Příběhy

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Slavné ženy a bulimie. Poruchu příjmu potravy poznala i princezna Diana
zdroj: facebook
Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!

Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!

Bulimie. To je takový ten stav, kdy nenávidíte, jak vypadáte, a nutkavě si vyvoláváte zvracení doprovázené extrémními pocity viny, deprese a úzkosti. Kdo ho moc dobře zná?

Lady Diana

Dokonce i princezna Diana (†36), jedna z nejoblíbenějších a nejobdivovanějších žen na světě, s bulimií mnoho let po své pohádkové svatbě bojovala. Její úmorná cesta přitom začala v roce 1981 a pokračovala až do konce desetiletí, kdy se konečně odhodlala k léčbě. A to by nebyla Diana, kdyby svůj vlastní příběh nepoužila jako příklad pro ostatní ve stejné situaci. Po své zkušenosti zvyšovala povědomí o této nemoci a její statečné proslovy plné osobních pocitů dodaly odvahu mnoha lidem v tom, aby i oni začali mluvit o poruchách příjmu potravy. Podobnou inspirací však byla i jistá známá herečka.

Jane Fonda

Bulimie ji doprovázela celých 30 let, možná i proto, že ji jako dítě znásilnili. „Kultura a společnost nám diktují, jak bychom měli žít a vypadat,“ posteskla si kdysi americká herečka Jane Fonda (81) v článku pro magazín Forbes. A stala se tak, vedle princezny Diany, jednou z prvních slavných žen, které kdy promluvily o touze po chronickém perfekcionismu, jenž v tomto případě začal v pouhých dvanácti letech. Slavná herečka si teprve až po čtyřicítce uvědomila, že takhle to dál nejde, a konfrontovala se se svými “kostlivci”, přičemž vedla kampaň za zvýšení povědomí o problémech anorexie a bulimie.

Britney Spears

Od svého prvního hitu s názvem Baby One More Time z roku 1998 se stal osobní život americké popové princezničky Britney Spears (37) veřejný. Neunesla to, slávu a zájem veřejnosti zapíjela alkoholem a tlumila drogami. Aby toho nebylo málo, vše, co snědla, vyzvracela. V kuloárech se povídá, že s bulimií začala už v 16 letech. Během dvou těhotenství se držela, ale následně po nich opět najela na starý způsob – ve snaze shodit přebytečná kila. Teď už je to snad za ní, ale právě u Britney platí, že člověk nikdy neví.

Kesha

„Byla jsem sama sebou a milovala se, ale bylo pro mne hrozně těžké vstát a jít cvičit. Teď jsem připravená nést následky. Na dalších třicet dní se stahuji z veřejného života a hledám léčbu pro svoji poruchu příjmu potravy,“ vysvětlila americká zpěvačka a skladatelka Kesha nebo také Ke$ha (32) prostřednictvím mobilní aplikace Tik Tok, a to chvíli před tím, než se svěřila do péče odborníků. A to je vždy to nejtěžší – přiznat si problém.

Demi Lovato

Americká zpěvačka, skladatelka a herečka Domi Lovato (27) se s bulimií i anorexií léčila v roce 2010, ale snad i ona už má to nejhorší za sebou. „Ano, přiznávám. Byla jsem posedlá jídlem, ale zároveň jsem se ho strašně bála,“ uvedla v rozhovoru pro britský deník Daily Mail. Demi aktuálně na své psychické i fyzické kondici dře, tak jí přejme štěstí, stejně jako dalším slavným celebritám.

Lindsay Lohan

Ani Lindsay Lohan (33), americká herečka, popová zpěvačka a bývalá modelka, se nevyhnula problému bulimie. Od dětských let se pohybovala v showbusinessu, což se na ní pěkně podepsalo. Nejedla, a když už do sebe něco dostala, muselo to ven. „Měla jsem strašně hubené ruce. Byly nechutné. Musela jsem si sednout a říct si, že když se o sebe nezačnu starat, zemřu,“ svěřila se známá rebelka magazínu Vanity Fair. No uf, z toho až mrazí!

reklama

Reklama