Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Marika Gombitová oslavila 12. září své 67. narozeniny a těší se na dva své lednové koncerty v Praze

Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.

13. 09. 2023

13. 09. 2023

Kdo bude Marice na jejích dvou lednových koncertech v pražské O2 Areně (16. a 30.01. 2024) nejvíc chybět? „Pochopitelně Karel Gott, Miro Žbirka a Vašo Patejdl. Nazpívala jsem s nimi nádherné duety a byli to mí velcí přátelé. Nejen kolegové“, dodává statečná zpěvačka.

Málo se ví, že Marika uspěla i na zahraničních festivalech. Jednu z cen získala na Schlagerfestivalu v Drážďanech a jedním z vrcholů její pěvecké kariéry bylo v roce 1980 vítězství na Mezinárodním písňovém festivalu Intervize v polských Sopotech s písněmi   Vyznanie a Chcem sa s tebou deliť.

Českými médii se zcela nesmyslně rozšířilo, že se po nešťastné autonehodě v roce 1980 stáhla do ústraní, přestala komunikovat s novináři a s fanoušky a že přestala koncertovat a vydávat desky. A že se vrátila až po více než 30 letech v roce 2016 díky turné Mekyho Žbirky Road To Abbey Road. Není to pravda!

Symbolem Maričiny nezdolné vůle se stalo její vystoupení na Bratislavské lyře půl roku po nehodě, která jí upoutala na invalidní vozík. Mariku to ale nezlomilo! Jen měsíc před festivalem převezli Mariku z nemocničního lůžka do rehabilitačního ústavu v Kladrubech a hned po recitálu na Lyře se do Kladrub vrátila.

Následovalo 25 aktivních let, během kterých nazpívala 134 písní (k 58 z nich si napsala sama hudbu), vydala 7 sólových alb a absolvovala víc jako 150 koncertů a 114 televizních vystoupení.

V roce 2014 se Marika jako jediná žena z dvaceti osobností české a slovenské kultury do velké charitativní akce na podporu lidí, kteří statečně bojují s nepřízní osudu. Od tohoto roku se zúčastňuje i dalších charitativních akcí a televizních projektů.

Svůj velký comeback uskutečnila Marika Gombitová prostřednictvím koncertu Marika Gmbitová & a přátelé v září roku 2016 v Bratislavě. Během příprav tohoto koncertu dostala nabídku, aby vystoupila jako host Mira Žbirky na jeho turné Road To Abbey Road. Tehdy se rozhodla splnit Mekymu jeho sen a svůj Narozeninový koncert, konaný u příležitosti jejích 60. narozenin, o měsíc posunula.

K TÉMATU  Víte, jak vybrat novou postel?

V roce 2018 převzala z rukou prezidenta Andreje Kisky Pribinův kříž I. třídy za mimořádné zásluhy o kulturní rozvoj Slovenské republiky v oblasti populární hudby. Ve stejném roce se stala první ženou, která získala Velkou cenu Slovenského ochranného svazu autorského za celoživotní dílo.

Loni v prosinci vyprodala bratislavskou Sportovní halu NTC, kde jí nadšené publikum nechtělo dlouho pustit z pódia. A stejné to určitě bude na jejích dvou lednových koncertech v Praze. Letos v srpnu se konal ve slovenském Brusně Muzikálový festival režiséra Jozefa Bednárika (řada slovenských muzikálů, Dracula a Monte Cristo). Marika Gombitováx na něm převzala krásné ocenění. Stala se První československou muzikálovou princeznou. Toto ocenění získala díky hlavní roli v dnes už doslova kultovním československém muzikálu Neberte nám princeznu, v němž zazářila po boku Mekyho Žbirky.

Vstupenky na:

MARIKA GOMBITOVÁ | TICKETPORTAL Vstupenky na Dosah – divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, sport

Marika Gombitová | Vstupenky na koncert | Ticketmaster 2023-24

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.
Léto je bohužel u konce. Spolu s tím přišel ten správný čas naladit se na podzimní atmosféru a sladit s ní také barvy v šatníku. Rok co rok módní návrháři přicházejí s novými trendy a ani letos tomu nebude jinak. Na co se v případě podzimní módy můžete těšit?
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
Každá žena se chce líbit. Některé z nás sází na přírodní krásu, jiné se snaží zdokonalit pomocí různých řasenek, očních stínů, make-upu apod. Když se ale vydáme do obchodu, často tam bezradně stojíme před regálem a nevíme, co si vlastně vybrat. S tím je teď ale konec. Přečtěte si následující řádky a příště půjdete najisto.
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek