalá modelka, se nevyhnula problému bulimie. Od dětských let se pohybovala v showbusinessu, což se na ní pěkně podepsalo. Nejedla, a když už do sebe něco dostala, muselo to ven. „Měla jsem strašně hubené ruce. Byly nechutné. Musela jsem si sednout a říct si, že když se o sebe nezačnu starat, zemřu,“ svěřila se známá rebelka magazínu Vanity Fair. No uf, z toho až mrazí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Naši domácnost mohou sužovat nevítaní nepřátelé, kteří nás po ránu nemile překvapí. Jsou jimi brouci, kterým se někdy zkrátka líbí víc v domě než na zahradě, kde mají obvykle svá obydlí. Pokud i k vám domů doputovali drobní tvorové, kteří sice v mnoha případech škodliví nejsou, ale v ostatních ano, prozraďme si, jak s nimi bojovat.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?

Nepřehlédněte

S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek