Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Smrkový výhonek je lékem na řadu problémů pohybového aparátu. Místo lékárny se vydejte do lesa

Léky nejsou jenom ty, které prodávají v lékárně. Které jsou plné chemie. Je tu ještě možnost přírodní léčby.
smrk
Smrkový výhonek

07. 05. 2020

07. 05. 2020

Ta může být nejenom mnohem efektivnější, ale také může být levnější, nehledě na minimum vedlejších účinků. A kde takové vhodné léky hledat? Třeba v lese. Smrkový výhonek je skvělým pomocníkem při problémech s pohybovým aparátem.

Pro smrkový výhonek do lesa

Společně se podíváme na to, jak si připravit unikátní tinkturu ze smrkových výhonků. Ten se rázem stane dobrým pomocníkem toho, kdo chce naplno využít sílu přírody při léčbě mnoha zdravotních problémů. Aby byl odvar silný a kvalitní, budete potřebovat:

  • 4 hrsti výhonků ze smrku
  • ½ litru alkoholu nad 40 procent
  • 3 lžičky medu

Postup je snadný

Když máte vše potřebné, můžete se pustit do přípravy této unikátní přírodní tinktury. Základem jsou očištěné smrkové výhonky, které upěchujete do uzavíratelné skleněné nádoby. Poté je zalijete vaším alkoholem. Může to být jak směs čistého lihu s vodou, tak může jít třeba i o klasickou vodku.

Důležité je, aby byly výhonky pokud možno pod hladinou dané tekutiny. Následně můžete sklenici zavřít a vše nechte louhovat. Optimální doba je kolem 6 týdnů. Louhovat směs nechte při pokojové teplotě. Může se jednat o místo kde je světlo, ale nemělo by jít o to přímé.

Jak tinkturu používat?

Když máte hotovo, už stačí tinkturu nejprve přes cedník a potom přes plátno přefiltrovat a přelít do nádoby, kde bude nachystána k použití. A to ve formě potírání problémových částí vašeho těla. Při pravidelném používání si můžete být jisti tím, že dokážete snížit revma, eliminujete bolesti a otoky kloubů, zmírníte bolesti svalů a svalové křeče, stejně jako celkově ulevíte svému pohybovému aparátu od různých druhů bolesti.

Tato metoda navíc není vhodná jenom jako řešení problémů, ale hodí se i jako dobrá prevence. Jak pro starší generaci, která může řadou problémů pravidelně trpět, tak i pro tu mladší, která chce výskyt komplikací pochopitelně oddalovat.

K TÉMATU  Říká vám něco Hamsa jóga nebo védská? Ne vždy je to jen a pouze o cvičení

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přírodní medikamenty

Měsíček lékařský. Využijte ho v kuchyni i pro zdraví. Připravte si tinkturu, mast nebo olej

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Kašle a smrká kdekdo. Nachlazení a podzimní virózy se rychle šíří. Navíc opět začínají růst čísla nakažených koronavirem a na dveře klepe pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas pořádně posílit obranyschopnost! Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který naboostuje vaši imunitu.
Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?

Nepřehlédněte

Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek