Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Kdo vás může okrást o peníze? Pozor si dejte na mechaniky i policisty

Člověk si to neuvědomuje, ale prakticky na každém místě číhají lidé, kteří ho chtějí okrást, respektive obrat o peníze. Což se nyní, v době panující koronavirové krize, neslyší možná rádo. Abyste se vyhnuli tomu, že za služby nebo jiné zaplatíte více, než byste měli, dávejte si pozor hlavně na několik profesí.
kdo vás může okrást
Kdo všechno vás může okrást? (foto: 123RF)

06. 05. 2021

Pozor na mechaniky i policisty 

Kdo všechno vás může okrást? I když vás může obrat celá řada profesí, třeba i číšník v restauraci, k největšímu množství krádeží dochází v motoristickém světě. Zde je třeba si dát pozor především na mechaniky, pojišťovny, také na policisty – ti všichni vás mohou obrat o peníze.  

Na pojišťovny si dejte pozor v případě zřizování nové pojistky. Pořádně si pročítejte smlouvu (zejména dodatky napsané malým písmem či pod čarou). Informujte se o poplatcích a sankcích, které se účtují za nedodržení podmínek či za zpoždění platby za pojistné.  

V případě mechaniků a autoservisů si dejte pozor na to, co si mechanici účtují. Je velice časté, že si mechanik naúčtuje dvakrát tutéž práci nebo že si přidá nemalou marži na nekvalitních autodílech. Také se stává to, že provede služby, které nechcete, a poté je donutí uhradit. Vždyť už přece byly provedeny, říká.  

Co se týče policistů, i ti vás mohou o peníze okrást. Nestává se už jen výjimečně, že vám bude vystavena pokuta za přestupek, který jste neudělali nebo který prakticky neexistuje. Buďte proto i při jízdě velice obezřetní. 

Kdo všechno vás může okrást? Pozor také na takzvané šmejdy 

I když by se mohlo říct, že takzvaní šmejdi s příchodem koronaviru pověsili svou profesi na hřebík, není tomu tak. I když se nemohou senioři navštěvovat tak, jak bylo zvykem, našli si trochu jinou cestu, jak nepoctivě okrádat své spoluobčany. Proto velký vykřičník visí i nad nimi – dávejte si na ně pozor a ochraňte své dosavadní úspory.  

Dokonce lze říct, že nepoctivé a možná až leckde agresivní chování takzvaných šmejdů se objevuje častěji a častěji. S příchodem nového onemocnění se jen pozměnily taktiky, ovšem od touhy okrádat důvěřivé lidi se neupustilo.  

K TÉMATUDesignové odšťavňovače. Pomohou vám při dietním režimu a zároveň poslouží jako doplněk interiéru!

Zatímco v minulosti se chodilo domů k seniorům a nabízely se jim nejrůznější produkty za nesmyslně vysoké ceny, nyní se vytáhlo jiné eso v rukávu, a sice smlouvy, které se hlásí jako přihlášky do soutěže. A lidé na to samozřejmě slyší – kdo by v době, kdy se na mnohé rodiny snáší jedna smůla za druhou, nechtěl vyhrát? 

Před zahájením topné sezony jsme se také mohli setkat se stále nepoctivějšími taktikami prodejců elektřiny a plynu. Těsně před zahájením topné sezony mají mnozí tendenci měnit svého dodavatele a šmejdi se jim tak dostávají pod ruku. Stačí, když na ně jenom narazíte – už se vás chytí a nepustí vás.  

Přibývá podvodných e-shopů 

Na co je třeba dát si taky pozor, tak jsou podvodné e-shopy. V posledních měsících e-shopů na českém trhu výrazně přibylo. Dalo by se říct, že koronavirová pandemie značně urychlila proces digitalizace. A i společnosti, které se dlouhodobě bránily vstupu do internetového světa, se nakonec rozhodly do tohoto světa zavítat. Neměly ostatně jinou možnost – dlouhé týdny musely být uzvavřeny.  

Jenže s tím, jak se množilo e-shopů, došlo také ke zvýšení množství podvodných internetových obchodů. Lidé si v nich aktivně nakupují krásné zboží za skvělé peníze, ale zboží jim po úhradě nedorazí.  

Ptáte se, jak poznat, že je daný e-shop tím podvodným? Obvykle postrádá smluvní podmínky, také mu chybí adresa či jakýkoli kontakt na provozovatele webu. Ve většině případů e-shopy vypadají, jako by byly přeložené. Chyby v pravopisu doslova bijí do očí. Chybí popisy u produktů nebo jsou případně plné chyby, jak již bylo zmíněno. Také postrádá e-shop jakékoli hodnocení či recenzi a je nedohledatelný ve srovnávačích cen. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pozor na zloděje. Nenechte se vykrást!

K TÉMATUPsaní textů jako přivýdělek při mateřské. Možností je ale vícero

Nedobytné zavazadlo. Někdo se zamyslel a navrhl praktický batoh, který nemá soupeře

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek