Úterý , 04. 10. 2022

František

Nejste fotogenická? Omyl. Pouze neznáte svůj správný úhel

Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
správný úhel
Jak se správně fotit? (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 01. 2021

O nic nejde – jste fotogenická!

To první, co potřebujete udělat, je zahodit stud a předsudky, poté hledat správný úhel. Celé mládí do vás rodiče vtloukali, že pro pěknou fotku máte stát rovně, dát si ruce ven z kapes, narovnat se a dát nohy k sobě. Ehm. Jaký je výsledek všech školních nebo rodinných fotek? Velmi směšný, především.

Projděte si pár stránek časopisu a podívejte se, jakou pózu zaujímají dámy na fotografiích. Věřte, nejedna z nich si stále myslí, že není fotogenická. Rozhodně tam žádné vyrovnané vojáky v řadách nenajdete. Opusťte staré názory rodičů a uvolněte se. Při focení přeci o nic nejde.

Začínáme: Pozor na pozadí za fotkou

Ještě, než se budeme různě nakrucovat jako paragraf, musíme si nejprve rozmyslet, kde se vůbec budeme fotit. Mnoho lidí totiž nakonec zjistí, že kvůli nevhodně zvolenému pozadí se místo fotky dočkali hrůzy! Až na displeji telefonu si všimli, že sice jsou dokonale oblečení, vystajlovaní a nalíčení, ale v pozadí fotky se na podlaze válí ponožka. A je vymalováno!

Takže první pravidlo zní: dobře si rozmyslete, co je v pozadí vaší fotky. Kromě fotobomby v podobě nevědomých pohledů lidí a nezvyklých póz zvířat se tedy vyvarujte i nepořádku.

Tradá! Přirozená fotogenická princezna

V poslední době frčí trend nude fotek, kdy se objevíte před objektivem foťáku naprosto bez líčidel a úpravy. Jenže má to jeden háček – takovéto fotky jsou fake. Nebojte se, rozhodně vás nebudeme nutit se fotit s nateklýma a rozespalýma očima, abyste si mohla svou sebedůvěru zakopat do hrobečku. Nebojte.

Místo toho zvolte jednoduchý make-up, se kterým sjednotíte nedokonalosti své pleti. Navrch použijte řasenku a trochu zdravíčka na líčka. To bohatě postačí ke stylu přirozené ženy. Hashtag #iwokeuplikethis si klidně k fotce přidejte, ale bude to fejk, jako u všech blogerek.

K TÉMATU  Hrajeme si s filtry. Jednoduché tipy jak docílit krásných a originálních fotek

Fotíme obličej

Ze začátku se naučte pracovat se svým obličejem, teprve pak hledejte správný úhel. Bude to chtít trochu dobré nálady a nějakou svižnější hudbu. Počítejte s tím, že uděláte mraky fotek, které následně vyhodíte. Dejte si svou oblíbenou rtěnku nebo jelení lůj, aby se vám rty trochu leskly – a jdeme na to.

Abyste vypadala sexy, svou paži natáhněte do dálky a telefon držte zhruba nad výškou vaší hlavy. Na displej se budete dívat zpoza řas. Když jej přiblížíte, vaše tvář bude kulatější a oči větší. Zkuste svůj obličej natočit jemně do strany a pozorujte, jaký bude výsledek focení.

Poté se zkoušejte tvářit zasněně a dívat se do dálky. Nato vyzkoušejte láskyplný pohled, něžnou pózu květinové víly, a také sexy vážný obličej. Dokonale se u toho pobavíte. Nakonec si své výsledky projděte a zjistíte, jaký úhel je pro váš obličej nejlepší.

Správný úhel celého těla

Když se objektivu postavíte čelem, bude i střízlík velikosti XS působit jako důstojná žena s kily navíc. Místo toho dejte na doporučení módních a fitness blogerek, a natočte se k foťáku mírně z boku. Celý trup těla nechte z profilu a hlavu vytočte do objektivu.

Když zatáhnete bříško, nikdo se zlobit nebude. Nejlepší bude, když si dáte druhou ruku v bok. Chce to opět trochu tréninku u zrcadla. Brzy přijdete na to, že o nic nejde. Výsledek bude parádní!

Jeden tip na závěr – vyzkoušejte si u všech fotek několik výrazů v obličeji. Třeba zjistíte, že když vaše tvář září úsměvem, sluší vám to nejlépe. Nebo se naopak budete cítit svá v zasněné poloze, s obličejem, který nesměřuje k foťáku. Fotka tak získá elegantní a tajemný vzhled se skrytým poselstvím. Už jste si našla ten svůj úhel a jste fotogenická?

K TÉMATU  Zadržování vody v těle je problém. Má jednoduché řešení

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Manuál správného focení. Jak správně pózovat na vašich fotografiích, abyste vypadaly co možná nejlépe?

Hrajeme si s filtry. Jednoduché tipy jak docílit krásných a originálních fotek

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.

Nepřehlédněte

Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek