Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Aplikace, které vyladí Instagram k dokonalosti za nulovou investici

Působení na sociálních sítích je dnes prakticky nutností. Právě zde se totiž celé dění světa odehrává. Lidé sdílí své dny, zážitky, také pracovní nabídky. Firmy prezentují své služby a produkty. Zkrátka a dobře kdo není na Instagramu, jako kdyby nebyl. Proto se snažte vyladit svůj profil k dokonalosti natolik, aby se z něj stala podoba pasivního příjmu. Jaké aplikace vám k dosažení kýženého množství sledujících pomůžou?
instagram
Vylaďte svůj Instagram k dokonalosti pomocí jednoduchých aplikací. (foto: 123RF)

08. 03. 2022

Klíčem k úspěšnému Instagramu je bezesporu dosah. Nezáleží prakticky na tom, co budete sdílet, důležitá je jedna věc, a sice aby to lidi zajímalo. Protože pokud je to bude zajímat, dosah bude logicky dostatečně velký, aby zasáhl co nejvíce lidí. Abyste však probudili zájem o vaše příspěvky, musíte zaujmout na první dobrou. Nepodceňujte proto designovou stránku věci, vytvořte si svou vlastní šablonu na Instagram nebo laďte fotografie do stejného či hodně podobného filtru. Nezapomeňte si promýšlet popisky a hashtagy, ať opravdu zaujmete i poté, co si uživatel příspěvek rozklikne.

Snapseed pro úpravu fotografií

Hledáte ideální nástroj pro úpravu fotografií? Nemusíte sázet na Lightroom, který je aktuálně asi nejpoužívanější. Pro začínající uživatele je možná trochu složitý. Pakliže si nezakoupíte konkrétní presset čili filtr fotografie, který budete aplikovat na všechny fotky, co chcete publikovat. Snapseed je pro uživatele trochu snazší.

Stačí nahrát fotografii a buďto si ji upravit ručně pomocí nastavení jasu, expozice a kontrastu, nebo můžete využít automatickou úpravu.

Mluvíme o nástroji zdarma, s jehož pomocí dokonce můžete odstranit z fotografie lidi, kteří překáží ve výhledu, nebo rozostřit objektiv v místech, kde ho rozostřený chcete mít. Možností v této bezplatné aplikaci je víc než dost.

Canva pro vlastní šablonu

Jak už bylo zmíněné, je dobré mít připravenou šablonu na Instagram. Je sice pravda, že si ji můžete i zakoupit od šikovných grafiků, ale připravit si ji můžete v programu Canva. Opět mluvíme o naprosto bezplatném, on-line řešení, které je k dispozici jak v podobě aplikace, tak v klasické desktopové verzi.

Jedná se o takový evergreen mezi všemi správci sociálních sítí, a pravděpodobně to tak dlouhé roky ještě zůstane. Vytvořit si zde můžete nejen šablonu na Instagram a podobu jednotlivých příspěvků, ale prakticky veškerou grafiku. Kreativní šablony, ještě lepší prezentace, nebo plakáty, které si poté necháte jen vytisknout. Možností je opět celá spousta a nástrojů či prvků je zde víc než dost.

K TÉMATU  Hry na mobil nejsou jen doménou dětí. Zkuste ty, které vás pobaví i procvičí váš mozek!

Po zapnutí aplikace si jen zvolíte konkrétní věc, kterou chcete vytvořit. Bude to příspěvek na Instagram, stories, nebo potřebujete vytvořit pozvánku na připravovanou událost? Poté se vám otevře paleta možností i připravených šablon, které můžete upravit dle svých představ.

Planoly, aneb plánujte si své příspěvky 

Pokud si zakládáte na tom, aby váš Instagram vypadal hezky, a přesto nechcete používat šablonu, protože si „ujíždíte“ na ryze fotografickém profilu, nápomocná vám bude aplikace Planoly. Jedná se o geniální nástroj, který nabízí možnost zjistit, jak bude váš profil vypadat, když nasdílíte to, co máte v plánu.

instagram
První krok stát se influencerem požaduje dokonalý profil. (foto: 123RF)

Aplikace však nabízí nejen tuto základní funkci, ale také možnost kompletně spravovat celý váš profil. Můžete vyladit svůj feed k dokonalosti, posty sdílet rovnou na Instagram a díky základním statistikám zjistit, jak si vaše jednotlivé posty vlastně vedou.

Preview pro ucelený feed

O trochu jednoduší, ale pro mnohé dostačující aplikací, je appka Preview, která nabízí vlastně jen možnost sledovat, jak bude váš feed vypadat. Nahrajete sem fotografie, které chcete sdílet (nebo které už publikované máte) a libovolně s nimi manipulujete, dokud nedocílíte přesně takového vzhledu, se kterým budete spokojení.

Jinými slovy, pokud chcete sázet na čistý design svého Instagramu, je aplikace Preview, která je mimochodem zdarma, přesně pro vás.  

Používejte VSCO a staňte se součástí komunity 

Největší zájem mezi uživateli Instagramu je o aplikace, které lze použít pro úpravu fotografií. Jednu z oblíbených jsme si už zmínili a když opomeneme klasický Lightroom, nasnadě je VSCO. Mluvíme o odborném nástroji, který váš feed posune na profesionální level.

Postprodukce je s touto aplikací velice snadná. K dispozici je řada skvělých filtrů, samozřejmě je možné jas, barevnost nebo expozice či ostrost, měnit dle libosti. Pokud se navíc při publikaci příspěvku zmíní hashtag #vscocam, automaticky se stáváte součástí komunity uživatelů používajících tuto appku.

K TÉMATU  7 tipů, jak se zbavit úzkosti do pár minut

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace pro ženy, které usnadní jejich každodenní život

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!

Nepřehlédněte

Dnešní hektický způsob života si často vybírá svou daň prostřednictvím bolesti zad, krční páteře, šíje a nepříjemného tlaku v ramenou. Dobrá masáž je v tomto případě více než žádoucí. Nemusíte však nutně do masážního salonu, dobrou masáž se můžete naučit i sami. Poradíme vám hned několik triků, díky nimž se stanete mistrem domácích masáží.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek