Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!
Slavné ženy a bulimie. Poruchu příjmu potravy poznala i princezna Diana
zdroj: facebook

Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!

Bulimie. To je takový ten stav, kdy nenávidíte, jak vypadáte, a nutkavě si vyvoláváte zvracení doprovázené extrémními pocity viny, deprese a úzkosti. Kdo ho moc dobře zná?

Lady Diana

Dokonce i princezna Diana (†36), jedna z nejoblíbenějších a nejobdivovanějších žen na světě, s bulimií mnoho let po své pohádkové svatbě bojovala. Její úmorná cesta přitom začala v roce 1981 a pokračovala až do konce desetiletí, kdy se konečně odhodlala k léčbě. A to by nebyla Diana, kdyby svůj vlastní příběh nepoužila jako příklad pro ostatní ve stejné situaci. Po své zkušenosti zvyšovala povědomí o této nemoci a její statečné proslovy plné osobních pocitů dodaly odvahu mnoha lidem v tom, aby i oni začali mluvit o poruchách příjmu potravy. Podobnou inspirací však byla i jistá známá herečka.

Jane Fonda

Bulimie ji doprovázela celých 30 let, možná i proto, že ji jako dítě znásilnili. „Kultura a společnost nám diktují, jak bychom měli žít a vypadat,“ posteskla si kdysi americká herečka Jane Fonda (81) v článku pro magazín Forbes. A stala se tak, vedle princezny Diany, jednou z prvních slavných žen, které kdy promluvily o touze po chronickém perfekcionismu, jenž v tomto případě začal v pouhých dvanácti letech. Slavná herečka si teprve až po čtyřicítce uvědomila, že takhle to dál nejde, a konfrontovala se se svými “kostlivci”, přičemž vedla kampaň za zvýšení povědomí o problémech anorexie a bulimie.

Britney Spears

Od svého prvního hitu s názvem Baby One More Time z roku 1998 se stal osobní život americké popové princezničky Britney Spears (37) veřejný. Neunesla to, slávu a zájem veřejnosti zapíjela alkoholem a tlumila drogami. Aby toho nebylo málo, vše, co snědla, vyzvracela. V kuloárech se povídá, že s bulimií začala už v 16 letech. Během dvou těhotenství se držela, ale následně po nich opět najela na starý způsob – ve snaze shodit přebytečná kila. Teď už je to snad za ní, ale právě u Britney platí, že člověk nikdy neví.

K TÉMATU  "Nevěra mi málem zničila manželství. Výčitky svědomí jsem ale překonala," říká Kristýna (38)

Kesha

„Byla jsem sama sebou a milovala se, ale bylo pro mne hrozně těžké vstát a jít cvičit. Teď jsem připravená nést následky. Na dalších třicet dní se stahuji z veřejného života a hledám léčbu pro svoji poruchu příjmu potravy,“ vysvětlila americká zpěvačka a skladatelka Kesha nebo také Ke$ha (32) prostřednictvím mobilní aplikace Tik Tok, a to chvíli před tím, než se svěřila do péče odborníků. A to je vždy to nejtěžší – přiznat si problém.

Demi Lovato

Americká zpěvačka, skladatelka a herečka Domi Lovato (27) se s bulimií i anorexií léčila v roce 2010, ale snad i ona už má to nejhorší za sebou. „Ano, přiznávám. Byla jsem posedlá jídlem, ale zároveň jsem se ho strašně bála,“ uvedla v rozhovoru pro britský deník Daily Mail. Demi aktuálně na své psychické i fyzické kondici dře, tak jí přejme štěstí, stejně jako dalším slavným celebritám.

Lindsay Lohan

Ani Lindsay Lohan (33), americká herečka, popová zpěvačka a bývalá modelka, se nevyhnula problému bulimie. Od dětských let se pohybovala v showbusinessu, což se na ní pěkně podepsalo. Nejedla, a když už do sebe něco dostala, muselo to ven. „Měla jsem strašně hubené ruce. Byly nechutné. Musela jsem si sednout a říct si, že když se o sebe nezačnu starat, zemřu,“ svěřila se známá rebelka magazínu Vanity Fair. No uf, z toho až mrazí!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Marie byla od mala o něco plašší než ostatní děti. Viděla věci, které ji znepokojovaly. Až v dospělém věku si vše dokázala rozklíčovat za asistence duchovně naladěných lidí. A dnes? Po překonání dlouhé nemoci pomáhá Marie lidem ve svém okolí.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Období dovolených nemusí skončit s prázdninami. Máme pro vás tip na úžasné místo, ze kterého se vám nebude chtít ani odjet. Místo, ve kterém si na své přijdou milovníci osvěžujícího koupání, objevování památek i nadšenci pro horskou turistiku.
Mít krásné a upravené nehty je pro většinu z nás samozřejmostí. Ovšem pokud občas hledáte nápady, jak své nehty pro tentokrát ozdobit, určitě vám přijde vhod náš nový článek, který vám prozradí, jak sladit design svých nehtů s aktuálními trendy. A že bude z čeho vybírat!
Plánování dětského pokojíčku je zábava, ale musíte počítat s tím, že s přibývajícím věkem přijdou změny jeho vzhledu i vybavení. Děti mají rády barvy a potřebují svůj vlastní prostor k hraní. Inspirujte se originálními nápady. Tady jsou dětské pokoje pro nejmenší.
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Dejte stopku plýtvání a buďte v kuchyni maximálně praktičtí. Co tím máme na mysli? Třeba to, že přestanete vyhazovat potraviny, které vůbec vyhazovat nemusíte.
Spa Hotel Děvín uprostřed Slavkovského lesa nabízí široký výběr služeb včetně lázeňské léčby pod jednou střechou.
U každého tu a tam přijde chvíle, kdy potřebuje nějaký ten životabudič. A mezi stoprocentní nakopávače energie patří samozřejmě i káva. Jenže, co když ji potřebujete něčím nahradit a hledáte stejně účinnou alternativu? Ano, tak právě vám se tenhle článek rozhodně zalíbí.
High Desert Modern house se nachází v malém městě Bend v americkém Oregonu, v dosahu horských sjezdovek. Překrásná rezidence vás svým řešením uchvátí. Hlavní myšlenkou domu jsou posuvné panely, které mohou úplně oddělit a doslova skrýt jednotlivé prostory navzájem.
Mít známého na výpomoc s hlídáním přijde vhod. Svěřit vaše malé dítě do jiných rukou můžete za předpokladu, že máte jistotu, že o ně bude dobře postaráno. Příkladem budiž tenhle chlapík, který místo sezení doma vezme holčičku na výlet na kole po skotské vrchovině. Trochu nečekaný adrenalinový výlet.

Výběr článků

Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Nakupování oblečení vás může bavit, ale přesto se nemusí stát zábavou. Hlavní náplní vašeho volného času. Také nemusíte mít plnou skříň, abyste byla vždycky dobře oblečená. Stačí jen přemýšlet a kombinovat.
Vidíte manželství jako metu, do níž vstupujete v princeznovské róbě bránou opentlenou květinami ve stylu "žili šťastně až do smrti“? Nebo jako strašák, který omezuje vaši osobnost? Je manželství a rodina ještě stále základem vztahu dvou lidí? A jaké má tato instituce výhody a nevýhody?

Nepřehlédněte

Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
Každý rodič se řadí mezi nějaké rodičovské typy. Ke kterým patříte vy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek