Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Přátelé partnera jako strašák čerstvého vztahu. Jak se s nimi sblížit?

Je skvělé, když si se svým novým partnerem rozumíte téměř ve všem. Ovšem, už jste se setkala s jeho přáteli? Obáváte se prvního setkání? A co když to napoprvé moc nevyšlo? Nezoufejte, připravili jsme pro vás několik rad, které vás navedou k tomu, abyste se s jeho přáteli více sblížila.
přátelé
Nesnažte se o přehnaný první dojem, buďte svá a uvidíte, jak si vás oblíbí. (foto: 123RF)

14. 02. 2022

Všichni se tak trochu stydíme a obáváme, jakmile máme poznat nové lidi, zejména tehdy, jakmile to jsou přátelé partnera. Nebojte se se svými obavami partnerovi svěřit, požádejte ho, aby vám s tím trochu pomohl. Nejen v případě kdy máte problém se zapojit.

Dejte sobě i své polovičce prostor 

Začátky každého vztahu jsou krásné a romantické. Ovšem i někdy otravné. Jistě si dovedete představit situaci, kdy se zamilovaný pár od sebe nemůže odlepit, stále se drží za ruce, dotýká se a o početných polibcích ani nemluvě.  Z ničeho nic se ze dvou osob stane jedna. Občasné pohlazení, láskyplný úsměv nebo letmý polibek nikomu nevadí. Jakmile se však od svého přítele nedokážete odtrhnout, visíte na něm jako vosa na medu. Nečekejte, že vás jeho přátelé mezi sebe jen tak vezmou. Pokud chcete s partnerovými přáteli vycházet, vystupujte sama za sebe, ukažte jim osobnost, kterou rádi poznají.

Buďte svá, nesnažte se za každou cenu zalíbit

Lidé dokáží rozpoznat, když se někdo nový v kolektivu snaží co nejvíce zalíbit. Zapomeňte na to, že v každém případě musíte udělat dobrý první dojem při setkání s jeho přáteli. Na chvilku si vymažte z hlavy, že se jedná o jeho blízké přátele. Těšte se z toho, že poznáte nové lidi, jejich zajímavé příběhy a životní kapitoly. Nečekejte, až se vás na něco začnou ptát, skočte do toho po hlavě, zapojte se do konverzace. Bavte se s nimi jako s kýmkoliv ostatním. Buďte společenská a předveďte, že máte skutečně zájem se o nich dozvědět něco víc.

Ukažte jim, že skutečně chcete patřit mezi ně

Jestliže chcete, aby vás přátelé partnera brali jako další blízkou osobu, a ne jen jako partnerku jejich kamaráda, proměňte vaše setkávání ve skutečné přátelství. Co tím myslíme? Nechte je nakouknout do svého života, pozvěte je na například k pravidelnému posezení u sklenky vína, které pořádáte naopak se svými přáteli. Pochopí, že o ně skutečně jevíte zájem.

K TÉMATU  Mobbing a bossing na pracovišti. Nepříjemná šikana v zaměstnání vám dokáže rozložit i osobnost. Co dělat

Setkat se se všemi najednou není dobrý nápad

Ačkoliv se zdá, že setkání se všemi přáteli vašeho partnera najednou může být v mnoha případech velmi přínosné, věřte, že to není dobrý nápad. Často totiž dochází k tomu, že se u tak velké sešlosti začnou vytahovat střípky z minulosti. Společné zážitky a vzpomínky, u nichž jste samozřejmě nebyla, a tak se můžete cítit naprosto odstrčená. Chápeme, že chcete mít první setkání za sebou, ale mnohem rozumnější bude, když si uděláte čas na jejich postupné poznávání.

Pozvěte je k sobě domů

Mezi zásadní kroky, které k vám přátelé vašeho partnera posunou zase o kousek blíž, je jejich pozvání k sobě domů. Díky tomu, že vy budete v roli hostitelky ve své domácnosti, se budete cítit mnohem komfortněji a uvolněně. Připravte dobrou večeři, otevřete láhev vína, dopřejte jim lahodný dezert. Vytvořte příjemnou atmosféru, díky níž vycítí, že jste tu pro ně jako osoba, která o ně jeví zájem a ne jako pouhá partnerova přítelkyně, která se jim ze všech sil snaží zalíbit.

Dopřejte mu svobodu

Je zcela přirozené, že na začátku vztahu chce zamilovaná dvojice spolu trávit co nejvíce času. Ovšem je dobré si uvědomit, že jak vy, tak i partner máte své staré přátele, na které byste ani jeden neměli zapomínat. Tu a tam partnerovi navrhněte, aby si udělal hezký večer nebo sportovní odpoledne se svými přáteli. Uvidíte, jak u nich zabodujete. Nebudou ve vás vidět tu zlou, která jejich starého přítele chce jenom pro sebe. A navíc, občasná pauza na vlastní zájmy vám neuškodí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 komplimentů, které muži nechtějí od svých partnerek slyšet

Jak vybrat svému partnerovi vhodný dárek? Vsaďte na praktičnost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Čeká Vás výlet do zahraničí? Jedete v zimě do Itálie na hory, na exotické Maledivy, nebo pozorovat polární záři na Island? A chcete se cítit bezpečně za všech okolností? Mít jistotu, že když se Vám něco stane, bude Vám zajištěn ten nejlepší komfort a servis, že se o Vás někdo skutečně postará? Pak jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte před cestou udělat, je uzavřít dobré cestovní pojištění. Jakou pojišťovnu si ale vybrat, aby seděla na míru Vašim potřebám, a přitom Vás cestovní pojištění nevyšlo víc než celá vytoužená dovolená? Na to Vám pomůže najít odpověď srovnávač pojištění Yespojisteni.cz.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!

Nepřehlédněte

Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek