Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Aplikace, které vyladí Instagram k dokonalosti za nulovou investici

Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
instagram
Vylaďte svůj Instagram k dokonalosti pomocí jednoduchých aplikací. (foto: 123RF)

08. 03. 2022

Klíčem k úspěšnému Instagramu je bezesporu dosah. Nezáleží prakticky na tom, co budete sdílet, důležitá je jedna věc, a sice aby to lidi zajímalo. Protože pokud je to bude zajímat, dosah bude logicky dostatečně velký, aby zasáhl co nejvíce lidí. Abyste však probudili zájem o vaše příspěvky, musíte zaujmout na první dobrou. Nepodceňujte proto designovou stránku věci, vytvořte si svou vlastní šablonu na Instagram nebo laďte fotografie do stejného či hodně podobného filtru. Nezapomeňte si promýšlet popisky a hashtagy, ať opravdu zaujmete i poté, co si uživatel příspěvek rozklikne.

Snapseed pro úpravu fotografií

Hledáte ideální nástroj pro úpravu fotografií? Nemusíte sázet na Lightroom, který je aktuálně asi nejpoužívanější. Pro začínající uživatele je možná trochu složitý. Pakliže si nezakoupíte konkrétní presset čili filtr fotografie, který budete aplikovat na všechny fotky, co chcete publikovat. Snapseed je pro uživatele trochu snazší.

Stačí nahrát fotografii a buďto si ji upravit ručně pomocí nastavení jasu, expozice a kontrastu, nebo můžete využít automatickou úpravu.

Mluvíme o nástroji zdarma, s jehož pomocí dokonce můžete odstranit z fotografie lidi, kteří překáží ve výhledu, nebo rozostřit objektiv v místech, kde ho rozostřený chcete mít. Možností v této bezplatné aplikaci je víc než dost.

Canva pro vlastní šablonu

Jak už bylo zmíněné, je dobré mít připravenou šablonu na Instagram. Je sice pravda, že si ji můžete i zakoupit od šikovných grafiků, ale připravit si ji můžete v programu Canva. Opět mluvíme o naprosto bezplatném, on-line řešení, které je k dispozici jak v podobě aplikace, tak v klasické desktopové verzi.

Jedná se o takový evergreen mezi všemi správci sociálních sítí, a pravděpodobně to tak dlouhé roky ještě zůstane. Vytvořit si zde můžete nejen šablonu na Instagram a podobu jednotlivých příspěvků, ale prakticky veškerou grafiku. Kreativní šablony, ještě lepší prezentace, nebo plakáty, které si poté necháte jen vytisknout. Možností je opět celá spousta a nástrojů či prvků je zde víc než dost.

K TÉMATU  5 knih na téma hledání vnitřní ženy. Které stojí za přečtení?

Po zapnutí aplikace si jen zvolíte konkrétní věc, kterou chcete vytvořit. Bude to příspěvek na Instagram, stories, nebo potřebujete vytvořit pozvánku na připravovanou událost? Poté se vám otevře paleta možností i připravených šablon, které můžete upravit dle svých představ.

Planoly, aneb plánujte si své příspěvky 

Pokud si zakládáte na tom, aby váš Instagram vypadal hezky, a přesto nechcete používat šablonu, protože si “ujíždíte” na ryze fotografickém profilu, nápomocná vám bude aplikace Planoly. Jedná se o geniální nástroj, který nabízí možnost zjistit, jak bude váš profil vypadat, když nasdílíte to, co máte v plánu.

instagram
První krok stát se influencerem požaduje dokonalý profil. (foto: 123RF)

Aplikace však nabízí nejen tuto základní funkci, ale také možnost kompletně spravovat celý váš profil. Můžete vyladit svůj feed k dokonalosti, posty sdílet rovnou na Instagram a díky základním statistikám zjistit, jak si vaše jednotlivé posty vlastně vedou.

Preview pro ucelený feed

O trochu jednoduší, ale pro mnohé dostačující aplikací, je appka Preview, která nabízí vlastně jen možnost sledovat, jak bude váš feed vypadat. Nahrajete sem fotografie, které chcete sdílet (nebo které už publikované máte) a libovolně s nimi manipulujete, dokud nedocílíte přesně takového vzhledu, se kterým budete spokojení.

Jinými slovy, pokud chcete sázet na čistý design svého Instagramu, je aplikace Preview, která je mimochodem zdarma, přesně pro vás.  

Používejte VSCO a staňte se součástí komunity 

Největší zájem mezi uživateli Instagramu je o aplikace, které lze použít pro úpravu fotografií. Jednu z oblíbených jsme si už zmínili a když opomeneme klasický Lightroom, nasnadě je VSCO. Mluvíme o odborném nástroji, který váš feed posune na profesionální level.

Postprodukce je s touto aplikací velice snadná. K dispozici je řada skvělých filtrů, samozřejmě je možné jas, barevnost nebo expozice či ostrost, měnit dle libosti. Pokud se navíc při publikaci příspěvku zmíní hashtag #vscocam, automaticky se stáváte součástí komunity uživatelů používajících tuto appku.

K TÉMATU  Jak se zbavit stresu? Jde to vůbec? Tipy a rady, jak na to

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace pro ženy, které usnadní jejich každodenní život

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek