Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Nejste fotogenická? Omyl. Pouze neznáte svůj správný úhel

Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
správný úhel
Jak se správně fotit? (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 01. 2021

O nic nejde – jste fotogenická!

To první, co potřebujete udělat, je zahodit stud a předsudky, poté hledat správný úhel. Celé mládí do vás rodiče vtloukali, že pro pěknou fotku máte stát rovně, dát si ruce ven z kapes, narovnat se a dát nohy k sobě. Ehm. Jaký je výsledek všech školních nebo rodinných fotek? Velmi směšný, především.

Projděte si pár stránek časopisu a podívejte se, jakou pózu zaujímají dámy na fotografiích. Věřte, nejedna z nich si stále myslí, že není fotogenická. Rozhodně tam žádné vyrovnané vojáky v řadách nenajdete. Opusťte staré názory rodičů a uvolněte se. Při focení přeci o nic nejde.

Začínáme: Pozor na pozadí za fotkou

Ještě, než se budeme různě nakrucovat jako paragraf, musíme si nejprve rozmyslet, kde se vůbec budeme fotit. Mnoho lidí totiž nakonec zjistí, že kvůli nevhodně zvolenému pozadí se místo fotky dočkali hrůzy! Až na displeji telefonu si všimli, že sice jsou dokonale oblečení, vystajlovaní a nalíčení, ale v pozadí fotky se na podlaze válí ponožka. A je vymalováno!

Takže první pravidlo zní: dobře si rozmyslete, co je v pozadí vaší fotky. Kromě fotobomby v podobě nevědomých pohledů lidí a nezvyklých póz zvířat se tedy vyvarujte i nepořádku.

Tradá! Přirozená fotogenická princezna

V poslední době frčí trend nude fotek, kdy se objevíte před objektivem foťáku naprosto bez líčidel a úpravy. Jenže má to jeden háček – takovéto fotky jsou fake. Nebojte se, rozhodně vás nebudeme nutit se fotit s nateklýma a rozespalýma očima, abyste si mohla svou sebedůvěru zakopat do hrobečku. Nebojte.

Místo toho zvolte jednoduchý make-up, se kterým sjednotíte nedokonalosti své pleti. Navrch použijte řasenku a trochu zdravíčka na líčka. To bohatě postačí ke stylu přirozené ženy. Hashtag #iwokeuplikethis si klidně k fotce přidejte, ale bude to fejk, jako u všech blogerek.

K TÉMATUNemáte čas na zdravé jídlo? Řešením je krabičková dieta!

Fotíme obličej

Ze začátku se naučte pracovat se svým obličejem, teprve pak hledejte správný úhel. Bude to chtít trochu dobré nálady a nějakou svižnější hudbu. Počítejte s tím, že uděláte mraky fotek, které následně vyhodíte. Dejte si svou oblíbenou rtěnku nebo jelení lůj, aby se vám rty trochu leskly – a jdeme na to.

Abyste vypadala sexy, svou paži natáhněte do dálky a telefon držte zhruba nad výškou vaší hlavy. Na displej se budete dívat zpoza řas. Když jej přiblížíte, vaše tvář bude kulatější a oči větší. Zkuste svůj obličej natočit jemně do strany a pozorujte, jaký bude výsledek focení.

Poté se zkoušejte tvářit zasněně a dívat se do dálky. Nato vyzkoušejte láskyplný pohled, něžnou pózu květinové víly, a také sexy vážný obličej. Dokonale se u toho pobavíte. Nakonec si své výsledky projděte a zjistíte, jaký úhel je pro váš obličej nejlepší.

Správný úhel celého těla

Když se objektivu postavíte čelem, bude i střízlík velikosti XS působit jako důstojná žena s kily navíc. Místo toho dejte na doporučení módních a fitness blogerek, a natočte se k foťáku mírně z boku. Celý trup těla nechte z profilu a hlavu vytočte do objektivu.

Když zatáhnete bříško, nikdo se zlobit nebude. Nejlepší bude, když si dáte druhou ruku v bok. Chce to opět trochu tréninku u zrcadla. Brzy přijdete na to, že o nic nejde. Výsledek bude parádní!

Jeden tip na závěr – vyzkoušejte si u všech fotek několik výrazů v obličeji. Třeba zjistíte, že když vaše tvář září úsměvem, sluší vám to nejlépe. Nebo se naopak budete cítit svá v zasněné poloze, s obličejem, který nesměřuje k foťáku. Fotka tak získá elegantní a tajemný vzhled se skrytým poselstvím. Už jste si našla ten svůj úhel a jste fotogenická?

K TÉMATUVěková diskriminace v práci je jev, který lze obtížně prokázat! Je třeba zatím jen doufat!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Manuál správného focení. Jak správně pózovat na vašich fotografiích, abyste vypadaly co možná nejlépe?

Hrajeme si s filtry. Jednoduché tipy jak docílit krásných a originálních fotek

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.
Chodníky a cestičky jsou oblíbenou součástí našich zahrad. Mohou být funkční a bezpečné, ale jejich úloha je také samozřejmě okrasná. Ze štěrku, z kamene nebo ze dřeva, na své zahradě si můžete naplánovat a vytvořit svůj vlastní originální chodníček. Výsledek potom působí pěkně útulně a kouzelně, jak se můžete přesvědčit v naší galerii. Nechte se inspirovat!
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.

Nepřehlédněte

Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek