Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Rozvody na denním pořádku. Co stojí za nimi dnes stojí?

Rozvodovost je v České republice opravdu na vysoké úrovni a za poslední měsíce se počet ukončených manželství ještě znásobil. Karanténu přikazující lidem, aby strávili svůj čas se všemi členy domácnosti zkrátka ne všichni zvládli s lehkostí a bez hádek či řevu. Nový typ onemocnění však není jediný důvod, proč se vztahy rozpadají.  
rozvody
Rozvody jsou na denním pořádku. (foto: 123RF)

17. 09. 2021

Poruchy komunikace jsou nejčastějším důvodem 

Jelikož se rozvádí opravdu každé druhé manželství, vznikla hromada průzkumů zabývajících se tím, co je vlastně tím hlavním důvodem, proč jsou rozvody mezi námi. Z těchto průzkumů vyplývá, že největším problémem je komunikace, respektive nefungující komunikace.  

Partnerství obecně je komunikací provázeno. Dva lidé spolu zkrátka mluvit musí. Témata se netýkají jen toho, jak se během dne měli, ale také se musí řešit hromada praktických věcí týkajících se odchodu dětí do školky nebo týkajících se domácnosti a toho, do čeho se investuje a do čeho nikoliv.  

Nejdůležitější však je, aby se komunikací dva lidé podporovali navzájem a byli sami sobě útěchou. Pokud se tato základní věc nedaří, jestliže nenachází porozumění v těchto, a nakonec ani v jiných záležitostech, vztah zkrátka nemá smysl.  

Na vině může být i nevěra 

I když se v době panujícího koronaviru lidé rozváděli především kvůli komunikaci a tomu, že to spolu už zkrátka nezvládali, za rozpady manželství často stojí i nevěra. Samozřejmě se najdou páry, které provalenou nevěru jednoduše zkousnou, pro jiné je to tak obrovské narušení důvěry, že se přes to přenést nedovedou. A tak se jako důvod do žádostí o rozvod uvádí i takzvané cizoložství, které bohužel není ničím ojedinělým.  

I finance v tom mohou mít prsty 

Podle průzkumů svou roli na rozpadech manželství mají také finance. Ty jsou většinou i důvodem toho, proč se rozvodové řízení nemůže nést v klidu. Jedná se zkrátka o choulostivou záležitost, která vládne současnému světu.  

Finanční stránka se příliš neřeší až do okamžiku, kdy se ztratí zaměstnání nebo kdy jeden z páru podlehne nějaké závislosti. To většinou spěje k nehospodárnému živobytí, které člověka existenčně ohrožuje. A i když je láska k druhému stále velice silná, často se nemůže udělat nic jiného než vztah ukončit.  

K TÉMATURozvodové řízení aneb 4 tipy, jak se v klidu rozvést

Je však třeba konstatovat, že finance dva lidi rozdělují i v opačném případě, a sice kdy je jich dostatek. Většinou pánové nemohou zkousnout své ego a smířit se s tím, že jejich partnerky vydělávají víc než oni. Mívají pocit, že najednou nejsou hlavami rodiny, i když by po tom tolik toužili. Nebo se často dostavuje pocit, že ženám nestačí, a to je také velice deptá, proto se začnou poohlížet jinde a ze vztahu vystupovat. 

Intimní odcizení je bohužel také častou příčinou 

I když často negativně ovlivňuje rozvod děti, někdy je to zkrátka nevyhnutelný krok. Vezměme si například situaci, kdy jsou dva lidé intimně odcizení. Zkrátka je to k sobě neláká, nedokážou se vzrušit. Pomalu se jeden druhého nemůže ani dotknout, aby na to druhý negativně nezareagoval.  

Ano, mnozí si řeknou, že komunikace je přece daleko důležitější než sex, ale ve skutečnosti tato intimita je stejně důležitá jako slova, která si dva dokážou a nedokážou říct.  

Intimním odcizením však nemyslíme pouze sex, ale také trávení volného času. Pokud si začne jeden vyhrazovat právo na naprostou volnost a své volné chvíle nechce trávit s partnerem, respektive s partnerkou, opět je ve vztahu něco špatně a opět vztah tíhne ke svému konci.  

Řada lidí při zjištění tohoto problému má tendenci druhému ve všem vyhovět. Snaží se do jisté míry zachránit ten vztah a vyhovět druhému naprosto ve všem. Mluvíme však pouze o oddalování nevyhnutelného. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Párová terapie: co byste o ní měli vědět

Partnerská krize po porodu aneb, když s dítětem přichází problémy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.
Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek