Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Kegelovy cviky: Cesta za lepším postelovým uvolněním

Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Kegelovy cviky
Kegelovy cviky by měla do svého denního harmonogramu zařadit každá žena. (foto: 123Rf)

24. 11. 2021

K čemu jsou Kegelovy cviky vlastně dobré?

Kegelovy cviky nemají jen jednu funkci, přínosné jsou hned pro několik oblastí života žen. Procvičení svalů pánevního dna a jeho celkové zpevnění má následný dopad na to, že:

  • Udržují vnitřní orgány na správných místech: močový měchýř, dělohu, konečník a tenké střevo.
  • Ženské intimní partie jsou užší a pružnější – čím užší je pochva, tím větší je citlivost během sexu a orgasmy jsou procítěnější.
  • Chrání před močovou inkontinencí (únikem moči), ke které může docházet pravidelně nebo v situacích jako je kýchání, zvedání závaží nebo běh.
  • Bez pravidelného cvičení Kegelových cviků svaly s věkem ochabují a již nemohou účinně vykonávat své funkce. Výsledkem je rychlý pokles kvality života.

Pokud se obáváte, že trpíte jedněmi z výše uvedených problémů, nebo se jen necítíte v takové kondici, jako byste si přála, existuje pouze jedna cesta ven – pravidelně cvičit.

Není na tom nic náročného

Krása klasického Kegelova cvičení spočívá v tom, že jej lze provádět diskrétně a téměř za jakýchkoli podmínek: i když stojíte v autobuse, dokonce sedíte v kancelářské židli nebo lenošíte na gauči před vaší oblíbenou televizní show. Cvičení netrvá déle než 10 minut. K dosažení správného výsledku stačí vybrat libovolné tři cviky a cvičit je alespoň jednou denně. Nejčastější výchozí poloha je jednoduchá: sedět, stát nebo ležet. Je důležité, abyste se cítila maximálně pohodlně a uvolněně.

Zásady pro cvičení

Mějte na paměti, že tělo se nemá přetěžovat a rozhodně by se neměla dostavovat bolest nebo přílišné vyčerpání. S cvičením začínejte pomalu. Důležitá je pravidelnost. Opakovat jeden cvik byste měli maximálně 3–5x. Vždy při cvičení dbejte na dýchání, které by mělo být pravidelné. A to hlavní zní: uvědomujte si svaly, se kterými pracujte.

K TÉMATU  Historie erotických pomůcek: Čím si naši předkové dělali „dobře”?

1. Rychlé stahování

Proveďte toto klasické Kegelovo cvičení 10krát a to tak, že musíte co nejrychleji stáhnout a uvolnit svaly pánevního dna. Dopřejte si 7-10 sekund odpočinku a opakujte cvičení s vysokou intenzitou.

2. Nádech-výdech

Zhluboka se nadechněte a postupně stahujte svaly pánevního dna tak silně, jak jen můžete. Když si uvědomíte, že již nemáte sílu na větší stažení svalů, vydržte v této pozici po dobu 3–5 sekund.

3. Uvolňování

Opakujte cvičení z předchozího odstavce s jednou změnou: vydechujte nyní velice rychle. A zároveň stejně rychle uvolněte své svaly, jako byste s jejich pomocí vytlačovala vzduch z pochvy.

4. Výdrž

Stiskněte svaly tak silně, jak můžete, a zůstaňte v tomto stavu po dobu 10 sekund. Proveďte 5-7 opakování a pokaždé prodlužte svalové napětí o 1-2 sekundy.

5. Můstek

Lehněte si na záda, ohněte kolena. Aniž byste zvedala nohy a ramena z podlahy, zvedněte pánev co nejvýš. Přitom není nutné svaly pánevního dna stahovat. Držte po dobu 5-10 sekund. Tento pohyb nejenže bojuje proti inkontinenci, ale navíc dokonale zpevňuje hýždě.

7. Kroucení boky

Stoupněte si a nohy roztáhněte na šířku ramen, dlaně si položte na boky. Pohybujte boky ze strany na stranu a mírně pokrčte kolena. V krajním levém nebo pravém bodě stlačte svaly tak silně, jak můžete. A uvolněte je, když se boky začnou pohybovat opačným směrem.

Jak cvičení ještě zefektivnit?

Cvičební pomůcky mohou maximalizovat účinek vašeho cvičení. Nejznámější jsou v této oblasti venušiny kuličky. Při cvičení je vaším úkolem zabránit tomu, aby vám během něj kuličky vypadly z pochvy. To klade další nároky na svaly pánevního dna a zefektivňuje cvičení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cvičení pilates formuje postavu. Pozor však na několik chyb

K TÉMATU  8 největších mýtů o celulitidě, které nás provázejí celý život

Jógové pozice pro zdraví: 7 cviků, které protáhnou i potěší

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
Od prvního ledna začínám hubnout. Cvičit. Učit se anglicky. Chodit na jógu. Přestanu kouřit... Ano, to je to magické datum, které mnohé z nás neuvěřitelně přitahuje. Nutí nás k tomu, abychom si dávali závazky, o kterých víme, že je stejně nikdy nedodržíme. Zkuste to letos jinak.
Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
V době koronavirové daleko více lidí pracuje formou home office, a tak si může přece jen více řídit svůj pracovní čas. Jestliže máte takovou možnost, zdřímněte si po obědě.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Udržování zdraví na pracovišti je klíčové pro produktivitu, spokojenost a celkovou pohodu. V tomto článku se dozvíte, jak si udržet fyzické a mentální zdraví i během náročných pracovních dnů. Poradíme vám, jak efektivně řešit stres, najít čas na pravidelný pohyb a zdravě se stravovat, i když jste zaneprázdněni pracovními povinnostmi. Navíc zvýrazníme význam psychické odolnosti a technik odpočinku, které pomohou zachovat klidnou mysl a pozitivní postoj. Tyto tipy vám umožní nejen lépe se cítit, ale také zvýšit vaši efektivitu a spokojenost v práci.
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.

Výběr článků

Poslední víkend roku 2018! Sobotu si dopřejte spíše oddechovou a zbytečně se nedohadujte s ostatními, ať si na závěr roku nepokazíte náladu. Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví, který vás připraví na to, co by vás mohlo překvapit.
Kvalitní pohorky oceníte nejen během výpravy na nejvyšší vrchol Tater, ale i při výstupu na Sněžku nebo na výletě k nejbližšímu hradu či zámku.
Bolesti zad jsou velkým problémem naší populace. Mají mnoho příčin. Od špatného a dlouhodobého sezení, přes špatné držení těla, až po přetěžování, nebo třeba špatné matrace na našich postelích.

Nepřehlédněte

Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Od letošního roku existuje státní podpora bydlení pro mladé do 36 let a částky, které lze získat při velmi nízkém úročení, nejsou zanedbatelné. A již 25 let pomáhá v pořízení bydlení také stavební spoření, které je díky dlouhodobě zaručeným nízkým úrokovým sazbám sázkou na jistotu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek