Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?
Chuť na sex
zdroj: 123RF.com

25. 04. 2018

25. 04. 2018

Na prospěšnost aktivního sexuálního života odborníci pějí chválu téměř neustále. Poznatky nedávné studie publikované v časopise Sex and Marital Therapy dokonce sdělují, že ženy, kterým partnerská erotika jenom vzkvétá, jsou psychicky vyrovnanější a také odolnější vůči stresu. Jak vidno, pravidelné milování by teda žádná z nás neměla podceňovat – ve vlastním zájmu. Jenže co když na něj jaksi chybí nálada?

Sabotéři postelových hrátek, kteří číhají všude

Nízké libido patří mezi dnešní nejčastější „populační problémy“. Ze statistik jednoznačně vyplývá, že nechuť k sexu postihuje přibližně 40 % zastánkyň něžného pohlaví. Ačkoli za touto „averzí“ ve většině případů stojí zdravotní neduhy, konzumace alkoholu či nespokojenost s tělesnými proporcemi, v chybějící touze po fyzickém projevu lásky mohou mít prsty i faktory, do kterých byste to vážně neřekli. Co všechno vaše libido zadupává do země?

Nedostatek pohybu a sedavý životní styl

Komu se nelení, tomu se zelení? Tak nějak by se dal citovat závěr průzkumu provedeného Texaskou univerzitou. Tamní odborníci na jeho základě totiž troufale tvrdí, že sport nejenže zlepšuje krevní oběh a stimuluje produkci hormonů štěstí, ale také výrazně zvyšuje sexuální apetit.

Nad vší pochybnost to prokázal jejich zajímavý pokus, během něhož jedna skupina žen jezdila 20 minut na rotopedu, zatímco druhá se stejnou dobu věnovala kancelářskému papírování. Zakrátko vyšlo najevo, že „cyklistky“ jsou při sledování lechtivých filmů třikrát více vzrušené oproti jejich kolegyním, které místo fyzické aktivity žmoulaly sešívačku. Nabízí se tedy zásadní otázka – kdy jste se naposledy zapotila ve fitku?

Spánková deprivace jako úhlavní nepřítel. Všeho

Doporučení ohledně osmi prospaných hodin denně zná zřejmě každý. Smutnou pravdou však je, že ho málokdo dodržuje! Jak jste na tom vy? Chronický deficit kvalitního nočního odpočinku podle lékařů způsobuje kromě metabolických poruch a nadváhy i dramatické snížení libida. Prý je to proto, že vedlejším účinkem spánkové deprivace bývá pokles testosteronu, jenž ve všech směrech oběma pohlavím omezuje pohlavní výkon.

K TÉMATUVíce generací pohromadě nebo každá zvlášť? Dříve bylo takové bydlení běžné a možná se tento trend zase vrátí! Jaká to má pozitiva?

Antikoncepce jako nevinně se tvářící zlo

Antikoncepční pilulky patří mezi nejoblíbenější nástroje prevence těhotenství určené primárně ženám. Na jednu stranu poskytují jistou svobodu, neboť jejich uživatelky netrpí obavami z početí. To sice může působit jako afrodiziakum, nicméně i tyto malé prášky mají svou velkou temnou stránku. Udržují totiž neustále stejnou hladinu hormonů, čímž se ztrácí zvýšená sexuální chuť v období ovulace nebo před ní. A přesně tohle má na ženskou sexuální energii negativní vliv, což pro funkční a uspokojivý milostný život představuje neblahé narušení. Máte pocit, že je to přesně váš případ? Ať už vám libido stávkuje z kteréhokoli důvodu, nezapomínejte na to, že vyhledat odbornou pomoc není důvod ke studu, ale možné řešení situace…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se vypořádat se špatnou náladou? Zkuste našich 10 tipů!

Menopauza. Jaké jsou příznaky? Proč si s ní současné ženy umí lépe vypořádat a jak?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Pojďte se v klidu usadit a kroutit hlavou nad příběhy nešťastníků, kterým se rozhodně první rande nepovedlo podle jejich vysněných představ. Kdo si neohlídal zuby, kdo to přehnal s romantikou, kdo ukázal ze svého těla více, než měl původně v plánu a kdo již svou životní lásku nebyl schopen nahradit někým novým?
Vánoce jsou za dveřmi a společně s nimi i příjemná "povinnost" zamyslet se nad dárky pro vaše nejbližší. Máte-li doma aktivního sportovce, kterému pohyb rozhodně není cizí, pak se možná při výběru vánočního dárku budete chtít vydat právě tímto směrem. Došla vám inspirace? Nevíte si s výběrem dárku rady? Nezoufejte! Máme pro vás pětici skvělých tipů, které sportovec zaručeně patřičně ocení!
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.

Nepřehlédněte

Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek