Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Kdo vás může okrást o peníze? Pozor si dejte na mechaniky i policisty

Člověk si to neuvědomuje, ale prakticky na každém místě číhají lidé, kteří ho chtějí okrást, respektive obrat o peníze. Což se nyní, v době panující koronavirové krize, neslyší možná rádo. Abyste se vyhnuli tomu, že za služby nebo jiné zaplatíte více, než byste měli, dávejte si pozor hlavně na několik profesí.
kdo vás může okrást
Kdo všechno vás může okrást? (foto: 123RF)

06. 05. 2021

Pozor na mechaniky i policisty 

Kdo všechno vás může okrást? I když vás může obrat celá řada profesí, třeba i číšník v restauraci, k největšímu množství krádeží dochází v motoristickém světě. Zde je třeba si dát pozor především na mechaniky, pojišťovny, také na policisty – ti všichni vás mohou obrat o peníze.  

Na pojišťovny si dejte pozor v případě zřizování nové pojistky. Pořádně si pročítejte smlouvu (zejména dodatky napsané malým písmem či pod čarou). Informujte se o poplatcích a sankcích, které se účtují za nedodržení podmínek či za zpoždění platby za pojistné.  

V případě mechaniků a autoservisů si dejte pozor na to, co si mechanici účtují. Je velice časté, že si mechanik naúčtuje dvakrát tutéž práci nebo že si přidá nemalou marži na nekvalitních autodílech. Také se stává to, že provede služby, které nechcete, a poté je donutí uhradit. Vždyť už přece byly provedeny, říká.  

Co se týče policistů, i ti vás mohou o peníze okrást. Nestává se už jen výjimečně, že vám bude vystavena pokuta za přestupek, který jste neudělali nebo který prakticky neexistuje. Buďte proto i při jízdě velice obezřetní. 

Kdo všechno vás může okrást? Pozor také na takzvané šmejdy 

I když by se mohlo říct, že takzvaní šmejdi s příchodem koronaviru pověsili svou profesi na hřebík, není tomu tak. I když se nemohou senioři navštěvovat tak, jak bylo zvykem, našli si trochu jinou cestu, jak nepoctivě okrádat své spoluobčany. Proto velký vykřičník visí i nad nimi – dávejte si na ně pozor a ochraňte své dosavadní úspory.  

Dokonce lze říct, že nepoctivé a možná až leckde agresivní chování takzvaných šmejdů se objevuje častěji a častěji. S příchodem nového onemocnění se jen pozměnily taktiky, ovšem od touhy okrádat důvěřivé lidi se neupustilo.  

K TÉMATU  Lucie (47): Dcera mi nikdy neodpustí, co jsem udělala. Já jsem ale nemohla jinak

Zatímco v minulosti se chodilo domů k seniorům a nabízely se jim nejrůznější produkty za nesmyslně vysoké ceny, nyní se vytáhlo jiné eso v rukávu, a sice smlouvy, které se hlásí jako přihlášky do soutěže. A lidé na to samozřejmě slyší – kdo by v době, kdy se na mnohé rodiny snáší jedna smůla za druhou, nechtěl vyhrát? 

Před zahájením topné sezony jsme se také mohli setkat se stále nepoctivějšími taktikami prodejců elektřiny a plynu. Těsně před zahájením topné sezony mají mnozí tendenci měnit svého dodavatele a šmejdi se jim tak dostávají pod ruku. Stačí, když na ně jenom narazíte – už se vás chytí a nepustí vás.  

Přibývá podvodných e-shopů 

Na co je třeba dát si taky pozor, tak jsou podvodné e-shopy. V posledních měsících e-shopů na českém trhu výrazně přibylo. Dalo by se říct, že koronavirová pandemie značně urychlila proces digitalizace. A i společnosti, které se dlouhodobě bránily vstupu do internetového světa, se nakonec rozhodly do tohoto světa zavítat. Neměly ostatně jinou možnost – dlouhé týdny musely být uzvavřeny.  

Jenže s tím, jak se množilo e-shopů, došlo také ke zvýšení množství podvodných internetových obchodů. Lidé si v nich aktivně nakupují krásné zboží za skvělé peníze, ale zboží jim po úhradě nedorazí.  

Ptáte se, jak poznat, že je daný e-shop tím podvodným? Obvykle postrádá smluvní podmínky, také mu chybí adresa či jakýkoli kontakt na provozovatele webu. Ve většině případů e-shopy vypadají, jako by byly přeložené. Chyby v pravopisu doslova bijí do očí. Chybí popisy u produktů nebo jsou případně plné chyby, jak již bylo zmíněno. Také postrádá e-shop jakékoli hodnocení či recenzi a je nedohledatelný ve srovnávačích cen. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pozor na zloděje. Nenechte se vykrást!

K TÉMATU  Jak vybrat vkusné tetování, které vám bude opravdu slušet?

Nedobytné zavazadlo. Někdo se zamyslel a navrhl praktický batoh, který nemá soupeře

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.
Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?

Nepřehlédněte

Teplákové soupravy rozdělují lidi do dvou skupin. Na ty, kteří na ně nedají dopustit a nosí je během celého roku. A na ty, kteří se jim vyhýbají. Soupravy jsou pohodlné a vypadají velmi dobře. Pokud patříte do druhé skupiny, měli byste jim dát aspoň jednu šanci. Uvidíte, že nebudete litovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek