Úterý , 04. 10. 2022

František

Čím si doma můžete vyzdobit stěny 13x jinak

Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
stěny
Kombinujte, zkoušejte a ve finále to nepřehánějte.

24. 06. 2022

Samolepky na zeď

Ty seženete v téměř každém hobby marketu nebo v obchodě s domácími potřebami. A samozřejmě také na internetu. Vyplatí se však připlatit si za kvalitnější zpracování. Pak se vám nebudou od stěny odlupovat a zároveň i déle vydrží. A když vás náhodou samolepka přestane bavit, jednoduše ji strhnete, aniž byste si poškodili zeď. Nejčastěji se vyrábí z vinylu.

Moderní tapety

Víte, co jsou moderní tapety? Jde o takové tapety, které například umí pohlcovat kouř z cigaret a další zápachy. Nevyrábí se jenom z papíru, ale také z vliesu, což je voděodolný a snadno omyvatelný povrch.

tapeta
Dejte na jednu stěnu moderní tapetu, další nechte volné, nebo dále dekorujte.

Graffiti

Máte-li rádi umění, pak není nic jednoduššího, než oslovit vašeho oblíbeného umělce a poptat se, zdali by vám stěny nepomaloval. Máte omezený rozpočet? Pak oslovte začínající umělce.

Staré knihy

Dekoraci si ovšem můžete vyrobit i sami, například tím, že si jednu stěnu polepíte stránkami ze starých knih. Tato koláž se hodí například do knihovny nebo pracovny.

Korky

Jste milovníci vína? Pak si pořiďte sololitovou desku a nalepte na ni speciálním lepidlem jeden korek vedle druhého. Desku pak můžete připevnit na zeď do jídelny nebo do kuchyně. A bude to chtít vypít spoustu vína.

Laminát

Čím dál oblíbenější je také zdobení zdí laminátem. Je dostupný v mnoha různých barvách a dá se sehnat v nejrůznějších podobách. Z laminátu mohou být vyrobené postavy, stromy či rostliny.

Textura

Takzvané texturové válečky taktéž seženete v každém hobby marketu nebo malířských potřebách a dokážete s nimi vytvořit skutečně zajímavé vzory.

Zrcadla

Zrcadla všech tvarů a velikostí rozhodně nepatří jenom do koupelny nebo do ložnice. Soustavou vhodně zvolených zrcadel si zkrášlíte kteroukoliv místnost a zároveň ji i opticky zvětšíte.

Police

A vůbec nemusí jít o nudné police na knihy. Vybírat můžete i z velmi extravagantních úložných prostorů na stěny, do kterých můžete kromě knih umístit také rostliny, fotografie nebo třeba suvenýry z cest.

K TÉMATU  Pokojové rostliny, které vnesou do domu vánoční atmosféru
police
Police jsou praktické, vytvoří další úložný prostor a zaplní stěny.

Proutěné dekorace

Krásně vypadají i proutěné dekorace v podobě lotosových listů, palem nebo třeba koberců či lapačů snů. Mají zemitou barvu a dokážou zútulnit každý domov.

Dřevo

Působivě a originálně vypadá na stěnách také dřevo. A ze dřeva se dá vyrobit skutečně cokoliv. Klidně si však vystačíte s pár staršími a přelakovanými prkýnky od staré palety, které poskládáte do nějakého vzoru.

Plátno

Rádi malujete? Že malovat vůbec neumíte? V tom případě si kupte plátno a vaši oblíbenou barvu. Plátno natřete štětcem jen jednou barvou, případně podkladovou barvu nechte zaschnout, a pak pomocí rukou rozetřete na podkladovou barvu jinou kontrastní barvu. Možná budete překvapení tím, jaké obrazy vám pod rukama vzniknou.

Jestliže se vám ale do vytváření složitějších obrazů nechce, použijte jen zlatou, stříbrnou nebo bronzovou barvu. Tyto barvy na velkých i malých plátnech vypadají vždycky dobře a hodí se téměř do každého interiéru.

Mapy

Cestujete a rádi poznáváte nová místa? Pak si určitě aspoň jednu stěnu vyzdobte novými i starými mapami. Anebo si pořiďte stírací mapu celého světa, nebo třeba jen jednoho kontinentu. Tu přilepíte či pověsíte na zeď, a pak na ní můžete stírat místa, která během svého života navštívíte.

Zlaté pravidlo říká, že ta nejjednodušší dekorace vždycky bývá tou nejlepší. Proto příliš dlouho a složitě nerozmýšlejte a vyzdobte si stěny tím, co máte po ruce. Ať už jsou to fotky, kusy starší látky nebo jen již nepoužívané staré rámy. Kdo říkal, že na zdi musí viset jen rám s obrazem?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jarní dekorace: přivolejte do vašeho domova jaro

Barvy interiéru: jak na nás působí? S černou opatrně

Zdroje článku:
www.bydlimekvalitne.cz, cs.expertolux.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek