Pondělí , 15. 07. 2024

Jindřich

Jak poznat, že jste ve správném vztahu?

Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
vztah
Najít partnera na celý život je ta největší životní výhra. (foto: 123rf.com)

15. 12. 2021

Hledání perfektního muže není jednoduché a už vůbec není jednoduché si ho potom udržet. Jak tedy poznáte, že máte vedle sebe partnera, se kterým jste si souzeni a s nímž jste takříkajíc ve správném vztahu? Je to partner na celý život? Tomu se věnujeme v našem článku.

Jak probíhají vaše hádky?

Nevěřte tomu, že existuje „dokonalý pár“, který se nikdy nehádá. Každý se hádá. A kdo říká, že ne, hádá se možná ještě víc. Zaměřte se ale na to, jakým způsobem se se svým partnerem hádáte. Samozřejmě není dobré, když jsou hádky na denním pořádku, ale jednou za čas je pro vztah dobré, když se trochu pročistí vzduch nějakou konfrontací. Nic nezametáte pod kobereček a všechno řešíte, a právě tady často přichází na řadu hádka. Pokud se v průběhu hádky dokážete shodnout na kompromisu a netrváte si jednoznačně na svém, jste na dobré cestě k dlouhodobému vztahu. No a samozřejmě to následné usmiřování – to vás jenom stmelí.

Dejte na svůj vnitřní pocit

Pocit vnitřního klidu je prostě k nezaplacení. Vnímejte, jak se cítíte, když se svým partnerem jste. Ne, nemyslíme právě pocit zamilovanosti, ale ten uvolňující pocit, že když jste spolu, je všechno v pořádku, cítíte se chráněná a vnitřně naprosto klidná. To je právě to, co byste měla cítit se skutečně perspektivním partnerem. V dnešní době je pocit klidu jedna z nejdůležitějších věcí, proto hledejte partnera, který vám jej dopřeje a tak poznáte, že jste ve správném vztahu.

Neskrýváte své emoce

Pokud se se svým partnerem cítíte klidná, je to jen krůček k tomu, abyste byla tak uvolněná, že před ním ukážete všechny své emoce. Křičte, smějte se, rozčilujte se, plačte, ale hlavně mluvte otevřeně a přímě. Pokud jste ve zdravém vztahu, oba dva jste schopni napřímo mluvit a naslouchat sami sobě navzájem. Pokud si nejste jista, že je váš partner ten pravý, dejte s ním otevřenou konverzaci. Svěřte se mu, jak se cítíte a sledujte jak zareaguje. Když se přidá, můžete být klidná. Když nad vašimi pocity mávne rukou, rychle od něj pryč.

K TÉMATU  Svatba nebo život na psí knížku? Záleží na tom, jak moc se chcete (od)vázat

Zvládáte své chyby

Ne nadarmo se říká – chybami se člověk učí. Pokud jste ve správném vztahu, žádná chyba vám nedovolí, abyste to prostě zabalili a šli o dům dál. Naopak. Každá chyba vás někam posune a vy se z ní poučíte. S každou takovou další chybou bude váš vztah silnější a silnější. A o to právě jde. Jedině silný vztah překoná i ty největší chyby v životě. Jenže to stojí úsilí, které občas bolí, krůček po krůčku – jednoduše chybou po chybě.

Nemáte přehnané očekávání

Pokud jste oba nohama na zemi a nemalujete si všechno narůžovo, je to nejlepší krok k vědomí, že opravdu jste ve správném vztahu. Samozřejmě nějaké to plutí na obláčku si ze začátku dopřejte a užijte si ho, v tom je kouzlo zamilovanosti. Ale oba jednou slezete z obláčku a uvidíte svůj vztah v reálných barvách. Tím začíná ta pravá zkouška odolnosti a síly. Vztah, na němž se musí pracovat a neustále jej budovat. Nečekejte, že bude všechno neustále zalité sluncem. Tak poznáte, že jste oba schopni fungovat ve zdravém vztahu, co vydrží celý život.

Týmová práce

K lásce nikoho nedonutíte. Takže pokud vidíte, že váš partner nesplňuje předchozí body, je potřeba, abyste se zamyslela a hlavně s ním probrala všechny své obavy. Třeba je jen nesmělý a nerad projevuje city a emoce, ale uvnitř si nepřeje nic jiného, než aby to mezi vámi fungovalo celý život. Pokud to tak nemá, neztrácejte čas a hledejte někoho, s kým budete kompatibilní a spokojená celý život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Jak udržet žhavý sex v dlouhodobém vztahu. Zbavte se starých programů a zkuste třeba hry nebo hotel

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Šťastné a veselé Vánoce vám přeje i kýchající slon, který ozdobil stromeček svíčkami. Co se mu přihodilo ukáže krátký animovaný film, který zaručeně pobaví!
Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.
Jakým ženám jsou muži nevěrní? Možná jste přesvědčená, že vám se nic takového stát nemůže. Nebo si dokonce myslíte, že za nevěrou stojí nedostatek intimností, studené večeře či nevyžehlené košile. Jste si tím ale jistá?
Vánoce jsou rodinné svátky, ale když jste sama - bez partnera, manžela, dětí, mohou to být svátky hodně stresující. Důležité je však začít se na to dívat z jiného úhlu. Být single na Vánoce je nakonec vlastně fajn.
Tohle někoho určitě naštve. Emancipace žen je jev, který se děje už několik dekád, ale narůstající feminismus něžnému pohlaví jen škodí. Jaké problémy přináší?
Už dlouho toužíte po víkendu ve wellness, ale jak časové, tak finanční důvody vám to neumožňují? Nezoufejte, máme pro vás hned několik rad, jak si udělat wellness víkend doma.
Křečové žíly trápí obrovskou část populace a každý chceme mít o nich co nejdříve pokoj. Jak s nimi ale zatočit, když se někdy může zdá, že nám prostě nechtějí dát pokoj? Léčit je musíte nejen zavedenými lidovými prostředky, ale je třeba k tomu dodržovat i další pravidla. Tělo je složitý organismus a vše je provázáno. Proto zároveň s léčbou dodržujte správný pohyb, jídlo i odpočinek. Jak na to vám poradíme v článku.
Podívejte se, jak vytvořit překrásné bronzově třpytivé a neutrální kouřové oční stíny. Jejich barevný tón funguje s jakýmkoli odstínem pleti! Ideální na večírek, do divadla nebo večerní akci.
To nejlepší z čistého minimalismu předvádí překrásná rezidence od studia FGR Architects ve městečku Portsea v Austrálii. Stavba z roku 2016 se stojí na vyvýšeném povrchu, díky kterému nabízí otevřený pohled do všech stran. Podívejte se na ten výhled na oceán!
Máte doma nějakého čtyřnohého mazlíčka? Nebo dokonce přímo psa? Tohle video vás pobaví! Jak dokonale nenápadní umí být psí hříšníci?
Myslíte si, že jste potkala toho pravého, ale okolí je z vašeho vztahu rozpačité. Je starší o více než 20 let? Je mladší o více než 10 let? Člověk by řekl, že v dnešní společnosti se věkový rozdíl nepočítá. Zdaleka to není pravda. A většinou jsou to ženy, které věkový rozdíl řeší podstatně víc, než muži.

Výběr článků

Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.
V každé domácnosti se vyskytuje alespoň jedna studená chodba, kterou musíte minimálně jednou či dvakrát denně projít. Ať už je to tím, že bydlíte v domě nebo si potrpíte na dlaždičky a další studené povrchy, chladné místnosti se mohou stát minulostí. Stačí si pořídit praktické koberce a užívat si pohodlí při každém kroku.

Nepřehlédněte

Jak nakupovat oblečení, abychom zbytečně nezatěžovali planetu? A kde ho kupovat? A kolik vlastně potřebujeme oblečení? Velkým módním řetězcům sice ještě neodzvonilo, ale stále roste počet těch, kteří dávají přednost úplně jiné módě a razí heslo, že méně je někdy více.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek