Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!
Slavné ženy a bulimie. Poruchu příjmu potravy poznala i princezna Diana
zdroj: facebook

Poruchy příjmu potravy se nestarají o to, kolik peněz vyděláváte nebo jaký máte společenský status. Kdokoli, a to od princezny po chudáka, se může stát obětí mentálního onemocnění jménem bulimie, které mění a ohrožuje život. A celebrity pochopitelně nejsou výjimkou. Některé z nich málem zemřely!

Bulimie. To je takový ten stav, kdy nenávidíte, jak vypadáte, a nutkavě si vyvoláváte zvracení doprovázené extrémními pocity viny, deprese a úzkosti. Kdo ho moc dobře zná?

Lady Diana

Dokonce i princezna Diana (†36), jedna z nejoblíbenějších a nejobdivovanějších žen na světě, s bulimií mnoho let po své pohádkové svatbě bojovala. Její úmorná cesta přitom začala v roce 1981 a pokračovala až do konce desetiletí, kdy se konečně odhodlala k léčbě. A to by nebyla Diana, kdyby svůj vlastní příběh nepoužila jako příklad pro ostatní ve stejné situaci. Po své zkušenosti zvyšovala povědomí o této nemoci a její statečné proslovy plné osobních pocitů dodaly odvahu mnoha lidem v tom, aby i oni začali mluvit o poruchách příjmu potravy. Podobnou inspirací však byla i jistá známá herečka.

Jane Fonda

Bulimie ji doprovázela celých 30 let, možná i proto, že ji jako dítě znásilnili. „Kultura a společnost nám diktují, jak bychom měli žít a vypadat,“ posteskla si kdysi americká herečka Jane Fonda (81) v článku pro magazín Forbes. A stala se tak, vedle princezny Diany, jednou z prvních slavných žen, které kdy promluvily o touze po chronickém perfekcionismu, jenž v tomto případě začal v pouhých dvanácti letech. Slavná herečka si teprve až po čtyřicítce uvědomila, že takhle to dál nejde, a konfrontovala se se svými „kostlivci“, přičemž vedla kampaň za zvýšení povědomí o problémech anorexie a bulimie.

Britney Spears

Od svého prvního hitu s názvem Baby One More Time z roku 1998 se stal osobní život americké popové princezničky Britney Spears (37) veřejný. Neunesla to, slávu a zájem veřejnosti zapíjela alkoholem a tlumila drogami. Aby toho nebylo málo, vše, co snědla, vyzvracela. V kuloárech se povídá, že s bulimií začala už v 16 letech. Během dvou těhotenství se držela, ale následně po nich opět najela na starý způsob – ve snaze shodit přebytečná kila. Teď už je to snad za ní, ale právě u Britney platí, že člověk nikdy neví.

K TÉMATU  Vaše práva a možnosti v restauraci. Můžete jídlo reklamovat, když vám nechutná nebo když je studené?

Kesha

„Byla jsem sama sebou a milovala se, ale bylo pro mne hrozně těžké vstát a jít cvičit. Teď jsem připravená nést následky. Na dalších třicet dní se stahuji z veřejného života a hledám léčbu pro svoji poruchu příjmu potravy,“ vysvětlila americká zpěvačka a skladatelka Kesha nebo také Ke$ha (32) prostřednictvím mobilní aplikace Tik Tok, a to chvíli před tím, než se svěřila do péče odborníků. A to je vždy to nejtěžší – přiznat si problém.

Demi Lovato

Americká zpěvačka, skladatelka a herečka Domi Lovato (27) se s bulimií i anorexií léčila v roce 2010, ale snad i ona už má to nejhorší za sebou. „Ano, přiznávám. Byla jsem posedlá jídlem, ale zároveň jsem se ho strašně bála,“ uvedla v rozhovoru pro britský deník Daily Mail. Demi aktuálně na své psychické i fyzické kondici dře, tak jí přejme štěstí, stejně jako dalším slavným celebritám.

Lindsay Lohan

Ani Lindsay Lohan (33), americká herečka, popová zpěvačka a bývalá modelka, se nevyhnula problému bulimie. Od dětských let se pohybovala v showbusinessu, což se na ní pěkně podepsalo. Nejedla, a když už do sebe něco dostala, muselo to ven. „Měla jsem strašně hubené ruce. Byly nechutné. Musela jsem si sednout a říct si, že když se o sebe nezačnu starat, zemřu,“ svěřila se známá rebelka magazínu Vanity Fair. No uf, z toho až mrazí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
Blíží se narozeniny vašeho partnera a vy usilovně přemýšlíte o tom, co byste mu pořídila? Určitě ho chcete příjemně překvapit a ráda byste vsadila na maximálně praktický dárek, který využije. Kombinace těchto dvou aspektů ovšem není vůbec jednoduchá. Ne vždy se musíte zaručeně zavděčit. Právě proto pro vás máme hned několik tipů, jež se vám mohou hodit. zaměříme se právě na onen zmiňovaný praktický aspekt, jež je z hlediska dlouhodobého využití dárku velmi důležitý.
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.
Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?

Nepřehlédněte

Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek