Domů » Životní styl » Zdraví » Smrkový výhonek je lékem na řadu problémů pohybového aparátu. Místo lékárny se vydejte do lesa
smrk
Smrkový výhonek
Zdraví

Smrkový výhonek je lékem na řadu problémů pohybového aparátu. Místo lékárny se vydejte do lesa

Léky nejsou jenom ty, které prodávají v lékárně. Které jsou plné chemie. Je tu ještě možnost přírodní léčby.

Ta může být nejenom mnohem efektivnější, ale také může být levnější, nehledě na minimum vedlejších účinků. A kde takové vhodné léky hledat? Třeba v lese. Smrkový výhonek je skvělým pomocníkem při problémech s pohybovým aparátem.

Pro smrkový výhonek do lesa

Společně se podíváme na to, jak si připravit unikátní tinkturu ze smrkových výhonků. Ten se rázem stane dobrým pomocníkem toho, kdo chce naplno využít sílu přírody při léčbě mnoha zdravotních problémů. Aby byl odvar silný a kvalitní, budete potřebovat:

  • 4 hrsti výhonků ze smrku
  • ½ litru alkoholu nad 40 procent
  • 3 lžičky medu

Postup je snadný

Když máte vše potřebné, můžete se pustit do přípravy této unikátní přírodní tinktury. Základem jsou očištěné smrkové výhonky, které upěchujete do uzavíratelné skleněné nádoby. Poté je zalijete vaším alkoholem. Může to být jak směs čistého lihu s vodou, tak může jít třeba i o klasickou vodku.

Důležité je, aby byly výhonky pokud možno pod hladinou dané tekutiny. Následně můžete sklenici zavřít a vše nechte louhovat. Optimální doba je kolem 6 týdnů. Louhovat směs nechte při pokojové teplotě. Může se jednat o místo kde je světlo, ale nemělo by jít o to přímé.

Jak tinkturu používat?

Když máte hotovo, už stačí tinkturu nejprve přes cedník a potom přes plátno přefiltrovat a přelít do nádoby, kde bude nachystána k použití. A to ve formě potírání problémových částí vašeho těla. Při pravidelném používání si můžete být jisti tím, že dokážete snížit revma, eliminujete bolesti a otoky kloubů, zmírníte bolesti svalů a svalové křeče, stejně jako celkově ulevíte svému pohybovému aparátu od různých druhů bolesti.

Tato metoda navíc není vhodná jenom jako řešení problémů, ale hodí se i jako dobrá prevence. Jak pro starší generaci, která může řadou problémů pravidelně trpět, tak i pro tu mladší, která chce výskyt komplikací pochopitelně oddalovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přírodní medikamenty

Měsíček lékařský. Využijte ho v kuchyni i pro zdraví. Připravte si tinkturu, mast nebo olej

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest