Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

Jak poznat, že jste ve správném vztahu?

Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
vztah
Najít partnera na celý život je ta největší životní výhra. (foto: 123rf.com)

15. 12. 2021

Hledání perfektního muže není jednoduché a už vůbec není jednoduché si ho potom udržet. Jak tedy poznáte, že máte vedle sebe partnera, se kterým jste si souzeni a s nímž jste takříkajíc ve správném vztahu? Je to partner na celý život? Tomu se věnujeme v našem článku.

Jak probíhají vaše hádky?

Nevěřte tomu, že existuje „dokonalý pár“, který se nikdy nehádá. Každý se hádá. A kdo říká, že ne, hádá se možná ještě víc. Zaměřte se ale na to, jakým způsobem se se svým partnerem hádáte. Samozřejmě není dobré, když jsou hádky na denním pořádku, ale jednou za čas je pro vztah dobré, když se trochu pročistí vzduch nějakou konfrontací. Nic nezametáte pod kobereček a všechno řešíte, a právě tady často přichází na řadu hádka. Pokud se v průběhu hádky dokážete shodnout na kompromisu a netrváte si jednoznačně na svém, jste na dobré cestě k dlouhodobému vztahu. No a samozřejmě to následné usmiřování – to vás jenom stmelí.

Dejte na svůj vnitřní pocit

Pocit vnitřního klidu je prostě k nezaplacení. Vnímejte, jak se cítíte, když se svým partnerem jste. Ne, nemyslíme právě pocit zamilovanosti, ale ten uvolňující pocit, že když jste spolu, je všechno v pořádku, cítíte se chráněná a vnitřně naprosto klidná. To je právě to, co byste měla cítit se skutečně perspektivním partnerem. V dnešní době je pocit klidu jedna z nejdůležitějších věcí, proto hledejte partnera, který vám jej dopřeje a tak poznáte, že jste ve správném vztahu.

Neskrýváte své emoce

Pokud se se svým partnerem cítíte klidná, je to jen krůček k tomu, abyste byla tak uvolněná, že před ním ukážete všechny své emoce. Křičte, smějte se, rozčilujte se, plačte, ale hlavně mluvte otevřeně a přímě. Pokud jste ve zdravém vztahu, oba dva jste schopni napřímo mluvit a naslouchat sami sobě navzájem. Pokud si nejste jista, že je váš partner ten pravý, dejte s ním otevřenou konverzaci. Svěřte se mu, jak se cítíte a sledujte jak zareaguje. Když se přidá, můžete být klidná. Když nad vašimi pocity mávne rukou, rychle od něj pryč.

K TÉMATU  Jste žena v ohrožení? 4 typy partnerek, kterým jsou muži nejčastěji nevěrní!

Zvládáte své chyby

Ne nadarmo se říká – chybami se člověk učí. Pokud jste ve správném vztahu, žádná chyba vám nedovolí, abyste to prostě zabalili a šli o dům dál. Naopak. Každá chyba vás někam posune a vy se z ní poučíte. S každou takovou další chybou bude váš vztah silnější a silnější. A o to právě jde. Jedině silný vztah překoná i ty největší chyby v životě. Jenže to stojí úsilí, které občas bolí, krůček po krůčku – jednoduše chybou po chybě.

Nemáte přehnané očekávání

Pokud jste oba nohama na zemi a nemalujete si všechno narůžovo, je to nejlepší krok k vědomí, že opravdu jste ve správném vztahu. Samozřejmě nějaké to plutí na obláčku si ze začátku dopřejte a užijte si ho, v tom je kouzlo zamilovanosti. Ale oba jednou slezete z obláčku a uvidíte svůj vztah v reálných barvách. Tím začíná ta pravá zkouška odolnosti a síly. Vztah, na němž se musí pracovat a neustále jej budovat. Nečekejte, že bude všechno neustále zalité sluncem. Tak poznáte, že jste oba schopni fungovat ve zdravém vztahu, co vydrží celý život.

Týmová práce

K lásce nikoho nedonutíte. Takže pokud vidíte, že váš partner nesplňuje předchozí body, je potřeba, abyste se zamyslela a hlavně s ním probrala všechny své obavy. Třeba je jen nesmělý a nerad projevuje city a emoce, ale uvnitř si nepřeje nic jiného, než aby to mezi vámi fungovalo celý život. Pokud to tak nemá, neztrácejte čas a hledejte někoho, s kým budete kompatibilní a spokojená celý život.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Jak udržet žhavý sex v dlouhodobém vztahu. Zbavte se starých programů a zkuste třeba hry nebo hotel

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Střevní potíže na cestách představují jeden z největších strašáků a též jeden z nejčastějších zdravotních problémů provázených cestování a dovolenou. Základem je prostá prevence a uvědomění si nástrah před vycestováním. Chceme-li co nejvíce snížit riziko zdravotních problémů, je nutné na to myslet již určitou dobou před cestou a celou dovolenou.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.

Nepřehlédněte

Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek