Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Smrkový výhonek je lékem na řadu problémů pohybového aparátu. Místo lékárny se vydejte do lesa

Léky nejsou jenom ty, které prodávají v lékárně. Které jsou plné chemie. Je tu ještě možnost přírodní léčby.
smrk
Smrkový výhonek

07. 05. 2020

07. 05. 2020

Ta může být nejenom mnohem efektivnější, ale také může být levnější, nehledě na minimum vedlejších účinků. A kde takové vhodné léky hledat? Třeba v lese. Smrkový výhonek je skvělým pomocníkem při problémech s pohybovým aparátem.

Pro smrkový výhonek do lesa

Společně se podíváme na to, jak si připravit unikátní tinkturu ze smrkových výhonků. Ten se rázem stane dobrým pomocníkem toho, kdo chce naplno využít sílu přírody při léčbě mnoha zdravotních problémů. Aby byl odvar silný a kvalitní, budete potřebovat:

  • 4 hrsti výhonků ze smrku
  • ½ litru alkoholu nad 40 procent
  • 3 lžičky medu

Postup je snadný

Když máte vše potřebné, můžete se pustit do přípravy této unikátní přírodní tinktury. Základem jsou očištěné smrkové výhonky, které upěchujete do uzavíratelné skleněné nádoby. Poté je zalijete vaším alkoholem. Může to být jak směs čistého lihu s vodou, tak může jít třeba i o klasickou vodku.

Důležité je, aby byly výhonky pokud možno pod hladinou dané tekutiny. Následně můžete sklenici zavřít a vše nechte louhovat. Optimální doba je kolem 6 týdnů. Louhovat směs nechte při pokojové teplotě. Může se jednat o místo kde je světlo, ale nemělo by jít o to přímé.

Jak tinkturu používat?

Když máte hotovo, už stačí tinkturu nejprve přes cedník a potom přes plátno přefiltrovat a přelít do nádoby, kde bude nachystána k použití. A to ve formě potírání problémových částí vašeho těla. Při pravidelném používání si můžete být jisti tím, že dokážete snížit revma, eliminujete bolesti a otoky kloubů, zmírníte bolesti svalů a svalové křeče, stejně jako celkově ulevíte svému pohybovému aparátu od různých druhů bolesti.

Tato metoda navíc není vhodná jenom jako řešení problémů, ale hodí se i jako dobrá prevence. Jak pro starší generaci, která může řadou problémů pravidelně trpět, tak i pro tu mladší, která chce výskyt komplikací pochopitelně oddalovat.

K TÉMATU  Cvičení jógy v páru není nic jednoduchého. Tahle mladá žena se o tom s manželem přesvědčila na vlastní kůži! Pobavte se

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přírodní medikamenty

Měsíček lékařský. Využijte ho v kuchyni i pro zdraví. Připravte si tinkturu, mast nebo olej

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.
Mnoho z nás trpí nějakou vadou zraku, nejčastěji se však jedná o krátkozrakost či dalekozrakost, tudíž je korekce zraku pro mnoho lidí téma, které musejí řešit. Co je však lepší – brýle nebo kontaktní čočky?

Nepřehlédněte

Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!
Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek