Sobota , 18. 05. 2024

Aneta

Smrkový výhonek je lékem na řadu problémů pohybového aparátu. Místo lékárny se vydejte do lesa

Léky nejsou jenom ty, které prodávají v lékárně. Které jsou plné chemie. Je tu ještě možnost přírodní léčby.
smrk
Smrkový výhonek

07. 05. 2020

07. 05. 2020

Ta může být nejenom mnohem efektivnější, ale také může být levnější, nehledě na minimum vedlejších účinků. A kde takové vhodné léky hledat? Třeba v lese. Smrkový výhonek je skvělým pomocníkem při problémech s pohybovým aparátem.

Pro smrkový výhonek do lesa

Společně se podíváme na to, jak si připravit unikátní tinkturu ze smrkových výhonků. Ten se rázem stane dobrým pomocníkem toho, kdo chce naplno využít sílu přírody při léčbě mnoha zdravotních problémů. Aby byl odvar silný a kvalitní, budete potřebovat:

  • 4 hrsti výhonků ze smrku
  • ½ litru alkoholu nad 40 procent
  • 3 lžičky medu

Postup je snadný

Když máte vše potřebné, můžete se pustit do přípravy této unikátní přírodní tinktury. Základem jsou očištěné smrkové výhonky, které upěchujete do uzavíratelné skleněné nádoby. Poté je zalijete vaším alkoholem. Může to být jak směs čistého lihu s vodou, tak může jít třeba i o klasickou vodku.

Důležité je, aby byly výhonky pokud možno pod hladinou dané tekutiny. Následně můžete sklenici zavřít a vše nechte louhovat. Optimální doba je kolem 6 týdnů. Louhovat směs nechte při pokojové teplotě. Může se jednat o místo kde je světlo, ale nemělo by jít o to přímé.

Jak tinkturu používat?

Když máte hotovo, už stačí tinkturu nejprve přes cedník a potom přes plátno přefiltrovat a přelít do nádoby, kde bude nachystána k použití. A to ve formě potírání problémových částí vašeho těla. Při pravidelném používání si můžete být jisti tím, že dokážete snížit revma, eliminujete bolesti a otoky kloubů, zmírníte bolesti svalů a svalové křeče, stejně jako celkově ulevíte svému pohybovému aparátu od různých druhů bolesti.

Tato metoda navíc není vhodná jenom jako řešení problémů, ale hodí se i jako dobrá prevence. Jak pro starší generaci, která může řadou problémů pravidelně trpět, tak i pro tu mladší, která chce výskyt komplikací pochopitelně oddalovat.

K TÉMATU  Hlas Roxette už není: zemřela zpěvačka Marie Frederiksson. Za slávu kapely mohl student, který odnesl nahrávku do rádia!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přírodní medikamenty

Měsíček lékařský. Využijte ho v kuchyni i pro zdraví. Připravte si tinkturu, mast nebo olej

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máte za sebou poměrně náročné týdny a přemýšlíte, jak si spravit náladu? I když zaručeně pomáhá zmrzlina společně s dobrým dezertem, nemusíte se nutně uchylovat k cukru. Stačí se jen správně obléknout!
Laformela je duo, které před lety založil český designér Antonín Soukup a slovenská návrhářka Miroslava Kohutiarová. A s každou svojí novou kolekcí jsou důkazem, že pracovat se svým životním partnerem může fungovat.
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Doba od 21. února do 20. března patří jenom Rybám, poslednímu dvanáctému znamení zvěrokruhu. O Rybách je známo, že jsou znamením důvěřivým a empatickým. Mají rády jistotu a dokážou lidem porozumět víc než kdokoliv jiný.
Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
Je třeba se hned detoxikovat! Po zimním období očistěte tělo a mysl! Přesně to volají reklamní slogany různých společností, a takto se zaklínají mnozí výživoví poradci a prodejci doplňků stravy. Do jaké míry má ale nějaký jarní detox smysl? A proč zrovna na jaře?
Léto se pomalu přetáčí v podzim. Sluníčka ubývá, začíná školní rok a hrozí nám podzimní stres. Jak se mu vyhnout, zůstat v klidu a udržet si letní náladu?
Ať už patříte mezi věčné dietářky nebo momentálně cítíte, že přišel ten správný čas shodit pár kil navíc, jistě přemýšlíte, jakou nejlepší cestou se vydat. Ve světě diet se objevuje řada možností, jak dosáhnout vytouženého cíle.
Narodilo se vám miminko v zimě? A víte, kolik vrstev mu oblékat, aby mu nebylo příliš zima nebo naopak vedro? A kdy s ním můžete ven? Odpovíme vám na sedm nejdůležitějších otázek.
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.

Výběr článků

Právě podzim je ideální čas na velký úklid zahrady. Kromě neustálého odklízení spadlého listí existuje spousta dalších úkonů, kterým se nevyhnete. Poradíme vám, na co si dát pozor a na co se při zazimování zahrady soustředit.
Legendární Jiřina Bohdalová, stálice české kultury, prokazovala svůj talent ve filmových a televizních rolích po mnoho desetiletí. Dnes, 3. května, slaví své 93. narozeniny. I přes svůj věk zůstává stále společensky aktivní a svou přítomností obohacuje českou kulturu.

Nepřehlédněte

Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
Práškový vitamínový boom, který jsme zažívali ještě před pěti nebo deseti lety, už pominul. Každý, kdo jí zdravě a vyváženě, ví, že vitamíny v prášcích jsou naprostá zbytečnost. Tedy až na výjimky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek