Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Chůze jako fitness i zprostředkovatel zdraví. Co všechno z procházky získáte a jak správně chodit?

Ještě jste nenašla sport, který by vás skutečně a bez výhrad bavil? Začněte chodit. Tím spálíte více kalorií, než si možná myslíte. Zároveň zatočíte se stresem, zlepšíte si náladu a prospějete svému srdci.
chuze
Zdroj:123rf.com

18. 04. 2018

18. 04. 2018

Jaro je už v plném proudu, což znamená, že udeřila hlavní sezona hubnutí. Také máte pocit, že redukce váhy se všude skloňuje snad ve všech pádech? Jenže zatímco někdo chodí do posilovny pětkrát týdně, jiný zdolává běžecké stezky a další vyráží zase na kole, vás ani jedna z těchto činností dvakrát „nebere“. Vadí to? Vlastně ani ne, štíhlým křivkám i zdraví můžete jít naproti obyčejnou chůzí – a to doslova. Proč vyrazit na procházku ještě dnes?

Blaho pro vaše srdce, které nezůstane bez odezvy

Chůze je naprosto přirozený pohyb, nad kterým člověk vlastně vůbec nepřemýšlí. Málokdo si je proto ochotný připustit, že kroky mají přímo zázračné schopnosti. Ani vy tomu moc nevěříte? Odborníci na základě několika nezávislých studií téměř přísahají, že půlhodinový „špacír“ pomáhá regulovat hladinu škodlivého cholesterolu i krevní tlak, což významně snižuje pravděpodobnost kardiovaskulárních chorob. Také působí jako prevence diabetu, zabraňuje vzniku zánětů a posiluje kosti.

Pomoc při dietě, co se hodí vždycky

„Pokud se snažíte zhubnout, měli byste spálit více kalorií, než jich přijmete ze stravy. A dávat jednu nohu před druhou je nejjednodušší způsob, jak toho docílit. Osoba, která váží 60 kilogramů, spálí třicetiminutovou pomalou chůzí přibližně 75 kalorií. Když své tempo ale zvýšíte, můžete se zbavit i 150 kalorií, což je ekvivalent dvou kousků jablečných dortů nebo jedné tučné koblihy,“ vysvětluje britský osobní trenér Stuart Amory.

Lepší nálada a žádné splíny

Statistiky hovoří jasně – počet lidí žijících s úzkostmi stoupl za poslední desetiletí o celou pětinu. Psychologové neustále připomínají, že zaručenou prevencí splínů je pravidelný pohyb. Tak proč si k optimismu zkrátka nedojít pěkně po svých? Závěry jisté studie z roku 2005 uvádí, že i krátká procházka snižuje úroveň hormonu kortizolu, který úzce souvisí s úzkostnými pocity. Na čerstvý vzduch nedají dopustit ani američtí výzkumníci z Harvardovy univerzity. Ti prostřednictvím svého výzkumu zjistili, že pobyt v přírodě zbavuje stresu a navozuje příjemné relaxační rozpoložení. A kdy vyrazíte vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek