Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Milá Evičko, milý Luďku”! Kolářová exceluje v Činoherním klubu

Novinka Činoherního klubu, "Milá Evičko, milý Luďku", představuje inscenaci, která překlenuje generace. Režisérka a autorka Beata Parkanová čerpá z bohatého zdroje korespondence a deníků svých prarodičů a otevírá tak divákům pohled do intimního světa dvou lidí, jejichž vztah přečkal desetiletí. Tento první divadelní počin je poctou běžným životům plným neobyčejných příběhů.
Kolářová
Novinka v Činoherním klubu. Milá Evičko, milý Luďku”!

28. 03. 2024

28. 03. 2024

Láska přes generace

Představení “Milá Evičko, milý Luďku” v Činoherním klubu je výsledkem originální tvůrčí práce a scénické invence. Hra, která vznikla přímo na zkouškách, se nese v duchu autenticity a bezprostřednosti, přičemž obsazení tří hereček do role Evy přináší různorodé pohledy na hlavní postavu. Tento přístup svědčí o čerstvém vánku v českém divadelním prostředí.

Daniela Kolářová v roli Evičky

Daniela Kolářová, objevující se poprvé na prknech, která znamenají svět Činoherního klubu, je nepřehlédnutelným pilířem celého díla. Její zkušenosti z filmu i divadla dodávají roli Evy hloubku a odstíny, které jsou pro pochopení celého příběhu klíčové. Kolářová hraje s lehkostí a dokazuje, že divadlo si i v éře digitálních technologií zachovává svou hloubku a schopnost oslovit diváky.

Další hvězdy na scéně

Kromě nezapomenutelné Daniely Kolářové se v představení “Milá Evičko, milý Luďku” představují i další významné osobnosti českého divadla. Lucie Žáčková a Romana Widenková sdílejí roli Evy, přinášejí tak do hry rozmanité pohledy na hlavní postavu. Martin Finger, umělecký šéf Činoherního klubu, ztvárňuje Luďka, čímž dokonale uzavírá sestavu hlavních protagonistů. Jejich souhra a talent přidávají inscenaci nejen hloubku, ale i jiskru, která osvěžuje divadelní scénu.

Činoherní klub stálé srdce Prahy

Inscenace “Milá Evičko, milý Luďku” potvrzuje, že Činoherní klub je a zůstává důležitou součástí kulturního života Prahy. Dokazuje, že umění schopné oslovit napříč generacemi má v tomto prostoru své nezastupitelné místo. Díky schopnosti dotýkat se témat blízkých nám všem si Činoherní klub udržuje své výsadní postavení na divadelní mapě hlavního města.

Závěrečná děkovačka. Zleva: Widenková, Kolářová, Finger, Žáčková.

Úvahy o věčné lásce

Milá Evičko, milý Luďku” představuje příběh, který je současně starý jako lidstvo a vždy aktuální. Emoce jako láska, naděje, bolest a smíření formují nejen osudy našich předků, ale i naše vlastní. Parkanová a její tým nás zvou k zamyšlení nad našimi vztahy a možná k nalezení odpovědí na otázky, které si klademe. Tento projekt nám připomíná, že i v nejtěžších časech může láska najít cestu a že příběhy našich předků mají stále co říct i nám.

K TÉMATU  Simona Krainová na dovolené v Kalábrii. Soukromé video

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Petr Spálený slaví životní jubileum

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máme po úplňku. Co vás nyní čeká o víkendu? Nahlédněte do našeho speciálního horoskopu krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Dnes si rozhodně dejte pozor na svůj jídelníček. Vyplatí se vám to. Co dalšího radí naše astroložka Naďa pro prondělí 10. září?
Design stodoly využívá délku domu a umožňuje naplno maximalozovat výhledy ven a přirozené osvětlení uvnitř domu. Stealth Farmhouse je prostě úžasný. Chlubí se bezúdržbovými obklady, a uvnitř naleznete mimo jiné i čtyři ložnice a tři koupelny. Okna jsou orientována na sever
Doby, kdy existovala pouze dvě pohlaví, muž a žena, jsou dávno pryč. Fyzicky se lidé rodí stejní, ale psychicky se mění. S tím jsou také spojené nároky na to, aby si člověk mohl vybrat takové pohlaví, jaké mu je nejbližší. Znáte všechna pohlaví? Jejich výčet vás možná překvapí. Nevěříte? Přesvědčte se sami.
Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
V oblasti zahradničení je pořád co objevovat, a to i tehdy, pokud máte vše už v malíku. Jestli ale tu a tam prahnete po něčem, co jste doposud nevyzkoušeli, a lákají vás nejrůznější novinky, pak vás právě tenhle článek doslova nadchne. Ten totiž věnujeme speciální popínavce, která bohatě produkuje chutnou zeleninu a nese trošku záhadné jméno ačokča. 
Poslední víkend roku 2018! Sobotu si dopřejte spíše oddechovou a zbytečně se nedohadujte s ostatními, ať si na závěr roku nepokazíte náladu. Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví, který vás připraví na to, co by vás mohlo překvapit.
Měsíček lékařský je letnička, která dorůstá právě teď až do půlmetrové výšky. Sbírá se od poloviny června do konce srpna nebo počátku září a je to všestranná léčivá bylina. Využijte jejích účinků i vy a přidejte ji do domácí lékárničky nebo své kosmetické výbavy.
Manželský pár Justin a Hailey Bieber patří mezi nejslavnější páry šoubyznysu vůbec. Jejich vztah si však prošel spoustou zkoušek, které, jak se zdá, překonali a užívají si jeden druhého. Kde to všechno začalo?
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Pohyb v těhotenství nepřispívá pouze k udržování optimální hmotnosti maminky. Mnohem důležitějším faktem je to, že jde o významný faktor pro udržení celkové tělesné kondice, dále podporuje srdeční funkci, zachovává pružnost cév a navíc je důležitý pro zachování správného držení těla.

Výběr článků

Narodit se jako muž nebo žena ještě neznamená, že se tak musíte i cítit. V posledních letech o tom slýcháváme stále častěji a můžeme to chápat, i nemusíme, ale jsou lidé, kteří se vnitřně neztotožňují s žádným pohlavím. Nechtějí se škatulkovat a hrdě se k tomu hlásí. Mezi celebritami jsou tahle prohlášení stále častější. Kdo se v poslední době přiznal a kdo se cítí nebýt ani mužem, ani ženou?
Provoněný domov pozitivně působí na naše smysly. Osvěžovače zakoupené v obchodech jsou ovšem nejen drahé, ale jejich složení může kvalitu vzduchu ovlivnit nepříznivě. Vyrobte si své vlastní vůně! Kombinujte a vymýšlejte podle ročního období i místnosti, do které chcete vůni umístit.
Jak si ukrátit chvilky, kdy jste spolu všichni doma? Nebojte se, s našimi tipy se rozhodně nebudete nudit! Spousta zábavy a nových nápadů, díky kterým se vaší domácností bude ozývat veselý smích, si rozhodně nenechte ujít.

Nepřehlédněte

Menstruace je nedílnou součástí života každé ženy. Zatímco některým z nás nepůsobí výraznější potíže, jiné ji doslova protrpí. Ať už jsou však projevy menstruace poměrně rozdílné, jedno mají všechny ženy společné - neustále hledají cesty jak tyto dny přečkat co nejkomfortněji.
Vlasta Zahrádka, známý český hudebník, zpěvák a skladatel, náhle zemřel ve věku 59 let. Jeho úmrtí oznámili jeho přátelé na sociálních sítích. Byl známý svou prací ve skupinách Carmen, Pop Killers, ZaHRaDa, Le Garden a Czech Faith No More.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek