Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Jiřina Bohdalová, “Nesmrtelná teta”, slaví 93. narozeniny

Legendární Jiřina Bohdalová, stálice české kultury, prokazovala svůj talent ve filmových a televizních rolích po mnoho desetiletí. Dnes, 3. května, slaví své 93. narozeniny. I přes svůj věk zůstává stále společensky aktivní a svou přítomností obohacuje českou kulturu.
Bohdalová
Nesmrtelná teta, Jiřina Bohdalová, slaví 93. narozeniny.

03. 05. 2024

03. 05. 2024

Bohdalová a její cesta k divadlu

Herečka začala svou uměleckou cestu v Ostravě, po návratu do Prahy byla přijata na DAMU. Již během studií vystupovala po boku Jana Wericha a později se stala členkou Divadla na Vinohradech, kde působí od roku 1967. V roce 1985 byla oceněna titulem zasloužilá umělkyně.

Filmová kariéra

Jiřina Bohdalová se proslavila řadou filmových rolí, jako například “Dáma na kolejích” (1966), “Ucho” (1969), “Ženu ani květinou neuhodíš” (1967) a “Světáci” (1969). Za své filmové role obdržela Českého lva za filmy “Nesmrtelná teta” (1993) a “Fany” (1995).

Televizní kariéra

Diváci ji mohli vidět v populárních seriálech jako “Muž na radnici” (1976), “F.L. Věk” (1971), “Chalupáři” (1975), “My všichni školou povinní” (1984), “Létající Čestmír” (1984), “Cirkus Humberto” (1988), “Přítelkyně z domu smutku” (1993), “Četnické humoresky” (2000) a “Pojišťovna štěstí” (2004-2008). Kromě své herecké kariéry se Bohdalová etablovala i jako milovaná vypravěčka dětských pohádek a večerníčků, mezi které patří “Pohádky ovčí babičky” (1966), “Broučci” (1967), “Pohádky z mechu a kapradí” (1971, 1999) a “Rákosníček a hvězdy” (1976). Díky svému výjimečnému talentu a schopnosti zaujmout publikum všech věkových skupin byla Jiřina Bohdalová pravidelně oceňována jako nejoblíbenější herečka v anketě TýTý.

Bohdalová
Helena Růžičková a Jiřina Bohdalová v televizním seriálu “Přítelkyně z domu smutku”

Osobní život a rodina

Jiřina Bohdalová je matkou herečky Simony Stašové, se kterou sdílí herecké povolání. V osobním životě prožila několik významných vztahů, včetně manželství s hercem Radoslavem Brzobohatým, který skončil rozchodem po vstupu Hany Gregorové do jejich života. Nedávno byla ve vztahu s podnikatelem Ľubomírem Fockem, který byl v roce 2022 zatčen a obviněn z korupce, jak informoval server Seznam Zprávy. Tento vztah, původně popisovaný jako přátelský, byl předmětem veřejného zájmu.

Bohdalová
Jiřina Bohdalová stále navštěvuje společenské akce a zde je zachycena v doprovodu svého vnuka a jeho přítelkyně

Aktivní život po devadesátce

I ve vyšším věku se Jiřina Bohdalová aktivně účastní veřejného života, je známá svými kulinářskými a zahradnickými dovednostmi, které prezentuje v pořadu, který do dnešních dnů uvádí “Hobby naší doby”.

K TÉMATU  Švábi, špína a smrad: Kontroverzní Výměna manželek předčasně ukončena

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Alena Vránová a Audiokniha roku 2023: Výjimečný výkon ve výjimečném díle

Peter Nagy oslavil 65 let! Plánuje velký koncert v pražské Lucerně

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Dámy, ruku na srdce, která z vás se každoročně netěší na první letní paprsky, abyste svou pokožku mohly vystavit sluníčku? Věděly jste ale, že opálená kůže byla dříve známkou chudoby? A kdy se na trhu objevily první opalovací krémy? Čtěte dále a dozvíte se mnohem více o historii opalování.
Každý z nás občas zalže – ať už se jedná o milosrdnou lež, anebo prostě jenom proto, aby vypadal dobře a udělal dojem na ostatní. Ale, jak se říká, lež má krátké nohy! O tom ví něco i lidé, co se s námi podělili o své příběhy a zažili trapas při provalení se jejich výmyslů.
Všechny to známe. Místo toho, abychom si užívaly adventní čas, sháníme dárky, uklízíme, pečeme cukroví, v práci doháníme resty a nemáme ani čas si zapálit adventní svíčky. O Vánocích jsme pak ve stresu z toho, že jsme na něco zapomněly, jestli se budou dárky líbit, cukroví chutnat a zdali máme skutečně pořádně naklizeno. Co takhle to letos udělat jinak?
Zpěvák Mirai Navrátil (31) nedávno potvrdil konec vztahu s Michaelou Buschovou a nyní překvapil fanoušky sdílením fotografie s tajemným společníkem na Kanárských ostrovech. Přestože není jasné, jaký je vztah mezi nimi, mnozí to interpretují jako oznámení nového partnerského začátku. I bývalá první dáma Dagmar Havlová (70) a zpěvačka Monika Bagarová (29) projevily podporu zpěvákovi s posláním srdíček. Nový obrat v osobním životě úspěšného zpěváka tak vyvolal vášnivou diskusi nejen mezi fanoušky, ale i v showbyznysu.
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Nástěnné hodiny by neměly chybět v každém obýváku. Sice sledujete čas na mobilu nebo ho ukazuje televize, originální hodiny jsou ale hlavně dekorací, která dokresluje atmosféru domova. A co takhle zvolit ukazatel času opravdu velkých rozměrů? Prohlédněte si galerii.
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?
Svět kolem nás se hemží barvami a jejich miliony odstínů. Barvy dokážou ovlivnit naše emoce, chování, a dokonce určit povahu. Proto bychom je, tam kde můžeme, měli volit s rozvahou.
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Každý rok vznikne nějaký song, který pak dobývá žebříčky celosvětových hitparád, slyšíme ho na každém rohu, skáče na nás pomalu i z lednice. Na některé hity časem zapomeneme, ale o takových tu dnes nebude řeč. Až udeří první mrazíky, tyhle letní písničky vás zaručeně rozehřejí a rozproudí vám krev v žilách. Pojďme si připomenout hity, které známe úplně všichni a vždycky si na ně rádi na diskotéce nebo u moře zatancujeme, nebo si je aspoň v duchu zanotujeme.
Znáte to: šéf tlačí novými úkoly a vy se snažíte najít odvahu říct NE. Jak však odmítnout šéfa bez rizika a udržet si duševní pohodu? Dnes se zaměříme na praktické strategie, jak elegantně odolat nadměrné pracovní zátěži, zachovat klid a udržet si zdravý životní rytmus.

Výběr článků

Neustále si něco píšou na mobilu, navštěvují se, a rozhodně si nejste jistá, že jste schopná se na to dále dívat? Poradíme vám, jak vyzrát na situaci, kdy se váš přítel stýká se svou ex.
Zelená káva je oblíbený produkt, jehož přívrženci jsou především z řad milovníků zdravého životního stylu. Kávová zrna jsou u zelené kávy nepražená, a tak na rozdíl od obvyklé černé kávy nemají tak bohatou vůni a barvu.
Je tu léto a společně s ním také naše snaha zhubnout. Mnoho žen před příchodem plavkové sezony začne držet dietu s vidinou ztracených kilogramů. Co když ale během diety zažíváte nepříjemné pocity na zvracení? Co stojí za nevolností, plynatostí či nervozitou během naší snahy zhubnout?

Nepřehlédněte

Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
V každodenním kolotoči práce a rodiny se objeví neočekávaný zvrat, když hlavní hrdinka narazí na dohodu, kterou uzavřela s tajemným mužem. Tato dohoda nezahrnuje pouze vášnivý románek, ale také odměny a výzvy, které otřesou jejím každodenním životem. S dilematem mezi láskou a povinnostmi se musí rozhodnout, co je pro ni skutečně důležité. Román "Každodenní kolotoč" od Teri Kerot slibuje napínavý příběh o lásce, vášni a životních rozhodnutích, které nás provázejí každým dnem

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek