Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Dokonalý domek z recyklovaného materiálu. Co na něj říkáte?

Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
domek z recyklovaného materiálu
Jak vypadá domek z recyklovaného materiálu? (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

30. 10. 2020

30. 10. 2020

Stylový exteriér a příroda na dosah

Hned na první pohled poznáte, že domek z recyklovaného materiálu je postaven z tří plechových přepravních kontejnerů. Přiznané jsou totiž jejich obvodové zdi. Avšak mladí Američané je přetřeli na cihlově červený odstín, který exteriéru domku rozhodně lichotí. Okolí obydlí doplnili o dřevěné schodiště a praktické kovové prvky v podobě zábradlí na terase.

Ta poskytne majitelům fascinující výhled do všudypřítomné zeleně. Pozemek si Jaimie a Dave vybrali nanejvýš vhodně. Vedlejší les jim poskytne klid, pohodu a harmonické chvíle. Za domkem si mladý pár vytvořil i velice prostornou zahradu, která přímo vybízí k posezení u kávy, nebo ranního čaje. Místo je jednoznačně oázou klidu.

Moderní interiér se všemi potřebnostmi

Když zavítáme do vnitřní části domku, nelze si nevšimnout velice vyladěných detailů a moderně vybavených místností. Prostory jsou sice menší, rozhodně v nich ale nic nechybí. Jsou dokonale řešené. Odpočinkový kout se sedačkou je plynule propojený s kuchyní. Barvy převládají veselé a světlé, které interiér přirozeně rozšiřují.

Z moderně vybaveně kuchyně mají mladí lidé krásný výhled do lesa. Ložnice je rovněž velice skromných rozměrů, avšak je místem, kde se musí spát přímo královsky. Dvě velká okna umožňují kochání se okolní přírodou. Uklidňující zeleň je všude, kam se podíváte. Jaimie a Dave rozhodně neudělali chybu, když zvolili tento typ bydlení. Je přímo božský.

Plechový materiál je místy doplněn o ten dřevěný, což mu dává jakýsi přírodní nádech korespondující s polohou domku. Jak konkrétně domek z recyklovaného materiálu vypadá se dozvíte v naší galerii.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak prosvětlit domácnost. Ať světlo nechybí ve vaší domácnosti

Balkón snů: Jak si vytvořit oázu klidu i v paneláku?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.
Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Pocení je zcela běžný jev. A zatímco během zimy mu nevěnujeme prakticky žádnou pozornost, v létě o ni doslova žádá. Zejména v parných horkých dnech nám jeho pach umí znepříjemnit nejeden výlet nebo cestování vlakem či městskou hromadnou dopravou. Věděli jste ale, že pocením vylučujeme veledůležité minerály z těla? 
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Máte v sedmdesáti nárok být zamilovaná a mít sex? Samozřejmě máte. Zamilování je stejné ve dvaceti, jako v sedmdesáti. Jen je lidé na veřejnosti projevují méně okázale. Možná vám vaše děti řeknou, že jste trapná. A ony nejsou právě tím, že takhle uvažují? Milovat někoho není nikdy trapné. Je to ta nejdůležitější součást života každého člověka.

Nepřehlédněte

Když žena řekne svému vyvolenému to pověstné “ano”, začne škála plná svatebních příprav. A vedle výběru ideálního obleku a svatebních šatů, dojde také na výběr svatebních oznámení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek