Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?
Chuť na sex
zdroj: 123RF.com

25. 04. 2018

25. 04. 2018

Na prospěšnost aktivního sexuálního života odborníci pějí chválu téměř neustále. Poznatky nedávné studie publikované v časopise Sex and Marital Therapy dokonce sdělují, že ženy, kterým partnerská erotika jenom vzkvétá, jsou psychicky vyrovnanější a také odolnější vůči stresu. Jak vidno, pravidelné milování by teda žádná z nás neměla podceňovat – ve vlastním zájmu. Jenže co když na něj jaksi chybí nálada?

Sabotéři postelových hrátek, kteří číhají všude

Nízké libido patří mezi dnešní nejčastější „populační problémy“. Ze statistik jednoznačně vyplývá, že nechuť k sexu postihuje přibližně 40 % zastánkyň něžného pohlaví. Ačkoli za touto „averzí“ ve většině případů stojí zdravotní neduhy, konzumace alkoholu či nespokojenost s tělesnými proporcemi, v chybějící touze po fyzickém projevu lásky mohou mít prsty i faktory, do kterých byste to vážně neřekli. Co všechno vaše libido zadupává do země?

Nedostatek pohybu a sedavý životní styl

Komu se nelení, tomu se zelení? Tak nějak by se dal citovat závěr průzkumu provedeného Texaskou univerzitou. Tamní odborníci na jeho základě totiž troufale tvrdí, že sport nejenže zlepšuje krevní oběh a stimuluje produkci hormonů štěstí, ale také výrazně zvyšuje sexuální apetit.

Nad vší pochybnost to prokázal jejich zajímavý pokus, během něhož jedna skupina žen jezdila 20 minut na rotopedu, zatímco druhá se stejnou dobu věnovala kancelářskému papírování. Zakrátko vyšlo najevo, že „cyklistky“ jsou při sledování lechtivých filmů třikrát více vzrušené oproti jejich kolegyním, které místo fyzické aktivity žmoulaly sešívačku. Nabízí se tedy zásadní otázka – kdy jste se naposledy zapotila ve fitku?

Spánková deprivace jako úhlavní nepřítel. Všeho

Doporučení ohledně osmi prospaných hodin denně zná zřejmě každý. Smutnou pravdou však je, že ho málokdo dodržuje! Jak jste na tom vy? Chronický deficit kvalitního nočního odpočinku podle lékařů způsobuje kromě metabolických poruch a nadváhy i dramatické snížení libida. Prý je to proto, že vedlejším účinkem spánkové deprivace bývá pokles testosteronu, jenž ve všech směrech oběma pohlavím omezuje pohlavní výkon.

K TÉMATU  Masturbace je zdraví prospěšná! Chrání i před rakovinou. Potvrdili to sexuologové! Zapomeňte na mýty z minulosti a odvažte se

Antikoncepce jako nevinně se tvářící zlo

Antikoncepční pilulky patří mezi nejoblíbenější nástroje prevence těhotenství určené primárně ženám. Na jednu stranu poskytují jistou svobodu, neboť jejich uživatelky netrpí obavami z početí. To sice může působit jako afrodiziakum, nicméně i tyto malé prášky mají svou velkou temnou stránku. Udržují totiž neustále stejnou hladinu hormonů, čímž se ztrácí zvýšená sexuální chuť v období ovulace nebo před ní. A přesně tohle má na ženskou sexuální energii negativní vliv, což pro funkční a uspokojivý milostný život představuje neblahé narušení. Máte pocit, že je to přesně váš případ? Ať už vám libido stávkuje z kteréhokoli důvodu, nezapomínejte na to, že vyhledat odbornou pomoc není důvod ke studu, ale možné řešení situace…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se vypořádat se špatnou náladou? Zkuste našich 10 tipů!

Menopauza. Jaké jsou příznaky? Proč si s ní současné ženy umí lépe vypořádat a jak?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.
Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.

Nepřehlédněte

Osoby narozené v tomto zemském znamení dokáží projevit lidskost, jako žádné jiné. Proto se řadí mezi ta znamení, jež jsou nejvíce starostlivá a pečující. Umí se zaměřit na nejmenší detaily. Se svou vysokou mírou praktičnosti berou život tak, že nic se neděje náhodně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek