Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Jak poznat, že jste ve správném vztahu?

Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
vztah
Najít partnera na celý život je ta největší životní výhra. (foto: 123rf.com)

15. 12. 2021

Hledání perfektního muže není jednoduché a už vůbec není jednoduché si ho potom udržet. Jak tedy poznáte, že máte vedle sebe partnera, se kterým jste si souzeni a s nímž jste takříkajíc ve správném vztahu? Je to partner na celý život? Tomu se věnujeme v našem článku.

Jak probíhají vaše hádky?

Nevěřte tomu, že existuje „dokonalý pár“, který se nikdy nehádá. Každý se hádá. A kdo říká, že ne, hádá se možná ještě víc. Zaměřte se ale na to, jakým způsobem se se svým partnerem hádáte. Samozřejmě není dobré, když jsou hádky na denním pořádku, ale jednou za čas je pro vztah dobré, když se trochu pročistí vzduch nějakou konfrontací. Nic nezametáte pod kobereček a všechno řešíte, a právě tady často přichází na řadu hádka. Pokud se v průběhu hádky dokážete shodnout na kompromisu a netrváte si jednoznačně na svém, jste na dobré cestě k dlouhodobému vztahu. No a samozřejmě to následné usmiřování – to vás jenom stmelí.

Dejte na svůj vnitřní pocit

Pocit vnitřního klidu je prostě k nezaplacení. Vnímejte, jak se cítíte, když se svým partnerem jste. Ne, nemyslíme právě pocit zamilovanosti, ale ten uvolňující pocit, že když jste spolu, je všechno v pořádku, cítíte se chráněná a vnitřně naprosto klidná. To je právě to, co byste měla cítit se skutečně perspektivním partnerem. V dnešní době je pocit klidu jedna z nejdůležitějších věcí, proto hledejte partnera, který vám jej dopřeje a tak poznáte, že jste ve správném vztahu.

Neskrýváte své emoce

Pokud se se svým partnerem cítíte klidná, je to jen krůček k tomu, abyste byla tak uvolněná, že před ním ukážete všechny své emoce. Křičte, smějte se, rozčilujte se, plačte, ale hlavně mluvte otevřeně a přímě. Pokud jste ve zdravém vztahu, oba dva jste schopni napřímo mluvit a naslouchat sami sobě navzájem. Pokud si nejste jista, že je váš partner ten pravý, dejte s ním otevřenou konverzaci. Svěřte se mu, jak se cítíte a sledujte jak zareaguje. Když se přidá, můžete být klidná. Když nad vašimi pocity mávne rukou, rychle od něj pryč.

K TÉMATU  Očima mužů: Jak pánové tvorstva vnímají ženy podle vlasů?

Zvládáte své chyby

Ne nadarmo se říká – chybami se člověk učí. Pokud jste ve správném vztahu, žádná chyba vám nedovolí, abyste to prostě zabalili a šli o dům dál. Naopak. Každá chyba vás někam posune a vy se z ní poučíte. S každou takovou další chybou bude váš vztah silnější a silnější. A o to právě jde. Jedině silný vztah překoná i ty největší chyby v životě. Jenže to stojí úsilí, které občas bolí, krůček po krůčku – jednoduše chybou po chybě.

Nemáte přehnané očekávání

Pokud jste oba nohama na zemi a nemalujete si všechno narůžovo, je to nejlepší krok k vědomí, že opravdu jste ve správném vztahu. Samozřejmě nějaké to plutí na obláčku si ze začátku dopřejte a užijte si ho, v tom je kouzlo zamilovanosti. Ale oba jednou slezete z obláčku a uvidíte svůj vztah v reálných barvách. Tím začíná ta pravá zkouška odolnosti a síly. Vztah, na němž se musí pracovat a neustále jej budovat. Nečekejte, že bude všechno neustále zalité sluncem. Tak poznáte, že jste oba schopni fungovat ve zdravém vztahu, co vydrží celý život.

Týmová práce

K lásce nikoho nedonutíte. Takže pokud vidíte, že váš partner nesplňuje předchozí body, je potřeba, abyste se zamyslela a hlavně s ním probrala všechny své obavy. Třeba je jen nesmělý a nerad projevuje city a emoce, ale uvnitř si nepřeje nic jiného, než aby to mezi vámi fungovalo celý život. Pokud to tak nemá, neztrácejte čas a hledejte někoho, s kým budete kompatibilní a spokojená celý život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Jak udržet žhavý sex v dlouhodobém vztahu. Zbavte se starých programů a zkuste třeba hry nebo hotel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Fenomén českých televizních seriálů z období totality přetrval do dnešních dnů, a důvodů pro to je více. Ti starší se dívají často z nostalgie, mladší diváci sledují dobu, kterou nezažili, a srovnávají s dneškem. Ovšem dobrým důvodem, proč se vysílají a jsou v oblibě, je také nesporná kvalita mnoha tehdy natočených děl.

Nepřehlédněte

Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek