Sobota , 04. 02. 2023

Jarmila

Čím si doma můžete vyzdobit stěny 13x jinak

Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
stěny
Kombinujte, zkoušejte a ve finále to nepřehánějte.

24. 06. 2022

Samolepky na zeď

Ty seženete v téměř každém hobby marketu nebo v obchodě s domácími potřebami. A samozřejmě také na internetu. Vyplatí se však připlatit si za kvalitnější zpracování. Pak se vám nebudou od stěny odlupovat a zároveň i déle vydrží. A když vás náhodou samolepka přestane bavit, jednoduše ji strhnete, aniž byste si poškodili zeď. Nejčastěji se vyrábí z vinylu.

Moderní tapety

Víte, co jsou moderní tapety? Jde o takové tapety, které například umí pohlcovat kouř z cigaret a další zápachy. Nevyrábí se jenom z papíru, ale také z vliesu, což je voděodolný a snadno omyvatelný povrch.

tapeta
Dejte na jednu stěnu moderní tapetu, další nechte volné, nebo dále dekorujte.

Graffiti

Máte-li rádi umění, pak není nic jednoduššího, než oslovit vašeho oblíbeného umělce a poptat se, zdali by vám stěny nepomaloval. Máte omezený rozpočet? Pak oslovte začínající umělce.

Staré knihy

Dekoraci si ovšem můžete vyrobit i sami, například tím, že si jednu stěnu polepíte stránkami ze starých knih. Tato koláž se hodí například do knihovny nebo pracovny.

Korky

Jste milovníci vína? Pak si pořiďte sololitovou desku a nalepte na ni speciálním lepidlem jeden korek vedle druhého. Desku pak můžete připevnit na zeď do jídelny nebo do kuchyně. A bude to chtít vypít spoustu vína.

Laminát

Čím dál oblíbenější je také zdobení zdí laminátem. Je dostupný v mnoha různých barvách a dá se sehnat v nejrůznějších podobách. Z laminátu mohou být vyrobené postavy, stromy či rostliny.

Textura

Takzvané texturové válečky taktéž seženete v každém hobby marketu nebo malířských potřebách a dokážete s nimi vytvořit skutečně zajímavé vzory.

Zrcadla

Zrcadla všech tvarů a velikostí rozhodně nepatří jenom do koupelny nebo do ložnice. Soustavou vhodně zvolených zrcadel si zkrášlíte kteroukoliv místnost a zároveň ji i opticky zvětšíte.

Police

A vůbec nemusí jít o nudné police na knihy. Vybírat můžete i z velmi extravagantních úložných prostorů na stěny, do kterých můžete kromě knih umístit také rostliny, fotografie nebo třeba suvenýry z cest.

K TÉMATU  Vyrobte si doma dávkovač krmení pro pejsky i kočky. Výsledek je perfektní!
police
Police jsou praktické, vytvoří další úložný prostor a zaplní stěny.

Proutěné dekorace

Krásně vypadají i proutěné dekorace v podobě lotosových listů, palem nebo třeba koberců či lapačů snů. Mají zemitou barvu a dokážou zútulnit každý domov.

Dřevo

Působivě a originálně vypadá na stěnách také dřevo. A ze dřeva se dá vyrobit skutečně cokoliv. Klidně si však vystačíte s pár staršími a přelakovanými prkýnky od staré palety, které poskládáte do nějakého vzoru.

Plátno

Rádi malujete? Že malovat vůbec neumíte? V tom případě si kupte plátno a vaši oblíbenou barvu. Plátno natřete štětcem jen jednou barvou, případně podkladovou barvu nechte zaschnout, a pak pomocí rukou rozetřete na podkladovou barvu jinou kontrastní barvu. Možná budete překvapení tím, jaké obrazy vám pod rukama vzniknou.

Jestliže se vám ale do vytváření složitějších obrazů nechce, použijte jen zlatou, stříbrnou nebo bronzovou barvu. Tyto barvy na velkých i malých plátnech vypadají vždycky dobře a hodí se téměř do každého interiéru.

Mapy

Cestujete a rádi poznáváte nová místa? Pak si určitě aspoň jednu stěnu vyzdobte novými i starými mapami. Anebo si pořiďte stírací mapu celého světa, nebo třeba jen jednoho kontinentu. Tu přilepíte či pověsíte na zeď, a pak na ní můžete stírat místa, která během svého života navštívíte.

Zlaté pravidlo říká, že ta nejjednodušší dekorace vždycky bývá tou nejlepší. Proto příliš dlouho a složitě nerozmýšlejte a vyzdobte si stěny tím, co máte po ruce. Ať už jsou to fotky, kusy starší látky nebo jen již nepoužívané staré rámy. Kdo říkal, že na zdi musí viset jen rám s obrazem?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jarní dekorace: přivolejte do vašeho domova jaro

Barvy interiéru: jak na nás působí? S černou opatrně

Zdroje článku:
www.bydlimekvalitne.cz, cs.expertolux.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
Omrzely vás všechny ty stále dokola opakující se jídla, která si připravujete? Máte občas chuť odměnit vaše chuťové pohárky něčím netradičním – nebo něčím, co jste třeba ještě nikdy předtím neochutnali? V tom případě vám určitě uděláme chutě hned několika tipy na božská italská jídla, která zkrátka musíte ochutnat!
Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek