Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Mýt či nemýt? Influencerka Aella se loni sprchovala jen 37x

Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
aella
Aella prý té osobní hygieně moc nedá.

31. 01. 2023

31. 01. 2023

Když se to vezme kolem a kolem, doba je všelijaká. Z jedné strany chceme být moderní, na druhou stranu se chceme vrátit k bio životu. V každém případě je jisté, že spolu s tím se vyrojila řada extrémů, nad kterými občas zůstává rozum stát. A třeba příkladem je mladá influencerka a hvězda TikToku, která si říká Aella.

Opravdu se nemyje?

Ta se před nedávnem nebála hodit kůži na trh, když začala propagovat život bez zbytečného koupání. Za to si pak pochopitelně vyslechla řadu nepěkných komentářů plných nepochopení a odsouzení, které odpálkovala svou pravdou. I když se dá polemizovat, jestli za tím nebyla jen touha se zviditelnit (což se ve finále povedlo) nebo si jen potřebovala vylít srdíčko, jedno je asi jisté – i tací mezi námi jsou. Co ale za takovým odhodláním, které je už životním stylem, vlastně může stát?

aella
Osobní hygieně tahle holka moc nedá, přesto prý nesmrdí.

Hlavně ochránit mikrobiom!

Když Aella vypustila do světa svůj twitterový post, že si s radostí odpustí pravidelnou koupel, spousta čtenářů nevěřícně kroutila hlavou a zasypala ji komentáři typu: „Musíš pořádně smrdět.” nebo „Páchneš, jen se necítíš.” Na to však Aella obratně odpověděla, že nechce narušovat svůj přirozený kožní mikrobiom a tím, že nechává žít bakterie a mikroorganismy na svém těle v naprosté harmonii, prostě nezapáchá.

Po řadě hejtů pak přišlo velké varování. „Všichni, kteří se denně myjí mýdlem, varuji, aby s tím přestali, vaše tělo se přizpůsobí,” čímž se jen zvedla vlna kritiky, načež smířlivě dodala, že každý je jiný a i ona se snaží uzpůsobit aktivity tak, aby se tolik nepotila a k tomu přidala i své tipy, jak o sebe pečuje.

  • Nepoužívá mýdlo.
  • Podpaží si utírá jen hadříkem a na něj nanese deodorant.
  • Co se intimních partií týče, ty si denně myje pouze v bidetu. 
K TÉMATU  Jak mírnit příznaky covid-19? A čeho se při léčbě vyvarovat?

Má odpůrce i fanoušky

A jsme zase u protipólů. Jak se dalo čekat, hodně komentujících si i po vyčerpávajícím vysvětlení, proč není nic nezdravého na tom, že se loni Aella osprchovala jen 37x, zarytě stálo za tím, že každodenní hygiena je nezbytná. Ovšem našla se i řada fanoušků, kteří přístup influencerky kvitují. Sympatie projevila i jedna z fanynek, která napsala: „Souhlasím s tebou, taky se moc nesprchuji. A od té doby, co se nemyji pravidelně, se mi zlepšila i kvalita mých vlasů,” a přidali se další a další. Ať už Aelle šlo o cokoliv, jedno se jí povedlo – náležitě rozproudila diskuzi, která jde mnohem dál než k ušetření peněz za vodu.

Aella
Zvládli byste se sprchovat stejně málo, jako Aella?

Tak jak je to s tou hygienou

Přestože snad každý soudný člověk musí uznat, že sprchovat se jen 37x ročně (takže cca jednou za 9 až 10 dní) je opravdu málo, pojďme se podívat na již zmíněný mikrobiom, který se stal hlavní argumentací. A malou pravdu zde opravdu najdeme. Z průzkumů totiž vyplývá, že lidé se myjí mnohem častěji, než je třeba, a místo toho, aby si pomáhali, své pokožce tím nevědomě ubližují. Kůže totiž v důsledku častého mytí přichází o svou přirozenou mikroflóru a hodné bakterie, proto je také náchylnější k mnoha kožním nepříjemnostem. Ochrana mikrobiomu je tedy opravdu důležitá, ovšem nic se nemá přehánět – přehnaně časté mytí, tak i časté nemytí. Cokoliv z toho je jednoduše extrém.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Správná zubní hygiena nespočívá jen v klasickém čištění zubů

Instagram vs. realita: Už teď jste dokonalá. Bree Lenehan ukazuje pravdu

Zdroje článku:
https://www.super.cz/1047043-influencerka-se-za-lonsky-rok-sprchovala-pouze-37krat-ty-ale-musis-smrdet-zasnou-fanousci.html, https://twitter.com/Aella_Girl
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Avokádo se stalo součástí našich jídelníčků, kdy z něj můžeme připravit výtečné guacamole, využít jej jako náhražku másla nebo použít jako základ na zdravou pomazánku. Jenže avokádo skvěle neposlouží jen v kuchyni, jeho využití sahá daleko za kulinářskou sféru. Víte, k čemu všemu se vám může doma hodit?
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
V každém vztahu jsou okamžiky štěstí a nikdo si nepřipouští, že by něco mohlo být v budoucnu jinak. Proč taky? Proč řešit možné budoucí konflikty, když je teď vše zalité sluncem. Bohužel, rozchody patří ke vztahům i k životu.
Uklízet nepomáhá, vařit nepomáhá a cvičit vás nikdo nedonutí ani za živého Boha? Pak je na čase vyzkoušet něco, co vás dozajista nejenom chytne, ale také přivede na jiné myšlenky. Představujeme vám antistresové činnosti, které vám zlepší náladu.
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
V posledních letech získávají stále více na popularitě předlohy pro rodinné kroniky, které mají inspirovat babičky a dědečky k vyprávění o rodinné historii. Zájem určitě oživil i populární televizní seriál, v němž právě touto formou autoři zmapovali více než padesát let českých dějin. Rodokmeny jsou prostě v módě.
Šnečí sliz můžeme stále častěji vidět jako součást drahých kosmetických přípravků. Než se stal trendem pro podporu krásy, byl ve starověkém Řecku lékem na záněty. Mnoho žen o něm ještě neslyšelo a některé na něj jen nevěřícně koukají v obchodních regálech. Představíme si, co to šnečí sliz je a jaké má potenciální přínosy.
S kamarádkami jste dlouho nic pořádného nepodnikly a rády byste si to vynahradily? Zároveň chcete strávit alespoň pár letních dnů na pláži? Spojte tato dvě přání v jedno řešení. Vyrazte s holkami k moři.
Avokádo je jedním z nejdiskutovanějších druhů ovoce, které na této planetě existují. A to z mnoha důvodů, zejména těch ekologických. Ale už jste slyšeli o takzvaném ecovadu?
Někdo jich má málo, jiný zase až moc. Pihy jsou nedílnou součástí pokožky každého z nás. Drobné pihy krásy jsou víceméně neškodné, ovšem to neznamená, že by znaménka nebyla riziková. Naopak. I ony se v budoucnu mohou proměnit v zákeřný melanom, kterému jde předejít jedině poctivou prevencí u dermatologa. A my známe jednu moderní metodu, před kterou neuteče žádné znaménko.
V obchodním světě, kde konkurence prudce roste, je neustálý rozvoj obchodních dovedností klíčový pro dosažení úspěchu. V našem článku "Rozvoj obchodních dovedností! Proč je důležité na sobě pracovat?" prozkoumáme, jaké konkrétní dovednosti jsou v dnešním podnikatelském prostředí nejžádanější. Přineseme vám náhled na to, proč je neustálý osobní a profesní růst klíčový a jak může vývoj vašich dovedností ovlivnit váš kariérní postup. Připravte se na inspiraci a tipy, jak efektivně investovat do svého vlastního profesního rozvoje a stát se konkurenceschopným hráčem na trhu.
Že ořechové skořápky poslouží leda tak v kamnech? Čaj z nich připravený podporuje štítnou žlázu a odstraňuje hleny, které dráždí dýchací cesty. A co víc, tahle medicína účinkuje v řádu několika hodin.

Výběr článků

Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.

Nepřehlédněte

Vánoce jsou za dveřmi a společně s nimi i příjemná "povinnost" zamyslet se nad dárky pro vaše nejbližší. Máte-li doma aktivního sportovce, kterému pohyb rozhodně není cizí, pak se možná při výběru vánočního dárku budete chtít vydat právě tímto směrem. Došla vám inspirace? Nevíte si s výběrem dárku rady? Nezoufejte! Máme pro vás pětici skvělých tipů, které sportovec zaručeně patřičně ocení!
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek