Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?
Chuť na sex
zdroj: 123RF.com

25. 04. 2018

25. 04. 2018

Na prospěšnost aktivního sexuálního života odborníci pějí chválu téměř neustále. Poznatky nedávné studie publikované v časopise Sex and Marital Therapy dokonce sdělují, že ženy, kterým partnerská erotika jenom vzkvétá, jsou psychicky vyrovnanější a také odolnější vůči stresu. Jak vidno, pravidelné milování by teda žádná z nás neměla podceňovat – ve vlastním zájmu. Jenže co když na něj jaksi chybí nálada?

Sabotéři postelových hrátek, kteří číhají všude

Nízké libido patří mezi dnešní nejčastější „populační problémy“. Ze statistik jednoznačně vyplývá, že nechuť k sexu postihuje přibližně 40 % zastánkyň něžného pohlaví. Ačkoli za touto „averzí“ ve většině případů stojí zdravotní neduhy, konzumace alkoholu či nespokojenost s tělesnými proporcemi, v chybějící touze po fyzickém projevu lásky mohou mít prsty i faktory, do kterých byste to vážně neřekli. Co všechno vaše libido zadupává do země?

Nedostatek pohybu a sedavý životní styl

Komu se nelení, tomu se zelení? Tak nějak by se dal citovat závěr průzkumu provedeného Texaskou univerzitou. Tamní odborníci na jeho základě totiž troufale tvrdí, že sport nejenže zlepšuje krevní oběh a stimuluje produkci hormonů štěstí, ale také výrazně zvyšuje sexuální apetit.

Nad vší pochybnost to prokázal jejich zajímavý pokus, během něhož jedna skupina žen jezdila 20 minut na rotopedu, zatímco druhá se stejnou dobu věnovala kancelářskému papírování. Zakrátko vyšlo najevo, že „cyklistky“ jsou při sledování lechtivých filmů třikrát více vzrušené oproti jejich kolegyním, které místo fyzické aktivity žmoulaly sešívačku. Nabízí se tedy zásadní otázka – kdy jste se naposledy zapotila ve fitku?

Spánková deprivace jako úhlavní nepřítel. Všeho

Doporučení ohledně osmi prospaných hodin denně zná zřejmě každý. Smutnou pravdou však je, že ho málokdo dodržuje! Jak jste na tom vy? Chronický deficit kvalitního nočního odpočinku podle lékařů způsobuje kromě metabolických poruch a nadváhy i dramatické snížení libida. Prý je to proto, že vedlejším účinkem spánkové deprivace bývá pokles testosteronu, jenž ve všech směrech oběma pohlavím omezuje pohlavní výkon.

K TÉMATU  Celer pro dokonalý chuťový požitek. Víte, že má pozitivní vliv na zdraví?

Antikoncepce jako nevinně se tvářící zlo

Antikoncepční pilulky patří mezi nejoblíbenější nástroje prevence těhotenství určené primárně ženám. Na jednu stranu poskytují jistou svobodu, neboť jejich uživatelky netrpí obavami z početí. To sice může působit jako afrodiziakum, nicméně i tyto malé prášky mají svou velkou temnou stránku. Udržují totiž neustále stejnou hladinu hormonů, čímž se ztrácí zvýšená sexuální chuť v období ovulace nebo před ní. A přesně tohle má na ženskou sexuální energii negativní vliv, což pro funkční a uspokojivý milostný život představuje neblahé narušení. Máte pocit, že je to přesně váš případ? Ať už vám libido stávkuje z kteréhokoli důvodu, nezapomínejte na to, že vyhledat odbornou pomoc není důvod ke studu, ale možné řešení situace…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se vypořádat se špatnou náladou? Zkuste našich 10 tipů!

Menopauza. Jaké jsou příznaky? Proč si s ní současné ženy umí lépe vypořádat a jak?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!

Nepřehlédněte

Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek