Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Jak poznat, že jste ve správném vztahu?

Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
vztah
Najít partnera na celý život je ta největší životní výhra. (foto: 123rf.com)

15. 12. 2021

Hledání perfektního muže není jednoduché a už vůbec není jednoduché si ho potom udržet. Jak tedy poznáte, že máte vedle sebe partnera, se kterým jste si souzeni a s nímž jste takříkajíc ve správném vztahu? Je to partner na celý život? Tomu se věnujeme v našem článku.

Jak probíhají vaše hádky?

Nevěřte tomu, že existuje „dokonalý pár“, který se nikdy nehádá. Každý se hádá. A kdo říká, že ne, hádá se možná ještě víc. Zaměřte se ale na to, jakým způsobem se se svým partnerem hádáte. Samozřejmě není dobré, když jsou hádky na denním pořádku, ale jednou za čas je pro vztah dobré, když se trochu pročistí vzduch nějakou konfrontací. Nic nezametáte pod kobereček a všechno řešíte, a právě tady často přichází na řadu hádka. Pokud se v průběhu hádky dokážete shodnout na kompromisu a netrváte si jednoznačně na svém, jste na dobré cestě k dlouhodobému vztahu. No a samozřejmě to následné usmiřování – to vás jenom stmelí.

Dejte na svůj vnitřní pocit

Pocit vnitřního klidu je prostě k nezaplacení. Vnímejte, jak se cítíte, když se svým partnerem jste. Ne, nemyslíme právě pocit zamilovanosti, ale ten uvolňující pocit, že když jste spolu, je všechno v pořádku, cítíte se chráněná a vnitřně naprosto klidná. To je právě to, co byste měla cítit se skutečně perspektivním partnerem. V dnešní době je pocit klidu jedna z nejdůležitějších věcí, proto hledejte partnera, který vám jej dopřeje a tak poznáte, že jste ve správném vztahu.

Neskrýváte své emoce

Pokud se se svým partnerem cítíte klidná, je to jen krůček k tomu, abyste byla tak uvolněná, že před ním ukážete všechny své emoce. Křičte, smějte se, rozčilujte se, plačte, ale hlavně mluvte otevřeně a přímě. Pokud jste ve zdravém vztahu, oba dva jste schopni napřímo mluvit a naslouchat sami sobě navzájem. Pokud si nejste jista, že je váš partner ten pravý, dejte s ním otevřenou konverzaci. Svěřte se mu, jak se cítíte a sledujte jak zareaguje. Když se přidá, můžete být klidná. Když nad vašimi pocity mávne rukou, rychle od něj pryč.

K TÉMATU  Partnerská krize po porodu aneb, když s dítětem přichází problémy

Zvládáte své chyby

Ne nadarmo se říká – chybami se člověk učí. Pokud jste ve správném vztahu, žádná chyba vám nedovolí, abyste to prostě zabalili a šli o dům dál. Naopak. Každá chyba vás někam posune a vy se z ní poučíte. S každou takovou další chybou bude váš vztah silnější a silnější. A o to právě jde. Jedině silný vztah překoná i ty největší chyby v životě. Jenže to stojí úsilí, které občas bolí, krůček po krůčku – jednoduše chybou po chybě.

Nemáte přehnané očekávání

Pokud jste oba nohama na zemi a nemalujete si všechno narůžovo, je to nejlepší krok k vědomí, že opravdu jste ve správném vztahu. Samozřejmě nějaké to plutí na obláčku si ze začátku dopřejte a užijte si ho, v tom je kouzlo zamilovanosti. Ale oba jednou slezete z obláčku a uvidíte svůj vztah v reálných barvách. Tím začíná ta pravá zkouška odolnosti a síly. Vztah, na němž se musí pracovat a neustále jej budovat. Nečekejte, že bude všechno neustále zalité sluncem. Tak poznáte, že jste oba schopni fungovat ve zdravém vztahu, co vydrží celý život.

Týmová práce

K lásce nikoho nedonutíte. Takže pokud vidíte, že váš partner nesplňuje předchozí body, je potřeba, abyste se zamyslela a hlavně s ním probrala všechny své obavy. Třeba je jen nesmělý a nerad projevuje city a emoce, ale uvnitř si nepřeje nic jiného, než aby to mezi vámi fungovalo celý život. Pokud to tak nemá, neztrácejte čas a hledejte někoho, s kým budete kompatibilní a spokojená celý život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Jak udržet žhavý sex v dlouhodobém vztahu. Zbavte se starých programů a zkuste třeba hry nebo hotel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.

Nepřehlédněte

V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek