Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Dokonalý domek z recyklovaného materiálu. Co na něj říkáte?

Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
domek z recyklovaného materiálu
Jak vypadá domek z recyklovaného materiálu? (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

30. 10. 2020

30. 10. 2020

Stylový exteriér a příroda na dosah

Hned na první pohled poznáte, že domek z recyklovaného materiálu je postaven z tří plechových přepravních kontejnerů. Přiznané jsou totiž jejich obvodové zdi. Avšak mladí Američané je přetřeli na cihlově červený odstín, který exteriéru domku rozhodně lichotí. Okolí obydlí doplnili o dřevěné schodiště a praktické kovové prvky v podobě zábradlí na terase.

Ta poskytne majitelům fascinující výhled do všudypřítomné zeleně. Pozemek si Jaimie a Dave vybrali nanejvýš vhodně. Vedlejší les jim poskytne klid, pohodu a harmonické chvíle. Za domkem si mladý pár vytvořil i velice prostornou zahradu, která přímo vybízí k posezení u kávy, nebo ranního čaje. Místo je jednoznačně oázou klidu.

Moderní interiér se všemi potřebnostmi

Když zavítáme do vnitřní části domku, nelze si nevšimnout velice vyladěných detailů a moderně vybavených místností. Prostory jsou sice menší, rozhodně v nich ale nic nechybí. Jsou dokonale řešené. Odpočinkový kout se sedačkou je plynule propojený s kuchyní. Barvy převládají veselé a světlé, které interiér přirozeně rozšiřují.

Z moderně vybaveně kuchyně mají mladí lidé krásný výhled do lesa. Ložnice je rovněž velice skromných rozměrů, avšak je místem, kde se musí spát přímo královsky. Dvě velká okna umožňují kochání se okolní přírodou. Uklidňující zeleň je všude, kam se podíváte. Jaimie a Dave rozhodně neudělali chybu, když zvolili tento typ bydlení. Je přímo božský.

Plechový materiál je místy doplněn o ten dřevěný, což mu dává jakýsi přírodní nádech korespondující s polohou domku. Jak konkrétně domek z recyklovaného materiálu vypadá se dozvíte v naší galerii.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Balkón snů: Jak si vytvořit oázu klidu i v paneláku?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.
Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek