Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Mýt či nemýt? Influencerka Aella se loni sprchovala jen 37x

Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
aella
Aella prý té osobní hygieně moc nedá.

31. 01. 2023

31. 01. 2023

Když se to vezme kolem a kolem, doba je všelijaká. Z jedné strany chceme být moderní, na druhou stranu se chceme vrátit k bio životu. V každém případě je jisté, že spolu s tím se vyrojila řada extrémů, nad kterými občas zůstává rozum stát. A třeba příkladem je mladá influencerka a hvězda TikToku, která si říká Aella.

Opravdu se nemyje?

Ta se před nedávnem nebála hodit kůži na trh, když začala propagovat život bez zbytečného koupání. Za to si pak pochopitelně vyslechla řadu nepěkných komentářů plných nepochopení a odsouzení, které odpálkovala svou pravdou. I když se dá polemizovat, jestli za tím nebyla jen touha se zviditelnit (což se ve finále povedlo) nebo si jen potřebovala vylít srdíčko, jedno je asi jisté – i tací mezi námi jsou. Co ale za takovým odhodláním, které je už životním stylem, vlastně může stát?

aella
Osobní hygieně tahle holka moc nedá, přesto prý nesmrdí.

Hlavně ochránit mikrobiom!

Když Aella vypustila do světa svůj twitterový post, že si s radostí odpustí pravidelnou koupel, spousta čtenářů nevěřícně kroutila hlavou a zasypala ji komentáři typu: „Musíš pořádně smrdět.” nebo „Páchneš, jen se necítíš.” Na to však Aella obratně odpověděla, že nechce narušovat svůj přirozený kožní mikrobiom a tím, že nechává žít bakterie a mikroorganismy na svém těle v naprosté harmonii, prostě nezapáchá.

Po řadě hejtů pak přišlo velké varování. „Všichni, kteří se denně myjí mýdlem, varuji, aby s tím přestali, vaše tělo se přizpůsobí,” čímž se jen zvedla vlna kritiky, načež smířlivě dodala, že každý je jiný a i ona se snaží uzpůsobit aktivity tak, aby se tolik nepotila a k tomu přidala i své tipy, jak o sebe pečuje.

  • Nepoužívá mýdlo.
  • Podpaží si utírá jen hadříkem a na něj nanese deodorant.
  • Co se intimních partií týče, ty si denně myje pouze v bidetu. 
K TÉMATU  Kdo je Pamela Reif? Německá Barbie, co vybudovala fitness impérium

Má odpůrce i fanoušky

A jsme zase u protipólů. Jak se dalo čekat, hodně komentujících si i po vyčerpávajícím vysvětlení, proč není nic nezdravého na tom, že se loni Aella osprchovala jen 37x, zarytě stálo za tím, že každodenní hygiena je nezbytná. Ovšem našla se i řada fanoušků, kteří přístup influencerky kvitují. Sympatie projevila i jedna z fanynek, která napsala: „Souhlasím s tebou, taky se moc nesprchuji. A od té doby, co se nemyji pravidelně, se mi zlepšila i kvalita mých vlasů,” a přidali se další a další. Ať už Aelle šlo o cokoliv, jedno se jí povedlo – náležitě rozproudila diskuzi, která jde mnohem dál než k ušetření peněz za vodu.

Aella
Zvládli byste se sprchovat stejně málo, jako Aella?

Tak jak je to s tou hygienou

Přestože snad každý soudný člověk musí uznat, že sprchovat se jen 37x ročně (takže cca jednou za 9 až 10 dní) je opravdu málo, pojďme se podívat na již zmíněný mikrobiom, který se stal hlavní argumentací. A malou pravdu zde opravdu najdeme. Z průzkumů totiž vyplývá, že lidé se myjí mnohem častěji, než je třeba, a místo toho, aby si pomáhali, své pokožce tím nevědomě ubližují. Kůže totiž v důsledku častého mytí přichází o svou přirozenou mikroflóru a hodné bakterie, proto je také náchylnější k mnoha kožním nepříjemnostem. Ochrana mikrobiomu je tedy opravdu důležitá, ovšem nic se nemá přehánět – přehnaně časté mytí, tak i časté nemytí. Cokoliv z toho je jednoduše extrém.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Správná zubní hygiena nespočívá jen v klasickém čištění zubů

Instagram vs. realita: Už teď jste dokonalá. Bree Lenehan ukazuje pravdu

Zdroje článku:
https://www.super.cz/1047043-influencerka-se-za-lonsky-rok-sprchovala-pouze-37krat-ty-ale-musis-smrdet-zasnou-fanousci.html, https://twitter.com/Aella_Girl
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!

Nepřehlédněte

Všude kolem nás vykukují nové módní kousky, které prostě musíme mít. Vše máme krásně naservírované na talíři. Současná doba zkrátka a dobře nahrává fast fashion, která je sice na pohled hezká, ale dříve či později se promění v nevábný kus hadru. Jinak to totiž ani nejde. Nemůžeme za pár kaček dostat něco, co nám vydrží navěky, pořád pěkné, necuckaté, sytě barevné. A právě tímhle se dostáváme k tomu, proč tedy dát přednost slow fashion a podpořit raději české značky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek