Pátek , 17. 05. 2024

Aneta

Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?

25. 04. 2018

25. 04. 2018

Na prospěšnost aktivního sexuálního života odborníci pějí chválu téměř neustále. Poznatky nedávné studie publikované v časopise Sex and Marital Therapy dokonce sdělují, že ženy, kterým partnerská erotika jenom vzkvétá, jsou psychicky vyrovnanější a také odolnější vůči stresu. Jak vidno, pravidelné milování by teda žádná z nás neměla podceňovat – ve vlastním zájmu. Jenže co když na něj jaksi chybí nálada?

Sabotéři postelových hrátek, kteří číhají všude

Nízké libido patří mezi dnešní nejčastější „populační problémy“. Ze statistik jednoznačně vyplývá, že nechuť k sexu postihuje přibližně 40 % zastánkyň něžného pohlaví. Ačkoli za touto „averzí“ ve většině případů stojí zdravotní neduhy, konzumace alkoholu či nespokojenost s tělesnými proporcemi, v chybějící touze po fyzickém projevu lásky mohou mít prsty i faktory, do kterých byste to vážně neřekli. Co všechno vaše libido zadupává do země?

Nedostatek pohybu a sedavý životní styl

Komu se nelení, tomu se zelení? Tak nějak by se dal citovat závěr průzkumu provedeného Texaskou univerzitou. Tamní odborníci na jeho základě totiž troufale tvrdí, že sport nejenže zlepšuje krevní oběh a stimuluje produkci hormonů štěstí, ale také výrazně zvyšuje sexuální apetit.

Nad vší pochybnost to prokázal jejich zajímavý pokus, během něhož jedna skupina žen jezdila 20 minut na rotopedu, zatímco druhá se stejnou dobu věnovala kancelářskému papírování. Zakrátko vyšlo najevo, že „cyklistky“ jsou při sledování lechtivých filmů třikrát více vzrušené oproti jejich kolegyním, které místo fyzické aktivity žmoulaly sešívačku. Nabízí se tedy zásadní otázka – kdy jste se naposledy zapotila ve fitku?

Spánková deprivace jako úhlavní nepřítel. Všeho

Doporučení ohledně osmi prospaných hodin denně zná zřejmě každý. Smutnou pravdou však je, že ho málokdo dodržuje! Jak jste na tom vy? Chronický deficit kvalitního nočního odpočinku podle lékařů způsobuje kromě metabolických poruch a nadváhy i dramatické snížení libida. Prý je to proto, že vedlejším účinkem spánkové deprivace bývá pokles testosteronu, jenž ve všech směrech oběma pohlavím omezuje pohlavní výkon.

K TÉMATU  Saturejka: Bylinka proti nadýmání i přírodní afrodiziakum. Jak ji pěstovat?

Antikoncepce jako nevinně se tvářící zlo

Antikoncepční pilulky patří mezi nejoblíbenější nástroje prevence těhotenství určené primárně ženám. Na jednu stranu poskytují jistou svobodu, neboť jejich uživatelky netrpí obavami z početí. To sice může působit jako afrodiziakum, nicméně i tyto malé prášky mají svou velkou temnou stránku. Udržují totiž neustále stejnou hladinu hormonů, čímž se ztrácí zvýšená sexuální chuť v období ovulace nebo před ní. A přesně tohle má na ženskou sexuální energii negativní vliv, což pro funkční a uspokojivý milostný život představuje neblahé narušení. Máte pocit, že je to přesně váš případ? Ať už vám libido stávkuje z kteréhokoli důvodu, nezapomínejte na to, že vyhledat odbornou pomoc není důvod ke studu, ale možné řešení situace…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se vypořádat se špatnou náladou? Zkuste našich 10 tipů!

Menopauza. Jaké jsou příznaky? Proč si s ní současné ženy umí lépe vypořádat a jak?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Holčička si hraje na doktora, a jejím zvláštní pacientem je skutečně odevzdaný a trpělivý bulteriér. Je takhle klidný i u opravdového veterináře? Opravdu roztomilý páreček, který vás pobaví.
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Slavnostní štědrovečerní tabule je stějně oblíbený zvyk, jako stromeček a světýlka. Jak letos připravit vánoční stůl? Inspirujte se nápady, jak letos prostřít váš slavnostní stůl.
Dnes, 10. února 2024 začíná Nový čínský rok, který nám přináší energii Dřevěného Draka. Symbolizující proměny, sílu a odvahu, Rok Dřevěného Draka slibuje emocionální a společenské výzvy, ale také obrovský potenciál pro růst a rozvoj.
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Miss krásy Kathy Zhu musela svoji korunku vrátit už následující den. Důvod je absurdní: před rokem si odmítla nasadit hidžáb. K tomu navíc zveřejnila nelichotivou statistiku o černoších. Přestože byla pravdivá, vedení soutěže jí titul okamžitě odebralo.
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.

Výběr článků

Denisa Cziglová, známá z účasti v MasterChef Česko, zemřela ve věku 35 let po statečném boji s rakovinou. Během svého života se snažila pomáhat ostatním onkologickým pacientům a svoje zkušenosti sdílela v knize, aby podpořila ty, kteří čelí podobným výzvám. Vedle toho si vybudovala rodinu a žila plnohodnotný život.
Krásná čokoládová barva si jednoho dne vyberete svou daň. Nejenže sluneční paprsky zapříčiňují stárnutí naší pokožky, ale ke všemu mohou způsobovat rakovinu kůže.
Možná trápí i vás, jen o tom nevíte, nebo jste si toho ještě nevšimli. Ačkoliv jsou sklivcové zákalky považované za projev ”stáří” a zhoršujícího se vidění, ve skutečnosti se mohou objevit už kolem třicátého roku života.

Nepřehlédněte

Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Jste věčně nervózní a tíží vás obavy? Kvůli tomu může mít vaše dítě velké potíže – a to nejen v samotném vývoji, ale i v dospívání. V sázce je jeho nízká porodní váha nebo náchylnost k depresím a schizofrenii!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek