Úterý , 04. 10. 2022

František

Kam letos míří Češi na dovolenou? Žádné moře, vede chalupa

Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?
Letní dovolená na chatě
zdroj: 123Rf.com

30. 04. 2018

30. 04. 2018

Pomalu přichází čas dlouho očekávaných dovolených. Pro mnohé už ale každoroční zasloužený relax dávno nemá nic společného s azurovým mořem, bílým pískem a různobarevnými koktejly. Velká část Čechů totiž touží po útočišti v přírodě nebo na venkově, kde si na zápraží letního sídla v tichosti dopřejí šálek kávy. Alespoň tak to vyplývá z průzkumu realizovaného agenturou STEM/MARK. Díky němu nedávno vyšlo najevo, že každý pátý Čech chatu nebo chalupu vlastní. Téměř 40 % pak o prázdninovém rekreačním objektu sní, s tím, že na jeho koupi intenzivně šetří.

Klid, pohoda a bezpečí. To je naše

Podle odborníků s tím má hodně co dočinění otázka bezpečí, neboť události, které se v posledních letech odehrály v různých koutech světa, většinu lidí od cestování odradily. Možná v tom má trochu prsty i pohodlnost, protože k dovolené v našich luzích a hájích není třeba pas ani speciální očkování. A pravdou také je, že dnešní chalupy poskytují takový luxus, že v nich jejich rekreantům ke štěstí vlastně vůbec nic nechybí. Bez čeho se lidé i v létě odmítají obejít?

Telka s WiFi? Naprostá nutnost

Na základě výše zmíněného průzkumu se rovněž zjistilo, že dnešní rekreační objekty plní funkce plnohodnotného domova s kompletní – a mnohdy i luxusní výbavou. 52 % našinců chce mít i o prázdninách k dispozici základní televizní nabídku a dostatečně silný mobilní signál. Pro 23 % je téměř nemyslitelné, aby na chalupě chyběl vysokorychlostní internet. Tak jistě, virtuální spojení se světem je v jednadvacátém století nutné za všech okolností. Zbytek preferuje dopravní dostupnost a přijatelnou vzdálenost většího města, protože počítá s tím, že se na sklonku stáří na chatu přestěhuje natrvalo.

Mám to tady pěkné, že?

Celá polovina vlastníků také upřímně přiznává, že svůj „náhradní“ dům pečlivě zvelebuje ze všech stran, protože jim nesmírně záleží na tom, co si o objektu pomyslí kolemjdoucí. Třetina se pak do řemeslných prací vrhá vlastními silami, neboť nevěří schopnostem najatých pracovníků.

K TÉMATU  Vřes: Podzimní rostlina, která zažene nespavost. Jak ho pěstovat?

A co vy, letos míříte k moři nebo na chatu?

MOHLO BY  VÁS ZAJÍMAT:

Výběr dovolené. S dětmi se radikálně změní požadavky a priority

Chůze jako fitness i zprostředkovatel zdraví. Co všechno z procházky získáte a jak správně chodit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.

Nepřehlédněte

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek