Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Čím si doma můžete vyzdobit stěny 13x jinak

Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
stěny
Kombinujte, zkoušejte a ve finále to nepřehánějte.

24. 06. 2022

Samolepky na zeď

Ty seženete v téměř každém hobby marketu nebo v obchodě s domácími potřebami. A samozřejmě také na internetu. Vyplatí se však připlatit si za kvalitnější zpracování. Pak se vám nebudou od stěny odlupovat a zároveň i déle vydrží. A když vás náhodou samolepka přestane bavit, jednoduše ji strhnete, aniž byste si poškodili zeď. Nejčastěji se vyrábí z vinylu.

Moderní tapety

Víte, co jsou moderní tapety? Jde o takové tapety, které například umí pohlcovat kouř z cigaret a další zápachy. Nevyrábí se jenom z papíru, ale také z vliesu, což je voděodolný a snadno omyvatelný povrch.

tapeta
Dejte na jednu stěnu moderní tapetu, další nechte volné, nebo dále dekorujte.

Graffiti

Máte-li rádi umění, pak není nic jednoduššího, než oslovit vašeho oblíbeného umělce a poptat se, zdali by vám stěny nepomaloval. Máte omezený rozpočet? Pak oslovte začínající umělce.

Staré knihy

Dekoraci si ovšem můžete vyrobit i sami, například tím, že si jednu stěnu polepíte stránkami ze starých knih. Tato koláž se hodí například do knihovny nebo pracovny.

Korky

Jste milovníci vína? Pak si pořiďte sololitovou desku a nalepte na ni speciálním lepidlem jeden korek vedle druhého. Desku pak můžete připevnit na zeď do jídelny nebo do kuchyně. A bude to chtít vypít spoustu vína.

Laminát

Čím dál oblíbenější je také zdobení zdí laminátem. Je dostupný v mnoha různých barvách a dá se sehnat v nejrůznějších podobách. Z laminátu mohou být vyrobené postavy, stromy či rostliny.

Textura

Takzvané texturové válečky taktéž seženete v každém hobby marketu nebo malířských potřebách a dokážete s nimi vytvořit skutečně zajímavé vzory.

Zrcadla

Zrcadla všech tvarů a velikostí rozhodně nepatří jenom do koupelny nebo do ložnice. Soustavou vhodně zvolených zrcadel si zkrášlíte kteroukoliv místnost a zároveň ji i opticky zvětšíte.

Police

A vůbec nemusí jít o nudné police na knihy. Vybírat můžete i z velmi extravagantních úložných prostorů na stěny, do kterých můžete kromě knih umístit také rostliny, fotografie nebo třeba suvenýry z cest.

K TÉMATU  Nejlepší domácí zázvorová limonáda. Zkuste neobvyklý mix s lesním medem
police
Police jsou praktické, vytvoří další úložný prostor a zaplní stěny.

Proutěné dekorace

Krásně vypadají i proutěné dekorace v podobě lotosových listů, palem nebo třeba koberců či lapačů snů. Mají zemitou barvu a dokážou zútulnit každý domov.

Dřevo

Působivě a originálně vypadá na stěnách také dřevo. A ze dřeva se dá vyrobit skutečně cokoliv. Klidně si však vystačíte s pár staršími a přelakovanými prkýnky od staré palety, které poskládáte do nějakého vzoru.

Plátno

Rádi malujete? Že malovat vůbec neumíte? V tom případě si kupte plátno a vaši oblíbenou barvu. Plátno natřete štětcem jen jednou barvou, případně podkladovou barvu nechte zaschnout, a pak pomocí rukou rozetřete na podkladovou barvu jinou kontrastní barvu. Možná budete překvapení tím, jaké obrazy vám pod rukama vzniknou.

Jestliže se vám ale do vytváření složitějších obrazů nechce, použijte jen zlatou, stříbrnou nebo bronzovou barvu. Tyto barvy na velkých i malých plátnech vypadají vždycky dobře a hodí se téměř do každého interiéru.

Mapy

Cestujete a rádi poznáváte nová místa? Pak si určitě aspoň jednu stěnu vyzdobte novými i starými mapami. Anebo si pořiďte stírací mapu celého světa, nebo třeba jen jednoho kontinentu. Tu přilepíte či pověsíte na zeď, a pak na ní můžete stírat místa, která během svého života navštívíte.

Zlaté pravidlo říká, že ta nejjednodušší dekorace vždycky bývá tou nejlepší. Proto příliš dlouho a složitě nerozmýšlejte a vyzdobte si stěny tím, co máte po ruce. Ať už jsou to fotky, kusy starší látky nebo jen již nepoužívané staré rámy. Kdo říkal, že na zdi musí viset jen rám s obrazem?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jarní dekorace: přivolejte do vašeho domova jaro

Barvy interiéru: jak na nás působí? S černou opatrně

Zdroje článku:
www.bydlimekvalitne.cz, cs.expertolux.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.
Věděli jste, že člověk stráví v posteli v průměru až třetinu svého života? Proto pokud vybíráte novou postel do vaší ložnice, je třeba umět vybrat správně. Pohodlná a dostatečně velká postel totiž může podpořit váš zdravý spánek. Naopak nevhodná postel může způsobovat problémy, jako je nespavost nebo bolesti zad. Postel je zároveň důležitou součástí interiéru a je dominantou ložnice, jejíž celkový vzhled ovlivňuje. Vybrat si správnou postel tak může také pomoci dotvořit celkovou atmosféru v místnosti.
Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Každý druhý zažil během některé své dovolené zažívací potíže. V této souvislosti se častěji mluví o cestovatelském průjmu, ovšem i druhý extrém dokáže dovolenou pokazit. Zácpa umí vystavit stopku všem radostem. Čekáte a ono nic. Jste stále více nafouklí, bolí vás břicho a může se dostavit i malátnost. Pokud k ní máte sklony, tak svému zažívání pomozte.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek