Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Nejste fotogenická? Omyl. Pouze neznáte svůj správný úhel

Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
správný úhel
Jak se správně fotit? (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 01. 2021

O nic nejde – jste fotogenická!

To první, co potřebujete udělat, je zahodit stud a předsudky, poté hledat správný úhel. Celé mládí do vás rodiče vtloukali, že pro pěknou fotku máte stát rovně, dát si ruce ven z kapes, narovnat se a dát nohy k sobě. Ehm. Jaký je výsledek všech školních nebo rodinných fotek? Velmi směšný, především.

Projděte si pár stránek časopisu a podívejte se, jakou pózu zaujímají dámy na fotografiích. Věřte, nejedna z nich si stále myslí, že není fotogenická. Rozhodně tam žádné vyrovnané vojáky v řadách nenajdete. Opusťte staré názory rodičů a uvolněte se. Při focení přeci o nic nejde.

Začínáme: Pozor na pozadí za fotkou

Ještě, než se budeme různě nakrucovat jako paragraf, musíme si nejprve rozmyslet, kde se vůbec budeme fotit. Mnoho lidí totiž nakonec zjistí, že kvůli nevhodně zvolenému pozadí se místo fotky dočkali hrůzy! Až na displeji telefonu si všimli, že sice jsou dokonale oblečení, vystajlovaní a nalíčení, ale v pozadí fotky se na podlaze válí ponožka. A je vymalováno!

Takže první pravidlo zní: dobře si rozmyslete, co je v pozadí vaší fotky. Kromě fotobomby v podobě nevědomých pohledů lidí a nezvyklých póz zvířat se tedy vyvarujte i nepořádku.

Tradá! Přirozená fotogenická princezna

V poslední době frčí trend nude fotek, kdy se objevíte před objektivem foťáku naprosto bez líčidel a úpravy. Jenže má to jeden háček – takovéto fotky jsou fake. Nebojte se, rozhodně vás nebudeme nutit se fotit s nateklýma a rozespalýma očima, abyste si mohla svou sebedůvěru zakopat do hrobečku. Nebojte.

Místo toho zvolte jednoduchý make-up, se kterým sjednotíte nedokonalosti své pleti. Navrch použijte řasenku a trochu zdravíčka na líčka. To bohatě postačí ke stylu přirozené ženy. Hashtag #iwokeuplikethis si klidně k fotce přidejte, ale bude to fejk, jako u všech blogerek.

K TÉMATU  Vyhrajte přípravky Naturevia a posilněte imunitu nejen svých dětí

Fotíme obličej

Ze začátku se naučte pracovat se svým obličejem, teprve pak hledejte správný úhel. Bude to chtít trochu dobré nálady a nějakou svižnější hudbu. Počítejte s tím, že uděláte mraky fotek, které následně vyhodíte. Dejte si svou oblíbenou rtěnku nebo jelení lůj, aby se vám rty trochu leskly – a jdeme na to.

Abyste vypadala sexy, svou paži natáhněte do dálky a telefon držte zhruba nad výškou vaší hlavy. Na displej se budete dívat zpoza řas. Když jej přiblížíte, vaše tvář bude kulatější a oči větší. Zkuste svůj obličej natočit jemně do strany a pozorujte, jaký bude výsledek focení.

Poté se zkoušejte tvářit zasněně a dívat se do dálky. Nato vyzkoušejte láskyplný pohled, něžnou pózu květinové víly, a také sexy vážný obličej. Dokonale se u toho pobavíte. Nakonec si své výsledky projděte a zjistíte, jaký úhel je pro váš obličej nejlepší.

Správný úhel celého těla

Když se objektivu postavíte čelem, bude i střízlík velikosti XS působit jako důstojná žena s kily navíc. Místo toho dejte na doporučení módních a fitness blogerek, a natočte se k foťáku mírně z boku. Celý trup těla nechte z profilu a hlavu vytočte do objektivu.

Když zatáhnete bříško, nikdo se zlobit nebude. Nejlepší bude, když si dáte druhou ruku v bok. Chce to opět trochu tréninku u zrcadla. Brzy přijdete na to, že o nic nejde. Výsledek bude parádní!

Jeden tip na závěr – vyzkoušejte si u všech fotek několik výrazů v obličeji. Třeba zjistíte, že když vaše tvář září úsměvem, sluší vám to nejlépe. Nebo se naopak budete cítit svá v zasněné poloze, s obličejem, který nesměřuje k foťáku. Fotka tak získá elegantní a tajemný vzhled se skrytým poselstvím. Už jste si našla ten svůj úhel a jste fotogenická?

K TÉMATU  Budujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Manuál správného focení. Jak správně pózovat na vašich fotografiích, abyste vypadaly co možná nejlépe?

Hrajeme si s filtry. Jednoduché tipy jak docílit krásných a originálních fotek

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jestli pracujete denně s počítačem, zřejmě je vám jasné, o čem je řeč. Při dlouhodobé neměnné pozici ruky se pak často objevuje její bolest. Ruka vás může pálit, mravenčit nebo v ní ztrácíte citlivost. To vše lze shrnout pod označení syndrom karpálního tunelu.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Chcete-li být sebevědomé bytosti, které mají vlastní názor a umí asertivně jednat, bude dobré, když se zaměříte na vlastní intuici. Ta lze trénovat na více úrovních. Pokud jste tímto tématem nepolíbení, nezoufejte. Na následujících řádcích si totiž povíme vše podstatné o tom, co má na rozvoj intuice vliv. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi. Co je to intuice a proč se vyplatí jí naslouchat?
Máte se na pozoru, aby vás neuchvátila každoroční chřipková epidemie? To nejlepší, co se dá dělat, je nezanedbat prevenci. Jak se bránit proti chřipce?
Příchod miminka představuje krásný okamžik v životě každé maminky. I přes to ale moc dobře víme, že právě založení rodiny mnohdy může zacloumat s rodinným rozpočtem. Příjem maminky se v tu chvíli smrskne na rodičovský příspěvek. Když k tomu přičteme kolik toho miminko potřebuje nebo jak se vše kolem zdražuje, často si říkáme, že by se hodila nějaká koruna navíc. Řešením může být přivýdělek na rodičovské, na který se nyní trochu detailněji podíváme.
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
Lana a provazy jsou báječný retro a vintage doplněk jakéhokoli interiéru. I moderní bydlení můžete podtrhnout jedním z těchto kousků. Nejčastější uplatnění pro lano je designové osvětlení, ale uplatnění najde i jinde. Inspirujte se!
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Stačila vteřina navíc nebo kousek vedle a dopadlo by to špatně. Dechberoucí momenty, při kterých zrovna někdo natáčel. Možná na něj nevěříte, ale jak se říká - tihle lidé měli z pekla štěstí.
Čisté spáry mezi dlaždicemi, lesknoucí se podlahy, prádlo zbavené i odolných skvrn nebo zářivé a voňavé koberce? I tohle všechno vám bez problému zařídí esenciální oleje. Které konkrétní vám usnadní práci?
Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.
Sluníčko a teploty překonávající 20°C. Takto nějak přichází léto do české kotliny. Nemusíte na něj čekat na přelom května a června. Za takovým létem můžete vyrazit už v dubnu, třeba do Turecka nebo na Mallorcu.

Výběr článků

Dušičky, tedy Památka zesnulých, vychází na pátek. 2. listopad je den, kdy navštěvujeme hroby. V zámoří má trochu veselejší nádech a slaví se už 31. října. Tradice je jedna věc, ale všechna ta výzdoba vypadá skvěle! Následující video ukáže 23 rychlých tipů na tu pravou halloweenskou dekoraci.
V průběhu roku 2019 bylo obyvateli Česka uzavřeno 54 870 sňatků. To je o 2303 sňatků více, než v minulém roce. Znamená to, že pro lidi začíná být obřad důležitější, než život na psí knížku? Má to i své praktické dopady.
Moderní doba si žádá neustálý vývoj v péči o pleť a každá moderní žena pravidelně sleduje nejnovější trendy v oblasti kosmetiky. Je ultrazvuková špachtle vážně takový zázrak, který představuje revoluci v péči o pleť, nebo se z ní stane jen lapač prachu na dně nočního stolku?

Nepřehlédněte

Současný nouzový stav a karanténa mohou v rodině způsobit ponorkovou nemoc. Nenadálé přerušení kontaktů s přáteli, kolegy z práce, spolužáky, kamarády z klubu či fitka může způsobit, že vztahy v rodině začnou být značně napjaté.
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek