Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Nejste fotogenická? Omyl. Pouze neznáte svůj správný úhel

Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
správný úhel
Jak se správně fotit? (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 01. 2021

O nic nejde – jste fotogenická!

To první, co potřebujete udělat, je zahodit stud a předsudky, poté hledat správný úhel. Celé mládí do vás rodiče vtloukali, že pro pěknou fotku máte stát rovně, dát si ruce ven z kapes, narovnat se a dát nohy k sobě. Ehm. Jaký je výsledek všech školních nebo rodinných fotek? Velmi směšný, především.

Projděte si pár stránek časopisu a podívejte se, jakou pózu zaujímají dámy na fotografiích. Věřte, nejedna z nich si stále myslí, že není fotogenická. Rozhodně tam žádné vyrovnané vojáky v řadách nenajdete. Opusťte staré názory rodičů a uvolněte se. Při focení přeci o nic nejde.

Začínáme: Pozor na pozadí za fotkou

Ještě, než se budeme různě nakrucovat jako paragraf, musíme si nejprve rozmyslet, kde se vůbec budeme fotit. Mnoho lidí totiž nakonec zjistí, že kvůli nevhodně zvolenému pozadí se místo fotky dočkali hrůzy! Až na displeji telefonu si všimli, že sice jsou dokonale oblečení, vystajlovaní a nalíčení, ale v pozadí fotky se na podlaze válí ponožka. A je vymalováno!

Takže první pravidlo zní: dobře si rozmyslete, co je v pozadí vaší fotky. Kromě fotobomby v podobě nevědomých pohledů lidí a nezvyklých póz zvířat se tedy vyvarujte i nepořádku.

Tradá! Přirozená fotogenická princezna

V poslední době frčí trend nude fotek, kdy se objevíte před objektivem foťáku naprosto bez líčidel a úpravy. Jenže má to jeden háček – takovéto fotky jsou fake. Nebojte se, rozhodně vás nebudeme nutit se fotit s nateklýma a rozespalýma očima, abyste si mohla svou sebedůvěru zakopat do hrobečku. Nebojte.

Místo toho zvolte jednoduchý make-up, se kterým sjednotíte nedokonalosti své pleti. Navrch použijte řasenku a trochu zdravíčka na líčka. To bohatě postačí ke stylu přirozené ženy. Hashtag #iwokeuplikethis si klidně k fotce přidejte, ale bude to fejk, jako u všech blogerek.

K TÉMATU  Tipy na zdravé svačiny pro školáky. Každodenní inspirace

Fotíme obličej

Ze začátku se naučte pracovat se svým obličejem, teprve pak hledejte správný úhel. Bude to chtít trochu dobré nálady a nějakou svižnější hudbu. Počítejte s tím, že uděláte mraky fotek, které následně vyhodíte. Dejte si svou oblíbenou rtěnku nebo jelení lůj, aby se vám rty trochu leskly – a jdeme na to.

Abyste vypadala sexy, svou paži natáhněte do dálky a telefon držte zhruba nad výškou vaší hlavy. Na displej se budete dívat zpoza řas. Když jej přiblížíte, vaše tvář bude kulatější a oči větší. Zkuste svůj obličej natočit jemně do strany a pozorujte, jaký bude výsledek focení.

Poté se zkoušejte tvářit zasněně a dívat se do dálky. Nato vyzkoušejte láskyplný pohled, něžnou pózu květinové víly, a také sexy vážný obličej. Dokonale se u toho pobavíte. Nakonec si své výsledky projděte a zjistíte, jaký úhel je pro váš obličej nejlepší.

Správný úhel celého těla

Když se objektivu postavíte čelem, bude i střízlík velikosti XS působit jako důstojná žena s kily navíc. Místo toho dejte na doporučení módních a fitness blogerek, a natočte se k foťáku mírně z boku. Celý trup těla nechte z profilu a hlavu vytočte do objektivu.

Když zatáhnete bříško, nikdo se zlobit nebude. Nejlepší bude, když si dáte druhou ruku v bok. Chce to opět trochu tréninku u zrcadla. Brzy přijdete na to, že o nic nejde. Výsledek bude parádní!

Jeden tip na závěr – vyzkoušejte si u všech fotek několik výrazů v obličeji. Třeba zjistíte, že když vaše tvář září úsměvem, sluší vám to nejlépe. Nebo se naopak budete cítit svá v zasněné poloze, s obličejem, který nesměřuje k foťáku. Fotka tak získá elegantní a tajemný vzhled se skrytým poselstvím. Už jste si našla ten svůj úhel a jste fotogenická?

K TÉMATU  Internetová doba současnosti. Jak mění propojenost se světem náš mozek. Co všechno nám i tělu prokazatelně chybí

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Manuál správného focení. Jak správně pózovat na vašich fotografiích, abyste vypadaly co možná nejlépe?

Hrajeme si s filtry. Jednoduché tipy jak docílit krásných a originálních fotek

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.

Nepřehlédněte

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek