Pondělí , 15. 07. 2024

Jindřich

Nejlepší destinace pro letní dovolenou v České republice

Česká republika nabízí mnoho krásných míst pro letní dovolenou. Ať už hledáte relaxaci u vody, aktivní turistiku v horách, nebo objevování historických památek, najdete zde něco pro každého. V tomto článku vám představíme nejzajímavější destinace pro letní dovolenou v ČR, které zahrnují Lipno, Český Krumlov, Krkonoše, Moravský kras, Lednicko-valtický areál, Pálavu, České Švýcarsko a Máchovo jezero. Připravte se na letní dobrodružství plné nezapomenutelných zážitků.

Lipno

Lipenská přehrada, známá také jako “české moře”, nabízí ideální místo pro letní dovolenou. Tento rekreační ráj se nachází v jižních Čechách a poskytuje širokou škálu aktivit. Můžete se věnovat plavání, windsurfingu, nebo půjčit loďku a projet se po jezeře. Pro milovníky cyklistiky je zde řada cyklostezek, které vedou malebnou krajinou kolem přehrady.

Český Krumlov

Historické město Český Krumlov, zapsané na seznamu UNESCO, je skvělým místem pro všechny, kdo milují historii a kulturu. Město nabízí návštěvu středověkého hradu a zámku, malebné uličky a řadu kulturních akcí. Letní sezóna je ideální čas pro procházky po městě a posezení v jedné z mnoha kaváren a restaurací, které nabízejí tradiční českou kuchyni.

Krkonoše

Pro milovníky horské turistiky jsou Krkonoše ideálním místem pro letní dovolenou. Nejvyšší české pohoří nabízí mnoho turistických tras, které vedou přes krásné přírodní scenérie, vodopády a horské louky. Nejvyšší hora Sněžka poskytuje úžasné výhledy a je oblíbeným cílem turistů. Kromě turistiky jsou zde možnosti pro cyklistiku a adrenalinové sporty.

Moravský kras

Moravský kras je známý svými jeskyněmi a nádhernou přírodou. Nejznámější z nich je Punkevní jeskyně, kde můžete podniknout plavbu po podzemní říčce. Oblast nabízí také mnoho pěších a cyklistických tras, které vedou malebnou krajinou plnou krasových útvarů. Pro rodiny s dětmi je zde možnost navštívit různé naučné stezky a interaktivní muzea. Idelní místo pro dovolenou.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál, zapsaný na seznamu UNESCO, je skvělým místem pro milovníky architektury a přírody. Tento rozsáhlý park nabízí návštěvu nádherných zámků, rozlehlých zahrad a romantických pavilonů. Letní sezóna je ideální pro procházky po parku a pikniky v přírodě. Kromě toho můžete navštívit i místní vinice a ochutnat moravská vína. Kdo by nechtěl trávit dovolenou u vína?

Pálava

Pálava je ideálním místem pro milovníky vína a cykloturistiky. Tato oblast je známá svými vinicemi a krásnou krajinou. Můžete navštívit místní vinařství, ochutnat skvělá vína a užít si cyklistické trasy, které vedou přes malebné vesnice a přírodní rezervace. Pálava je také ideální pro pěší turistiku, například na Děvín, nejvyšší vrchol této oblasti.

K TÉMATU  Dovolená na jachtě: Pronajměte si loď s kapitánem a vyražte na Jaderské moře

České Švýcarsko

České Švýcarsko je národní park známý svými pískovcovými skalními útvary a hlubokými lesy. Oblast nabízí mnoho turistických stezek, včetně známé Pravčické brány, největší pískovcové skalní brány v Evropě. Pro milovníky přírody je zde možnost projížděk na kánoích po řece Kamenici nebo procházky romantickými soutěskami.

Máchovo jezero

Máchovo jezero, hlavní pláž

Máchovo jezero je oblíbeným místem pro letní rekreaci. Nachází se v severních Čechách a nabízí řadu aktivit, jako je koupání, windsurfing, plachtění a rybaření. V okolí jezera se nachází mnoho kempů a rekreačních zařízení, které poskytují pohodlné ubytování a zázemí pro rodiny s dětmi. Letní večery můžete strávit na pláži nebo procházkami kolem jezera.

I v České republice můžete zažít skvělou dovolenou

Letní dovolená v České republice nabízí mnoho možností pro každého. Ať už preferujete aktivní turistiku, historická města, nebo klidnou dovolenou u vody, v Česku si určitě najdete to pravé místo pro váš letní odpočinek.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

10 tipů na výlety: Cestujeme po severních Čechách

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Být matkou je jedinečnou cestou plnou radosti, ale i výzev. V našem článku "Podpora a komunita pro matky" se zaměříme na sílu spojení a sdílení mezi matkami. Prozkoumáme různé způsoby, jak mohou matky najít podporu ve svém okolí, a jaký přínos může mít aktivní zapojení do komunitních sítí. Přineseme příběhy, tipy a zkušenosti, které mohou pomoci vytvořit síť solidarity mezi matkami v různých životních situacích. Přijměte naši pozvánku do světa, kde sdílení zkušeností posiluje a vytváří pevné pouto mezi matkami, a kde vzniká bezpečné a podporující prostředí pro všechny, kdo mají to nejcennější – své děti.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!
Uklízet nepomáhá, vařit nepomáhá a cvičit vás nikdo nedonutí ani za živého Boha? Pak je na čase vyzkoušet něco, co vás dozajista nejenom chytne, ale také přivede na jiné myšlenky. Představujeme vám antistresové činnosti, které vám zlepší náladu.
Možná je to tempem doby, možná za tím může být chuť změnit něco ve svém životě. Techniky, které pracují s osobním rozvojem, jsou stále více v kurzu. A jednou takovou je ve své podstatě obyčejná, ale přitom natolik zázračná dovednost mindfulness, která vám prostřednictvím všímavosti vztažené k vám obrátí život vzhůru nohama. Ale jen v tom dobrém slova smyslu.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Šaty a móda, to je nám ženám vlastní. Šaty, obzvláště ty svatební, jsou jistým odrazem nás samotných, proto se i při výběru často neubráníme emocím. Při výběru hraje roli mnoho faktorů. V den D chceme být všechny okouzlující. Jak tedy postupovat a co se vlastně letos nosí doma i v zahraničí?
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Online – to je slovo vystihující dnešní dobu. Dříve jsme byli limitováni staženými daty nebo velkou cenu za strávený čas na internetu – to v jeho začátcích. Nicméně dneska je internet všude kolem nás, a tak se nemůžeme divit, že mu podléhají čím dál častěji i malé děti. Jaká je hranice?

Výběr článků

Dnes by legendární český zpěvák Karel Gott, známý jako "Zlatý hlas z Prahy", oslavil své 85. narozeniny. Připomeňme si život a dílo tohoto výjimečného umělce, který získal 42 Zlatých slavíků a jehož písně a charisma ovlivnily generace fanoušků nejen v Československu, ale i po celém světě. Od jeho prvních pěveckých krůčků, přes mezinárodní úspěchy až po dojemné vzpomínky jeho kolegů, Gottův odkaz zůstává nesmrtelným.
Článek "Co je to Quiet Quitting? A týká se Vás?" rozkrývá fenomén tiché rezignace v pracovním prostředí. Termín označuje nenápadný odchod zaměstnanců, kteří postupně snižují svou angažovanost a odkládají své povinnosti. Dnešní článek nabízí pohled na příčiny, dopady a strategie, jak předejít této formě odchodu nebo s ní efektivně pracovat.
Kapelu Maxim Trubulenc zasáhla nečekaná a hluboká ztráta. Ve věku 53 let náhle zemřel Daniel Vali, dlouholetý člen a obličej kapely. Jeho náhlý odchod způsobil vlnu zděšení a smutku mezi členy kapely i veřejností. Na sociálních sítích kapely se objevila fotka s datem úmrtí a později i dojemný snímek zpěváka, na který reagovali fanoušci četnými vyjádřeními soustrasti a vzpomínkami na jeho talent a osobnost.

Nepřehlédněte

Na omega-3 mastné kyseliny se dnes klade velký důraz. Taky aby ne, vždyť prospívají mozku i paměti. Zároveň snižují riziko obezity a cukrovky. Víte, že je můžete čerpat třeba z vajec, listové zeleniny, mandlí nebo chia semínek?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek