Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Kam letos míří Češi na dovolenou? Žádné moře, vede chalupa

Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?

30. 04. 2018

30. 04. 2018

Pomalu přichází čas dlouho očekávaných dovolených. Pro mnohé už ale každoroční zasloužený relax dávno nemá nic společného s azurovým mořem, bílým pískem a různobarevnými koktejly. Velká část Čechů totiž touží po útočišti v přírodě nebo na venkově, kde si na zápraží letního sídla v tichosti dopřejí šálek kávy. Alespoň tak to vyplývá z průzkumu realizovaného agenturou STEM/MARK. Díky němu nedávno vyšlo najevo, že každý pátý Čech chatu nebo chalupu vlastní. Téměř 40 % pak o prázdninovém rekreačním objektu sní, s tím, že na jeho koupi intenzivně šetří.

Klid, pohoda a bezpečí. To je naše

Podle odborníků s tím má hodně co dočinění otázka bezpečí, neboť události, které se v posledních letech odehrály v různých koutech světa, většinu lidí od cestování odradily. Možná v tom má trochu prsty i pohodlnost, protože k dovolené v našich luzích a hájích není třeba pas ani speciální očkování. A pravdou také je, že dnešní chalupy poskytují takový luxus, že v nich jejich rekreantům ke štěstí vlastně vůbec nic nechybí. Bez čeho se lidé i v létě odmítají obejít?

Telka s WiFi? Naprostá nutnost

Na základě výše zmíněného průzkumu se rovněž zjistilo, že dnešní rekreační objekty plní funkce plnohodnotného domova s kompletní – a mnohdy i luxusní výbavou. 52 % našinců chce mít i o prázdninách k dispozici základní televizní nabídku a dostatečně silný mobilní signál. Pro 23 % je téměř nemyslitelné, aby na chalupě chyběl vysokorychlostní internet. Tak jistě, virtuální spojení se světem je v jednadvacátém století nutné za všech okolností. Zbytek preferuje dopravní dostupnost a přijatelnou vzdálenost většího města, protože počítá s tím, že se na sklonku stáří na chatu přestěhuje natrvalo.

Mám to tady pěkné, že?

Celá polovina vlastníků také upřímně přiznává, že svůj „náhradní“ dům pečlivě zvelebuje ze všech stran, protože jim nesmírně záleží na tom, co si o objektu pomyslí kolemjdoucí. Třetina se pak do řemeslných prací vrhá vlastními silami, neboť nevěří schopnostem najatých pracovníků.

K TÉMATU  Původní recept na osvěžující řecké tzatziki

A co vy, letos míříte k moři nebo na chatu?

MOHLO BY  VÁS ZAJÍMAT:

Výběr dovolené. S dětmi se radikálně změní požadavky a priority

Chůze jako fitness i zprostředkovatel zdraví. Co všechno z procházky získáte a jak správně chodit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.
Plánujete nebo už dokonce čekáte druhé miminko, ale po prvním těhotenství máte za sebou císařský řez? Každá nastávající maminka se ve stejné situaci ptá, v čem je takové těhotenství jiné nebo jaká jsou rizika. A právě na to se vám nyní pokusíme odpovědět.

Nepřehlédněte

Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek